Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγω συνδεομαι με ΒΕΤΑ σε αλλη συσκευη και ανεβοκατεβαζω faces χωρις ωστοσο να εχω θεματα με καταγραφη υπνου στην κανονικη εκδοση. Μετρησα προσφατα,μετα την 1-5-2020 δυο φορες υπνο και ηταν χωρις ενδιαμεσα κενα. Κατι αλλο θα παιζει με τις συσκευες σας οπως καποια εξοικονομηση ενεργειας το βραδυ ή/και ειδιποιησεις κλπ. Θελει ψαξιμο πιστευω.

Το ρολοι τωρα παει νερακι,ουτε παραμικρη αποσυνδεση,αμεση επανασυνδεση οταν ειμαι εντος εμβελειας,με φουλ ειδοποιησεις σε οτι εχω βαλει.

Η συσκευη που εχω ειναι oneplus 7 pro,αν αυτο βοηθαει σε τιποτα ή εχει καποιος με ιδια συσκευη προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την beta σύνδεση και επαναφορά της κανονικής έχω αποσυνδέσεις. Όχι πολλές 2 σε 2 εβδομάδες, αλλά δεν είχα ποτέ.

Ίσως να φταίνε και τα νέα Huawei services που γίναν εγκατάσταση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μου δουλεύουν τα πάντα κανονικά δηλ. ειδοποιήσεις έρχονται, αποσυνδέσεις δεν έχω καθόλου, τα δικαιώματα και περιορισμούς μπαταρίας κτλ. τα έχω ρυθμίσει όλα στο Xiaomi μου. Τώρα δείχνει να μην έχει διακοπές στους παλμούς. Το μόνο που μου κάνει κόλπα είναι ο ύπνος.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι δεν έχει να κάνει με τα custom watch faces γιατί και πριν την 1η Μαΐου Ανεβοκατεβαζα WF από την δεύτερη συσκευή μετά έκανα αποσύνδεση κ εκ νέου σύνδεση στην κανονική μου συσκευή και όλα δούλευαν άψογα (συνδέσεις, ειδοποιήσεις, ύπνος, καρδ.παλμοι, κλπ)

Ίσως είναι κάποιο θέμα με updates του health και του HMS. Ειδομεν...

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν το update θα το είχαν όλοι όπως τον Ιανουάριο που είχε θέμα.

 

To update στα HSS.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε εκτός play store, να κάνω ενημέρωση τα Huawei System Services και το έκανα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι δεν έχει να κάνει με τα custom watch faces γιατί και πριν την 1η Μαΐου Ανεβοκατεβαζα WF από την δεύτερη συσκευή μετά έκανα αποσύνδεση κ εκ νέου σύνδεση στην κανονική μου συσκευή και όλα δούλευαν άψογα (συνδέσεις, ειδοποιήσεις, ύπνος, καρδ.παλμοι, κλπ)

Ίσως είναι κάποιο θέμα με updates του health και του HMS. Ειδομεν...

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ και μια βδομάδα περίπου έχω δοκιμάσει πολλά χωρίς αποτέλεσμα.

Τα custom faces τα πέρασα με την ίδια συσκευή με VirtualXposed.

Δε ξέρω τί μπορεί να φταίει αλλά συμφωνώ με το παλικάρι που λέει ότι θα είχαν όλοι θέμα με τα update της Huawei.

Απο το πρωί οι παλμοί δεν μου έκαναν διακοπή θα δω και το βράδυ στον ύπνο αν έστρωσε.

Υ. Γ. Έχω Health 10.0.5.332 και HMS Core 4.0.3.316

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε εκτός play store, να κάνω ενημέρωση τα Huawei System Services και το έκανα.

 

ποιο έχετε? εγώ το 4.0.1.207 Huawei Mobile Services.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω health 10.0.5.531 και HMS Core 4.0.3.316

Πιστεύω πως ο συνδυασμός αυτών των εφαρμογών δημιουργεί το πρόβλημα... Θέλει ψάξιμο με προηγούμενες εκδόσεις (κυρίως του HMS)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από apk mirror πολλές διαφορετικές προηγούμενες εκδόσεις του HMS core αλλά δεν μου τις εγκαθιστά.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω health 10.0.5.531 και HMS Core 4.0.3.316

Πιστεύω πως ο συνδυασμός αυτών των εφαρμογών δημιουργεί το πρόβλημα... Θέλει ψάξιμο με προηγούμενες εκδόσεις (κυρίως του HMS)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

10.0.5.332

 

το ΗMS κάνει κατα καιρούς κόλπα δεν το αναβαθμίζω και ας χτυπιέται κάτω. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω health 10.0.5.531 και HMS Core 4.0.3.316

Πιστεύω πως ο συνδυασμός αυτών των εφαρμογών δημιουργεί το πρόβλημα... Θέλει ψάξιμο με προηγούμενες εκδόσεις (κυρίως του HMS)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

10.0.5.332

 

το ΗMS κάνει κατα καιρούς κόλπα δεν το αναβαθμίζω και ας χτυπιέται κάτω. :lol:

 

Εγώ τον συνδιασμό των δυο σας,

10.0.5.332 Health & 4.0.3.316 Core.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια απλοϊκή ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση του Huawei GT 2 που πλέον έχει stress και SpO2 μετρητές, αφού το 2 δεν έχει σένσορες διαφορετικούς από το 1 (εκτός από ένα άσχετο νομίζω), είναι δυνατόν να πάρουμε αυτά τα δυο καλούδια σε επόμενη αναβάθμιση και εάν όχι γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Μια απλοϊκή ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση του Huawei GT 2 που πλέον έχει stress και SpO2 μετρητές, αφού το 2 δεν έχει σένσορες διαφορετικούς από το 1 (εκτός από ένα άσχετο νομίζω), είναι δυνατόν να πάρουμε αυτά τα δυο καλούδια σε επόμενη αναβάθμιση και εάν όχι γιατί?

 

Πολύ δύσκολο, ως αδύνατο. Πως θα πουλήσει το νέο μοντέλο;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον ενός Active σε πράσινο εδώ και 3 μέρες, πρώτο smartwatch προερχόμενος απο mi bands.

Κοίταξα λίγο στις προηγούμενες σελίδες, αν μπορεί κάποιος να μου πει τι να κοιτάξω για custom watchfaces και απο που θα ήμουν ευγνώμων.

χρειάζομαι κινέζικα ID η το Xposed κλπ;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κατέγραψε καθόλου το βράδυ στον ύπνο. Έκανα πάλι reset τα πάντα και κατάφερα να εγκαταστήσω παλαιότερη έκδοση HMS core.

Πάλι όμως βλέπω διακοπές στους παλμούς.

Στο ρολόι ποια έκδοση έχετε; 1.0.11.20;

Νομίζω είναι θέμα ρολογιού και όχι κινητού ή εφαρμογών. Εκεί που αναβοσβήνουν τα πράσινα φωτάκια από κάτω σταματάνε από μόνα τους, είναι λογικό αυτό;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

10.0.5.332 το health και 1.0.11.20 το ρολοι. Τα πρασινα λαμπακια απο κατω σβηνουν οταν βγει το ρολοι απο το χερι
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο αυτό είναι ότι ενώ το φοράω κανονικά παθαίνει εγκεφαλικά και σταματάει να αναβοσβήνει. Αν κουνήσω το χέρι ή ανασηκώσω λίγο το ρολόι από τον καρπό ξαναδουλευει (όχι πάντα). Σαν να κολλάει κάτι όσο είναι σε ηρεμία.

Μήπως δεν γλιτώνω το service;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο αυτό είναι ότι ενώ το φοράω κανονικά παθαίνει εγκεφαλικά και σταματάει να αναβοσβήνει. Αν κουνήσω το χέρι ή ανασηκώσω λίγο το ρολόι από τον καρπό ξαναδουλευει (όχι πάντα). Σαν να κολλάει κάτι όσο είναι σε ηρεμία.

Μήπως δεν γλιτώνω το service;

Καρδιακους παλμους,οχι σε υπνο,καταγραφει συνεχομενα και σωστα?

Τοτε μαλλον ναι,κατι παιζει.Μια φορα μετα απο 4ωρη ασκηση ειχε κολλησει και μου εδειχνε οτι να ναι παλμους αλλα με ενα reboot εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Στο ρολόι που τσεκάρω όχι, ανα διαστήματα βγάζει παυλες και στο γράφημα έχει σκαμπανεβασματα.

Στην εφαρμογή δείχνει συνεχόμενο γράφημα αλλά είναι περίπου ανα 5' η μέτρηση.

Δεν στρώνει ούτε με reboot ούτε με reset.19b4c7e7e89db84ceaa3fa1f831547fe.jpg327d3748ce1d046505a449c94a0cfccc.jpg

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...