Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω από χθες. Γενικά δουλεύει άψογα, (όσο έχω δει). Αυτό που δεν βρίσκω είναι, αν εκτός από SMS, και κλήσεις, μπορεί να ειδοποιεί και για viber, messenger, email κλπ. Ευχαριστώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χθες. Γενικά δουλεύει άψογα, (όσο έχω δει). Αυτό που δεν βρίσκω είναι, αν εκτός από SMS, και κλήσεις, μπορεί να ειδοποιεί και για viber, messenger, email κλπ. Ευχαριστώ

 

Όλες τις ειδοποιήσεις τις βλέπεις στο ρολόι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όλες τις ειδοποιήσεις τις βλέπεις στο ρολόι.

Μόνο στα SMS έρχονται ειδοποιήσεις και στην τηλεφωνική κλήση.

 

Edit: οκ. Το βρήκα.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφορά το συγκεκριμένη ρολόι που βλέπεις στην φώτο(gt active),το οποίο έχει 24 ώρες ζωγραφισμρνες στην κάσα του οπότε το βέλος δείχνει την ώρα σε 24ωρη μορφή. Στο απλό gt μόνο βόλτες κόβει χωρίς ουσια
Link to comment
Share on other sites

Έκανε update στο health σήμερα και εξαφανίστηκαν όλες φάτσες.....

Ας διορθώσουν το λάθος τους με καμία 20 νέες η να αφήσουν ελεύθερα να βάζουμε.οποιο θελουμεb067587a61cc95810058ab38cbe90762.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν πατήσεις πάνω στο "δικές μου" (δίπλα στο προτεινόμενες) θα δεις και αυτές που είναι εγκατεστημένες στο ρολόι ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη. Στις ειδοποιήσεις που έρχονται, υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να εμφανίζεται και το περιεχόμενο του μηνύματος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο οι επικεφαλίδες έρχονται.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο οι επικεφαλίδες έρχονται.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Ρώτησα γιατί είχα ένα amazfit και το έκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμη. Στις ειδοποιήσεις που έρχονται, υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να εμφανίζεται και το περιεχόμενο του μηνύματος;

 

Εμφανίζεται ό,τι ακριβώς και στην οθόνη κλειδώματος.

Εάν έχεις επιλέξει από την εκάστοτε εφαρμογή να σου εμφανίζει και το κείμενο (πχ στο Vider, WatchApp) τότε θα σου εμφανίζει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κείμενο του μηνύματος και με scroll up το διαβάζεις όλο..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολους μας. Πηρα και εγω το ρόλοι με την προσφορα του γερμανου και ακομα ψάχνομε , πρωτο μου smartwatch , διαβαζω συνεχεια για να μπορεσω να το σεταρω σωστα. Αυτο που δεν εχω βρει ακομα και δεν ξερω αν γινετε ειναι να μου γρφει στο καντραν μονο τα ημερησια βηματα που κανω και οχι ολης της εβδοαμδας , αν καποιος ξερει πως και αν γινετε θα ηθελα την βοηθεια του

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Oλα σχεδον τα faces δειχνουν τα ημερησια βηματα και στις 12 το βραδυ μηδενιζει. Εννοεις κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα με υγεια σε ολους μας. Πηρα και εγω το ρόλοι με την προσφορα του γερμανου και ακομα ψάχνομε , πρωτο μου smartwatch , διαβαζω συνεχεια για να μπορεσω να το σεταρω σωστα. Αυτο που δεν εχω βρει ακομα και δεν ξερω αν γινετε ειναι να μου γρφει στο καντραν μονο τα ημερησια βηματα που κανω και οχι ολης της εβδοαμδας , αν καποιος ξερει πως και αν γινετε θα ηθελα την βοηθεια του

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αν πας στο κινητό .... υγεία . Εγώ . Τα δεδομένα μου έχει πλήρες ανάλυση μέρας εβδομάδος μήνα....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται ό,τι ακριβώς και στην οθόνη κλειδώματος.

Εάν έχεις επιλέξει από την εκάστοτε εφαρμογή να σου εμφανίζει και το κείμενο (πχ στο Vider, WatchApp) τότε θα σου εμφανίζει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το κείμενο του μηνύματος και με scroll up το διαβάζεις όλο..

Ισχύει. :up:

 

Ωστόσο σήμερα, το ρολόι έχει κολλήσει στα 4987 βήματα, ενώ στο "υγεία" είναι τα διπλάσια + :blink:

Για την ακρίβεια, δεν έχει κολλήσει στα 4987, απλά, είναι σαν να έχει ξεκινήσει να μετράει το "υγεία" και το ρολόι να ξεκίνησε περίπου 4000 βήματα αργότερα.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. :up:

 

Ωστόσο σήμερα, το ρολόι έχει κολλήσει στα 4987 βήματα, ενώ στο "υγεία" είναι τα διπλάσια + :blink:

Για την ακρίβεια, δεν έχει κολλήσει στα 4987, απλά, είναι σαν να έχει ξεκινήσει να μετράει το "υγεία" και το ρολόι να ξεκίνησε περίπου 4000 βήματα αργότερα.

 

Κάποτε σε μένα είχε κολλήσει και δεν μέτραγε και με ένα restart έφτιαξε.

Δοκίμασε και βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε σε μένα είχε κολλήσει και δεν μέτραγε και με ένα restart έφτιαξε.

Δοκίμασε και βλέπεις..

Έκανα και στο ρολόι και στο κινητό

 

 

 

Έγραψα χθες ότι υπήρχε διαφορά στις τιμές μεταξύ ρολογιού και health. Παρατηρώ, πως και σήμερα έχει αρχίσει να έχει άλλες τιμές, από τα πρώτα κιόλας βήματα. Δείχνει λιγότερα στο ρολόι. Και βήματα και θερμίδες. Πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Το κινητό είναι παρκαρισμένο επάνω στο γραφείο, και το health αναφέρει περισσότερα βήματα απ' ότι το ρολόι που το φοράω. :blink:

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα θεμα με τον καιρο ... δεν ειναι ακριβης η ενημερωση και γενικα η θερμοκρασια.

μπορω καπως να διαλεξω απο που θα λαμβανει τα δεδομενα καιρου

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις, των Facebook, messenger, whatsApp, Gmail,

εμφανίζει τα εικονίδια των αντίστοιχων εφαρμογών. Στου viber εμφανίζει άλλo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν βλέπω ένα μήνυμα από Viber κτλ δεν σβήνει στο κινητό εφόσον το έχω διαβάσει στο ρολόι; Είναι εκνευριστικο.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν βλέπω ένα μήνυμα από Viber κτλ δεν σβήνει στο κινητό εφόσον το έχω διαβάσει στο ρολόι; Είναι εκνευριστικο.

 

Η μόνη αμφίδρομη κίνηση είναι η απόρριψη κλήσης. Τίποτα άλλο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και στο ρολόι και στο κινητό

 

 

 

Έγραψα χθες ότι υπήρχε διαφορά στις τιμές μεταξύ ρολογιού και health. Παρατηρώ, πως και σήμερα έχει αρχίσει να έχει άλλες τιμές, από τα πρώτα κιόλας βήματα. Δείχνει λιγότερα στο ρολόι. Και βήματα και θερμίδες. Πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Το κινητό είναι παρκαρισμένο επάνω στο γραφείο, και το health αναφέρει περισσότερα βήματα απ' ότι το ρολόι που το φοράω. :blink:

Τότε κάτι παίζει με το κινητό. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη συσκευή συνδεδεμένη;

 

 

Γιατί όταν βλέπω ένα μήνυμα από Viber κτλ δεν σβήνει στο κινητό εφόσον το έχω διαβάσει στο ρολόι; Είναι εκνευριστικο.

 

Oι ειδοποιήσεις που λαμβάνει το ρολόι είναι αυτές που εμφανίζονται στη lock screen του κινητού σου και όπως ξέρεις και ρολόι να μην είχες, δεν υπάρχει περίπτωση να φαίνεται ως διαβασμένο στην εφαρμογή ότι και να κάνεις από τη lock screen.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς σε κάτι τέτοια είναι εντελώς useless.

 

Nαι αλλά για να κρατάει η μπαταρία του 15 ημέρες κάτι πρέπει να "θυσιάσει"

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία

Σήμερα δεν μου έκανε καταγραφή ύπνου ....

Παρατήρησε κάποιος άλλος το ίδιο?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...