Jump to content

Huawei Watch GT


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αγοράσει κανείς tempered glass για το ρολόι που να εφαρμόζει απόλυτα χωρίς να ξεκολλάει στις άκρες; ;; Αγόρασα δύο αλλά δυστυχώς ξεκολλανε στις άκρες ..
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς tempered glass για το ρολόι που να εφαρμόζει απόλυτα χωρίς να ξεκολλάει στις άκρες; ;; Αγόρασα δύο αλλά δυστυχώς ξεκολλανε στις άκρες ..

Το περιμενω μαζι με το εξτρα λουρακι οποτε και θα γραψω οτι διαπιστωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. δοκιμασα να βαλω το china beta apk προκειμενου να δοκιμασω καποιο αλλο watchface. αφου το καταφερα και το εκανα αντιμετωπιζω ενα προβλημα. δεν μπορω να συνδεθω με bluetooth στο health apk στο κανονικο τηλεφωνο παρα μονο σε εκεινο που εβαλα το china beta. εκανα ρεσετ στο ρολοι αλλα και παλι μονο στο δευτερο τηλεφωνο συνδεεται. (εχω κανει και unpair με την εφαρμογη). Γνωριζει καποιος τη λυση και πως να το επαναφερω να συνδεεται στην πρωτη συσκευη μου ;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα iPhones δεν τα πάνε καλά με τα Android smartwatches. Αν είχα iPhone σίγουρα θα έπαιρνα Apple watch.

 

Δεν ξέρω αν τα πάνε καλά με τα Android watches αλλά το δικό μας δεν είναι android..

Link to comment
Share on other sites

Αndroid = οτιδήποτε που δεν είναι του οικοσυστήματος της Apple

 

To Watch GT δεν έχει Android σύστημα, έχει δικό του.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. δοκιμασα να βαλω το china beta apk προκειμενου να δοκιμασω καποιο αλλο watchface. αφου το καταφερα και το εκανα αντιμετωπιζω ενα προβλημα. δεν μπορω να συνδεθω με bluetooth στο health apk στο κανονικο τηλεφωνο παρα μονο σε εκεινο που εβαλα το china beta. εκανα ρεσετ στο ρολοι αλλα και παλι μονο στο δευτερο τηλεφωνο συνδεεται. (εχω κανει και unpair με την εφαρμογη). Γνωριζει καποιος τη λυση και πως να το επαναφερω να συνδεεται στην πρωτη συσκευη μου ;

 

Το προβλημα λυθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αndroid = οτιδήποτε που δεν είναι του οικοσυστήματος της Apple

 

Το ξέρω ρε παιδιά. Τι μου το λέτε συνέχεια....

 

Όταν απαντάς όπως πάνω...:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τίποτα για κανένα νέο watch face? έχουμε καιρό να μας δώσουν κάτι καλό.

στο youdube κάποιος ανέβασε βίντεο αλλά εδώ δεν μας ήρθαν.

έχει κάποιος καμία πληροφορία; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο με έπιασες ggazas. Έχω το ρολόι από την αρχή που βγήκε δεν ξέρω τι φοράει. Ευχαριστώ που με διορθωσες.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το viber. Νομίζω οι ρυθμίσεις είναι εντάξει. Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το viber. Νομίζω οι ρυθμίσεις είναι εντάξει. Κάνω κάτι λάθος?

 

Απο ειδοποιησεις,αδειες,δεδομενα εισαι οκ? Κανε ενα clear cache για αρχη στο viber. Στην εφαρμογη "Υγεια" εχεις τικαρει το viber?

Aν ναι,τοτε δες γενικα τις αδειες,ειδοποιησεις,δεδομενα και αυτης της εφαρμογης και τελος και σε αυτην clear cache.

Eκτος αν εγινε κανενα update παλι και κολλαει...

 

Περασα την 10 σε εκδοση ΒΕΤΑ 3 στο Oneplus 7 pro. Το ρολοι συνεχιζει να δουλευει αψογα,τοσο σε ειδοποιησεις οσο και αυτοματες επανασυνδεσεις με το κινητο.Και δοκιμη σε 3ωρο workout περπατημα Το ειχα μια σκεψη μηπως χαλασω κατι που δουλευε καλα αλλα τελικα ολα αψογα.Αυριο παραλαμβανω τζαμακι και λουρακι.Θα ανεβασω φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

'Εχει κανένας καταφέρει να φορτώσει στο ρολόι νέο face απο αυτά που κυκλοφορούν στο Internet με χρήση κινέζικου ID στην εφαρμογή της υγείας;

Είναι ασφαλής διαιδικασία ή θα μλοκάρει το ρολόι; και αντι για μαλλί θα βγούμε κουρεμένοι;

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει αρκετά watchfaces.

 

αλλά πάντα καταλήγω στο στοκ Classic το οποίο επειδή φοράω καφέ λουράκι ταιριάζει απόλυτα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Απο ειδοποιησεις,αδειες,δεδομενα εισαι οκ? Κανε ενα clear cache για αρχη στο viber. Στην εφαρμογη "Υγεια" εχεις τικαρει το viber?

Aν ναι,τοτε δες γενικα τις αδειες,ειδοποιησεις,δεδομενα και αυτης της εφαρμογης και τελος και σε αυτην clear cache.

Eκτος αν εγινε κανενα update παλι και κολλαει...

 

Περασα την 10 σε εκδοση ΒΕΤΑ 3 στο Oneplus 7 pro. Το ρολοι συνεχιζει να δουλευει αψογα,τοσο σε ειδοποιησεις οσο και αυτοματες επανασυνδεσεις με το κινητο.Και δοκιμη σε 3ωρο workout περπατημα Το ειχα μια σκεψη μηπως χαλασω κατι που δουλευε καλα αλλα τελικα ολα αψογα.Αυριο παραλαμβανω τζαμακι και λουρακι.Θα ανεβασω φωτογραφιες.

Ευχαριστώ πολύ. Πρέπει να ήταν ήταν αυτό που υπογράμισα.

Link to comment
Share on other sites

Ψευτοδερματινο λουράκι από τα βάθη της Κίνας μαζί με τζαμακι προστασίας,φορεμένα.Επειδη είναι αρκετά άκαμπτο τώρα το λουράκι,το έβαλα στο σφουγγαράκι που ήταν μέσα στο αρχικό κουτί του ρολογιού για να φορμαριστει.

 

48902666026_b4803f8420_c.jpgIMG_20191015_120004 by Dim Tsak, on Flickr

 

48902870957_b2c0c76b48_c.jpgIMG_20191015_120714__01 by Dim Tsak, on Flickr

48902668276_bfa3fceebb_c.jpgIMG_20191015_120607__01 by Dim Tsak, on Flickr

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ψευτοδερματινο λουράκι από τα βάθη της Κίνας μαζί με τζαμακι προστασίας,φορεμένα.Επειδη είναι αρκετά άκαμπτο τώρα το λουράκι,το έβαλα στο σφουγγαράκι που ήταν μέσα στο αρχικό κουτί του ρολογιού για να φορμαριστει.

 

48902666026_b4803f8420_c.jpgIMG_20191015_120004 by Dim Tsak, on Flickr

 

48902870957_b2c0c76b48_c.jpgIMG_20191015_120714__01 by Dim Tsak, on Flickr

48902668276_bfa3fceebb_c.jpgIMG_20191015_120607__01 by Dim Tsak, on Flickr

 

Ποιο τζαμακι πήρες αν επιτρέπεται;; Έχεις λινκ; Από τι βλέπω δεν αφήνω κενά και δεν έχει ξεκολλήσει καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς tempered glass για το ρολόι που να εφαρμόζει απόλυτα χωρίς να ξεκολλάει στις άκρες; ;; Αγόρασα δύο αλλά δυστυχώς ξεκολλανε στις άκρες ..

 

https://www.ebay.co.uk/itm/143055440480

 

Απο τον Ιανουάριο που τα έχω πάρει όλα σούπερ

Link to comment
Share on other sites

Ψευτοδερματινο λουράκι από τα βάθη της Κίνας μαζί με τζαμακι προστασίας,φορεμένα.Επειδη είναι αρκετά άκαμπτο τώρα το λουράκι,το έβαλα στο σφουγγαράκι που ήταν μέσα στο αρχικό κουτί του ρολογιού για να φορμαριστει.

Άσχετο, στο watchface που έχεις στη φωτό με το καφέ λουράκι, ξέρεις τι ακριβώς δείχνει ο δείτης που είναι σα βέλος;

Επειδή κάποτε το είχα βάλει για λίγο είχα αυτή την απορία.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τζαμακι πήρες αν επιτρέπεται;; Έχεις λινκ; Από τι βλέπω δεν αφήνω κενά και δεν έχει ξεκολλήσει καθόλου..

Ενα μικρο κενακι αφηνει αλλα προφανως δεν κοβει θεαση ή κατι αλλο. Δεν εχει ξεκολλησει καθολου και εκλεισε 24ωρο.

Το τζαμακι ειναι αυτο (σετ των 3 πηρα) https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Watch-GT-Tempered-Glass-Screen-Protectors-Protective-Film-HD-Cover-AU/352744416917?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=622063337673&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Οσο για το βελος στο συγκεκριμενο watchface δεν εχω τσεκαρει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, στο watchface που έχεις στη φωτό με το καφέ λουράκι, ξέρεις τι ακριβώς δείχνει ο δείτης που είναι σα βέλος;

Επειδή κάποτε το είχα βάλει για λίγο είχα αυτή την απορία.

 

 

Δείχνει την ώρα σε 24ωρο format, δηλαδή όταν είναι στο '6' είναι 12:00, στο '9', 18:00. Και εμένα μου αρέσει πολύ αλλά μου την σπάει αυτός ο δείκτης.

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει την ώρα σε 24ωρο format, δηλαδή όταν είναι στο '6' είναι 12:00, στο '9', 18:00. Και εμένα μου αρέσει πολύ αλλά μου την σπάει αυτός ο δείκτης.

 

Note: The 24-hour hand works best on the new HUAWEI WATCH GT Active Edition, which features a 24-hour ring on the bezel.

 

Με λίγα λόγια δεν έχει το μπεζελ με τα νούμερα για να το υποστηρίξει άρα είναι άχρηστο χαρακτηριστικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει την ώρα σε 24ωρο format, δηλαδή όταν είναι στο '6' είναι 12:00, στο '9', 18:00. Και εμένα μου αρέσει πολύ αλλά μου την σπάει αυτός ο δείκτης.

 

Note: The 24-hour hand works best on the new HUAWEI WATCH GT Active Edition, which features a 24-hour ring on the bezel.

 

Με λίγα λόγια δεν έχει το μπεζελ με τα νούμερα για να το υποστηρίξει άρα είναι άχρηστο χαρακτηριστικό.

 

Κατάλαβα, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις από το viber. Νομίζω οι ρυθμίσεις είναι εντάξει. Κάνω κάτι λάθος?

 

Απο ειδοποιησεις,αδειες,δεδομενα εισαι οκ? Κανε ενα clear cache για αρχη στο viber. Στην εφαρμογη "Υγεια" εχεις τικαρει το viber?

Aν ναι,τοτε δες γενικα τις αδειες,ειδοποιησεις,δεδομενα και αυτης της εφαρμογης και τελος και σε αυτην clear cache.

Eκτος αν εγινε κανενα update παλι και κολλαει...

Τελικά δεν παίρνω καμμιά είδοποίηση ούτε κλήση στο ρολοι από το Viber, παρότι έκανα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...