Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΤΑ σου ήρθε;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιώργο όχι. Συνέδεσα το κινητο με τον υπολογιστή, έκανε το hi care αναβάθμιση και μετά μου εμφάνισε την ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο όχι. Συνέδεσα το κινητο με τον υπολογιστή, έκανε το hi care αναβάθμιση και μετά μου εμφάνισε την ενημέρωση λογισμικού.
Το έκανα και αυτό τίποτα, μπλέξαμε με cosmote no hope

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση και εμένα..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΟΤΑ σου ήρθε;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς λαθος. Είναι water RESISTANT, δηλαδή ανθεκτικα στο νερό. Κανένα κινητό δεν είναι WATERPROOF-ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ.

 

Μπορεί να σου φαίνεται λεπτομέρειες κ ότι παίζουμε με τις λέξεις αλλά καλό είναι να τα ξεκαθαρίζουμε για να ξέρουμε τι ακριβώς αγοράζουμε

 

 

 

Ip6(8) σημενει βιθιση στο νερό πάνω από ένα μέτρο και διευκρίνηση από τον κατασκευαστή με το συγκεκριμένο βάθος . Οπότε είναι και Αδιάβροχο. Τα περισσότερα καινούρια τηλέφωνο είναι απλά water resistant χωρίς πιστοποίηση. Απλά το μεγάλο κόλπο είναι ότι το σέρβις μπορεί να το βγάλει εκτός εγγύησης επικαλουμενο ότι δεν έγινε καλή φραγη στην σιμ επειδή είναι το μόνο μέρος του τηλεφώνου που ανοίγει. Στην Γερμανία έχω συναντήσει περιπτώσεις παλιότερα με Sony και με την νομική προστασία του πελάτη και χαρτί δικηγόρου πολλές αντιπροσωπείες επερναν πίσω την καραμέλα οξιδοση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ σου ήρθε;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου ήρθε ενημέρωση από το hicare, έκανα εγγραφή αλλά δεν μου την δίνει.... Περίεργο...

Κάνω αναζήτηση και μου λέει ότι είμαι ενημερωμένος. Ενώ στο hicare επιμένει για την αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση από το hicare, έκανα εγγραφή αλλά δεν μου την δίνει.... Περίεργο...

Κάνω αναζήτηση και μου λέει ότι είμαι ενημερωμένος. Ενώ στο hicare επιμένει για την αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α και μένα αυτό γίνεται εδώ και 5 μέρες, cosmote είναι και σένα;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι από εταιρία...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε περιμένουμε τότε υπομονή

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει στο κινητό που για να δουλέψει η κάμερα στο ξεκλείδωμα θέλει να το σηκώσω αρκετά το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το ακυρο, αλλα υπαρχει καποιο θεμα για το mate 20 εδω στο φορουμ γιατι δεν το βρισκω. Αν μπορειτε παραθεστε καποιο λινκ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473386

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry για το ακυρο, αλλα υπαρχει καποιο θεμα για το mate 20 εδω στο φορουμ γιατι δεν το βρισκω. Αν μπορειτε παραθεστε καποιο λινκ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473386

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης τι χρησιμοποιείτε? αξίζει full glue tempered glass?? υπάρχει κανένα κατάστημα στην Αττική που να το περνάει κιόλας?
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την εξυπηρέτηση στο hicare και με ενημέρωσε η κοπέλα πως η ενημέρωση έχει βγει αλλά δεν άνοιξε ονσερβερ ακόμη.

Σε 2, 3 μέρες θα μου βγάλει ένδειξη γι να γίνει..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την εξυπηρέτηση στο hicare και με ενημέρωσε η κοπέλα πως η ενημέρωση έχει βγει αλλά δεν άνοιξε ονσερβερ ακόμη.

Σε 2, 3 μέρες θα μου βγάλει ένδειξη γι να γίνει..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α ωραία φίλε, αλλά οι άλλοι πως την πήραν; :p

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 9.1 έχω ένα περίεργο bug. Δονείται το κινητό σε τυχαίες στιγμές, όπως ακριβώς όταν δονείται σε κάποια ειδοποίηση οποιασδήποτε εφαρμογής, μόνο που δεν έρχεται κάποια ειδοποίηση, τίποτα.

 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία φίλε, αλλά οι άλλοι πως την πήραν; :p

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό είναι κάτι Γιώργο που δεν μπήκα καν στον κόπο να την ρωτήσω.

Μου είπε επί λέξη ότι δεν είναι πρόβλημα, να μην ανησυχώ.

Δεν είχα και τα γιαλια μου οπότε δεν σκοτιστηκα και παραπάνω.. Με κάλυψε με ότι μου είπε.

Οπότε αναμονη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι Γιώργο που δεν μπήκα καν στον κόπο να την ρωτήσω.

Μου είπε επί λέξη ότι δεν είναι πρόβλημα, να μην ανησυχώ.

Δεν είχα και τα γιαλια μου οπότε δεν σκοτιστηκα και παραπάνω.. Με κάλυψε με ότι μου είπε.

Οπότε αναμονη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε ναι περιμένουμε όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω στο κινητό μεμβράνη και όχι τζσμακι.. Έχει να προτείνει κάποιος κάποια εταιρία;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω στο κινητό μεμβράνη και όχι τζσμακι.. Έχει να προτείνει κάποιος κάποια εταιρία;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντελή αυτή πήρα έχει άψογη εφαρμογή σαν να μην φορά τίποτα,αλλά με μεμβράνη μην περιμένεις προστασία από πτώση. a0aa1439e366ce7c94b52fdbbfca11f1.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντελή αυτή πήρα έχει άψογη εφαρμογή σαν να μην φορά τίποτα,αλλά με μεμβράνη μην περιμένεις προστασία από πτώση. a0aa1439e366ce7c94b52fdbbfca11f1.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Full δηλαδή; Μπρος πίσω μεμβράνη; Τι χρώμα είναι το κινητό σου;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Full δηλαδή; Μπρος πίσω μεμβράνη; Τι χρώμα είναι το κινητό σου;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγκαλιάζει το κινητό και από πίσω όχι τελείως αλλά μέχρι ένα σημείο για να μην το πετάνε οι θήκες,αν το βάλεις σωστά είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ip6(8) σημενει βιθιση στο νερό πάνω από ένα μέτρο και διευκρίνηση από τον κατασκευαστή με το συγκεκριμένο βάθος . Οπότε είναι και Αδιάβροχο. Τα περισσότερα καινούρια τηλέφωνο είναι απλά water resistant χωρίς πιστοποίηση. Απλά το μεγάλο κόλπο είναι ότι το σέρβις μπορεί να το βγάλει εκτός εγγύησης επικαλουμενο ότι δεν έγινε καλή φραγη στην σιμ επειδή είναι το μόνο μέρος του τηλεφώνου που ανοίγει. Στην Γερμανία έχω συναντήσει περιπτώσεις παλιότερα με Sony και με την νομική προστασία του πελάτη και χαρτί δικηγόρου πολλές αντιπροσωπείες επερναν πίσω την καραμέλα οξιδοση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Λοιπόν κύριοι σας έχω δυσάρεστα νέα. Το κινητό δεν είναι ούτε waterproof ούτε water-resistant. Πέτυχα συνάδελφο σήμερα που κάνει σχεδόν την ίδια χρήση με εμένα ίσως λίγο προσεχτικοτερη. Έχει πάρει το κινητό με πρόβλημα υγρασίας 3ς φορές στο σέρβις. Το έχουν περάσει πάντα στην εγγύηση. Μετά την δεύτερη φορά δεν το έβρεχε ξεχάστηκε όμως κ βούτηξε μιλάμε για 3 λεπτά κολύμπι με την συσκευή στο μπρατζο. Ε σταμάτησε να δουλεύει η γρήγορη φόρτιση κ το έχει πάλι στο σέρβις.

 

Για το δικό μου ισχυριζόνται ότι εξαιτίας ενός μικρού χτυπήματος πήρε υγρασία που νομίζω ότι δεν ευσταθεί.

 

Όπως και να έχει οποίος σκοπεύει να βγάλει καμιά φώτο στο νερό φέτος το καλοκαίρι καλύτερα να το ξανασκεφτεί.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...