Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον παίρνουν την 9.1 και τα p20 lite και p20 pro και εμείς ακόμα περιμένουμε δύο βδομάδες μετά και ποιος ξέρει πότε και αν θα την πάρουμε.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο καλημερα!

η αναβαθμιση θα ρολαρει μεχρι τελη ιουλιου προς ολους!

Αν δεν βαριεσαι περνα το με dload.. Ειναι πανευκολο απλα θα σβησει τα παντα απο το κινητο οποτε κανε ενα backup και τα επαναφερεις ξανα υστερα!

10-15 λεπτα δουλεια ειναι.. Ολη η ιστορια ειναι να κατεβει το λογισμικο μεγεθους 4.4gb!Στις πιο πισω σελιδες θα βρεις απο που να το κατεβασεις και ειτε το περνας σε usb στικακι η αν εχεις Nano Memory card!

Θα περνεις κανονικα OTA μετα απο αυτην την μεθοδο!

 

Αν δεν θελεις να το κανεις αυτο για δικους σου λογους τοτε υπομονη μεχρι τελη Ιουλιου που θα διατιθεται σταδιακα προς ολους σιγα σιγα!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Για την 9.1 πρωτα μεσα απο το HiCare κανεις την αιτηση και μετα θα ερθει η αναβαθμιση ως ΟΤΑ.

Αυτο για τους πρωτους μηνες μεχρι να το παρουν αρκετοι, μετα δεν θα χρειαζεται να κανεις την αιτηση μεσω HiCare.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Για την 9.1 πρωτα μεσα απο το HiCare κανεις την αιτηση και μετα θα ερθει η αναβαθμιση ως ΟΤΑ.

Αυτο για τους πρωτους μηνες μεχρι να το παρουν αρκετοι, μετα δεν θα χρειαζεται να κανεις την αιτηση μεσω HiCare.

Στο hicare την δίνει την αναβάθμιση, αλλά σε γυρνάει στις ριθμισεις του κινητού για να την κατεβάσεις και εκεί σου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο hicare την δίνει την αναβάθμιση, αλλά σε γυρνάει στις ριθμισεις του κινητού για να την κατεβάσεις και εκεί σου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκει θα πρεπει να περιμενεις μεχρι να σου ερθει.

Αν δεν πας πρωτα απο το HiCare τοτε δεν θα σου ερθει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάει από το hicare από την πρώτη μέρα αλλά τίποτα,δλδ την εμφανίζει την ενημέρωση αλλά από την ενημερωση συστήματος τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πάει από το hicare από την πρώτη μέρα αλλά τίποτα,δλδ την εμφανίζει την ενημέρωση αλλά από την ενημερωση συστήματος τίποτα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμασε καθαρισμο δεδομενων και στις 2 εφαρμογες και restart.

Ακομα δοκιμασε και με διαφορετικη καρτα SIM.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τα χω κάνει όλα, απλά περιμένω, τεσπα κάποια στιγμή θα έρθει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε ναι υπομονη, ειναι βλεπεις και σημαντικο update και ολοι εχουν σπευσει κι εχουν μπει στην λιστα, ειναι και οτι τωρα αρχιζει και σε ποσσα αλλα μοντελα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα από την Huawei, χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες, οι server στέλνουν πακέτα- πακέτα τα update. είναι σπαστικό- εκνευριστικο η αναμονή, ειδικά όταν έχει δοθεί σε αρκετές συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα από την Huawei, χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες, οι server στέλνουν πακέτα- πακέτα τα update. είναι σπαστικό- εκνευριστικο η αναμονή, ειδικά όταν έχει δοθεί σε αρκετές συσκευές.

 

Αν ηταν αμεσα διαθεσιμα σε ολους πιστεψε με δεν θα τα εκανε κανεις γιατι απλα επεφταν οι server.

Η καθυστερηση πιστεψε το ειναι υπερ σου. Σκεψου το update να εχει προβλημα οπου χαλαει η συσκευη και το εδινα ταυτοχρονα σε ολους, τοτε ολοι χαλουσαν την συσκευη τους, ενω με τα batches το προλαβαινουν και το κατεβαζουν απο τον server.

Ακομα καθυστερουν διοτι πρεπει να ειναι πληρως συμβατα με τους providers της χωρας και ειδικα με αυτον που εχουν στο κινητο. Αν το update δεν ειναι συμβατο με την cosmote ή δεν εχει δωσει το ΟΚ η cosmote οτι ολα εινια πληρως συμβατα κι εχεις καρτα cosmote τοτε θα περιμενεις μεχρι να δωσει το ΟΚ η cosmote.

Βαλε οτι παει και βασει ΙΜΕΙ και βασει region, δηλαδη στην Ελλαδα θα το παρουν πρωτα οι συσκευες με Ελληνικα ΙΜΕΙ και υστερα θα ανοιξουν τα αλλα ΙΜΕΙ. Οποτε αν εχεις συσκευη με ξενο ΙΜΕΙ θα περιμενεις.

Οπως καταλαβαινεις παιζουν πολλα και δεν ειναι απλα μεσω ΙΜΕΙ και region οπως πιστευουν πολλοι. Γι'αυτο βλεπεις αλλους να το παιρνουν και αλλοι να περιμενουν ασχετα το ποτε, απο που το αγορασαν ή τι παροχο εχουν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας παιδιά το native call recorder που πας μετα να δεις τις ηχογραφήσεις? Δε το βρίσκω ως εφαρμογή. Το ενεργοποίησα μεν μέσα απ τις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά που αποθηκεύει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας παιδιά το native call recorder που πας μετα να δεις τις ηχογραφήσεις? Δε το βρίσκω ως εφαρμογή. Το ενεργοποίησα μεν μέσα απ τις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά που αποθηκεύει?

 

Ευχαριστω

Στην εφαρμογή ηχογράφηση. Και με file manager στο sounds /call records

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ηχογραφήσεις δε μου το βγάζει καν... Μόνο μέσω file manager ΣΤΟ sounds εμφανίζει ενα amr αρχείο το οποίο δεν ανοίγει με τίποτα.Πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Κάτι δεν έχω κάνει καλά?

 

Επίσης πως εξαιρώ εφαρμογές απ την οικονομία μπαταρίας? Δε το βρίσκω πουθενά αυτό ενώ σε Samsung κλπ είναι στάνταρ.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,νέος ιδιοκτήτης ενός twilight από χθες,πρώτες εντυπώσεις θετικές κυρίως σε κάμερα. Πήρε όλες τις αναβαθμίσεις (και 9.1) και το έστησα στη συνέχεια. Εκτός από tempered glass,καμία καλή μεμβράνη οθόνης από Ελλάδα για άμεση αγορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,νέος ιδιοκτήτης ενός twilight από χθες,πρώτες εντυπώσεις θετικές κυρίως σε κάμερα. Πήρε όλες τις αναβαθμίσεις (και 9.1) και το έστησα στη συνέχεια. Εκτός από tempered glass,καμία καλή μεμβράνη οθόνης από Ελλάδα για άμεση αγορά;
Καλορίζικο φίλε μου. Την μεμβράνη για μένα απέφυγε την.

Βάλε ένα tmax uv tempered glass και είσαι κύριος.

Σε τέτοιες κυρτες οθόνες μόνο με uv γινεται δουλειά.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για το δαχτυλικό αποτύπωμα έλεγα να πάω σε μεμβράνη. Με αυτό που ανέφερες,θα ειμαι κομπλέ; Γιατί δεν το βλέπω και φθηνό,τουλάχιστον να αξίζει τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως για το δαχτυλικό αποτύπωμα έλεγα να πάω σε μεμβράνη. Με αυτό που ανέφερες,θα ειμαι κομπλέ; Γιατί δεν το βλέπω και φθηνό,τουλάχιστον να αξίζει τα λεφτά του.
Στο p30 pro που το είχα ήταν άψογο το αποτύπωμα όπως δούλευε και γυμνό.

Uv επίσης έχω και στο oneplus 7 pro και είναι ακριβώς το ίδιο.

Άψογο ακαριαίο αποτύπωμα.

Απλα θέλει προσοχή στην τοποθέτηση

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το t max είναι πολύ καλό, δουλεύει το αποτύπωμα, εγώ το πέρασα με την 2 προσπάθεια, ( εννοείται το αγόρασα 2 φορές).

Αν κάποιο μαγαζί το περνάει ...

Έχει μεγάλη φασαρία για να γίνει η τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια επιλογή είναι να το έχεις απενεργοποιημενο το δαχτυλικο, προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου στην οθόνη, αλλά οκ γούστα είναι αυτά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Έχω ένα mi mix 3 και θελω να το δώσω για να πάρω το mate 20 pro κυριως λόγω κάμερας.

Ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με την κάμερα.

Επίσης σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο ,αυτό που πρέπει να προσέξω είναι μόνο η οθόνη να είναι boe;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Στις ηχογραφήσεις δε μου το βγάζει καν... Μόνο μέσω file manager ΣΤΟ sounds εμφανίζει ενα amr αρχείο το οποίο δεν ανοίγει με τίποτα.Πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Κάτι δεν έχω κάνει καλά?

 

Επίσης πως εξαιρώ εφαρμογές απ την οικονομία μπαταρίας? Δε το βρίσκω πουθενά αυτό ενώ σε Samsung κλπ είναι στάνταρ.

 

Για την μπαταρία, κατά πάσα πιθανότητα, η ρύθμιση είναι: πας στις ρυθμίσεις>> μπαταρία >> εκκίνηση εφαρμογών >> και βάζεις : Μη αυτόματη διαχείριση, την εφαρμογή που θέλεις. ( μάλλον αυτή είναι η ρύθμιση..).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Έχω ένα mi mix 3 και θελω να το δώσω για να πάρω το mate 20 pro κυριως λόγω κάμερας.

Ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με την κάμερα.

Επίσης σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο ,αυτό που πρέπει να προσέξω είναι μόνο η οθόνη να είναι boe;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Επειδη ειχα το mix 3 θα μεινεις εντυπωσιασμένος με το mate .Αν παρεις συσκευή μετα τον Γεναρη του 2019 θα εχει σχεδον σιγουρα ΒΟΕ

Link to comment
Share on other sites

Στις ηχογραφήσεις δε μου το βγάζει καν... Μόνο μέσω file manager ΣΤΟ sounds εμφανίζει ενα amr αρχείο το οποίο δεν ανοίγει με τίποτα.Πρεπει να κάνω κάποια ρύθμιση? Κάτι δεν έχω κάνει καλά?

 

Επίσης πως εξαιρώ εφαρμογές απ την οικονομία μπαταρίας? Δε το βρίσκω πουθενά αυτό ενώ σε Samsung κλπ είναι στάνταρ.

 

Και αυτή την ρύθμιση: ρυθμίσεις >> εφαρμογές>> εφαρμογές ( η πρώτη ρύθμιση) >> τις τρις τελείες ( πάνω δεξιά) >> ειδική πρόσβαση >> Βελτιστοποίηση μπαταρίας >> Δεν επιτρέπεται, ( στην εφαρμογή που θες.).

Πιστεύω να μην έκανα λάθος !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν αμεσα διαθεσιμα σε ολους πιστεψε με δεν θα τα εκανε κανεις γιατι απλα επεφταν οι server.

 

Η καθυστερηση πιστεψε το ειναι υπερ σου. Σκεψου το update να εχει προβλημα οπου χαλαει η συσκευη και το εδινα ταυτοχρονα σε ολους, τοτε ολοι χαλουσαν την συσκευη τους, ενω με τα batches το προλαβαινουν και το κατεβαζουν απο τον server.

 

Ακομα καθυστερουν διοτι πρεπει να ειναι πληρως συμβατα με τους providers της χωρας και ειδικα με αυτον που εχουν στο κινητο. Αν το update δεν ειναι συμβατο με την cosmote ή δεν εχει δωσει το ΟΚ η cosmote οτι ολα εινια πληρως συμβατα κι εχεις καρτα cosmote τοτε θα περιμενεις μεχρι να δωσει το ΟΚ η cosmote.

 

Βαλε οτι παει και βασει ΙΜΕΙ και βασει region, δηλαδη στην Ελλαδα θα το παρουν πρωτα οι συσκευες με Ελληνικα ΙΜΕΙ και υστερα θα ανοιξουν τα αλλα ΙΜΕΙ. Οποτε αν εχεις συσκευη με ξενο ΙΜΕΙ θα περιμενεις.

 

Οπως καταλαβαινεις παιζουν πολλα και δεν ειναι απλα μεσω ΙΜΕΙ και region οπως πιστευουν πολλοι. Γι'αυτο βλεπεις αλλους να το παιρνουν και αλλοι να περιμενουν ασχετα το ποτε, απο που το αγορασαν ή τι παροχο εχουν.

Ναι φίλε κάπως έτσι είναι τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...