Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μένα δεν βγάζει ειδοποιήσεις, Ούτε και παλιά έβγαζε, δεν ξέρω τι ρύθμιση θέλει, και δεν το έχω ψάξει, έχω ένα Samsung κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν βγάζει ειδοποιήσεις, Ούτε και παλιά έβγαζε, δεν ξέρω τι ρύθμιση θέλει, και δεν το έχω ψάξει, έχω ένα Samsung κλπ.
Δεν έκανα καμία απολύτως ρύθμιση.

 

Με την 9.0 έβλεπα ειδοποιήσεις μόνο για την αναπάντητη και για τα sms (μόνο για το Android Messages, όχι για το Textra που χρησιμοποιούσα).

 

Μετά και την αναβάθμιση σε 9.1 έχω δει ειδοποιήσεις από: Truecaller, Android Messages και Textra (αν και θα μείνω λογικά στο Messages λόγω υποστήριξης RCS), Tapatalk, Facebook, Facebook Messenger, Reddit, Google News, Google Inbox.

 

Ίσως να ξεχνάω κάποια.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κολλημένη η συσκευή στην. 238 απελπισία.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Τελικα μολις τωρα κατεβαζω το αρχειο της 9.1 για να κανω dload και να την περασω χειροκινητα μεσω NanoMemory καρτας .. Αν και φοβαμαι λιγακι αλλα δεν θελω να περιμενω γιατι ειμαι σιγουρος εμενα η αναβαθμιση θα μου ερθει προς τελη Ιουλιου και δεν εχω διαθεση να περιμενω μεχρι τοτε!

Ελπιζω να πανε ολα καλα και να πετυχει η εγκατασταση..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα κολλημένη η συσκευή στην. 238 απελπισία.
Δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στο service της huawei να δεις τι θα σου πουν; Λογικά θα σου ζητήσουν imei

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Τελικα μολις τωρα κατεβαζω το αρχειο της 9.1 για να κανω dload και να την περασω χειροκινητα μεσω NanoMemory καρτας .. Αν και φοβαμαι λιγακι αλλα δεν θελω να περιμενω γιατι ειμαι σιγουρος εμενα η αναβαθμιση θα μου ερθει προς τελη Ιουλιου και δεν εχω διαθεση να περιμενω μεχρι τοτε!

 

Ελπιζω να πανε ολα καλα και να πετυχει η εγκατασταση..

Τι έγινε τελικά; Την πέρασες την 9.1; Όλα καλά;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα η 9.1 μέσω HiCare app. Κατεβαίνει, 4.14 γίγα! Δεν το περίμενα τόσο γρήγορα μπράβο

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Effbill ναι το εκανα ηταν πολυ απλο.. 2 κλικ και εγινε η αναβαθμιση και δουλευουν ολα τελεια!Τσακ μπαμ εγινε!

 

Εκανα και επαναφορα του backup μου και ειχα 80% οπως το ειχα αφησει.. Τα αλλα ηταν τυπου να ξαναπερασω δαχτυλικα αποτυπωματα και γενικα ρυθμισεις!!

Η μπαταρια παει πολυ καλα.. Εχασα μονο 25% με 3 ωρες συνεχομενη χρηση με 45λεπτα Βιντεοκληση messenger!

 

Aod επιβεβαιωνω και γω οτι δουλευουν πλεον ολα σε μενα απο 3rd party notifications!Gmail, whatsapp, messenger κτλ

 

Για το moon mode δεν βλεπω το φεγγαρι εδω απο το σπιτι να δοκιμασω αν δουλευει..

 

Για το ζουμ που παει μεχρι 30x δεν το βρηκα πως γινεται..!

 

Το μονο που μου λειπει ειναι το deep black theme απο Maurydes που ειχα στο emui 9 .. Εδω εβαλα αλλο το pure black επισης απο τον ιδιο dev αλλα ειναι ολα ασπρο μαυρο ενω το προηγουμενο φουλ μαυρο με μπλε..!ελπιζω να βγαλει παρομοιο θεμα..

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Effbill ναι το εκανα ηταν πολυ απλο.. 2 κλικ και εγινε η αναβαθμιση και δουλευουν ολα τελεια!Τσακ μπαμ εγινε!

 

Εκανα και επαναφορα του backup μου και ειχα 80% οπως το ειχα αφησει.. Τα αλλα ηταν τυπου να ξαναπερασω δαχτυλικα αποτυπωματα και γενικα ρυθμισεις!!

Η μπαταρια παει πολυ καλα.. Εχασα μονο 25% με 3 ωρες συνεχομενη χρηση με 45λεπτα Βιντεοκληση messenger!

 

Aod επιβεβαιωνω και γω οτι δουλευουν πλεον ολα σε μενα απο 3rd party notifications!Gmail, whatsapp, messenger κτλ

 

Για το moon mode δεν βλεπω το φεγγαρι εδω απο το σπιτι να δοκιμασω αν δουλευει..

 

Για το ζουμ που παει μεχρι 30x δεν το βρηκα πως γινεται..!

 

Το μονο που μου λειπει ειναι το deep black theme απο Maurydes που ειχα στο emui 9 .. Εδω εβαλα αλλο το pure black επισης απο τον ιδιο dev αλλα ειναι ολα ασπρο μαυρο ενω το προηγουμενο φουλ μαυρο με μπλε..!ελπιζω να βγαλει παρομοιο θεμα..

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ..

 

Πηγαινεις τερμα το ζοομ στο 5χ και μετα με τα δαχτυλα το ζουμαρεις και φτανει στα 30χ! οσο για το φεγγαρι δεν θελει να μας βοηθησει,κρυβετε αυτες τις μερες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πω φιλε μου ενταξει δεν υπαρχει αυτο το ζουμ.. Αν δεν μου το λεγες παιζει να μην το εβρισκα ποτε!Ντροπη μου λολ.. Σε ευχαριστω φιλε μου!

Εβαλα να δω που βρισκεται το φεγγαρι στον ουρανο με gps και ειναι απο κατω μου η αλλιως κατω απο το εδαφος αχαχαχα.. Λογικα την αλλη βδομαδα θα ερθει προς εδω πανω μερια να το δω..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην always on display εξακολουθεί να μην εμφανίζει τπτ από 3rd party apps

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι αλλο που παρατηρησα και δεν αναφερθηκε..

Το κουμπι power button πλεον για να ερθει το μενου επανεκκινηση η κλεισιμο συσκευης θελει 5 δευτερα κρατημα σε σχεση με πριν που ηθελε 3 δευτερα!

 

Επιτελους dolby atmos υποστηριζει ασυρματα ακουστικα για ενεργοποιηση και απενεργοποιηση!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην always on display εξακολουθεί να μην εμφανίζει τπτ από 3rd party apps

 

Μετά από restart έστρωσε και εμφανίζει πλέον τα πάντα.

 

Επίσης τα gesture animations έχουν γίνει σχεδόν iOS smooth. Εξαιρετικά

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μια λογική τιμή πώλησης της συσκευής επειδή βλέπω πολλές διαφορές στις τιμές σε αγγελίες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μια λογική τιμή πώλησης της συσκευής επειδή βλέπω πολλές διαφορές στις τιμές σε αγγελίες.

 

440 ευρώ αν είναι σε άριστη κατάσταση (λίγων μηνών) και χωρίς αξεσουάρ. Αν έχει κάτι έξτρα μπορείς να το πας και κανα 10ρικο παραπάνω!

Παίδες, όσοι πήρατε την αναβάθμιση είστε ευχαριστημένοι?

Link to comment
Share on other sites

440 ευρώ αν είναι σε άριστη κατάσταση (λίγων μηνών) και χωρίς αξεσουάρ. Αν έχει κάτι έξτρα μπορείς να το πας και κανα 10ρικο παραπάνω!

Παίδες, όσοι πήρατε την αναβάθμιση είστε ευχαριστημένοι?

Ναι κάπου εκεί σκεφτόμουν και εγώ, ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και από μένα. Κι εγώ έκανα μετάβαση στην 9.1 μέσω hicare. Το κινητό ήταν που ήταν πολύ γρήγορο πλέον πετάει. Παρατήρησα γρηγορότερο και πιο ακριβές δακτυλικο αποτύπωμα. Μια λειτουργία δεν έχω καταφέρει να λειτουργησω ακόμα. Το wifi+. Ούτε πριν την αναβάθμιση ούτε μετά. Ενώ με το Mate 9 δούλευε πολύ καλά. Επίσης έχω να δηλώσω για το service της Huawei ότι είναι αλλού. Είχα ένα θέμα με τις σιμ μου και τους πήρα τηλ (μένω Γερμανία). Τους Εξήγησα το πρόβλημα και τους είπα εφόσον θα το στείλω ότι εχω κι ένα θεματακι με την οθόνη. Ένα ελαφρώς πρασινισμα στη μισή οθόνη του. Δεν με ενοχλούσε αλλά εφόσον το στελνα τους ζήτησα να την αλλάξουν. Το κινητό από τη μέρα που το στειλα μου ρθε πίσω σε 7-8 μέρες και μέσα σ αυτές τις μέρες επεσε σκ και μια αργία. Δεν περίμενα τόσο γρηγορα να πω την αλήθεια. Άλλαξαν και την οθόνη. Όλα κομπλέ. Πολύ ευχαριστημένος γενικά. Edited by papia777
Link to comment
Share on other sites

Papia777

Οντως το σερβις της huawei ειναι αλλου.. Μενω και γω Γερμανια και ειχα και θεμα με πρασινιλα.. Με αλλαξαν οθονη και ηταν σετ με μεταλλικο πλαισιο καινουρια μπαταρια και σενσορα δαχτυλικου αποτυπωματος.. Παρελαβα καινουριο τηλεφωνο στην ουσια!

Με την καινουρια αναβαθμιση και γω πολυ ικανοποιημενος!

 

Παιδια οσοι εχετε την 9.1 σας ερχεται ειδοποιηση στην AOD οθονη για το youtube οταν εχει καινουρια βιντεακια πχ?

 

Με ερχονται ολα εκτος απο youtube..δεν ξερω αν ειναι νορμαλ στο mate 20 pro διοτι στο Note 8 εχω κανονικα εικονιδιο ειδοποιησης στην AOD απο youtube..!

 

Δεν με ενοχλει ιδιαιτερα αλλα οποιος μπορει να τσεκαρει ας με ενημερωσει!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το zoom που έβαλαν λέει τίποτα; Γιατί στο 10χ ήδη έχανε πολύ λεπτομέρεια. Δεν ανεβάζει κάνεις κάνα δείγμα να δούμε από περιέργεια;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μια λογική τιμή πώλησης της συσκευής επειδή βλέπω πολλές διαφορές στις τιμές σε αγγελίες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ανάλογα την παλαιοτητα, την κατασταση και λιγο τα παρελκομενα (θηκες κτλ)

 

 

 

Μόλις πέρασα με dload κι εγω 9.1 .Έστησα από την αρχή. Όλα καλά μέχρι τώρα.

Η λειτουργία γία το φεγγάρι που βρίσκεται? ή βγαίνει αυτόματα με ΑΙ?

Edited by baspats
dload
Link to comment
Share on other sites

Αυτοματα με AI φιλε μου.. Το θεμα ειναι να εμφανιστει το φεγγαρι για να το δοκιμασουμε!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμησει κάποιος από που κάνουμε το μενού αλλαγή σε dark theme. Δεν μπορώ να το βρω...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αα οκ το βρήκα..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...