Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ούτε αυτή δεν έχει έρθει.ελληνικο κομμάτι από ΟΤΕ.
Μέσω hisuite δοκίμασες; Από το pc

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω hisuite δοκίμασες; Από το pc

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βράδυ θα δοκιμάσω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και εμενα.την περασα αλλα μετα εκανα hard reset γιατι μεγαλο update.μεχρι στιγμης καθεται πολυ καλα.ενα αλλο που παρατηρησα τα εικονιδεια εγιναν ποιο μεγαλα σαν του p30 pro!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το System partition θα είναι erofs και τα άλλα f2fs και ext4.

 

Οι συσκευές από Γερμανό και cosmote είναι branded και θα παίρνετε τελευταίοι τις αναβαθμίσεις

 

Καλό είναι επειδή το update αυτό αλλάζει ριζικά το λειτουργικό να γίνει μια πλήρη επαναφορά και set as new χωρίς επαναφορά κάποιου backup και να παρθεί νέο backup αφού στηθεί.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε αλλιως να περασουμε την 9.0.1 εκτος απο ΟΤΑ? Μια και ειναιμεγαλο update και καλο θα ηταν να γινονταν clean install.

 

Μολις την εβαλα να κατεβαινει...

 

Επισης εχουμε τρανταχτες διαφορες σε σχεση με πριν?? απο εμφανιση πως ειναι? οπως ηταν?? αλλαζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει factory reset προφανώς (;).

 

Ααα εννοεις εγκατασταση οπως παει να γινει.. και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Δεν υπαρχει καποιο εργαλειο που να του δινεις ας πουμε το αρχειο και να το περασει απο το μηδεν?

Link to comment
Share on other sites

Ααα εννοεις εγκατασταση οπως παει να γινει.. και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

Δεν υπαρχει καποιο εργαλειο που να του δινεις ας πουμε το αρχειο και να το περασει απο το μηδεν?

 

Υπάρχει η μέθοδος dload όπου πρέπει να βρεις service firmware rom και να την περάσεις με usb ή memory card.

Με αυτόν τον τρόπο γίνεται καθαρή εγκατάσταση (σαν το format του PC) όπου σβήνονται τα πάντα αλλά έχει κάποιο ρίσκο διότι κάποιες φορές δεν κάθεται καλά και η συσκευή έχει θέματα μετά και θα πρέπει να την ξανακάνεις εγκατάσταση μέχρι να κάτσει καλά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να περνάω official firmware. Δεν εμπιστεύομαι τα unofficial. Σε ποστ πιο πίσω, γράφουν για το dload, και το link για κατέβασμα,, πριν 1 μήνα είχα δουλέψει το dload χωρίς προβλήματα., και το funky Huawei, kai Hstool (xda).

Αν θες από την αρχή , μπες στο erecovery,, official μέθοδος,, και μετά κάνε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Εγώ θα κάνω επαναφορά, διότι είναι μεγάλο update, και το συνιστούν εδώ στο νήμα,, πράγμα που σημαίνει, 2 ώρες ταλαιπωρία το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Aπό τι βλέπω στο erecovery υπάρχει η 9.1 μόνο για το LYA-09 που είναι για το single sim,δεν υπάρχει έκδοση για το LYA-29 που είναι για το dual sim.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να περνάω official firmware. Δεν εμπιστεύομαι τα unofficial. Σε ποστ πιο πίσω, γράφουν για το dload, και το link για κατέβασμα,, πριν 1 μήνα είχα δουλέψει το dload χωρίς προβλήματα., και το funky Huawei, kai Hstool (xda).

Αν θες από την αρχή , μπες στο erecovery,, official μέθοδος,, και μετά κάνε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Εγώ θα κάνω επαναφορά, διότι είναι μεγάλο update, και το συνιστούν εδώ στο νήμα,, πράγμα που σημαίνει, 2 ώρες ταλαιπωρία το βράδυ.

 

Και τα dload official firmwares ειναι απλα δεν είναι OTA αλλά service. Εκτός αν τα λες έτσι λόγω ότι τα κατεβάζεις από τρίτους κι όχι από την Huawei.

 

Τα service firmware κανονικά τα εχουν μόνο τα service της Huawei και αυτά που βρίσκεις στους τρίτους είναι αυτά που διαρρέουν.

 

Το θέμα είναι να βρεις το σωστό για το cust και την χώρα σου και να σου κάτσει καλά η εγκατάσταση.

 

Επειδή είναι ρίσκο για μένα η dload μέθοδος ναι καλύτερα τα OTA και μετά reset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπό τι βλέπω στο erecovery υπάρχει η 9.1 μόνο για το LYA-09 που είναι για το single sim,δεν υπάρχει έκδοση για το LYA-29 που είναι για το dual sim.

 

Μία είναι για τα 2 και το erecovery ποτέ δεν θα σου brick την συσκευή. Βασικά είναι για να ξεbrick την συσκευή σου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και τα dload official firmwares ειναι απλα δεν είναι OTA αλλά service. Εκτός αν τα λες έτσι λόγω ότι τα κατεβάζεις από τρίτους κι όχι από την Huawei.

 

 

 

Τα service firmware κανονικά τα εχουν μόνο τα service της Huawei και αυτά που βρίσκεις στους τρίτους είναι αυτά που διαρρέουν.

 

 

 

Το θέμα είναι να βρεις το σωστό για το cust και την χώρα σου και να σου κάτσει καλά η εγκατάσταση.

 

 

 

Επειδή είναι ρίσκο για μένα η dload μέθοδος ναι καλύτερα τα OTA και μετά reset.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μία είναι για τα 2 και το erecovery ποτέ δεν θα σου brick την συσκευή. Βασικά είναι για να ξεbrick την συσκευή σου.

Ναι απλά όταν πατάω μου λέει not approved για εγκατάσταση, τεσπα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω μεσω ΟΤΑ.

Προς το παρον ολα καλα... δεν εχω προχωρησει σε factory reset ακομα.. θα το δω πως θα παει και βλεπω πραγματα οχι σωστα θα προχωρησω..

 

Μεγαλυτερα εικονιδια οντως, περισσοτερα εικονιδια στο Always on Time τα δυο πιο τρανταχτα... Δεν το εχω καλοψαξει..

Και απο ταχυτητα οπως ηταν... σφαιρατο..

Link to comment
Share on other sites

τα εικονιδεια θα τα προτιμουσα ποιο μικρα οπως ηταν!το εκαναν ολιοδιο p30 pro!μεχρι στιγμης ρολαρει πολυ καλα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

την εκανα και εγω χθες,κατεβηκε σε 50 λεπτα,,δεν εχω προχωρησει σε επαναφορα εργοστασιακων γιατι δεν εχω δει καποια δυσλειτουργια! μπαταρια λογικα θα θελει καποιες φορτισεις παλι για να στρωσει,,,παραμενει μια ολοκληρωμενη και αξιπιστη συσκευης! περιμενουμε να βγει κανα φεγγαρι να δουμε την λειτουργια που εχουν βαλει αλλα τζιφος,εχει κρυφτει το ατιμο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα factory reset, κατέβασα τις εφαρμογές, και έγινε πιο αργό, σχεδόν σέρνονταν, κάποιο κόλλημα, το έκανα 2 restart, πιστεύω να φτιάξει, , ενώ τις εφαρμογές τις κατέβασε γρήγορα, στο chrome μετά σέρνονταν.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 20 αποδείχτηκε πιο ευαίσθητο από το 10 μιας κ μετά από ένα μήνα στην παραλία βγήκε off...

 

Ξεκίνησε εχθες με μια κάθετη γραμμή κ σήμερα πλέον η οθόνη δεν ανάβει καθόλου. Πήγε κατευθείαν για service και περιμένω ενημέρωση με μια πρώτη ματιά ο τεχνικός μου είπε νερό. Ελπίζω να με καλύψει η εγγύηση...

 

Διαφορετικά έχω έξτρα ασφάλεια για πτώση κ υγρασία από media markt αλλά δεν έχω όρεξη να μπλέξω....

 

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία από παρομοια βλάβη κ από την ασφάλεια;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μένα, έγινε πιο αργό το κινητό, Μετά το factory reset, επιχείρησα να μπω στο erecovery, να κατεβάσω το official firmware,, να το ρίξω από πάνω, αλλά έγραφε ~~ server failed. Θέλω να πιστεύω ότι θα φτιάξει με την χρήση, κάποιο κόλλημα, τι να πω !
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μένα, έγινε πιο αργό το κινητό, Μετά το factory reset, επιχείρησα να μπω στο erecovery, να κατεβάσω το official firmware,, να το ρίξω από πάνω, αλλά έγραφε ~~ server failed. Θέλω να πιστεύω ότι θα φτιάξει με την χρήση, κάποιο κόλλημα, τι να πω !
Ωχ μην μας λες τέτοια

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε, μπορεί να μην κάθησε καλά το update ΣΕ ΜΕΝΑ.

ΔΕΝ σημαίνει ότι θαχεις πρόβλημα, μην σκέφτεσαι έτσι. Το δουλεύω τώρα, ψιλοεφτιαξε, το παρατηρώ, το πιο πιθανό θα φτιάξει με την χρήση, αλλιώς erecovery όταν μπορεί να γίνει, πιστεύω ότι είναι φορτωμένοι τωρα οι server.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω μια πολύ βασική ερώτηση.Εχει πάρει ενημέρωση το κινητό ώστε να δουλεύει ολοκληρωμένα η always on display όπως στο p30?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το πάρω μια πολύ βασική ερώτηση.Εχει πάρει ενημέρωση το κινητό ώστε να δουλεύει ολοκληρωμένα η always on display όπως στο p30?

 

 

 

Ευχαριστώ

Τι εννοείς ολοκληρωμένα; Με την 9.1 δείχνει ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές.

Μόλις το είδα. Αν γυρίσω το κινητό από κάθετα σε λίγο οριζόντια εμφανίζεται εικονίδιο στην navigation bar. Τέρμα κάτω δεξιά. 9305444755b1184e3e2b1ee0a9a86454.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ στην οθόνη αναμονής να βγάζει ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές όπως πχ σε Samsung και Pixel.

Μέχρι πρόσφατα έβγαζε μόνο από συγκεκριμένες

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ στην οθόνη αναμονής να βγάζει ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές όπως πχ σε Samsung και Pixel.

 

Μέχρι πρόσφατα έβγαζε μόνο από συγκεκριμένες

Επιβεβαιώνω ότι στο always on display εμφανίζονται εικονίδια 3rd party εφαρμογών για τις ειδοποιήσεις, κάτι που με την 9.0 δεν γίνονταν.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...