Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δνε έχει έρθει τίποτα απολύτως. Δοκίμασα τα πάντα.

Οπότε αναμονη.. Ακόμη με την 238..βεβαια μόλις το πήρα το θηρίο και είμαι ακόμη ενθουσιασμενος, οπότε λίγο με νοιάζει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δνε έχει έρθει τίποτα απολύτως. Δοκίμασα τα πάντα.

Οπότε αναμονη.. Ακόμη με την 238..βεβαια μόλις το πήρα το θηρίο και είμαι ακόμη ενθουσιασμενος, οπότε λίγο με νοιάζει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εμένα δεν έχει έρθει ακόμα η 9.1

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τηλέφωνο στην Αθήνα Huawei, δώσε το imei, μήπως κάνουν κάποια ενέργεια.
Τι να μπορεί να κάνει; Το δικό μου είναι cosmote οπότε τρέχα γύρευε πότε θα την πάρει..

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

440 ευρώ αν είναι σε άριστη κατάσταση (λίγων μηνών) και χωρίς αξεσουάρ. Αν έχει κάτι έξτρα μπορείς να το πας και κανα 10ρικο παραπάνω!

Παίδες, όσοι πήρατε την αναβάθμιση είστε ευχαριστημένοι?

 

Καλησπέρα παιδιά. 478Ε το βρίσκεις καινούριο του κουτιού από κατάστημα στο skroutz. Πιστεύετε ότι κάποιος θα σκεφτεί τα 38Ε, αν είναι να δώσει πάνω από 400Ε; Το λέω εντελώς καλοπροαίρετα, δε θέλω να παρεξηγηθώ :)

 

Αν ενδιαφέρεσαι να πάρεις Samsung δες μήπως προλαβαίνεις το trade_in του ΠΛΑΙΣΙΟΥ το οποίο για το S10+, αν επιστρέψεις το Mate 20 pro 128GB σου δίνει 494Ε από ότι είδα πριν από λίγο

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Λάθος αδερφέ και εννοείται καμιά παρεξήγηση, εξάλλου γνώμες λέμε ..

Αυτά που βλέπεις στο ΣΚΡΟΥTZ είναι "κατόπιν παραγγελίας" ή 10 μέρες αναμονή. Με λίγα λόγια σου ζητάνε προπληρωμή και μετά εσύ περίμενε μέσα στο άγχος να σου έρθει. Τα "άμεσα διαθέσιμα" ξεκινάνε από 550 ευρώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε αν είναι κοσμοτε η κάποια άλλη εταιρία;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε αν είναι κοσμοτε η κάποια άλλη εταιρία;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είναι φορτωμένο με bloatware

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι φορτωμένο με bloatware

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα.. Δεν έχει τίποτε μέσα.. Είναι καθαρό.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις μια που έβγαλα το κινητό από την φόρτιση μέχρι τώρα που είμαι στην δουλειά, η μπαταρία πήγε στο 37%..με αυτόν τον ρυθμό.. Μέχρι το πρωί στις 6 που θα σχολασω δύσκολα να πάει..

Πιστεύετε ότι θα βελτιωθεί όσο περνάει ο καιρός;

Αντίστοιχα το mate 10 pro που είχα πήγαινε καλύτερα.

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 20 αποδείχτηκε πιο ευαίσθητο από το 10 μιας κ μετά από ένα μήνα στην παραλία βγήκε off...

 

Ξεκίνησε εχθες με μια κάθετη γραμμή κ σήμερα πλέον η οθόνη δεν ανάβει καθόλου. Πήγε κατευθείαν για service και περιμένω ενημέρωση με μια πρώτη ματιά ο τεχνικός μου είπε νερό. Ελπίζω να με καλύψει η εγγύηση...

 

Διαφορετικά έχω έξτρα ασφάλεια για πτώση κ υγρασία από media markt αλλά δεν έχω όρεξη να μπλέξω....

 

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία από παρομοια βλάβη κ από την ασφάλεια;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟ service ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΞΕΙΔΩΣΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΛΟΓΙΚΗΣ,ΠΡΟΣΟΨΗΣ,ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ 864,30 ΕΥΡΩ.ΓΙΑ ΑΠΟΔΟΧΗ Ή ΑΡΝΗΣΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΣΤΟ 2170007575

 

Καλά πάνε καλά;

 

Μιλάμε για λογική χρήση στο νερό για πολύ λιγότερο καιρό από το mate 10.

 

Τι να πρώτο σχολιάσω; Ότι το έβγαλαν εκτός εγγύησης ή ότι θέλουν 864.30 για επισκευή;

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΟ service ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΞΕΙΔΩΣΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ ΛΟΓΙΚΗΣ,ΠΡΟΣΟΨΗΣ,ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ 864,30 ΕΥΡΩ.ΓΙΑ ΑΠΟΔΟΧΗ Ή ΑΡΝΗΣΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΣΤΟ 2170007575

 

Καλά πάνε καλά;

 

Μιλάμε για λογική χρήση στο νερό για πολύ λιγότερο καιρό από το mate 10.

 

Τι να πρώτο σχολιάσω; Ότι το έβγαλαν εκτός εγγύησης ή ότι θέλουν 864.30 για επισκευή;

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πες τους παίρνω δυο καινούργια με τα ίδια λεφτά, μη χειρότερα.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μισό λεπτό. Εκτός από το εξωφρενικό ποσό επισκευής, να σημειώσουμε κάποια πράγματα.

 

Τα κινητά ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ. Έχουν πιστοποίηση ανθεκτικότητας στο νερό η οποία έρχεται από ελεγχόμενες εργαστηριακές συνθήκες και δοκιμές. Σε πραγματικές συνθήκες δεν σημαίνει παίρνω το κινητό και κάνω μακροβουτι τραβώντας βίντεο και φωτογραφίες. Καμία εταιρεία δεν δίνει στην εγγύηση βλάβη από νερό είτε υπάρχει πιστοποίηση IP είτε όχι. Αν πάθει βλάβη από νερό και έχει πιστοποίηση πολύ απλά για αυτούς σημαίνει ότι η χρήση του ξεπέρασε τα όρια της πιστοποίησης.

 

Επίσης, αδιαπραγματευτο το ότι η οποία πιστοποίηση για νερό δεν αφορά ΘΑΛΑΣΣΑ αλλά γλυκό νερό.

 

Όπως και να χει αφού έχεις έξτρα ασφάλεια ας ελπίσουμε ότι θα καλυφθεις από εκεί.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μισό λεπτό. Εκτός από το εξωφρενικό ποσό επισκευής, να σημειώσουμε κάποια πράγματα.

 

 

 

Τα κινητά ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ. Έχουν πιστοποίηση ανθεκτικότητας στο νερό η οποία έρχεται από ελεγχόμενες εργαστηριακές συνθήκες και δοκιμές. Σε πραγματικές συνθήκες δεν σημαίνει παίρνω το κινητό και κάνω μακροβουτι τραβώντας βίντεο και φωτογραφίες. Καμία εταιρεία δεν δίνει στην εγγύηση βλάβη από νερό είτε υπάρχει πιστοποίηση IP είτε όχι. Αν πάθει βλάβη από νερό και έχει πιστοποίηση πολύ απλά για αυτούς σημαίνει ότι η χρήση του ξεπέρασε τα όρια της πιστοποίησης.

 

 

 

Επίσης, αδιαπραγματευτο το ότι η οποία πιστοποίηση για νερό δεν αφορά ΘΑΛΑΣΣΑ αλλά γλυκό νερό.

 

 

 

Όπως και να χει αφού έχεις έξτρα ασφάλεια ας ελπίσουμε ότι θα καλυφθεις από εκεί.

Καλά εννοείται εγώ ούτε με βρεγμένα χέρια δεν το πιάνω, αντε να βγάλεις άκρη μετά.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά όταν τυχαίνει να πάω παραλία και γυρίσω σπίτι απλά το ξεπλενω για 2-3 δευτερόλεπτα κάτω από την βρύση να φύγει άμμος λάδια κλπ και μετά σκούπισμα. Φυσικά αν θέλω να το πάρω μέσα στη θάλασσα μπαίνει σε αδιάβροχη θήκη.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά όταν τυχαίνει να πάω παραλία και γυρίσω σπίτι απλά το ξεπλενω για 2-3 δευτερόλεπτα κάτω από την βρύση να φύγει άμμος λάδια κλπ και μετά σκούπισμα. Φυσικά αν θέλω να το πάρω μέσα στη θάλασσα μπαίνει σε αδιάβροχη θήκη.
Ριψοκινδυνος είσαι :p

 

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αδιάβροχο με πιστοποίηση ip68. Βέβαια αυτή είναι για γλυκό νερό αλλά κ πάλι το βουτηγμα σε αλμυρό νερό δεν ήταν καν κοντά στις προδιαγραφές μιλάμε για ένα απλό ψεκασμα.

 

Να σημειωθεί ότι παρόμοιο πρόβλημα σε mate 10, πρόβλημα στην οθόνη λόγο υγρασίας, το είχε καλύψει η εγγύηση...

 

Όπως κ να έχει το κόστος επισκευής είναι τουλάχιστον εξωφρενικό...

 

Ελπίζω να ξεμπερδεψω γρήγορα με την ασφάλεια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης οποιαδήποτε συσκευή , ακόμα και ρολόγια ΔΕΝ είναι αδιάβροχα σε ζεστό νερό , οτι πιστοποίηση και να έχουν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε κανείς άλλος την ενημέρωση; Πέρασαν αισίως 5 μέρες,μήπως πάρουμε κατευθείαν από φθινόπωρο Android Q;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση του λογισμικού. Αισθητές διαφορές δε μπορώ να πω ότι κατάλαβα. Το μοναδικό πράγμα που περίμενα πως και πως και τα σκ@@σαν ήταν το αlways on display. Παρόλο που έβαλαν τα third party notifications, το μόνο που βλέπεις είναι το logo της εκάστοτε εφαρμογής. Δε σου δείχνει τον αριθμό των μηνυμάτων που μπορεί να έχεις, καθώς επίσης σταμάτησε να δείχνει την playlist όταν βάζεις μουσική από το κινητό όπως έκανε πριν την αναβάθμιση. Γνωρίζει κανένας αν υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό που δεν την έχω ανακαλύψει ή απλά τα έκαναν θάλασσα;
Link to comment
Share on other sites

Λάθος αδερφέ και εννοείται καμιά παρεξήγηση, εξάλλου γνώμες λέμε ..

Αυτά που βλέπεις στο ΣΚΡΟΥTZ είναι "κατόπιν παραγγελίας" ή 10 μέρες αναμονή. Με λίγα λόγια σου ζητάνε προπληρωμή και μετά εσύ περίμενε μέσα στο άγχος να σου έρθει. Τα "άμεσα διαθέσιμα" ξεκινάνε από 550 ευρώ! ;)

 

590€ το φθηνότερο άμεσα διαθέσιμο. a2f267f8bcd28f6599c9893168928e97.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα παιδιά. Εννοείται, δεν αμφιβάλλω ότι δεν έχει αναμονή. Αυτό πιστεύω, είναι προσωπικό θέμα του καθενός για το αν μπορεί να περιμένει 10 μέρες ή αν επιθυμεί να δώσει 110-120Ε παραπάνω για να το έχει άμεσα. Εγώ προσωπικά, θα προτιμούσα να δώσω 30-40Ε παραπάνω (τα 478Ε δηλαδή) για να πάρω κάτι καινούριο του κουτιού και ας έχω αναμονή, παρά να πάρω κάτι από δεύτερο χέρι τώρα, γλιτώνοντας απλώς αυτά τα 30-40Ε. Αλλά και πάλι λέω πως αυτό είναι προσωπικό θέμα του καθενός, εννοείται

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση του λογισμικού. Αισθητές διαφορές δε μπορώ να πω ότι κατάλαβα. Το μοναδικό πράγμα που περίμενα πως και πως και τα σκ@@σαν ήταν το αlways on display. Παρόλο που έβαλαν τα third party notifications, το μόνο που βλέπεις είναι το logo της εκάστοτε εφαρμογής. Δε σου δείχνει τον αριθμό των μηνυμάτων που μπορεί να έχεις, καθώς επίσης σταμάτησε να δείχνει την playlist όταν βάζεις μουσική από το κινητό όπως έκανε πριν την αναβάθμιση. Γνωρίζει κανένας αν υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό που δεν την έχω ανακαλύψει ή απλά τα έκαναν θάλασσα;
ΟΤΑ σου ήρθε;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αδιάβροχο με πιστοποίηση ip68. Βέβαια αυτή είναι για γλυκό νερό αλλά κ πάλι το βουτηγμα σε αλμυρό νερό δεν ήταν καν κοντά στις προδιαγραφές μιλάμε για ένα απλό ψεκασμα.

 

Να σημειωθεί ότι παρόμοιο πρόβλημα σε mate 10, πρόβλημα στην οθόνη λόγο υγρασίας, το είχε καλύψει η εγγύηση...

 

Όπως κ να έχει το κόστος επισκευής είναι τουλάχιστον εξωφρενικό...

 

Ελπίζω να ξεμπερδεψω γρήγορα με την ασφάλεια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανείς λαθος. Είναι water RESISTANT, δηλαδή ανθεκτικα στο νερό. Κανένα κινητό δεν είναι WATERPROOF-ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ.

Μπορεί να σου φαίνεται λεπτομέρειες κ ότι παίζουμε με τις λέξεις αλλά καλό είναι να τα ξεκαθαρίζουμε για να ξέρουμε τι ακριβώς αγοράζουμε

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...