Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@rioener..Ωραίος σε ευχαριστώ! Δεν είχα ενεργοποιήσει την επιλογή on στα gestures, τώρα είμαι κομπλέ ✌️ Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το bug με την ανομοιόμορφη φωτεινότητα της οθόνης θα το φτιάξουν ποτέ; Δοκιμάστε να μπείτε YouTube, πατήστε να δείτε ένα βίντεο, γυρίστε σε landscape πατήστε pause και γυρίστε πάλι σε portrait. Θα δείτε μαύρες μπάρες δεξιά αριστερά κάτω και γενικά μια τεράστια ανομοιομορφία στην φωτεινότητα της οθόνης.
Ισχύει και μάλλον πως είναι bug κι οχι θέμα οθόνης.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο p30pro έφτασε update για υποστήριξη ειδοποιήσεων από 3ους όταν η οθόνη είναι κλειστή...

Άντε με το καλό και στο mate20pro

e7fd3ad96fc371b6e89030974a14456d.jpg

Link to comment
Share on other sites

@rioener..Ωραίος σε ευχαριστώ! Δεν είχα ενεργοποιήσει την επιλογή on στα gestures, τώρα είμαι κομπλέ ✌️

 

Ήρθες στο mate 20 pro @konakis?

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα τα χω εδώ και μερικές μέρες δίπλα δίπλα με το Ν8... Το σαββατοκύριακο προβλέπεται "θερμό " για να δω τελικά από βδομάδα ποιο θα αποχωριστώ :(
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα τα χω εδώ και μερικές μέρες δίπλα δίπλα με το Ν8... Το σαββατοκύριακο προβλέπεται "θερμό " για να δω τελικά από βδομάδα ποιο θα αποχωριστώ :(

Με μπερδεψες τωρα φιλε μου.Και εγω που αρχισα να γλυκοκοιταζω την αγγελια σου...:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε stand by σας καταναλώνει αρκετή μπαταρία?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μερικές μέρες που το έχω δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο, ας απαντήσουν βέβαια καλύτερα οι πιο παλαιοί κάτοχοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως επειδή στις τελευταίες σελίδες υπήρχε ένα vs όσον αφορά την οθόνη του κινητού σε σχέση με Samsung έχω να δηλώσω κι εγώ με την σειρά μου πως σε ευκρίνεια όντως το mate είναι το κάτι άλλο, αυτή η αίσθηση του ουαου που είχα βιώσει στο σταντ χαζεύοντας το όταν το είχα πρωτοδεί,το ίδιο αίσθημα μου δίνει και τώρα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μερικές μέρες που το έχω δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο, ας απαντήσουν βέβαια καλύτερα οι πιο παλαιοί κάτοχοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως επειδή στις τελευταίες σελίδες υπήρχε ένα vs όσον αφορά την οθόνη του κινητού σε σχέση με Samsung έχω να δηλώσω κι εγώ με την σειρά μου πως σε ευκρίνεια όντως το mate είναι το κάτι άλλο, αυτή η αίσθηση του ουαου που είχα βιώσει στο σταντ χαζεύοντας το όταν το είχα πρωτοδεί,το ίδιο αίσθημα μου δίνει και τώρα.

 

Έτσι ακριβώς φιλαράκι, τρομερή οθόνη για boe! Θα σου έλεγα να μείνεις εδώ γιατί δεν έχει κάποια ατέλεια! Σε όλα εμένα με υπερκαλύπτει! Αλλά αυτό το p30pro τι το βγάλανε γμτ και μας κάνουν να το γλυκό κοιτάμε χαχαα

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό σε stand by σας καταναλώνει αρκετή μπαταρία?

 

Τελευταίες δύο εβδομάδες έβλεπα 6% το βράδυ να χάνει έκανα επαναφορά και βλέπω βελτίωση! Θα σου έλεγα αν δεν βαριέσαι να το κάνεις και εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Στις συσκευες με BOE οθονη υπαρχει περιπτωση να εχουν πρασινίλες στις ακρες; Ειναι οκ η οθονη BOE;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην αναφέρεστε στην ΒΟΕ σαν να είναι καμιά εταιρεία της πλάκας. Ψάξτε λίγο να δείτε ποια είναι, το μέγεθος της και την δυναμική της.

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Στις συσκευες με BOE οθονη υπαρχει περιπτωση να εχουν πρασινίλες στις ακρες; Ειναι οκ η οθονη BOE;

 

Η πρασινιλα είναι λογικό φαινόμενο για τις edgeοθονες στις ακρες το έχουμε πει δεκάδες φορές! Οπότε προχώρα άφοβα αν θέλεις να την αγοράσεις την συσκευή, υπόψιν να έχεις από τις νέες παρτίδες!

Link to comment
Share on other sites

Η πρασινιλα είναι λογικό φαινόμενο για τις edgeοθονες στις ακρες το έχουμε πει δεκάδες φορές! Οπότε προχώρα άφοβα αν θέλεις να την αγοράσεις την συσκευή, υπόψιν να έχεις από τις νέες παρτίδες!

Nαι μωρε για αυτο ρωταω.Αρα δεν υπαρχει θεμα. Την παρτιδα πως την βλεπουμε;Απο το S/N; Καλο θα ειναι μετα απο τον Ιανουάριο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ΒΟΕ φοράνε και μερικά S10 και S10+ .

Πήγα σήμερα είδα το p30. Παιδιά ευχαριστώ δεν θα πάρω. Ναι οκ υπερκαμερα αλλά η οθόνη είναι για τα μάτια μου τεράστιο πισωγυρισμα. Τα έβαλα δίπλα δίπλα με το Mate 20 Pro μου και πραγματικά απορώ με όσους λένε ότι δεν φαίνεται η διαφορά. Σε ευκρίνεια ειδικά στο κείμενο βγάζει μάτι. Βάλε και το mono ηχείο, βάλε και την απουσία face id, ε όχι δεν θα δώσω λεφτά. Περιμένουμε το Mate 30

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς βγαίνει ο μετρητής βημάτων από την οθόνη κλειδώματος

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι μωρε για αυτο ρωταω.Αρα δεν υπαρχει θεμα. Την παρτιδα πως την βλεπουμε;Απο το S/N; Καλο θα ειναι μετα απο τον Ιανουάριο;

 

ναι απο γεναρη και μετα εισαι μεσα στις καλες οθονες στο s/n να εχει c και μετα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς πώς βγαίνει ο μετρητής βημάτων από την οθόνη κλειδώματος

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λιγο που εψαξα δεν το βρηκα,αλλα εγω προσωπικα πρεπει να αφαιρεσα την εφαρμογη και αυτοματως φυγανε τα βηματα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς βγαίνει ο μετρητής βημάτων από την οθόνη κλειδώματος

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις , αρχική οθόνη , εμφάνιση βημάτων

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με beta Samsung browser 9 και φυσικά δίχως εγκοπή που δουλεύω την οθόνη, έχει πολύ απολαυστικό σερφάρισμα. Εξαιρετική σε ευκρίνεια χάνει ελάχιστα από το προηγούμενο μου Ν8 σε θέμα εντυπωσιασμου θέασης στο YouTube όπως επίσης και η συνολική απόδοση των ακουστικών του απλά καλή σε σχέση με τα AKG του σαμμυ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μερικές μέρες που το έχω δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο, ας απαντήσουν βέβαια καλύτερα οι πιο παλαιοί κάτοχοι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως επειδή στις τελευταίες σελίδες υπήρχε ένα vs όσον αφορά την οθόνη του κινητού σε σχέση με Samsung έχω να δηλώσω κι εγώ με την σειρά μου πως σε ευκρίνεια όντως το mate είναι το κάτι άλλο, αυτή η αίσθηση του ουαου που είχα βιώσει στο σταντ χαζεύοντας το όταν το είχα πρωτοδεί,το ίδιο αίσθημα μου δίνει και τώρα.

 

Μια χαρα ειναι η Boe οθονη του mate20pro. Και τα χρωματα παρα πολυ καλα(ειδικα τα μαυρα),και 1440p amoled οπως αρμοζει σε ναυαρχιδα εταιρειας η οποια ουτως ή αλλως εχει μεγαλη μπαταρια(και οποιος θελει ας την αλλαξει την αναλυση αν θελει),και ειναι αριστο απο πλευρας φωτεινοτητας κατω απο τον ηλιο(που μας ενδιαφερει εδω στην Ελλαδα).

 

Για τις πρασινες ακρες ειναι καθαρα στο σημειο του edge των οθονων μην φοβαστε μερικοι.Μονο αν ενα θεμα ειναι εντονο και ενοχλει στην χρηση(οπως το Burn in πχ)υπαρχει προβλημα και γιαυτο και το κινητο ουτως ή αλλως εχει 2 χρονια εγγυηση.

 

Το τελευταιο το τονιζω γιατι ετσι οπως πεφτουν οι τιμες πλεον στα κινητα λογω κορεσμου,και να θες δεν το κρατας το κινητο πανω απο 2-2.5χρονια(ηδη το p20pro πχ παιζει στα 460ευρω καινουργιο ας πουμε).

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λάθος ένδειξη καιρού στο ρολόι, εκανα εκκαθάριση δεδομένων. Από τότε η εφαρμογή δεν συνδέεται και λέει unable to obtain data, please try again later. Μπηκα στην καρτέλα του huawei id και έλεγε τα ίδια. Έκανα logout στο I'd και δεν με αφηνει να κανω log in λεει ειτε unable to obtain data ειτε υnable to connect to server. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λάθος ένδειξη καιρού στο ρολόι, εκανα εκκαθάριση δεδομένων. Από τότε η εφαρμογή δεν συνδέεται και λέει unable to obtain data, please try again later. Μπηκα στην καρτέλα του huawei id και έλεγε τα ίδια. Έκανα logout στο I'd και δεν με αφηνει να κανω log in λεει ειτε unable to obtain data ειτε υnable to connect to server. Καμία ιδέα;
Και εγώ σήμερα πήρα την συσκευή και δεν μπορώ να συνδεθώ με το Huawei Id, μάλλον θα έχουν θέμα με τους servers

 

Να ρωτήσω κάτι δεν μπορώ να βρω πως εμφανίζετε η μνήμη ram μέσα στις πρόσφατες στο multitasking, θυμάμαι στο p20 pro είχα κανονικά με emui 9

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει έναν γνήσιο φορτιστή huawei 9V 2Α (18w) , σαν μια μέση κατάσταση φόρτισης γιατί τα 40w μου φαίνονται πολλά και παρατήρησα ότι με τον 18w φορτιστή το κινητό ζεσταίνεται περισσότερο....

Επομένως μάλλον καλύτερα με τον 40w του mate 20 pro.

Από μετρήσεις για όποιον ενδιαφέρεται από 15% μέχρι 100% 50 λεπτα με τον 40w και 1 ώρα και 20 λεπτά με τον 18w...

Παντως μου προκάλεσε εντύπωση που με τον 18w ζεσταίνεται η συσκευή περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Με έναν από ταμπλετ 1,5Α δεν έχω παρατηρήσει την παραμικρή υπέρ θέρμανση, 25 με 27 βαθμούς μου βγάζει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5V πρέπει να είναι από παλιό ταμπλετ 4ετιας τον έχω χρόνια... Όλα μου τα τηλέφωνα αυτός τα έχει φορτίσει.... S8, S8 plus, Note 8 p20 pro κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια οταν μου ανοιγει το SwiftKey τα πληκτρα του back & home γινετε να μην εμφανιζονται απο κατω,και οταν μιλαω στο τηλεφωνο μου εμφανιζει wallpaper με βουνα πως μπορω να το φυγω?
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ΒΟΕ φοράνε και μερικά S10 και S10+ .

Πήγα σήμερα είδα το p30. Παιδιά ευχαριστώ δεν θα πάρω. Ναι οκ υπερκαμερα αλλά η οθόνη είναι για τα μάτια μου τεράστιο πισωγυρισμα. Τα έβαλα δίπλα δίπλα με το Mate 20 Pro μου και πραγματικά απορώ με όσους λένε ότι δεν φαίνεται η διαφορά. Σε ευκρίνεια ειδικά στο κείμενο βγάζει μάτι. Βάλε και το mono ηχείο, βάλε και την απουσία face id, ε όχι δεν θα δώσω λεφτά. Περιμένουμε το Mate 30

 

Ακριβώς έτσι. Απορώ πραγματικά με όσους λένε ότι μια qhd amoled συγκρίνεται με μια fhd+

Η διαφορά είναι ξεκθαρη και γύρισμα 10 χρόνια πίσω. Εδώ και χρόνια όμως, κάποιοι επιμένουν να τις εξισώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...