Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε προσφορα στα 6,90 η flip θηκη της Huawei στο Crazy Sundays του Eshop...

 

https://www.e-shop.gr/huawei-51992624-smart-flip-view-cover-mate-20-pro-deep-blue-p-TEL.057248

 

 

Στο σκρουτζ απο 15 ευρω....

https://www.skroutz.gr/s/16418873/Huawei-Smart-View-Flip-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Huawei-Mate-20-Pro.html

 

Εμένα γιατί βγάζει άλλη τιμή? Μήπως κάνεις λάθος??

Link to comment
Share on other sites

ναι,συγγνωμη ειχε μεινει της προηγουμενης κυριακης. Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Μπορούμε να ενεργοποιησουμε το tap to shoot στην κάμερα; Στο mate 10 pro που έχω το κάνει, εδώ δεν το βρίσκω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μπορείτε να μου πείτε γιατί το dual Sim είναι φθηνότερο από το μονοκαρτο?

Λόγω μεγαλύτερης ζήτησης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαγκες,εχω την εντυπωση με την τελευταια ενημερωση εχει χασει λιγο στην αυτονομια! η ηταν ενα widget καιρου που εβαλα αλλα απενεργοποιησα Gps και ανανεωση η κατι παιχτηκε με το τελευταιο Update!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως διαφωνω με οσα λετε.

 

Οι εταιρειες εχουν τροπο να διαπιστωσουν αν υπαρχει προβλημα στη συσκευη απο ελαττωμα ή αν υπαρχει απο φθορα.

 

αν υπαρχει απο φθορα δε σε καλυπτουν.

 

Τωρα αν το πας στους ηλιους 1 ολοκληρο καλοκαιρι να λιωνει η κολλα που εχει για στεγανοποιηση και μετα το βουτας μεσα ή το βαζεις στη θαλασσα με την αρμυρα λογικο ειναι να σου μεινει στο χερι..

 

Προσωπικα ειχα τα σονυ μια ζωη μες τα νερα (μιας και λογω ηλικιας τοτε ημουν πιο δραστηριος) και ποτε δεν ειχα θεμα! ομως ποτε δεν τα αφηνα στον ηλιο, ποτε δεν επαιζα παιχνιδια 5 ωρες με το φορτιστη στην πριζα να βραζει πισω το κινητο κλπ. Εκανα τετοια χρηση που ηξερα οτι δεν επηρεαζει τη στεγανοποιηση. Ομοιως αν ειχα πχ μια σοβαρη πτωση, δε θα περιμενα μετα να με καλυψουν αν εβλεπαν σημαδι, θα μου ελεγαν, εμπασε απο εδω πχ...

 

 

 

Ολα ειναι σχετικα, μην ειστε απολυτοι, τα εχουμε πει απειρες φορες. Αυτο περι water proof και slashproof δεν ισχυει, οταν σου λεει οτι μπαινει 1 μετρο πχ, πρεπει να μπει και να μην παθει τιποτα.

 

Αν παθει οφειλει να σε καλυψει.

 

Εαν πχ εγω που τα παιρνω καινουρια και 1η μερα παω και τα βαζω στο νερο σε μπολακι, μου χαλασει η συσκευη, θα φταιω εγω? οχι, και οφειλει να με καλυψεο το σερβις.

 

Και περα απο το τι οφειλει, σε καλυπτει. Τουλαχιστον με σονυ, ακομα και η κακη arvato, καλυπτε το 90% για οσους παρακολουθουν το θεμα απο παλια, ομοιως η smartec.

 

Επισης περα απο την μεταφραση των αγγλικων (slash proof Κλπ) υπαρχουν και οι προδιαγραφες, και αυτες ειναι για να λειτουργουν, αλλιως γιατι να λεει 4000mah μπαταρια και να μη σου πει, περιπου 4000 αλλα μας βγηκε λιγο χειροτερη, αλλα δεν πειραζει..

 

 

 

κατα τα αλλα ολοι οφειλουμε να σεβομαστε τις προδιαγραφες και να σκεφτομαστε πριν κανουμε οτιδηποτε και τις συνεπειες.

Θα συμφωνήσουμε σε όλα εκτός από την πτώση. Που ήταν κ ο λόγος που έβγαλαν το δικό μου εκτός εγγύησης ισχυριζόμενοι ότι εξαιτίας του χτυπήματος πήρε νερά....

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν το άνοιξαν κάν. Αν μου έλεγαν ότι λόγο υπερθέρμανσης έλιωσαν οι κόλλες ( που ήταν κ το πιθανότερο) και πήρε νερά θα το δεχομουν κ δεν θα έλεγα τίποτα.

 

Τέλος πάντων θα πορευτώ με το 10 που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει κ αν βρω κάποιο σε καλή τιμή με ασφάλεια πάλι ίσως το τολμήσω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαγκες,εχω την εντυπωση με την τελευταια ενημερωση εχει χασει λιγο στην αυτονομια! η ηταν ενα widget καιρου που εβαλα αλλα απενεργοποιησα Gps και ανανεωση η κατι παιχτηκε με το τελευταιο Update!

Εχει battery drain το τελευταιο google services , λογικα θα φτιχτει συντομα

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσουμε σε όλα εκτός από την πτώση. Που ήταν κ ο λόγος που έβγαλαν το δικό μου εκτός εγγύησης ισχυριζόμενοι ότι εξαιτίας του χτυπήματος πήρε νερά....

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν το άνοιξαν κάν. Αν μου έλεγαν ότι λόγο υπερθέρμανσης έλιωσαν οι κόλλες ( που ήταν κ το πιθανότερο) και πήρε νερά θα το δεχομουν κ δεν θα έλεγα τίποτα.

 

Τέλος πάντων θα πορευτώ με το 10 που δεν έχει τίποτα να ζηλέψει κ αν βρω κάποιο σε καλή τιμή με ασφάλεια πάλι ίσως το τολμήσω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η πτώση είναι ένας τυπικός λόγος να σου πουν ότι σε απορρίπτουν χωρίς να σημαίνει ότι φταίει αυτό, απλά εκεί δεν μπορείς να πεις κάτι..γιαυτό το ανέφερα. Σπάνια μοα πτώση ανοίγει πλάτη, ίσως όμως δημιουργεί κενό στην οθόνη ή αλλού. Όμως οι εταιρείες δεν είναι φιλανθρωπικα ιδρύματα, εφόσον δουν μια αιτία που τους καλύπτει, δε θα κάτσουν να σε βοηθήσουν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχει battery drain το τελευταιο google services , λογικα θα φτιχτει συντομα

 

αν ηταν τa google services δεν θα τα εβγαζε και σε υψηλοτερη θεση στην καταναλωση? οτι και να ειναι,,το νοιωθω στην χρηση οτι κατι εχει χαθει στην αυτονομια!

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν τa google services δεν θα τα εβγαζε και σε υψηλοτερη θεση στην καταναλωση? οτι και να ειναι,,το νοιωθω στην χρηση οτι κατι εχει χαθει στην αυτονομια!

 

μπα πλέον τα google play services κάθονται σε system (κατι σαν αραχνη) για καλύτερη αλληλεπίδραση με εφαρμογές και καλύτερη συλλογή και αποστολή δεδομένον

 

ετσι πλέον δεν τα βγάζει σχεδόν ποτέ στον πινάκα κατανάλωσης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Μπορούμε να ενεργοποιησουμε το tap to shoot στην κάμερα; Στο mate 10 pro που έχω το κάνει, εδώ δεν το βρίσκω. Ευχαριστώ.

 

Γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να δω τι οθόνη φοράει το τηλέφωνο μου???Έχω κατεβάσει το device info Huawei αλλά δεν μου δείχνει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Είμαι να παραλάβω ένα mate 20 pro με αριθμό emei 862854042608304. Πήρα huawei αλλά δεν έβγαλα άκρη δεν μου είπαν τπτ.. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να φοράει παλιά η καινούργια οθόνη άμεσα;; ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Να σας ρωτησω: ηθελα σημερα να βγαλω μία φωτο με την επιλογη "ρέον νερό" στο επαγγελματικό της καμερας. Την τραβηξα αλλα με ειχε 2+ λεπτα στο περίμενε ωσπου να τελειωσει ο χρόνος επεξεργασίας. Βαρεθηκα και την σταμάτησα...Ετσι ειναι αυτη η λειτουργία βρε παιδια.Ποση ωρα χρειαζεται;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Να σας ρωτησω: ηθελα σημερα να βγαλω μία φωτο με την επιλογη "ρέον νερό" στο επαγγελματικό της καμερας. Την τραβηξα αλλα με ειχε 2+ λεπτα στο περίμενε ωσπου να τελειωσει ο χρόνος επεξεργασίας. Βαρεθηκα και την σταμάτησα...Ετσι ειναι αυτη η λειτουργία βρε παιδια.Ποση ωρα χρειαζεται;

 

απειρο χρονο μπορει να κανει απλα οταν δεις με το ματι οτι εχεις οκ αποτελεσμα το κοβεις

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, 1,76 mb!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ξέρω να διαβάσω το s/n, που δείχνει τον μήνα κατασκευή ς, αλλά πάρε τηλέφωνο στην Αθήνα Huawei,, δώσε imei κλπ.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για αγορά από κατάστημα του skroutz πρέπει να προσέξω κάτι άλλο, εκτός φυσικά από το να πρόκειται για το LYA-L29;

Κυρίως με ενδιαφέρει να υπάρχει επίσημη εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

απειρο χρονο μπορει να κανει απλα οταν δεις με το ματι οτι εχεις οκ αποτελεσμα το κοβεις

Αντε καλα...και εγω περιμενα να τελειωσει μονο του, σα μπουφος. Ευχαριστω.:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα παραγγελία χτες από το eshop, με αρχική τιμή 529, χωρίς τον ΦΠΑ μου βγήκε 400 ευρώ. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω κατά την παραλαβή στο imei η στον αριθμό s/n της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη μετάβαση από p20 pro σε mate 20 pro! Για προστασία οθόνης τι προτείνετε??

 

εγώ αυτή φοράω...εγγύηση για γρατσουνιά,πιάνει όλη την οθόνη,έχει αυτο ίαση,έχει ένα σχετικό πάχος...αλλά για πτώσεις...:worry::worry::worry:

https://www.ebay.co.uk/itm/ScreenKnight-Huawei-Mate-20-Pro-SCREEN-PROTECTOR-Military-Shield-Curved-Fit/153241976699?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα παραγγελία χτες από το eshop, με αρχική τιμή 529, χωρίς τον ΦΠΑ μου βγήκε 400 ευρώ. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω κατά την παραλαβή στο imei η στον αριθμό s/n της συσκευής?

 

400 λίγο δύσκολο...

529 μειον 24%φπα βγαίνει 426

 

Να ρωτήσω πόσο διήρκεσε ο έλεγχος των απαραίτητων δικαιολογητικών για απαλλαγή φπα?

Γιατί σε κάποια skrouzoμαγαζα θέλουν μέχρι και 1.5 μήνα ταχα μου για να ελέγξουν...

Edited by g_angelo01
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...