Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια το καταλαβαινω οτι δεν χρειαζονται αμεσα τα 4gb ram στο pixel 3xl οπως εν μερη και περυσι στο pixel 2.

 

Αλλα ποιος μου λεει εμενα οτι στο δευτερο μεγαλο update δεν θα τα βρει σκουρα η συσκευη?

Ηδη αναφερονται αρκετα θεματα με το memory management στα pixel.

 

Και στην τελικη(αυτο παει και για Sony/LG)εδω το ρημαδο pocophone ειναι με 6gb ram οπως και ολα τα Xiaomi ή τα Oneplus που κοστιζουν τα μισα.

 

Στο Pixel γιατι εν ετη 2019 πλεον να μην εχει εστω 6gb ram για τα χρηματα που ζηταει?Μεχρι και η Htc(την οποια αγορασε)ολως τυχαιως 6gb ram βαζει στα τελευταια της κινητα U11+ και U12+.Για android μιλαμε ουτως ή αλλως.....

 

Οι ιδιοι λογοι ειναι που δεν κρατανε πολλοι και τα Sony κινητα,περαν απο μεταπωλητικη αξια.

 

Γιατι η μπαταρια τους ειναι απλα καλη και αυτα εν ετη 2018 συνεχιζουν και βγαινουν(περαν του XZ2 premium)με 4gb ram.

 

Για φετος ημουν ετοιμος να κανω την μεταβαση σε Pixel γιατι προσφερει τα καλυτερα απο Android και Iphone οπως

1)Μια απο τις καλυτερες οθονες(panel,χρωματα)της αγορας.Τεραστια διαφορα απο περυσι με τα μπλε tint(το ρημαδο notch γιατι το βαλανε????)

2)Μπροστα στερεο ηχεια

3)Android 9 out of the box και 3 χρονια αναβαθμισεις και φυσικα τις αναβαθμισεις τις παιρνεις στην ωρα τους.Το μεγαλο κουσουρι για μενα στο android ειναι η software υποστηριξη που ειναι για τα μπαζα. Ακομα και η Oneplus μονο στις τελευταιες ναυαρχιδες δινει τις αναβαθμισεις στην ωρα τους.Oneplus5t τελος του χρονου πηρε την τελευταια αναβαθμιση.

4)Καλα ακουστικα μεσα στο κουτι.Επισης μια αλλαγη προς το καλυτερο σε σχεση με περυσι που δεν ειχε καθολου.

Εβαλε και ασυρματη φορτιση οπως και πιστοποιηση Ip68,ειναι και η καμερα αν και μονη πολυ καλη λες να ενα κινητο που αξιζει να το παρεις μονο και μονο γιατι θα κραταει μια χαρα και σε βαθος χρονου λογω update.

5)Την γνωστη ελευθερια του android οπως και το Oneplus φυσικα αλλα χωρις σαβουρο εφαρμογες και skin τριτων εταιρειων(ακους xiaomi/huawei/LG?)

 

Και ερχεται μια με το Notch(απαραδεκτοι),μια με τα 4gb ram στα 1000ευρω(η μοναδικη εταιρεια φετος που ζητα 1000ευρω για 4gb ram,μεχρι και η Apple φετος δινει 4gb ram)και η μπαταρια που ενω ανεβηκε η οθονη σε ιντσες και αναλυση η μπαταρια εμεινε ιδια.

 

Γνωστοι και οι λογοι γιατι δεν βλεπουμε κοσμο(κινηση και στο διπλα θεμα)στο φθηνοτερο πλεον Pixel2xl,παρολο που το πακετο που προσφερει ειναι πολυ καλο και ειναι και λουκουμι στις αναβαθμισεις(θα παρει μια παραπανω απο το πιο καινουργιο note 9....)σε πολυ καλη τιμη.

 

 

Ψιλο περιεργο ειναι που το pixel 3xl αν και με τον τελευταιο snap845 δεν μπορει να τραβηξει 4κ 60fps video οπως σχεδον ολα τα φετινα android κινητα(ακομα και τα πιο φθηνα τυπου oneplus/xiaomi)...

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το καταλαβαινω οτι δεν χρειαζονται αμεσα τα 4gb ram στο pixel 3xl οπως εν μερη και περυσι στο pixel 2.

 

Αλλα ποιος μου λεει εμενα οτι στο δευτερο μεγαλο update δεν θα τα βρει σκουρα η συσκευη?

Ηδη αναφερονται αρκετα θεματα με το memory management στα pixel.

 

Aρα τελικα, χρειαζονται αμεσα, ετσι;

 

Αλλα και άμεσα ναμην χρειαζονται, θα χρειαστουν του χρονου ή του παραχρονου και αυτο ειναι ΒΕΒΑΙΟ

Και συσεκυη 1000€ ειναι απαραδεκτο να μην ειναι future proof.

 

Το onplus 6t μου με το καλημερα στο boot τρωει 4gb, που σημαινει οτι στο pixel ξεκινας να εισαι υποδεεστερος απο το πρωτο δευτερολεπτο.

 

 

Για φετος ημουν ετοιμος να κανω την μεταβαση σε Pixel γιατι προσφερει τα καλυτερα απο Android και Iphone οπως

1)Μια απο τις καλυτερες οθονες(panel,χρωματα)της αγορας.Τεραστια διαφορα απο περυσι με τα μπλε tint(το ρημαδο notch γιατι το βαλανε????)

2)Μπροστα στερεο ηχεια

3)Android 9 out of the box και 3 χρονια αναβαθμισεις και φυσικα τις αναβαθμισεις τις παιρνεις στην ωρα τους.Το μεγαλο κουσουρι για μενα στο android ειναι η software υποστηριξη που ειναι για τα μπαζα. Ακομα και η Oneplus μονο στις τελευταιες ναυαρχιδες δινει τις αναβαθμισεις στην ωρα τους.Oneplus5t τελος του χρονου πηρε την τελευταια αναβαθμιση.

4)Καλα ακουστικα μεσα στο κουτι.Επισης μια αλλαγη προς το καλυτερο σε σχεση με περυσι που δεν ειχε καθολου.

Εβαλε και ασυρματη φορτιση οπως και πιστοποιηση Ip68,ειναι και η καμερα αν και μονη πολυ καλη λες να ενα κινητο που αξιζει να το παρεις μονο και μονο γιατι θα κραταει μια χαρα και σε βαθος χρονου λογω update.

 

 

Mιλας για συσκευη 1000€ και την κρινεις λες και μιλας για xiaomi 150€

 

1) Οθονη χαντακωνεται λογω νοτς. To οποιο συνοδευεται απο το τεραστιο κατω μπεζελ. Λογος μη-αγορας απο μονο του.

2) Στερεο ηχεια καλα, ηχος απο τα ακουστικα μετριος. Το Lg g7 το φαπωνει ανετα το pixel παντου.

3)

Πραγματικα, εχει παει 2019 και ακομα τα updates ειναι 'πλεονεκτημα'; Πραγματικη, επι του πρακτεου αξια ελαχιστη, οι 2-3 τελευταιες εκδοσεις android προφερουν ελαχιστα ή και κανουν πραγματα χειροτερα (πχ pill navigation και recents ui)

 

5)Την γνωστη ελευθερια του android οπως και το Oneplus φυσικα αλλα χωρις σαβουρο εφαρμογες και skin τριτων εταιρειων(ακους xiaomi/huawei/LG?)

 

Mια χαρα ειναι τα σκιν των αλλων εταιριων, μερικοι εχετε μεινει στο 2011 και στο 2012 που οτι μη-νεξους ειχε στατερ και λαγκ.

Και φυσικα, σας επηρεζουν τα μπλογκ και οι utuber, που αν δεν μιλαγαν για 'clean android' και 'updates', δεν θα ειχαν δουλεια.

 

Μια χαρα ειναι και το miui και το emui, πολυ πιο ωραια και χρηστικα σκιν απο το πλεον ασχημο στοκ αντροιντ

Τα διαφορα σκιν εγω πλεον τα θεωρω πλεονεκτημα, πολυ πιο ευκολα θα επαιρνα mate 20 και mi mix 3 παρα pixel 3

 

 

Ψιλο περιεργο ειναι που το pixel 3xl αν και με τον τελευταιο snap845 δεν μπορει να τραβηξει 4κ 60fps video οπως σχεδον ολα τα φετινα android κινητα(ακομα και τα πιο φθηνα τυπου oneplus/xiaomi)...

 

Μα δεν υπολειπεται μονο σε αυτα.

 

1) ΠΑντελης ελειψη εστω και απλοικου face id. Διπλη μπροστα καμερα με νοτς-μπανιερα χωρις face id. Ποιο φυντανι το σκεφτηκε;

2) Dash charge οπως oneplus ή supercharge α λα huawei;

3) Καποιο novelty οπως onscreen reader ή κατι άλλο;

4) Γιατι δεν βαζει wide angle πισω ή/και 2x/3x zoom?

 

1000€ συσκευη παιδια, αυτα που προσφερει ειναι για κλαματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... σας καλωσοριζω κι εγώ σαν ενας ακομα κατοχος Pixel 3 XL. Σημερα, κλεινω ακριβως ενα μηνα με το κινητό, το αγορασα απο google Γερμανιας, ερχόμενος απο iPhone xs max.

 

Θετικα:

-Πολύ όμορφη οθονη με ωραια χρωματα κτλ, λιγο λιγοτερη φωτεινη απο το Xs Max, αλλά δεν ενοχλεί καθόλου, ειναι η μεγαλυτερη βελτιωση σε σχεση με το Pixel 2 XL.

-Performance και πλοηγηση παρα πολύ καλα, μετα το update του Δεκεμβριου μπορει να κρατα σιγουρα 10 εφαρμογες στο background ανοιχτες, πραγμα που μου ειναι αρκετό. Δεν ανησυχω για το τι θα συμβει σε 2-3 χρονια με τις αναβαθμισεις, γιατι απλά δε θα έχω το ίδιο κινητό μεσα στο '19 :p

-Καμερα, ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ! Αυτη τη λεξη βρισκω για να την περιγραψω. Ειναι απο τις καμερες που ακομα και σε πολύ δυσκολες συνθηκες, λες οτι αμα δεν μπορει να τραβηξει το Pixel σωστη φωτογραφια, απλά δεν μπορει κανενα αλλο. Βαλτο διπλα σε οποιοδηποτε κινητο κυκλοφορει σημερα και θα δεις τι δουλεια εχει ριξει αυτη η εταιρεια στον τομεα αυτό (υποψιν οτι στο σπιτι υπαρχουν xs max, mate 20 pro). Η δε μπροστινη ειναι τουλαχιστον δεκα ετη φωτος μπροστα από τις υπολοιπες που κυκλοφορουν, κανει τα παντα, μερα-νυχτα, ειτε εχεις να τραβηξεις ενα ατομο ειτε 8. Ευγε στην google που με μια καμερα τους βαζει ολους κατω, δειχνοντας ποσο σημαντικό ειναι το software στις καμερες των κινητων.

-Μπαταρια καλή, μπορει να γινει και καλυτερη, εμενα μου βγαζει περιπου 5 ωρες sot με τελευταια φορτιση 24 ωρες πριν και με ανοιχτοχρωμο θεμα στο κινητό, θα το δοκιμασω και με dark mode.

-Ηχεια, ηχειαρες. Φετος εχω δοκιμασει τα ηχεια απο ολες τις ναυαρχιδες. Αυτο και το iPhone Xs max εχουν τα καλυτερα ηχεια, τέλος. Του Pixel δε, εχουν ακομα μεγαλυτερη ενταση, η μεγαλυτερη ενταση που εχω ακουσει σε κινητό, οποτε επιβεβαιωθηκαν οι διασημοι Youtubers που ελεγαν ακριβως το ιδιο.

-Λειτουργικό, καθαρο, απλό, ευχρηστο, το Pixel κανει το Android να φαινεται απλά πιο ομορφο από ολα τα αλλα. Πολύ ωραια haptics (κοντα στου iPhone). Το λειτουργικό εχει βαθυτερο integration σε αυτη τη συσκευη. Ανακαλυπτεις μικρα πραγματακια που κανει εδω κι εκει που σε αλλα Android δεν τα βρισκεις, ολα software.

-Kατασκευή πολύ καλή, όμορφο και μινιμαλιστικό θα ελεγα.

 

Αρνητικα:

Δε βρισκω κατι αρνητικό, δε με ενοχλει ιδιαιτερα κατι, ναι ουτε το notch το οποιο δεν το κρυβω απο τα developer options, απλά δε με ενοχλεί. Θα μπορουσε να εχει καλυτερο σχεδιασμό στο μπροστινό μερος (γιατι πισω ειναι ομορφο) με μικροτερο chin χαμηλά και μικροτερο notch, θα μπορουσε να εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια, θα μπορουσε να εχει 6gb ram, αλλά τιποτα απο αυτά δεν επηρρεαζει την καθημερινη εμπειρια χρησης με το κινητό, ειναι ισως αυτα που θα ηθελα να δω στο Pixel 4.

Tα δυο μεγαλυτερα προβληματα/μειονεκτηματα του Pixel 2XL (οθονη και αργη φορτιση) τα διορθωσαν στο 3, σε ενα κουτι που περιλαμβανει ολα τα καλωδια, ολα τα καλουδια.

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

To μονο αρνητικο που βρισκω στο Pixel 3, περα απο την οχι κορυφαια σε φωτεινοτητα οθονη, ειναι το μεγαλο SAR που εχει και το οποιο δεν το ειχα παρει χαμπαρι οταν το αγορασα.

Κατα τα αλλα η συσκευη πεταει και ειναι απροβληματιστη, μεγαλο φαουλ το οτι δε βαλανε 6gb ram βεβαια.

Τελεια συσκευη δεν υπαρχει και το ξερετε/ξερω παρα πολυ καλα.

Ζυγιζεις τα πραγματα και αποφασιζεις.

Περασα απο Note 9 που ειναι μια εξαιρετικα πληρης συσκευη, αλλα το μεγεθος με κουρασε.

Πηγα σε Mate 20 Pro, πολυ καλη συσκευη αλλα ιδιαιτερα μακροστενη και με το απαλευτο skin της huawei δεν αντεχεται ουτε λεπτο.

ΟΡ6/6Τ, απιστευτες συσκευες αλλα με 1 ηχειο το 2018 δεν πας πουθενα, επισης δακτυλικο που πρεπει πρωτα να χτυπησεις στην οθονη για να ενεργοποιηθει ειναι αχρηστο στην ουσια. Του mate 20 pro τουλαχιστον ειναι συνεχεια standby (αν και πιο αργο).

 

Στο Pixel 3 βρηκα μια βολικη λογω μεγεθους συσκευη, γρηγορη, με ωραια οθονη και ηχεια, με μπαταρια που μου βγαζει ανετα τη μερα και με καμερα που βρισκεται στο top 3 της αγορας.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

....Και ερχεται μια με το Notch(απαραδεκτοι),μια με τα 4gb ram στα 1000ευρω(η μοναδικη εταιρεια φετος που ζητα 1000ευρω για 4gb ram,μεχρι και η Apple φετος δινει 4gb ram)και η μπαταρια που ενω ανεβηκε η οθονη σε ιντσες και αναλυση η μπαταρια εμεινε ιδια....

 

Πάντως notch το κρύβεις οπότε πολύ μικρό το κακό. Και προσωπικά να σου πω, προτιμώ το notch που με επιλογή το κρύβω από το O-display που ότι και να γίνειθα έχω την κουκίδα, άνοιγμα για την κάμερα, κάμερες υποχρεωτικά ότι και να γίνει.

Και να κάνω και μία παρένθεση. Γενικά δεν καταλαβαίνω τον πόλεμο με τα bezels. Έχοντας S8+ και περιμένοντας να μου έρθει το 2XL θα πω ότι το S8+ χωρίς θήκη δεν μπορείς καν να γράψεις. Όπως το κρατάς, κάνει false touches το χέρι(α) σου που στηρίζεται το κινητό. Με θήκη δίνεις μία απόσταση για να γράψεις σαν άνθρωπός αλλιώς κουράζει πολύ. Αντίθετα επειδή το 2XL το έχει φίλος. Έχει τα ιδανικά bezels. Ούτε τεράστια ούτε ελάχιστα.

 

Η τιμή δυστυχώς πάει στις ναυραρχίδες. Η τιμή και η ραμ με κάνει να σκέφτομαι ξεκάθαρα ότι η google κάθε χρόνο κάτι κάνει για να μην πατώσουν οι ανταγωνιστές αλλά και συνεργάτες της. Αν η Google, με την καλύτερη(για μένα είναι η καλύτερη σε auto mode, βγάζω το κινητό και τραβάω) φωτογραφία, απλουστευμένο λειτουργικό όσο χρειάζεται χωρίς πολλά πολλά, πλέον και οθόνη, με στέρεο ηχεία τούμπανα έβαζε και 6ram ή καλύτερη τιμή τότε θα πάτωναν οι άλλες android ναυρχίδες. Οπότε θεωρώ ότι σε τιμή απλώς πάει στην λογική των ανταγωνιστών της και σου κόβει και κάτι για να δώσει και σε αυτούς πωλήσεις.

Για την μπαταρία είναι το μόνο που απορώ και εγώ καθώς όχι ίδια δεν έβαλε, αλλά μικρότερη!!!

Για το memory managment που λες πάντως, δεν είναι θέμα διαθέσιμης μνήμης! Τι 4 είχε, τι 6 το ίδιο θα γινόταν καθώς ήταν bug λειτουργικού.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρηστική ανάλυση φίλε μου.

Νομίζω ότι πλησιάζει η ώρα να αφήσω το 2 στην άκρη και να κάνω την μετάβαση.

Πάντως την ευχαριστήθηκα την συσκευή στο έπακρο.

Link to comment
Share on other sites

To μονο αρνητικο που βρισκω στο Pixel 3, περα απο την οχι κορυφαια σε φωτεινοτητα οθονη, ειναι το μεγαλο SAR που εχει και το οποιο δεν το ειχα παρει χαμπαρι οταν το αγορασα.

Κατα τα αλλα η συσκευη πεταει και ειναι απροβληματιστη, μεγαλο φαουλ το οτι δε βαλανε 6gb ram βεβαια.

Τελεια συσκευη δεν υπαρχει και το ξερετε/ξερω παρα πολυ καλα.

Ζυγιζεις τα πραγματα και αποφασιζεις.

Περασα απο Note 9 που ειναι μια εξαιρετικα πληρης συσκευη, αλλα το μεγεθος με κουρασε.

Πηγα σε Mate 20 Pro, πολυ καλη συσκευη αλλα ιδιαιτερα μακροστενη και με το απαλευτο skin της huawei δεν αντεχεται ουτε λεπτο.

ΟΡ6/6Τ, απιστευτες συσκευες αλλα με 1 ηχειο το 2018 δεν πας πουθενα, επισης δακτυλικο που πρεπει πρωτα να χτυπησεις στην οθονη για να ενεργοποιηθει ειναι αχρηστο στην ουσια. Του mate 20 pro τουλαχιστον ειναι συνεχεια standby (αν και πιο αργο).

 

Στο Pixel 3 βρηκα μια βολικη λογω μεγεθους συσκευη, γρηγορη, με ωραια οθονη και ηχεια, με μπαταρια που μου βγαζει ανετα τη μερα και με καμερα που βρισκεται στο top 3 της αγορας.

 

Ναι και αυτό, έχει υψηλό sar για αυτό μάλλον έχει και πολύ καλό σήμα.

Βέβαια δε μιλαω πολύ στο κινητό οπότε δεν με επηρεάζει τόσο .

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.

Ήρθε στα

. Ευχαριστώ τον φίλο @bill1984aggelidi που μου έδωσε τη χαρά να το ανοίξω.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές κι αυτό επειδή μπορεί να κρυφτεί το τεράστιο και αποκρουστικό νότς.

Η οθόνη είναι εξαιρετική με πολύ καλές γωνίες θέασης. Ίσως θα την ήθελα ένα κλικ περισσότερο φωτεινή.

Τα ηχεία... 'Δε περιγράφω άλλο' που έλεγε και ο τάδε. Δεν έχω συναντήσει τέτοιο μπάσο σε κινητή συσκευή.

Η ποιότητα κατασκευής είναι διαφορετική από το προηγούμενο, σε πιο υψηλά επίπεδα.

Επιτέλους η Google έβαλε μέσα στο πακέτο ακουστικά, αντάπτορες κτλ. Στην τρίτη της προσπάθεια έδωσε ένα ολοκληρωμένο πακέτο.

Για τη κάμερα, τι να πω...είναι σε άλλο επίπεδο, ειδικά η μπροστινή με τα τρία zoom.

Επειδή υπάρχει στο φόρουμ το vs του Pixel XL 2, βλέπω συχνά το συγκεκριμένο τηλέφωνο από τον @chris1984 θα πω ότι η μετάβαση στο Pixel XL 3 αξίζει, έστω και αν δεν είναι μεγάλες οι διαφορές εκ πρώτης όψεως.

Είναι όμως σημαντικές και περισσότερο ποιοτικές, γι αυτό και κερδίζει στα σημεία.

Δεν είναι σα τις περιπτώσεις των Samsung S8 με το S9, ούτε σα το iPhone X με το XS.

Οι αλλαγές είναι ουσιαστικές, σα να σου λέει η Google, έκανα τις διορθωτικές μου κινήσεις από το 2 και έβγαλα το 3.

Καλή χρονιά Λευτέρη . Χαίρομαι για την χαρά που σου έδωσα.

 

Δοκιμάζω την συσκευή και θα ενημερώσω .

Έκανα την μετάβαση από το pixel XL σε pixel 3 xl

 

Τρομερή διαφορά είναι πολύ φιλικό στο χέρι και δε έχει διαφορά στο μέγεθος από το original μόνο διαφορά στο βάρος της η συσκευή.

 

Λευτέρη περιμένουμε να δούμε και το videaki στο κανάλι σου έτσι ??? .

Καλό βράδυ και καλή χρονιά!!!

 

Όσο για το notch απλά είναι μια συνήθεια. ;)

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αυτό, έχει υψηλό sar για αυτό μάλλον έχει και πολύ καλό σήμα.

Βέβαια δε μιλαω πολύ στο κινητό οπότε δεν με επηρεάζει τόσο .

 

Σαν σημα ειναι πολυ δυνατο ισα ισα...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν σημα ειναι πολυ δυνατο ισα ισα...

Ναι αυτό λέω , καλό σήμα και υψηλό sar πάνε μαζί

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμιά θήκη και τζαμάκι; Είτε από Ελλάδα είτε από άμαζον
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμιά θήκη και τζαμάκι; Είτε από Ελλάδα είτε από άμαζον

 

Θηκη: HERCN Google Pixel 3 5.5" Hülle, Ultra Dünn Anti-Rutsch PC Plastik Harte Case Schutzhülle + 1 Pack Kickstand für Google Pixel 3 Smartphone (Schwarz) https://www.amazon.de/dp/B07KF9797Z/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_Ke2mCbS8E29YE

 

Τζαμι: Dome

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τις χειρότερες θήκες από άποψη προστασίας. Είναι εκτεθειμένη εντελώς η συσκευή στο πάνω και στο κάτω μέρος αλλά εκτός αυτού, το σκληρό υλικό μπορεί το ίδιο να σημαδέψει τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες της Nillkin σε αντίθεση με τα τζαμάκια της δεν είναι καλές. Την είχα στο Mate και δε γλίτωσε το πάνω μέρος σε μια πτώση. Η θήκη είναι καλή μόνο για να μη γλιστράει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Από τις χειρότερες θήκες από άποψη προστασίας. Είναι εκτεθειμένη εντελώς η συσκευή στο πάνω και στο κάτω μέρος αλλά εκτός αυτού, το σκληρό υλικό μπορεί το ίδιο να σημαδέψει τη συσκευή.
Απλά απάντησα στο παιδί που ρώτησε αν βγαίνει για το XL. Γενικά εμένα δεν μου αρέσουν οι σκληρές θήκες. Θέλω μόνο tpu ευκαμπτη. Για προστασία πάλι, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η προστασία του φακου και όχι η πτώση. Άμα είναι να το κάνω διπλασιο το κινητό για την περίπτωση να μην πάθει κάτι αν πέσει, και αυτό αν δεν σκάσει με οθόνη σε κανένα πετραδακι, ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. Αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά απάντησα στο παιδί που ρώτησε αν βγαίνει για το XL. Γενικά εμένα δεν μου αρέσουν οι σκληρές θήκες. Θέλω μόνο tpu ευκαμπτη. Για προστασία πάλι, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η προστασία του φακου και όχι η πτώση. Άμα είναι να το κάνω διπλασιο το κινητό για την περίπτωση να μην πάθει κάτι αν πέσει, και αυτό αν δεν σκάσει με οθόνη σε κανένα πετραδακι, ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. Αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Κατανοητό, ουσιαστικά δεν απευθυνόμουν σε σένα αλλά τοποθετήθηκα σχετικά με τη θήκη που έβαλες στο link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το security update Ιανουαρίου. Για τους χρήστες P3 το βασικότερο είναι ότι λέει πως βελτιώνει τον ήχο στο βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Σαν σημα ειναι πολυ δυνατο ισα ισα...
Από το μενού του κινητού .

 

Το pixel XL έχει το μισό sar και σήμα είχα τέλειο . ! Νομίζω είναι ο τρόπος κατασκευής.

 

Το pixel XL τη κεραία την είχε πίσω από το τζάμι ! Ίσως για αυτό είχε καλό σήμα και χαμηλό sar made by HTC ;) 759b41ebb9da52da977d96203bfc7b3f.jpg1b60a52d60ddadfb6c50079abfc4dba7.jpg

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το security update Ιανουαρίου. Για τους χρήστες P3 το βασικότερο είναι ότι λέει πως βελτιώνει τον ήχο στο βίντεο.

 

Eκανα μια δοκιμη και ο ηχος στο βιντεο ακουγεται μια χαρά.

Επισης βλέπω και ακομα μεγαλυτερη βελτιωση στο ram management σε σχεση με το update δεκεμβριου, κρατα γυρω στις 15 εφαρμογες ανοιχτες.

 

ΣΣ. Αυτα τα ηχαια του ειναι πραγματικα κορυφαια, σε ενταση , σε ποιοτητα, με τον ηχο να σου ερχεται κατευθειαν στο προσωπο λογω του οτι ειναι μπροστα φατσ ακαι τα δυο. Τα καλύτερα, σαν δευτερα βαζω του iphone xs και επειτα τα υπολοιπα.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του στις άκρες είναι λίγο κυρτή;

Δεν μου έχει έρθει ακόμα γιαυτο ρωτάω.

 

Εκτός από το dome υπάρχει άλλο τζαμάκι που να ταιριάζει; Γιατι μάλλον τα περισσότερα θα χουν θεμα αν ειναι λιγο κυρτή στην ακρη

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά η οθόνη του στις άκρες είναι λίγο κυρτή;

Δεν μου έχει έρθει ακόμα γιαυτο ρωτάω.

 

Εκτός από το dome υπάρχει άλλο τζαμάκι που να ταιριάζει; Γιατι μάλλον τα περισσότερα θα χουν θεμα αν ειναι λιγο κυρτή στην ακρη

Έχοντας πετάξει πολλά, έχω καταλήξει και προτείνω άφοβα αυτό... https://www.ebay.com/itm/Full-Glue-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Google-Pixel-2xl-Pixel-3-3XL/192665129431?hash=item2cdbbc91d7:m:mmfjmxesraJiUl2TzjmSi9w

Το έχω βάλει σε Pixel 2 XL το οποίο έχει κυρτές άκρες και είναι το μοναδικό full screen που κολλάει σε όλη την οθόνη και όχι μόνο στις άκρες και σε αντίθεση με το dome δε χρειάζεται υγρά και uv λάμπες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Είμαι κάτοχος pixel XL πρώτης γενιάς και ενδιαφέρομαι να κάνω το επόμενο βήμα.

Γνωρίζετε κάποιο έμπιστο site για να το αγοράσω (Ελλάδα ή Ευρώπη) ? Θα χρησιμοποιηθεί εταιρικό ΑΦΜ με δικαίωμα ενδοκοινοτικών συναλλαγών

και έτσι θα έχω απαλλαγή από το ΦΠΑ.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεδομένης της παντελούς έλλειψης εγγύησης στη χώρα μας, εκτιμώ ότι το Amazon είναι μονόδρομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...