Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Κατά τηγ φόρτιση μου έφτασε 41 βαθμούς. Το βρίσκετε φυσιολογικό νούμερο?

 

Ναι στην φορτιση ειναι φυσιολογικο,μην αγχωνεσαι δεν υπαρχει κανενα θεμα στην παρουσα θερμοκρασια λογω φορτισης.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Με την rom του leomar η κιτρινιλα φευγει εξαιτιας της προσθηκης του screen calibration. Φυσικα η οθονη αποκτα λιγο πιο ψυχρα χρωματα. Παντως ειναι ψεματα να λεμε οτι το προβλημα δεν φευγει μιας και ειναι αρκετοι αυτοι που εχουν δει την κιτριναλα να μειωνεται σε μεγαλο βαθμο και αρκετοι αλλοι που υποστηριζουν οτι η κιτρινιλα εξαφανιζεται τελειως.

 

Μόνος σου το λες ότι αλλάζει ο χρωματικός τόνος γενικά. Άρα δε φεύγει "δια μαγείας" η κιτρινίλα και όλα τα άλλα παραμένουν ίδια αλλά έχει και άλλες παρενέργειες αυτό. Στην ουσία αυτό που κάνουν είναι να "καμουφλάρουν" το πρόβλημα πειράζοντας κάποιες μεταβλητές στη "μηχανή" που είναι υπεύθυνη για το φωτισμό. Σε άλλους αρέσει αυτό το αποτέλεσμα, σε άλλους δεν αρέσει τόσο. Η πραγματική αιτία πίσω από την "κιτρινίλα" επομένως δεν εξαφανίζεται ξαφνικά έτσι απλά αλλά παραμένει εκεί, αλλά πλέον είναι ακόμα πιο δύσκολα έως καθόλου αντιληπτή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι αυτη η κιτρινιλα που λετε..

που ακριβως βγαινει? γιατι εγω ακομη δεν καταλαβα για τι πραγμα μιλαμε.:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι στην φορτιση ειναι φυσιολογικο,μην αγχωνεσαι δεν υπαρχει κανενα θεμα στην παρουσα θερμοκρασια λογω φορτισης.

 

Στη φόρτιση μέσω USB δεν αναπτύσσονται τέτοιες θερμοκρασίες (προτείνεται).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ειναι αυτη η κιτρινιλα που λετε..

που ακριβως βγαινει? γιατι εγω ακομη δεν καταλαβα για τι πραγμα μιλαμε.:)

 

Εγώ παρόλο που έχω custom rom το έχω παρατηρήσει στον browser. Το αριστερό μισό είναι κιτρινισμένο(πάνω πάνω στη γκρι μπάρα).

Ίσως να είναι και η ιδέα μου βέβαια, τώρα που είναι βράδυ μου φαίνεται εντάξει.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση θα δεις μεγαλη βελτιωση και στα 2 προβληματα σε βαθμο που δεν θα ενοχλουν.
παιδια η αναβαθμιση που γινετε και πως?? σορρυ ασχετος:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρόλο που έχω custom rom το έχω παρατηρήσει στον browser. Το αριστερό μισό είναι κιτρινισμένο(πάνω πάνω στη γκρι μπάρα).

Ίσως να είναι και η ιδέα μου βέβαια, τώρα που είναι βράδυ μου φαίνεται εντάξει.

 

δεν εχω παρατηρησει κατι:)

σορυ για το οφ τοπικ απλα το λετε αρκετο καιρο και δεν μπορεσα να προσεξω κατι!

ισως να παιζει ρολο οτι εχω λεομαρ αλλα και παλι και με στοκ που ημουν δεν θυμαμαι κατι τετοιο.

anyway...

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου το λες ότι αλλάζει ο χρωματικός τόνος γενικά. Άρα δε φεύγει "δια μαγείας" η κιτρινίλα και όλα τα άλλα παραμένουν ίδια αλλά έχει και άλλες παρενέργειες αυτό. Στην ουσία αυτό που κάνουν είναι να "καμουφλάρουν" το πρόβλημα πειράζοντας κάποιες μεταβλητές στη "μηχανή" που είναι υπεύθυνη για το φωτισμό. Σε άλλους αρέσει αυτό το αποτέλεσμα, σε άλλους δεν αρέσει τόσο. Η πραγματική αιτία πίσω από την "κιτρινίλα" επομένως δεν εξαφανίζεται ξαφνικά έτσι απλά αλλά παραμένει εκεί, αλλά πλέον είναι ακόμα πιο δύσκολα έως καθόλου αντιληπτή.

 

Δεν το διατύπωσα σωστα οντως, αλλα ταυτοχρονα δεν ξερουμε αν ειναι και προβλημα της οθονης η απλα λαθος σε θεμα software. Το θεμα ειναι οτι υπαρχουν rom στις οποιες δεν γινεται αντιληπτο και αυτο ειναι που μετραει (μην παιζουμε με τις λεξεις :) )!

Αυτο το λεω διοτι το κινητο οταν το πηρα ειχε μια κιτρινιλα και κανεις δεν ηξερε αν αυτο φευγει με το τελευταιο update με αποτελεσμα να μην ξερω αν πρεπει να το επιστρεψω η οχι. Για αυτον τον λόγω θεωρω καλυτερα να εχουν μια σωστη πληροφορηση οι νεοι και μελλοντικοι κατοχοι της συσκευης!

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω αγορασει ενα ΜΗL adaptor ..το συνδεω στο HDMI της TV και δεν το βλεπει..(no video λεει).

Παρατηρω οτι μεσα στα μενου του δεν υπαρχει επιλογη TV-OUT οπως ειχε στο S !!!

Πως το ενεργοποιουμε να να παιζει στην TV ??

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω παρει ακομη και γω το καλωδιο , λογικα πηστευω απο την στιγμη που θα το συνδεσεις με την TV πρεπει να δεις την οθονη του S II κατευθειαν στην TV , δεν νωμηζω οτι υπαρχει επιλογη απο το μενου του S II.

Ισως να ναι προβλημα ρυθμισης της ΤV , μηπως εχει η ΤV σου δυο εισοδους HD , γιατι καπια εισοδος εχει προταιρεοτητα και αν το βαλεις στην αλλη δεν δηχνει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω αγορασει ενα ΜΗL adaptor ..το συνδεω στο HDMI της TV και δεν το βλεπει..(no video λεει).

Παρατηρω οτι μεσα στα μενου του δεν υπαρχει επιλογη TV-OUT οπως ειχε στο S !!!

Πως το ενεργοποιουμε να να παιζει στην TV ??

εχεις συνδεσει το φορτιστη σου πανω στον ανταπτορα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , πηρα και εγω εναν ανταπτορα μινι hdmi σε κανονικο , το συνδεω σε τηλεοραση (samsung) αλλα τιποτα , καμια ενδειξη και στο κινητο αλλα και στην τηλεοραση , σαν να μην εχω συνδεση τιποτα... καποια βοη8εια μηπως?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , πηρα και εγω εναν ανταπτορα μινι hdmi σε κανονικο , το συνδεω σε τηλεοραση (samsung) αλλα τιποτα , καμια ενδειξη και στο κινητο αλλα και στην τηλεοραση , σαν να μην εχω συνδεση τιποτα... καποια βοη8εια μηπως?

 

Επιτηδες το κανετε μαλλον για να μας τρελανετε ολους:p:p

εχουνε γραψει τα παιδια πιο πανω οτι πρεπει να κουμπωσεις και τον φορτιστη....

Ταχυδρομε, δεν το πας καλα το γραμμα μου φαινεται :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Επιτηδες το κανετε μαλλον για να μας τρελανετε ολους:p:p

εχουνε γραψει τα παιδια πιο πανω οτι πρεπει να κουμπωσεις και τον φορτιστη....

Ταχυδρομε, δεν το πας καλα το γραμμα μου φαινεται :Ρ

 

μηπως εχει το Mini usb σε hdmi? :P δλδ χωρις τις δυο θυρες..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο ποστ 13 Σεπτεμβρίου. Απ' αυτό συμπεραίνω πως είτε το λύσατε, είτε το συνηθίσατε το πρόβλημα της υπερθέρμανσης. Χούμορ

 

Η αλήθεια είναι πως όλα τα καινούρια Firmwares εδώ και πολύ καιρό το έχουνε λύσει το ζήτημα. Οπότε εφόσον αντιμετωπίζετε το πρόβλημα:

 

  • ή το συνδέετε με το
KIES και κάνετε την αναβάθμιση λογισμικού
ή ακολουθείτε τον οδηγό μου και περνάτε την τελευταία ελληνική KI4

 

Λοιπές απορίες (εφόσον έχετε αναβαθμιστεί μόνο) στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy S II Mέρος ΙΙ. :lock:

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Σκέφτηκα να μοιραστώ μαζί σας ένα theme για τον GO Launcher EX, το οποίο έφτιαξα. Έχω κάνει και ανάλογο post στο xda.

Ελπίζω να σας αρέσει, αν θέλετε μπορείτε να κάνετε και μία δωρεά, οποιουδήποτε ποσού, πατώντας στο παρακάτω "Donate" button :)

btn_donate_LG.gif

 

 

 

1) Χρησιμότητα

Για να χρησιμοποιήσετε αυτό το theme, θα πρέπει να εγκαταστήσετε τον GO Launcher EX από το Android Market:

https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex&feature=search_result

 

2) Οδηγίες εγκατάστασης

  • Κατεβάστε το .apk πατώντας εδώ
  • Μεταφέρετε το .apk στο τηλέφωνό σας ή στην κάρτα SD
  • Βρείτε το .apk με κάποιον file explorer στο τηλέφωνό σας και εγκαταστήστε το

 

3)Πως να επιλέξετε το θέμα

  • Τρέξτε τον GO Launcher EX
  • Πατήστε το αριστερό πλήκτρο(menu button) του Galaxy S2
  • Πηγαίνετε στο "Themes"
  • Πατήστε στο DarkSky Theme και μετά "Apply"

 

4) Εικόνες από το θέμα

 

http://img291.imageshack.us/img291/5030/sc20111004135952.png

 

http://img411.imageshack.us/img411/2681/sc20111004140005.png

 

http://img543.imageshack.us/img543/8176/sc20111004140028.png

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ομορφο! Με βαζεις σε σκεψεις τωρα...

 

Χρησιμοποιω παντα Launcher Pro και ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι να τον αλλαξω :P

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Zenor, αυτό το θέμα είναι αποκλειστικά για Go launcher και αποκλειστικά για τον Γαλαξία 2;

 

Γιατί αν δεν είναι, νομίζω είναι σε λάθος forum. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει σε άλλες συσκευές γι αυτό το πόσταρα εδώ.

Λογικά κάνει για όλες τις συσκευές, αν θέλουν οι moderators μπορούν να το μεταφέρουν στο σωστό section.

Link to comment
Share on other sites

:thanks: Πολυ καλο!! Το εβαλα ηδη! Μια ερωτηση μονο ποιο ρολοι ειναι αυτο που εχεις βαλει?

ΥΓ Ωραια και η ενδειξη της μπαταριας... Κριμα που δεν εχω custom firmware ναβαζα και εγω ενα τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, το ρολόι είναι το SIMI clock.

Όσο για τα εικονίδια της μπαταρίας νομίζω μπορείς να βρεις και zip και να το φλασάρεις πάνω από το stock theme, λέγεται Gauge battery.

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή δουλειά,

το έχω δοκιμάσει από την πρώτη μέρα που το ανέβασες!

Μπράβο!!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, το ρολόι είναι το SIMI clock.

Όσο για τα εικονίδια της μπαταρίας νομίζω μπορείς να βρεις και zip και να το φλασάρεις πάνω από το stock theme, λέγεται Gauge battery.

 

Βρισκω μονο το widget. anyway αν και δεν ξερω πως να το κανω, θα το ψαξω λιγακι, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...