Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Καταρχάς να πω ότι λάθος κλειδώθηκε το θέμα, πιστεύω τελικά ότι ίσως αποδειχτεί χρήσιμο. Να πω επιπλέον ότι το θέμα δεν έχει σχέση με τις πρόσφατες προσφορές αλλά γενικά με τη μείωση τιμής του Galaxy S II.

 

Ευχαριστώ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Καταρχάς να πω ότι λάθος κλειδώθηκε το θέμα, πιστεύω τελικά ότι ίσως αποδειχτεί χρήσιμο. Να πω επιπλέον ότι το θέμα δεν έχει σχέση με τις πρόσφατες προσφορές αλλά γενικά με τη μείωση τιμής του Galaxy S II.

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν ηθελα να σου κάνω καμια υπόδειξη αλλά όντως ήταν άστοχο το κλείδωμα.

 

Θεωρώ όμως ότι το να το αναφέρεις από μόνος σου ότι ήταν λάθος σε κάνει δύο φορές σωστότερο.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η οποιαδήποτε μείωση τιμής, μόνο θετικά θα μπορούσε να σχολιαστεί. Μη σκέφτεστε πόσοι το αγόρασαν πριν και έχασαν, να σκέφτεστε πόσοι θα το αγοράσουν στη συνέχεια και πόσοι ακόμη ανταγωνιστές θααναγκαστούν να ακολουθήσουν την πτωτική πορεία των τιμών.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στα 479 αλλος κανεις οπως saturn media markt και τετοια?

 

πλαισιο, getitnow, multirama...

Απο που συμφερει να το παρει κανεις (με 479euro),

με δεδομενο να σου δινει 5-10 δεν ξερω ποσες μερες

δυνατοτητα αμεσης επιστροφης στο καταστημα απευθειας σε περιπτωση προβληματος

 

:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι μείωση. το χειρότερο το είδα σε ένα HTC (δεν θυμάμαι ποιο μοντέλο ηταν), που αγόρασα πριν 2-3 χρόνια από τόν Γερμανό, στην τιμή των 600 ευρώ. Όλο χαρά ήμουν με το καινούργιο μου κινητάκι, καθώς δεν είχε πάνω από μια- δύο βδομάδες που κυκλοφόρησε, και την επόμενη βδομάδα το βλέπω ότι το πουλάει ο γερμανός στα 300 ευρώ παρακαλώ. Μίση τιμή. Το πούλησα μετά από λίγο καιρό στα 150 με 200 ευρώ νομίζω. δηλαδή χάσιμο πάνω από 400 ευρώ σε το πολύ δύο μήνες.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Αν σας καλύπτει η τιμή του τώρα και γενικότερα το προϊόν τον παίρνετε. Δεν έχει νόημα να αναλλώνεστε στο πόσο έπεσε γιατί ναι μεν έπεσε απότομα, αλλά αν είχε κρατήσει αυτή την τιμή 4 μήνες και το πάρει κάποιος τότε και την επόμενη μέρα πέσει, πάλι ξενερωμένοι θα στε....Αν θέλετε να το πάρετε όσο πιο φθηνά γίνεται περιμένετε μέχρι να βγει το s3 τότε θα στε σίγουροι....

 

Πάντως η samsung προσπαθεί να διατηρήσει ίσως και τον ρυθμό αγοράς s2 αμείωτο ;;;;Ή μήπως θα κυκλοφορήσει κάτι και παίρνει μέτρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά,να πέφτει η τιμή 120 ευρώ μετά απο ένα μήνα.Το πρόβλημα δεν είναι ότι έδωσες αρκετά παραπάνω λεφτά πριν 5 μέρες,αλλά ότι η αξία μεταπώλησης πέφτει καθοριστικά.Και μετά απορούν μερικοί γιατί τέτοια διαφήμιση στο μηλόφωνο....
Link to comment
Share on other sites

Σιγούρα είναι θετικό το οτι έπεσε η τιμή του.Σίγουρα θα είναι θετικότερο να πέσει και η τιμή άλλων κινητών.Αλλά αυτά πρέπει να γίνονται εξ΄ αρχής.Εγώ το πήρα 600 ευρώ και δεν μπορώ να πω οτι το μετάνοιωσα άλλα όταν βλέπω την τιμή του να πέφτει τόσο πολύ και τόσο γρήγορα δεν γίνεται να μην αισθάνομαι λίγο θύμα.Στην επόχη που ζούμε, αν όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι κάτι στερηθήκαμε ή κόψαμε για να το πάρουμε και 120 ευρώ δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό.Οτιδήποτε και να αγοράζεις δεν άρεσει σε κανέναν να πέφτει η αξία του τόσο σύντομα.Σκεφτείτε όσοι το πάρετε τώρα με 470 εύρω σε 2 μήνες να έχει πέσει στα 350.Και δεν μιλάμε για φυσιολόγικη πτώση λόγω παρωχημένου μοντέλου ή λόγω κάποιου αντικαταστάτη αλλά για ενός από τα πιο high end κινητά που κυκλοφορούν.Αν η samsung η όποια samsung θέλει να γίνει ανταγωνιστική απέναντι σε άλλες εταιρίες,σίγουρα είναι απαράδεκτο να το κάνει εις βάρος των καταναλωτών που ουσιαστικά είναι αυτοί που καθορίζουν τον ανταγωνισμό και την υποστηρίζουν.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κάτοχοι γκρινιάζετε για την πτώση τιμης (και συνεπαγόμενη κατρακυλα της τιμης μεταπώλησης) θα πρεπει να αναλογιστείτε οτι υπάρχουν αλλοι τοσοι και περισσοτεροι που επειδη δεν ετρεξαν να το παρουν στην αρχη τωρα θα βγουν οφελειμένοι. Ολα ειναι θεμα επιλογων. Αν θες να εχεις το καλυτερο ΣΗΜΕΡΑ και με full εγγυηση σκας τα 600αρια σου και αράζεις.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κάτοχοι γκρινιάζετε για την πτώση τιμης (και συνεπαγόμενη κατρακυλα της τιμης μεταπώλησης) θα πρεπει να αναλογιστείτε οτι υπάρχουν αλλοι τοσοι και περισσοτεροι που επειδη δεν ετρεξαν να το παρουν στην αρχη τωρα θα βγουν οφελειμένοι. Ολα ειναι θεμα επιλογων. Αν θες να εχεις το καλυτερο ΣΗΜΕΡΑ και με full εγγυηση σκας τα 600αρια σου και αράζεις.

 

Εννοείται οτι κάποιοι επειδή επέλεξαν να περιμένουν θα το πάρουν φθηνότερα και μπράβο τους.Και θεωρώ λογικό να πέσει η τιμή του μετά από κάποιο διάστημα.Αλλά πόσοι από αυτούς περίμεναν οτι θα πέσει τόσο σύντομα?Γιατί και μετά απο 2 μήνες σαν να είναι "ΣΗΜΕΡΑ" είναι.Προσωπικά δεν με νοιάζει η μεταπώληση..είμαι της άποψης "να βγάλει τα λεφτά του" και ας κάνει και 100 εύρω όταν έρθει η ώρα να το αλλάξω.Και ούτε "γκρινιάζω" για την 600άρα που έσκασα.Πάλι θα την έσκαγα και ας μου λείπουν.Αν είναι κάτι για το οποίο "γκρινιάζω" είναι η τακτική της Samsung ή οποιούδηποτε είναι υπεύθυνος για αυτή την άμεση πτώση που θυμίζει τακτική "οτι φάμε,οτι πιούμε και οτι αρπάξει ο.... μας"...

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι (και θα πρεπει να ειναι) η πραγματικη αξια μιας κορυφαιας multimedia συσκευης οπως το SGS2 (και οχι μονο)

 

450-500 ευρω (και πολλα λεω)

 

κατι 550αρες , 600αρες και 700αρες ειναι ληστεια. δεν αναφερομαι φυσικα μονο στο sgs...

 

Ν8, SGS, IP4, Ν97 και οποιοδηποτε αλλο υπερτιμημενο προιον.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

"οτι φάμε,οτι πιούμε και οτι αρπάξει ο.... μας"...

 

http://www.quickmba.com/marketing/product/diffusion/

http://touro-blog.com/archives/418

 

μην τρελενεστε

Αυτος που εδωσε 600 καραγουσταρε και τα τα δωσε με ρισκο για να ειναι εστω για λιγες μερες updated

Ο καθενας δινει τα λεφτα που νομιζει οτι αξιζει το προιον.

Για τον α κοστιζει 250 ευρω, δεν θα το αγορασει ποτε

Για τον β κοστιζει 350, θα το αγορασει μετα απο 6 μηνες +

Για τον γ κοστιζει 750, θα το αγορασει τρεχοντας μολις βγει και θα ειναι κερδισμενος κατα 150 ευρω

 

λογικα ειναι πολιτικη της samsung και οχι 1-2 καταστηματων για να πουλησουν...

και καλα κανει...., 1,5 μηνας ειναι και αρκετο διαστημα για ενα κινητο που δεν θα αντεξει

,οπως τρεχει τωρα η τεχνολογια.., συνολικα max 8-12 μηνες στην κορυφη

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι (και θα πρεπει να ειναι) η πραγματικη αξια μιας κορυφαιας multimedia συσκευης οπως το SGS2 (και οχι μονο)

 

450-500 ευρω (και πολλα λεω)

 

κατι 550αρες , 600αρες και 700αρες ειναι ληστεια. δεν αναφερομαι φυσικα μονο στο sgs...

 

Ν8, SGS, IP4, Ν97 και οποιοδηποτε αλλο υπερτιμημενο προιον.

 

Συμφωνω απολυτα!

Για μενα δεν πρεπει να πωλειτε καμια high end συσκευη πανω απο 500.

Εδω το iphone το πουλανε πιο ακριβα απο το ipad 2 που εχει μια οθονη ΝΑ με το συμπαθειο

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα 600 ευρω στις 10 Ιουνιου μμε το σκεπτικο οτι οπως δεν επεσε η τιμη του galaxy s i ετσι δεν θα πεσει και του 2 δεν θεωρω οτι ηταν λαθος το σκεπτικο μου ουτε μπορουσα να ξερω οτι θα της την βαρεσει την samsung να ριξει την τιμη μετα απο ενα μηνα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μην γράψω αλλα με αυτα που διαβάζω μου ειναι αδύνατο.

Ειναι δυνατόν να επικροτουμε μια τέτοια τακτικη απο την samsung η οποιαδήποτε άλλη εταιρεία?

Αγορασα το Nexus S SAmoled 4 μήνες μετα την κυκλοφορια του αντι 400€ και ήταν 20 ημερών μεταχειρισμένο. Ένα μήνα μετα έπεσε η τιμη στα 300€ καινούργιο.

Πως θα το πουλησω ώστε να αγοράσω το επόμενο μοντέλο όταν δεν πιάνει πλέον πάνω απο 200€?

 

Φανταστείτε ότι αγοράζετε ένα αυτοκίνητο τώρα 15000€ και σε 1 μήνα ρίχνουν την τιμη στα 12000. Πως θα αισθανθειτε?

 

Αν η Samsung θέλει να αλλάξει πολιτικη ας το κάνει απο την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας των συσκευών της όπως κάνει η ΝΟΚΙΑ. Όχι 1,5-2 μήνες μετα αναγκάζοντας 3 εκατομμύρια κατόχους να χάνουν τα μισα χρήματα αν αποφασίσουν να το πουλήσουν αύριο.

Αυτο ειναι πολιτικη ψιλικατζιδικου όχι εταιρείας αυτου του μεγέθους.

Ήδη στα υπόλοιπα τμήματα της έχει τεράστια πτώση τζίρου. Με αυτα που κάνει θα ακολουθήσει σύντομα και το τμήμα των smartphones.

 

Όσο για την αιτία ειναι προφανής. Στα μέσα Αυγούστου θα κυκλοφορήσει το επόμενο iPhone. Ρίχνοντας τις τιμές 20-25% πιστεύουν ότι θα κρατήσουν τις πωλήσεις τους σε υψηλά επίπεδα.

Είμαι σίγουρος ότι το Σεπτέμβριο η τιμη του θα ειναι στα 380€ οπότε ακόμα και τώρα ειναι λάθος η αγορα του.

 

Και το LG μου έπεσε αλλα αυτο έγινε 8 μήνες μετα. Δεν το επικροτω απλα ειναι μικροτερη χασουρα. Προσωπικά δεν πρόκειται να ξανα αγοράσω τίποτα πριν περάσει ένα εύλογο διάστημα ώστε να σιγουρευτω ότι έφτασε στην κατώτατη τιμη του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μην γράψω αλλα με αυτα που διαβάζω μου ειναι αδύνατο.

Ειναι δυνατόν να επικροτουμε μια τέτοια τακτικη απο την samsung η οποιαδήποτε άλλη εταιρεία?

Αγορασα το Nexus S SAmoled 4 μήνες μετα την κυκλοφορια του αντι 400€ και ήταν 20 ημερών μεταχειρισμένο. Ένα μήνα μετα έπεσε η τιμη στα 300€ καινούργιο.

Πως θα το πουλησω ώστε να αγοράσω το επόμενο μοντέλο όταν δεν πιάνει πλέον πάνω απο 200€?

 

Φανταστείτε ότι αγοράζετε ένα αυτοκίνητο τώρα 15000€ και σε 1 μήνα ρίχνουν την τιμη στα 12000. Πως θα αισθανθειτε?

 

Αν η Samsung θέλει να αλλάξει πολιτικη ας το κάνει απο την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας των συσκευών της όπως κάνει η ΝΟΚΙΑ. Όχι 1,5-2 μήνες μετα αναγκάζοντας 3 εκατομμύρια κατόχους να χάνουν τα μισα χρήματα αν αποφασίσουν να το πουλήσουν αύριο.

Αυτο ειναι πολιτικη ψιλικατζιδικου όχι εταιρείας αυτου του μεγέθους.

Ήδη στα υπόλοιπα τμήματα της έχει τεράστια πτώση τζίρου. Με αυτα που κάνει θα ακολουθήσει σύντομα και το τμήμα των smartphones.

 

Όσο για την αιτία ειναι προφανής. Στα μέσα Αυγούστου θα κυκλοφορήσει το επόμενο iPhone. Ρίχνοντας τις τιμές 20-25% πιστεύουν ότι θα κρατήσουν τις πωλήσεις τους σε υψηλά επίπεδα.

Είμαι σίγουρος ότι το Σεπτέμβριο η τιμη του θα ειναι στα 380€ οπότε ακόμα και τώρα ειναι λάθος η αγορα του.

 

Και το LG μου έπεσε αλλα αυτο έγινε 8 μήνες μετα. Δεν το επικροτω απλα ειναι μικροτερη χασουρα. Προσωπικά δεν πρόκειται να ξανα αγοράσω τίποτα πριν περάσει ένα εύλογο διάστημα ώστε να σιγουρευτω ότι έφτασε στην κατώτατη τιμη του.

 

+1000 φιλε

και εγω αυτην την στρατιγικη ακολουθω

περιμενω να πεσει το desire s ωστε να το παρω..380 ομως??

το πας πολυ πισω πιστευω

ισως ρε παιδια να ειναι προσφορα καλοκαιριου οπως κανουν στα ρουχα:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι δυνατον να σκεφτεστε πως ειναι κατακριτεο το οτι επεσε η τιμη της συσκευης επειδη δεν εχει ιδια αξια μεταπωλησης και επειδη χασαμε Χ ευρω?

Λοιπον τα πραγματα ειναι απλα.

1) ΠΑΝΤΑ καποιος θα το εχει παρει 3-4 (ή και 1) ημερα ΠΡΙΝ πεσει η τιμη. Σωστο?

2) Δεν ειναι λογικο να σου πουν "¨Ξερεις κατι μεγαλε τωρα στο πουλαω 600 ευρω, αλλα σε 2 ημερες θα στο ριξω στα 480 ευρω οποτε κανε λιγο υπομονη". Σωστο?

3) Δεν ειναι κατακριτεο το οτι εριξαν την τιμη ετσι απλα. Λεγεται ελευθερο εμποριο. Σωστο (by default)

4) Δεν ειναι υποχρεωτικο να σκεφτει το καταστημα πως ο ταδε αγοραστης θα το παρει με σκοπο να το μεταπωλησει. Δεν το ενδιαφερει και απλα δεν λειτουργει ετσι η φαση. Σωστο?

5) Δεν ειναι αδικο για τα μικρομαγαζα που το αγορασαν στη Χ τιμη και τωρα θα το πουλησουν πιο φθηνα επειδη τα μεγαλα εριξαν τις τιμες. Λεγεται επαγγελματικο ρισκο και ετσι γινεται στο εμποριο. Σωστο (επισης by default).

Δεν εχω επιθετικο υφος, απλως παραθετω τα facts. Επισης και εγω το αγορασα 540 ευρω. Δεν θα πεσω να πεθανω, οχι γιατι δεν ξερω τι να κανω τα 70 ευρω που θα μου περισευαν, αλλα γιατι ετσι λειτουργει το εμποριο.

Αυτα, φιλικα παντα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα ...γίνεται να το ρίξουν και άλλο; κανένα πρόβλημα...

Ήταν δικιά μου επιλογή να το πάρω μόλις βγήκε ..

Μακάρι να ακούμε τέτοια ευχάριστα κάθε μέρα ...

Link to comment
Share on other sites

Είστε σοβαροί; Δεν επικροτείτε μειώσεις τιμών; Τι άλλο θα δούμε.

 

Ένα, ένα: όσοι από εδώ λένε ότι είναι μείωση 120€ ή ότι έδωσαν 600€ πριν από 5 μέρες, ας πρόσεχαν. Όχι για τα 479, αλλά γιατί έτσι και αλλιώς με μια βόλτα από skroutz.gr θα μπορούσαν να το βρουν με 520€ εδώ και τουλάχιστον 2 βδομάδες (το παρακολουθώ κάθε μέρα :p). Η πραγματική μείωση στην αγορά είναι 50€, πάλι ένα ευσεβές ποσό αλλά ούτε κοντά στο λεγόμενα 120.

Γιατί τα μεγάλα καταστήματα το είχαν ακόμα 600€ τόσο καιρό, είναι άλλο ζήτημα που λογικά δεν έχει σχέση με Samsung.

 

Δύο: Η Samsung και η κάθε Samsung όταν ο Α πουλάει το SGS2 του στον Β, δεν παίρνει κανένα φράγκο. Αν μη τι άλλο χάνει και 1 πώληση γιατί ο Β μπορεί να μην έχει τα 600€ να το πάρει καινούριο αλλά να έχει 480€ και να περίμενε μια μείωση τιμής. Δηλαδή γιατί να νοιαστεί για το αν ο καθένας θα τσεπώσει λεφτά; Επίσης γιατί να θέλει να μπορείς να πουλήσεις το SGS2 τους για να πάρεις Iphone5 που είναι και ο ανταγωνιστής τους;

Επίσης αντί να είστε εγωιστές σκεφτείτε ότι κάποιοι που θα ήθελαν SGS2 και δεν έχουν τη δυνατότητα να το πάρουν ούτε με 479€, ίσως να μπορέσουν να το πάρουν κάποιο μεταχειρισμένο από τη νέα φουρνιά των 479€.

 

Μείωσαν την τιμή, ναι. Αυτό είναι καλό για τον καταναλωτή.

Μπορούσε να γίνει η μείωση με άλλο τρόπο; Ίσως, να μπορούσαν να βγάλουν μια ανακοίνωση μια βδομάδα πριν. Παρόλα αυτά δε θα άλλαζε η "γκρίνια" που βλέπουμε.

 

Επίσης εγώ προσωπικά όλο αυτό δεν το βρίσκω περίεργο. Από τη στιγμή που κυκλοφορεί κάτι, η τιμή του σιγά σιγά πέφτει. Ναι, κάποιοι έδωσαν 120€ παραπάνω να το πάρουν τον Μαιο, αλλά πρακτικά έδωσαν 120€ για να έχουν χρήση της συσκευής από πιο νωρίς. Έτσι και αλλιώς αυτό δεν γίνεται με όλες τις συσκευές;

Μόνο τα iphone μένουν ως έχουν και αυτό κατα την γνώμη μου είναι μεγάλη μα@#@#$ία και πρακτικά η apple κοροιδεύει τους καταναλωτές της.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι δυνατον να σκεφτεστε πως ειναι κατακριτεο το οτι επεσε η τιμη της συσκευης επειδη δεν εχει ιδια αξια μεταπωλησης και επειδη χασαμε Χ ευρω?

Λοιπον τα πραγματα ειναι απλα.

1) ΠΑΝΤΑ καποιος θα το εχει παρει 3-4 (ή και 1) ημερα ΠΡΙΝ πεσει η τιμη. Σωστο?

2) Δεν ειναι λογικο να σου πουν "¨Ξερεις κατι μεγαλε τωρα στο πουλαω 600 ευρω, αλλα σε 2 ημερες θα στο ριξω στα 480 ευρω οποτε κανε λιγο υπομονη". Σωστο?

3) Δεν ειναι κατακριτεο το οτι εριξαν την τιμη ετσι απλα. Λεγεται ελευθερο εμποριο. Σωστο (by default)

4) Δεν ειναι υποχρεωτικο να σκεφτει το καταστημα πως ο ταδε αγοραστης θα το παρει με σκοπο να το μεταπωλησει. Δεν το ενδιαφερει και απλα δεν λειτουργει ετσι η φαση. Σωστο?

5) Δεν ειναι αδικο για τα μικρομαγαζα που το αγορασαν στη Χ τιμη και τωρα θα το πουλησουν πιο φθηνα επειδη τα μεγαλα εριξαν τις τιμες. Λεγεται επαγγελματικο ρισκο και ετσι γινεται στο εμποριο. Σωστο (επισης by default).

Δεν εχω επιθετικο υφος, απλως παραθετω τα facts. Επισης και εγω το αγορασα 540 ευρω. Δεν θα πεσω να πεθανω, οχι γιατι δεν ξερω τι να κανω τα 70 ευρω που θα μου περισευαν, αλλα γιατι ετσι λειτουργει το εμποριο.

Αυτα, φιλικα παντα :)

συμφωνω σε ολα

και ετσι λειτουργει το εμποριο σε καθε αντικειμενο

οταν κατι περναει παροδο χρονου η αξια του μειωνεται γιατι βγαινουν καινουρια πραγματα και συνεχεια τα ιδια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μην γράψω αλλα με αυτα που διαβάζω μου ειναι αδύνατο.

Ειναι δυνατόν να επικροτουμε μια τέτοια τακτικη απο την samsung η οποιαδήποτε άλλη εταιρεία?

Προσπαθώ να μην πιστεψω αυτό που έχεις γράψει.

Στα Τάρταρα η Samsung επειδή αποφάσισε να προχωρήσει σε προσφορά το Galaxy S II;

Δηλαδή τι θέλουμε,να αγοράζουμε πάντα ακριβά για να μην νιώθει αδικημένος ο βιαστικός;

Τα κινητά τα αγοράζουμε για να τα χρησιμοποιήσουμε όχι για να τα πουλήσουμε μετά.Και είναι φυσικό όπως σε όλα τα gadget η τιμή να πέφτει αρκετά μετά από λίγο καιρό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι φιλοι οι μειωσεις ειναι παντα ευπροσδεκτες,και προσωπικα πιστευω οτι ο καθενας ψωνιζει με βαση την τσεπη του,οποιος μπορει να δωσει 600+ για ενα τηλεφωνο δεν νομιζω να στερειτε το φαγητο του η το γαλα του μωρου για να το παρει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάποιοι δυσκολεύονται να καταννοησουν απλα πράγματα.

Βεβαίως και θα ήταν ότι καλύτερο η μείωση τιμών εφόσον γίνονταν απο την αρχη.

Όμως η πρόσκαιρη μείωση για λόγους πολιτικής, δεν αποτελει τετελεσμένο γεγονός για το μέλλον.

Με απλα λόγια δεν σημαίνει ότι απο εδω και στο εξής η samsung θα πουλα τις κορυφαίες συσκευές της σ αυτα τα επίπεδα.

 

Αν εσάς δεν σας πειράζει η αγορα ενός κινητού να μοιάζει με αγορα μετοχών στο χρηματιστήριο, κανένα πρόβλημα. Πιθανόν να σας περισευουν χρήματα και να μην έχετε πρόβλημα να χάσετε την μιση αξία σε 1,5 μήνα.

 

Άλλωστε πλέον έχει γίνει σύστημα, το galaxy S1 2 μήνες μετα το εβρισκες στο Ίντερνετ 480€, το ίδιο έγινε με το αποτυχημένο Galaxy Tab. Ακολούθησε το Nexus S.

Άρα μπορείτε να αγοράζετε 3 μήνες μετα την κυκλοφορία και να είστε ευτυχισμένοι.

 

Για μένα η samsung δεν υπάρχει πλέον σαν εταιρεία. Άντε να αγοράσω καμία οθόνη για το pc μου τίποτα άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...