Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series


doctor-gio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Zenor, αυτό το θέμα είναι αποκλειστικά για Go launcher και αποκλειστικά για τον Γαλαξία 2;

 

Γιατί αν δεν είναι, νομίζω είναι σε λάθος forum. :)

Ωραίο σκιν

Μια χαρά δουλεύει και στο liquid MT.

 

Sent from my Liquid MT

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο θεματακι!μπραβο!!δοκιμασα στην τριαρα οθονη μου..οποτε αφοβα για ολα τα κινητα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση παιδιά! Όποιος moderator θέλει ας το μετακινήσει το θέμα στην κατάλληλη κατηγορία να το δουν και άλλα μέλη που ίσως ενδιαφέρονται.
Link to comment
Share on other sites

Με χαρα σας ανακοινωνω οτι μολις δοκιμασα bluetooth mouse γνωστου καταστηματος τα turbo-x με κοστος 12 ευρω και λειτουργει αψογα :) Πιστευω αξιζει... Σε συνδιασμο με το hdmi (αλλα 17 ευρω σε aftermarket η 28 το αυθεντικο σε γνωστο καταστημα στο Συνταγμα) εχεις ενα φορητο mini-android-pc

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις κάποιες δοκιμές και να μας ενημερώσεις αν όντως λειτουργεί το συγκεκριμένο project?

 

Τι ενοεις?

Μεχρι τωρα το συνδεσα σε TV με HDMI και το mouse και επαιξα και ταινια και μπηκα και ιντερνετ, ολα τελεια! Το μονο που δεν συνδεσα παραλληλα ακομα ειναι ενα bluetooth keyboard.

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι αυτο βρε παιδια τι ακριβως κανει και με τι κινητα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω να καταλαβεις.

Στο HTC HD2 εαν εχεις usb host enabled kernel τοτε μπορεις να συνδεσεις και usb keyboard/mouse... Συγκεκριμενα ειχα τρεξει linux με mouse/keyboard σ αυτη τη συσκευη...

 

Και αναλογα την εκδοση android που ισως εχεις θα παιζει και το bluetooth mouse...

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγω παλι εχω αυτο το προβλημα!δεν μπορω να δω ταινια 1080ρ με υποτιτλους!κανενα τροπο?????εχω δοκιμασει το mkvtoolnix με split αλλα τιποτα στο diceplayer..:(
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει δηλαδη τροπος να δουμε ταινια 1080p στο κινητο με υποτιτλους?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει........αλλα θελει ωρα!!!split με χρονο στο mkvtoolnix και πας στο .srt και αφερεις καθε φορα απο τους υποτιτλους το συγκεκριμενο χρονο....!!!!!!!ενεργησου ψηλα και αγνατευε......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω παλι εχω αυτο το προβλημα!δεν μπορω να δω ταινια 1080ρ με υποτιτλους!κανενα τροπο?????εχω δοκιμασει το mkvtoolnix με split αλλα τιποτα στο diceplayer..:(

 

 

πλακα κανεις ετσι??δεν υπαρχει πιο απλο πραμα!κανε μετονομασια τον υποτιτλο με το ιδιο ονομα της ταινιας!

κατεβασε το mvideoplayer και δες το ομορφα και ωραια χωρις προβλημα!

εχω ολοκληρη την σεζον HOUSE MD σε 720p και μολις δοκιμασα την ταινια avatar 720p και παιζει παλι χωρις κανενα προβλημα με υποτιτλους!

εχει κ επιλογη στο mvideoplayer να φορτωσεις οποιο SRT θελετε για υποτιτλους!

θα δοκιμασω αυριο καμια ταινια σε 1080p να δω αν θα εχω καποιο προβλημα..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμαστε και τον MX video player (android market free), ειναι φανταστικος και δεν κολα πουθενα, οταν τον εβαλα εβγαλα ολους τους αλλους που ειχα!! και αν αλλαξεις το decoder απο το HW πληκτρο νωμηζω βοηθαει στους υποτιτλους.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος κάποιο απ'τα φθηνά πληκτρολόγια του ebay αν δουλεύουν με το s2; Επίσης, αυτά που έχουν ενσωματωμένο touchpad είναι βολικά για τη χρήση με android, δεδομένου ότι για να κάνεις scroll πρέπει να πατάς ταυτόχρονα και το αριστερό κουμπί του mouse?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

για τους controllers απο το wii η το ps3 εχουμε κανε νεο αν παιζουν;

 

το προγραμμα για το χειρηστιριο που ειναι το μοναδικο που εχω βρει δεν υποστηριζει το galaxy s2

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα ποντικι ασυρματο της logitech και λειτουργει αβιαστα.Το επομενο εγχειρημα ειναι να δω εαν δουλευει ποντικι και πληκτρολογιο ταυτοχρονα.Αυτο επιτυγχανεται στο πισι με την βοηθεια του προγραμματος της logitech ωστε με ενα nanoreciever(επομενως καταληψη μιας θυρας usb)να δουλευουν 2 της προιοντα.
Link to comment
Share on other sites

και γω πηγα σημερα στο πλαισιο αλλα δεν ειχε bl mouse. πηστευω ειναι καλυτερα με bluetooth γιατι το ασυρματο δεν μπαινει οταν συνδεουμε το Sii με tv γιατι το usb το δεσμευει το HD καλωδιο. οποτε αν θελουμε να χειριστουμε εξ αποστασεως το κινητο οταν ειναι δυνδεδεμενο με tv το bluetooth ειναι μονοδρομος
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το ίδιο mouse με τον Dj_Blade αλλά με Omega 5 και τον κερνελ που έχει δεν μου δουλεύει. Συγκεκριμένα αν και βλέπει κάποια στιγμη το ποντίκι και το ανανγνωρίζει δεν μπορώ να κάνω σύνδεση. Τι μπορει να φταίει? Rom, kernel ή το modem? Ποιό επηρεάζει το bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις ετσι??δεν υπαρχει πιο απλο πραμα!κανε μετονομασια τον υποτιτλο με το ιδιο ονομα της ταινιας!

κατεβασε το mvideoplayer και δες το ομορφα και ωραια χωρις προβλημα!

εχω ολοκληρη την σεζον HOUSE MD σε 720p και μολις δοκιμασα την ταινια avatar 720p και παιζει παλι χωρις κανενα προβλημα με υποτιτλους!

εχει κ επιλογη στο mvideoplayer να φορτωσεις οποιο SRT θελετε για υποτιτλους!

θα δοκιμασω αυριο καμια ταινια σε 1080p να δω αν θα εχω καποιο προβλημα..

Μιλαω παντα για προβολη μεσω mhl καλωδιου και ταινιας μεγαλύτερη απο 4gb....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Έχω μία Samsung UE40D6500, τεχνολογίας LED την οποία και την έχω με καλώδιο δικτύου πάνω στον router. Στο ίδιο δίκτυο μπαίνω και με wifi με το Galaxy S2. Ηθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος καμιά καλή ιδέα με το αν μπορεί να πραγματοποιηθεί σύνδεση αυτών των δύο συσκευών ώστε να μπορώ να προβάλλω φωτογραφίες, videos που έχω τραβήξει κτλ. Η τηλεόρασή μου δεν διαθέτει wireles..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο θεμα ''οδηγος για νεους χρηστες'' προς το τελος.

 

Δεν το βρίσκω δυστυχώς...

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω δυστυχώς...

 

Στο πρωτο ποστ η προτελευταια παραγραφος.εκτος και αν δεν εννοεις αυτο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ποστ η προτελευταια παραγραφος.εκτος και αν δεν εννοεις αυτο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι μόλις το είδα σε ευχαριστώ! Το μόνο κακό είναι ότι απεγκατέστησα το AllShare! Που μπορώ να το βρω??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά για τα Galaxy S series
  • This topic was unlocked and pinned
  • This topic was pinned, pinned, pinned and pinned
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...