Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ρωτησω,γιατι δεν μου δειχνει ποτε σημα 4+ ? Πρεπει να παω COSMOTE είναι θεμα sim? Συνεχεια 4g μου δειχνει.
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω,γιατι δεν μου δειχνει ποτε σημα 4+ ? Πρεπει να παω COSMOTE είναι θεμα sim? Συνεχεια 4g μου δειχνει.

 

 

 

Τα iPhone δεν έχουν ένδειξη 4G+, αλλά μόνο 4G.

 

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς, πιάνεις 4G+ αν το δίκτυο της περιοχής σου το υποστηρίζει.

 

Αν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρέπει να το ελέγξεις (για να σου φύγει και η ανησυχία), βγες από wifi (να είσαι συνδεδεμένος σε mobile data δλδ), πήγαινε στον dialer, γράψε *3001#12345#* και πάτησε το πράσινο πλήκτρο κλήσης. Θα σου εμφανίσει ένα μενού.

 

Πας LTE - CA status

 

Εκεί θα πρέπει να σου εμφανίσει Component Carrier 0 (πρώτο κεραιοστοιχείο) με τα στατιστικά του και πιο κάτω Component Carrier 1 (δεύτερο κεραιοστοιχείο). Σε αυτή τη φάση είσαι ήδη σε διπλό carrier aggregation (δλδ 4G+).

 

Αν σου εμφανίσει και τρίτο κεραιοστοιχείο (Component Carrier 2) είσαι σε τριπλό carrier aggregation (νομίζω μόνο η Cosmote δίνει τριπλό CA αυτή τη στιγμή).

 

Στο 7αρι μου φαίνεται έτσι το μενού του CA status

c78acb4d6c1f32b6c78c0c44c3cb8194.jpg

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Την επιλογή "άγγιγμα για αφύπνιση" που υπήρχε στο iphone x με ios11 την αφαίρεσαν; μόνο το σήκωμα για αφύπνιση βλέπω τώρα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Την επιλογή "άγγιγμα για αφύπνιση" που υπήρχε στο iphone x με ios11 την αφαίρεσαν; μόνο το σήκωμα για αφύπνιση βλέπω τώρα.

 

 

 

Υπάρχει η επιλογή, τσέκαρε στην προσβασιμότητα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η επιλογή, τσέκαρε στην προσβασιμότητα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

σε ευχαριστώ φίλε,το βρήκα. Είχα ξεχάσει που βρισκόταν :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιώ τον έλεγχο ταυτότητας δυο παραγόντων στο iPhone XS Max με iOS12.01;

Όταν πάω στο appleid.apple.com και πάω στην «Ασφάλεια» έχει την επιλογή «Έλεγχο ταυτότητας δυο παραγόντων» Ενεργή, αλλά χωρίς επιλογή για απενεργοποίηση!

Πως την απενεργοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

Τα iPhone δεν έχουν ένδειξη 4G+, αλλά μόνο 4G.

 

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς, πιάνεις 4G+ αν το δίκτυο της περιοχής σου το υποστηρίζει.

 

Αν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρέπει να το ελέγξεις (για να σου φύγει και η ανησυχία), βγες από wifi (να είσαι συνδεδεμένος σε mobile data δλδ), πήγαινε στον dialer, γράψε *3001#12345#* και πάτησε το πράσινο πλήκτρο κλήσης. Θα σου εμφανίσει ένα μενού.

 

Πας LTE - CA status

 

Εκεί θα πρέπει να σου εμφανίσει Component Carrier 0 (πρώτο κεραιοστοιχείο) με τα στατιστικά του και πιο κάτω Component Carrier 1 (δεύτερο κεραιοστοιχείο). Σε αυτή τη φάση είσαι ήδη σε διπλό carrier aggregation (δλδ 4G+).

 

Αν σου εμφανίσει και τρίτο κεραιοστοιχείο (Component Carrier 2) είσαι σε τριπλό carrier aggregation (νομίζω μόνο η Cosmote δίνει τριπλό CA αυτή τη στιγμή).

 

Στο 7αρι μου φαίνεται έτσι το μενού του CA status

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181019/c78acb4d6c1f32b6c78c0c44c3cb8194.jpg

 

Eυχαριστω φιλε θα το δω αυτό που λες.

Edited by energetic
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος εχει ενεργοποιημενη esim (απο χωρα που την υποστηριζει) και μια nano sim μεσα στο κινητο και ταξιδεψει σε μια χωρα που δεν υποστηριζονται οι esim, η e sim του θα δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος εχει ενεργοποιημενη esim (απο χωρα που την υποστηριζει) και μια nano sim μεσα στο κινητο και ταξιδεψει σε μια χωρα που δεν υποστηριζονται οι esim, η e sim του θα δουλευει?

 

 

 

Ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα λειτουργίας σε δίκτυα ως roaming.

Ο περιορισμός είναι στον αρχικό πάροχο όπου γίνεται η εγγραφή της συσκευής. Είναι λίγοι δηλαδή οι πάροχοι που κάνουν την αρχική ταυτοποίηση της e-sim με έναν τηλεφωνικό αριθμό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος εχει ενεργοποιημενη esim (απο χωρα που την υποστηριζει) και μια nano sim μεσα στο κινητο και ταξιδεψει σε μια χωρα που δεν υποστηριζονται οι esim, η e sim του θα δουλευει?

 

Αν την ενεργοποιήσεις και μετά δεν υπάρχει οροβληκαστην χώρα που πηγαίνεις είναι σαν να έχεις μια κανονική sim οπότε κανείς την δουλειά σου με το τοπικό δίκτυο της εκεί χώρας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλα και τοτε γιατι στο watch με cellular σου λενε οτι δεν θα δουλευει στο εξωτερικο παρα μονο στην χωρα που ειναι περασμενη η esim?
Link to comment
Share on other sites

καλα και τοτε γιατι στο watch με cellular σου λενε οτι δεν θα δουλευει στο εξωτερικο παρα μονο στην χωρα που ειναι περασμενη η esim?

 

Μπορείς να μας δώσεις ένα άρθρο να διαβάσουμε κι εμείς μήπως έχεις δίκιο και ισχύει το ίδιο και στο τηλέφωνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλα και τοτε γιατι στο watch με cellular σου λενε οτι δεν θα δουλευει στο εξωτερικο παρα μονο στην χωρα που ειναι περασμενη η esim?

 

 

Στο ρολόι ισχύει αυτό διότι τα προγράμματα παρόχων για Apple Watch είναι διαφορετικά από των κινητών τηλεφώνων και ΔΕΝ υποστηρίζουν roaming.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις ένα άρθρο να διαβάσουμε κι εμείς μήπως έχεις δίκιο και ισχύει το ίδιο και στο τηλέφωνο

 

https://www.macworld.co.uk/feature/apple/will-my-apple-watch-work-abroad-3664201/

 

Για το xs δεν εχω βρει καποιο αντιστοιχο αρθρο.

 

protsimer ειναι σιγουρο αυτο? απο οτι διαβασα στην 12.1 ενεργοποιειτε η esim απο την apple αλλα οι παροχοι ακομη και αυτοι που αναγραφονται στο site της apple δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι ετοιμοι να την ενεργοποιησουν ακομη και για μεσα στις χωρες αυτες, για χρηση στο εξωτερικο δεν βρηκα καμμια συζητηση.

 

πχ βλεπω χρηστες απο Αγγλια οπου η EE εχει esim απο τοτε που βγηκε το watch cellular να ρωτανε ποτε θα ενεργοποιηθει για το xs.

Link to comment
Share on other sites

https://www.macworld.co.uk/feature/apple/will-my-apple-watch-work-abroad-3664201/

 

Για το xs δεν εχω βρει καποιο αντιστοιχο αρθρο.

 

protsimer ειναι σιγουρο αυτο? απο οτι διαβασα στην 12.1 ενεργοποιειτε η esim απο την apple αλλα οι παροχοι ακομη και αυτοι που αναγραφονται στο site της apple δεν ειναι απαραιτητο οτι ειναι ετοιμοι να την ενεργοποιησουν ακομη και για μεσα στις χωρες αυτες, για χρηση στο εξωτερικο δεν βρηκα καμμια συζητηση.

 

πχ βλεπω χρηστες απο Αγγλια οπου η EE εχει esim απο τοτε που βγηκε το watch cellular να ρωτανε ποτε θα ενεργοποιηθει για το xs.

 

Για το Apple Watch λέει ότι θα δουλεύει εντός ΕΕ επειδή έχει καταργηθεί η χρέωση όταν αλλάζεις χώρα

Στα τηλέφωνα άποψη μου είναι ότι θα δουλεύουν κανονικά

Αλλιώς είναι άχρηστη μια ενσωματωμένη sim που δεν θα δουλεύει σε περίπτωση που βγεις από την χώρα

Εκατομμύρια κόσμος ταξιδεύει αυτό θα ήταν μεγάλο εμπόδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανα νεοτερο ποτε θα ειναι διαθεσιμο το κινητο εχω παραγγειλει το 64αρι εδω και 10 μερες αλλα δεν βλεπω φως.
Link to comment
Share on other sites

Παντού διαθέσιμο είναι και στις μεγάλες αλυσίδες και στο skroutz. Από που παρήγγειλες μήπως σε ξέχασαν;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παντού διαθέσιμο είναι και στις μεγάλες αλυσίδες και στο skroutz. Από που παρήγγειλες μήπως σε ξέχασαν;

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Απο public έχω παραγγείλει το 64αρι σε space gray μόνο το 256 και 512 έχουν διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Απο public έχω παραγγείλει το 64αρι σε space gray μόνο το 256 και 512 έχουν διαθέσιμο.
Άμα δεν σε πειράζει ακύρωσε το και πάρε το από κοτσοβολο το έχει άμεσα διαθέσιμο.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μου κολλάει 2μέρες τώρα το messenger , σαν να παγώνει ενώ το fb και οι άλλες τρέχουν κανονικά συμβαίνει και σε κανέναν άλλοb Edited by ekontax
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα λειτουργίας του ολοκαίνουργιου xs max μου σήμερα κ δυστυχώς παρατήρησα ένα μαύρο στίγμα στην οθόνη μόνο όταν χρησιμοποιώ την πίσω κάμερα. Δεν υπάρχει καμία γρατζουνιά στο σημείο. Τι να σημαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Αν σου είναι εύκολο ανέβασε μια φωτογραφία, αλλά καλό θα είναι να κάνεις χρήση του DOA αν υπάρχει δυνατότητα ή αλλιώς επικοινώνησε με infoquest η document.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/dYhNQq

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο είναι το στίγμα https://ibb.co/dYhNQq

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ανέβουν η ώρα και τα εικονίδια της μπαταρίας και του σήματος πιο πάνω; Ουσιαστικά θέλω η οθόνη να ξεκινάει από το notch και κάτω.

 

Επίσης η γραμμή του home button πως φεύγει για να γλιτώσω χώρο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να ανέβουν η ώρα και τα εικονίδια της μπαταρίας και του σήματος πιο πάνω; Ουσιαστικά θέλω η οθόνη να ξεκινάει από το notch και κάτω.

 

 

 

Επίσης η γραμμή του home button πως φεύγει για να γλιτώσω χώρο?

 

 

 

Το πρώτο δεν γίνεται σίγουρα. Για το δεύτερο δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το virtual home button.

 

 

https://ibb.co/dYhNQq

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο είναι το στίγμα https://ibb.co/dYhNQq

 

 

Εφόσον το στίγμα εμφανίζεται και στις φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ πιθανόν να είναι σκόνη. Μίλησε με document η με το κατάστημα που το αγόρασες και ζητα να γίνει αντικατάσταση.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...