Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Είναι αξιόπιστο σαν κατάστημα;

https://www.netmobile.gr/index.php?route=product/search&search=iPhone%20Xs%20max

Βασικά, δεν το έχει τόσο...

 

Οι τιμές αλλάζουν συνέχεια σε αυτά τα καταστήματα, κατεβάζουν τη τιμή, φεύγουν συσκευές και τις ανεβάζουν ξανά. Είναι να το πάρεις εκείνη τη στιγμή και όχι για να το σκέφτεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το ακουστικό Bluetooth . Πως μπορώ να ακούω ήχους πολυμέσων πχ youtube ή οτιδήποτε από το τηλέφωνο και όχι να πρέπει να φορέσω το ακουστικό; Θέλω να είναι συνδεδεμένο αλλά μόνο για τις κλήσεις

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το ακουστικό Bluetooth . Πως μπορώ να ακούω ήχους πολυμέσων πχ youtube ή οτιδήποτε από το τηλέφωνο και όχι να πρέπει να φορέσω το ακουστικό; Θέλω να είναι συνδεδεμένο αλλά μόνο για τις κλήσεις

 

Απο control center μόνο

Για αυτό παίρνουμε airpods και ησυχασαμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω στο control center για να το πετύχω; Δεν βλέπω κατι

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω στο control center για να το πετύχω; Δεν βλέπω κατι

 

 

 

Σου είπε ότι άλλο πραγμα η ένταση της μπάρας στο control center και άλλο με τα hardware buttons στο πλάι. Το ένα είναι ένταση πολυμέσων κλπ και το άλλο ένταση κλήσεων και ειδοποιήσεων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε ότι άλλο πραγμα η ένταση της μπάρας στο control center και άλλο με τα hardware buttons στο πλάι. Το ένα είναι ένταση πολυμέσων κλπ και το άλλο ένταση κλήσεων και ειδοποιήσεων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όχι καμία σχέση

Στο control center εκεί στην μουσική πρέπει να πατήσει με δύναμη και μετά ένα βελάκι εμφανίζει μενού στο οποίο επιλέγεις οι ήχοι να πάνε στο iPhone

Αυτό το σπαστικό πράγμα όμως πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που συνδέεται το Bluetooth

Μόνο στα airpods επειδή έχουν αισθητήρα και αναγνωρίζουν ποτέ τα έχεις στο αυτί, εκεί η εναλλαγή γίνεται από μόνη της και οι ήχοι πηγαίνουν στην συσκευή όταν τα βγάζεις από τα αυτιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία σχέση

 

Στο control center εκεί στην μουσική πρέπει να πατήσει με δύναμη και μετά ένα βελάκι εμφανίζει μενού στο οποίο επιλέγεις οι ήχοι να πάνε στο iPhone

 

Αυτό το σπαστικό πράγμα όμως πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που συνδέεται το Bluetooth

 

Μόνο στα airpods επειδή έχουν αισθητήρα και αναγνωρίζουν ποτέ τα έχεις στο αυτί, εκεί η εναλλαγή γίνεται από μόνη της και οι ήχοι πηγαίνουν στην συσκευή όταν τα βγάζεις από τα αυτιά

 

 

 

Έχεις δίκιο, αυτό εννοούσες.

Το είχα ξεχάσει

Σε συνδεδεμένη Bluetooth συσκευή, ορίζεις αν η έξοδος πολυμέσων θελεις να είναι εκεί η στο iPhone . Οι κλήσεις παραμένουν στη Bluetooth συσκευή.

9d13eda14d7d2579ea95dbe8b5c20a43.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα, ευχαριστώ!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές στο messenger η στο YouTube κολλάει η οθόνη και δεν ακούει τίποτα και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να ξεκολλήσει Σας έχει συμβεί ποτέ και τι μπορεί να φταίει έχω βάλει ένα τζαμάκι spigen αλλά δεν είχα ποτέ προβλήματα με το ίδιο στο προηγούμενο 7άρι μου
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές στο messenger η στο YouTube κολλάει η οθόνη και δεν ακούει τίποτα και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να ξεκολλήσει Σας έχει συμβεί ποτέ και τι μπορεί να φταίει έχω βάλει ένα τζαμάκι spigen αλλά δεν είχα ποτέ προβλήματα με το ίδιο στο προηγούμενο 7άρι μου

 

Πρόβλημα κάποιας εφαρμογής θα είναι

Ίσως μια από τις δύο που λες ή συνδυασμός κάποιας από αυτές και κάποιας που τρέχει στο παρασκήνιο

Δοκίμασε να σβήσεις και να ξανά περάσεις αυτές που στο κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το θεματακι με τις κλησεις και το σημα κινητης διορθωθηκε;

Ηταν ο λογος που εδωσα το XS Max..

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το θεματακι με τις κλησεις και το σημα κινητης διορθωθηκε;

Ηταν ο λογος που εδωσα το XS Max..

 

Που θα βρω κι εγώ έναν να έχει τέτοια προβλήματα και να το σκοτώσει για να το πάρω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που θα βρω κι εγώ έναν να έχει τέτοια προβλήματα και να το σκοτώσει για να το πάρω;

 

Και τέτοια προβλήματα να έχει... δε θα το σκοτώσει μην ανησυχείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τέτοια προβλήματα να έχει... δε θα το σκοτώσει μην ανησυχείς.

 

Το ειχα δωσει στα 1200ευρω αφου δυστυχως αδυνατουσα να κανω κλησεις ή κοβονταν αποτομα σε σημεια που ειχα απο μετριο εως κακο σημα.

Ακομα και με wifi calling ηταν χαλια τα πραγματα.

Αν διορθωθηκε το θεμα ομως, θα ηθελα να το ξαναδοκιμασω...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δωσει στα 1200ευρω αφου δυστυχως αδυνατουσα να κανω κλησεις ή κοβονταν αποτομα σε σημεια που ειχα απο μετριο εως κακο σημα.

Ακομα και με wifi calling ηταν χαλια τα πραγματα.

Αν διορθωθηκε το θεμα ομως, θα ηθελα να το ξαναδοκιμασω...

 

Αυτός που το πήρε αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα? Μήπως είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής? Προσωπικά θα δοκίμαζα με sim καρτούλες και των 3 δικτύων για να διαπιστώσω αν συμβαίνει το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που το πήρε αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα? Μήπως είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής? Προσωπικά θα δοκίμαζα με sim καρτούλες και των 3 δικτύων για να διαπιστώσω αν συμβαίνει το ίδιο...

 

Καλη ερωτηση, δεν εχω μιλησει μαζι του εκτοτε.

Βεβαια με το που πηρα sony xz3 και note 9 μετα το iphone δεν εχω κανενα προβλημα. Αρα δε φταιει η cosmote.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη ερωτηση, δεν εχω μιλησει μαζι του εκτοτε.

Βεβαια με το που πηρα sony xz3 και note 9 μετα το iphone δεν εχω κανενα προβλημα. Αρα δε φταιει η cosmote.

 

COSMOTE και iPhone αυτός ο συνδυασμός είχε πρόβλημα πριν κάποιες μέρες

Και βέβαια σε κάποιες περιοχές όχι παντού

Οπότε δεν ξέρεις τι έφταιγε. Ίσως όχι η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχε θέματα ο COSMOTE πριν καμμία δεκαριά μέρες και εδώ στο Κερατσίνι .Τωρα για άλλες περιοχές δεν ξέρω

Τρεις μέρες περίπου κράτησε .Ισως να κάνανε κάποιο service .Παντως τώρα είναι καλύτερα από πριν σε θέμα ταχύτητας σύνδεσης

Link to comment
Share on other sites

Είχε θέματα ο COSMOTE πριν καμμία δεκαριά μέρες και εδώ στο Κερατσίνι .Τωρα για άλλες περιοχές δεν ξέρω

Τρεις μέρες περίπου κράτησε .Ισως να κάνανε κάποιο service .Παντως τώρα είναι καλύτερα από πριν σε θέμα ταχύτητας σύνδεσης

 

Ειμαι με cosmote whatsap.Κ σε μενα στην περοοχη μου τουλάχιστον(Αιγινα) ειχε θεμα με την συνδεση στο ιντερνετ.Εμπαινε μεν αλλα καπως αργα.Τους ειχα καλεσει αλλα δεν ειχε πρόβλημα στην περιοχη μου ειχαν πει κ μετα από 2-3 μερες εφτιαξαν όλα κανονικα:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το iCloud drive για όποιον ξέρει.

 

Όταν βάζω κάποια αρχεία από τον υπολογιστή μου (φωτογραφίες ας πούμε), δεν μπορώ να τις δω έπειτα από το iPhone μέσο του "Files". Φαίνεται άδειο. Αν πάω στις ρυθμίσεις του iCloud και μετά στην διαχείριση χώρου και πάω στο "iCloud Drive" εκεί βλέπω τα αρχεία αλλά εμφανίζονται όλα ως "encrypted files".

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να τα δω τα αρχεία κανονικά στο κινητό μου;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το iCloud drive για όποιον ξέρει.

 

Όταν βάζω κάποια αρχεία από τον υπολογιστή μου (φωτογραφίες ας πούμε), δεν μπορώ να τις δω έπειτα από το iPhone μέσο του "Files". Φαίνεται άδειο. Αν πάω στις ρυθμίσεις του iCloud και μετά στην διαχείριση χώρου και πάω στο "iCloud Drive" εκεί βλέπω τα αρχεία αλλά εμφανίζονται όλα ως "encrypted files".

 

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να τα δω τα αρχεία κανονικά στο κινητό μου;

 

Ευχαριστώ.

Οι φωτογραφίες πηγαίνουν στο iCloud αλλά στις φωτογραφίες και όχι στο drive.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες πηγαίνουν στο iCloud αλλά στις φωτογραφίες και όχι στο drive.

 

Δεν μιλάω για τις φωτογραφίες. Λέω αποκλειστικά για το iCloud drive που έχεις πρόσβαση μέσα από την εφαρμογή "αρχεία".

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τελικά. Έπρεπε να ενεργοποιήσω το iCloud backup και να μην κάνω backup μέσο iTunes. Κουλό...

 

Επίσης για το χρώμα που φεύγει από το μέταλλο έστειλα email και μου είπαν ότι πιθανόν δεν θα με καλύψουν... Θα το πάω να το δουν κιόλας να μου πουν.

 

Το θέμα με το σήμα σε 4G κτλ και με τις κλήσεις, λένε ότι με την 12.1.1 beta 3 έχει διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τελικά. Έπρεπε να ενεργοποιήσω το iCloud backup και να μην κάνω backup μέσο iTunes. Κουλό...

 

Επίσης για το χρώμα που φεύγει από το μέταλλο έστειλα email και μου είπαν ότι πιθανόν δεν θα με καλύψουν... Θα το πάω να το δουν κιόλας να μου πουν.

 

Το θέμα με το σήμα σε 4G κτλ και με τις κλήσεις, λένε ότι με την 12.1.1 beta 3 έχει διορθωθεί.

 

Δηλαδή το πρόβλημα είναι στο iOS όχι στην COSMOTE

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο control center μόνο

Για αυτό παίρνουμε airpods και ησυχασαμε

 

"Ησυχάζεις" δίνοντας άλλα 150€, τη στιγμή που θα μπορουσες με 20€ να κάνεις τη δουλειά σου ?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...