Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ακριβεστατο και ταχυτατο αλλα ανωτερο απο υλοποιηση δακτυλικου δεν ειναι και αυτο γιατι με το δακτυλικο μπορεις να ξεκλειδωσεις το κινητο ακουμπωντας πανω του χωρις να χρειαστει να το σηκωσεις ή να πας το προσωπο σου απο πανω του.

 

 

 

Σωστά, το παθαίνω κατά κόρων όταν τρώω και θέλω να χαζέψω λίγο στο κινητό που το έχω δίπλα μου στο τραπέζι... Πρέπει να το κεντράρω κάπως.

Αλλά για μένα αξίζει πολύ παραπάνω από το αποτύπωμα σαν συνολική εικόνα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Ενα τελευταίο θέμα, πολύ κρίσιμο, για τη μετάβασή μου απο android σε ios, είναι η ανάγκη ταυτόχρονης χρησιμοποίησης 2 αριθμών. Τι μαθαίνουμε για το esim?

 

Οι αρχικές προβλέψεις για αρχές του 2019 (για cosmote) συνεχίζουν να ισχύουν;

 

Ευχαριστώ, ξανά

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Ενα τελευταίο θέμα, πολύ κρίσιμο, για τη μετάβασή μου απο android σε ios, είναι η ανάγκη ταυτόχρονης χρησιμοποίησης 2 αριθμών. Τι μαθαίνουμε για το esim?

 

Οι αρχικές προβλέψεις για αρχές του 2019 (για cosmote) συνεχίζουν να ισχύουν;

 

Ευχαριστώ, ξανά

Αποστόλης

 

Κι εγω για αρχες 2019 ειχα ακουσει φιλε μου...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

 

Ενα τελευταίο θέμα, πολύ κρίσιμο, για τη μετάβασή μου απο android σε ios, είναι η ανάγκη ταυτόχρονης χρησιμοποίησης 2 αριθμών. Τι μαθαίνουμε για το esim?

 

 

 

Οι αρχικές προβλέψεις για αρχές του 2019 (για cosmote) συνεχίζουν να ισχύουν;

 

 

 

Ευχαριστώ, ξανά

 

Αποστόλης

 

 

 

Γιατί είναι ανάγκη η ταυτόχρονη χρησιμοποίηση 2 αριθμών για τη μετάβαση από Android σε iOS ???????

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Ενα τελευταίο θέμα, πολύ κρίσιμο, για τη μετάβασή μου απο android σε ios, είναι η ανάγκη ταυτόχρονης χρησιμοποίησης 2 αριθμών. Τι μαθαίνουμε για το esim?

 

Οι αρχικές προβλέψεις για αρχές του 2019 (για cosmote) συνεχίζουν να ισχύουν;

 

Ευχαριστώ, ξανά

Αποστόλης

 

Αν σου χρειαζεται το dual sim,τοτε απλα ξεχνα το ios προς το παρον μεχρι να βγαλουν αντιστοιχες dual sim εκδοσεις κινητων,αν ποτε βγαλουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις.

Ενα τελευταίο θέμα, πολύ κρίσιμο, για τη μετάβασή μου απο android σε ios, είναι η ανάγκη ταυτόχρονης χρησιμοποίησης 2 αριθμών. Τι μαθαίνουμε για το esim?

 

Οι αρχικές προβλέψεις για αρχές του 2019 (για cosmote) συνεχίζουν να ισχύουν;

 

Ευχαριστώ, ξανά

Αποστόλης

 

Δεν χρειάζεται να βιαζόμαστε

Σίγουρα δεν θα είναι έτσι απλά τα πράγματα με την 2η sim

Κάποια παγίδα και δυσκολία θα παίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν σου χρειαζεται το dual sim,τοτε απλα ξεχνα το ios προς το παρον μεχρι να βγαλουν αντιστοιχες dual sim εκδοσεις κινητων,αν ποτε βγαλουν.
Μα εβγαλαν... το xs ειναι dual sim. Απλα με μια περιεργη υλοποιηση, την e-sim, που δεν ειναι ακομα διαθεσιμη απο κανενα παροχο στην ελλαδα.

Αυτο ρωταω. Ξερει καποιος κατι νεωτερο σψετικα με την εφαρμογη αυτης της υπηρεσιας;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω. Ξερει καποιος κατι νεωτερο σψετικα με την εφαρμογη αυτης της υπηρεσιας;

 

Cosmote 1ο 3μηνο του 2019....

Link to comment
Share on other sites

Cosmote 1ο 3μηνο του 2019....

Αυτό είναι το χρονοδιάγραμμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα εβγαλαν... το xs ειναι dual sim. Απλα με μια περιεργη υλοποιηση, την e-sim, που δεν ειναι ακομα διαθεσιμη απο κανενα παροχο στην ελλαδα.

Αυτο ρωταω. Ξερει καποιος κατι νεωτερο σψετικα με την εφαρμογη αυτης της υπηρεσιας;

 

Υπάρχει και κανονική dual SIM έκδοση που έχει κυκλοφορήσει στην αγορά της Κίνας με δύο nano SIM που λειτουργεί κανονικά εδώ, κάποιο μέλος το πωλούσε στις αγγελίες μάλιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και κανονική dual SIM έκδοση που έχει κυκλοφορήσει στην αγορά της Κίνας με δύο nano SIM που λειτουργεί κανονικά εδώ, κάποιο μέλος το πωλούσε στις αγγελίες μάλιστα.

 

Βέβαια χωρίς εγγύηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια χωρίς εγγύηση

 

1 χρονο παγκοσμια εγγυηση βρε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ερώτηση προς τους κατέχοντες.

 

Προέρχομαι απο android και συγκεκριμένα note9. Πολύ βολική είναι η δυνατότητα ξεκλειδώματος της συσκευής με δακτυλικό αποτύπωμα. Και επίσης, η είσοδος σε τραπεζικά app με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Τι συμβαίνει με το Iphone XS?

Υπάρχει αποτύπωμα;

Με το face id υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσεις το ξεκλείδωμα αυτό με είσοδο σε διάφορες εφαρμογές?

Πως τα πάει τα πάει το face ξεκλείδωμα σε ημίφως;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δεν θα έχεις κανένα θέμα με το faceid σε όλες τις περιπτώσεις που γράφεις.

Το θέμα είναι αν αξίζει η μετάβαση από note 9 σε xs max στη δεδομένη χρονική στιγμή με τη διαφορά στην τιμή που έχουν.... Καλύτερα πριν το δοκιμάσεις να το δουλέψεις σε κάποιο κατάστημα για να μην απογοητευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβεστατο και ταχυτατο αλλα ανωτερο απο υλοποιηση δακτυλικου δεν ειναι και αυτο γιατι με το δακτυλικο μπορεις να ξεκλειδωσεις το κινητο ακουμπωντας πανω του χωρις να χρειαστει να το σηκωσεις ή να πας το προσωπο σου απο πανω του.

Σίγουρα ο χειρότερος τρόπος ξεκλειδωματος με αυτά που έγραψες. 2018 έχουμε όχι 2010.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μην έχει τύχει ούτε να τύχει σε κανέναν,αλλά με αντικατάσταση πίσω γυαλιού ξέρουμε τι παίζει;

Προφανώς η μόνη λύση είναι 600$ ; https://www.phonearena.com/news/Apple-Repair-broken-iPhone-XS-Max-back-display-record-cost_id108818

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μην έχει τύχει ούτε να τύχει σε κανέναν,αλλά με αντικατάσταση πίσω γυαλιού ξέρουμε τι παίζει;

Προφανώς η μόνη λύση είναι 600$ ; https://www.phonearena.com/news/Apple-Repair-broken-iPhone-XS-Max-back-display-record-cost_id108818

 

Μόνο στην εταιρεία

Από μόνος η σε κατάστημα εκτός επίσημης υποστήριξης δεν το σκέφτεσαι καν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται όχι μόνος μου.

Απλώς για την τιμή ρώτησα μήπως έχει μάθει κάποιος κάτι....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιος σκοπεύει να αγοράσει στο μέλλον XS Max, ας βιαστεί... https://techblog.gr/mobile/i-samsung-tha-diathesei-stin-apple-ftinoteres-oled-othones-gia-to-iphone-xs-max-toy-2019/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι δε φτανουν τοσα κερδη στους φραγκοφονιαδες της Apple, θελουν να γλιτωσυν και απο την οθονη.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος σκοπεύει να αγοράσει στο μέλλον XS Max, ας βιαστεί... https://techblog.gr/mobile/i-samsung-tha-diathesei-stin-apple-ftinoteres-oled-othones-gia-to-iphone-xs-max-toy-2019/

 

Μάλλον εννοείς να περιμένει γιατί οι νέεες Oled οθόνες θα είναι και φτηνότερες και καλύτερες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον εννοείς να περιμένει γιατί οι νέεες Oled οθόνες θα είναι και φτηνότερες και καλύτερες...

 

Το διάβασες όλο το άρθρο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος σκοπεύει να αγοράσει στο μέλλον XS Max, ας βιαστεί... https://techblog.gr/mobile/i-samsung-tha-diathesei-stin-apple-ftinoteres-oled-othones-gia-to-iphone-xs-max-toy-2019/

Πάντα ήταν γύφτοι εκεί στην Apple τώρα θα πουλάνε κινητό των 1300 ευρώ με οθόνη πολύ χειρότερη από τα Samsung των 500 600. Και εις ανώτερα στην χειρότερη εταιρεία εκεί έξω που δεν σέβεται ποτέ κανέναν πελάτη της. Φραγκοφονιαδες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ήταν γύφτοι εκεί στην Apple τώρα θα πουλάνε κινητό των 1300 ευρώ με οθόνη πολύ χειρότερη από τα Samsung των 500 600. Και εις ανώτερα στην χειρότερη εταιρεία εκεί έξω που δεν σέβεται ποτέ κανέναν πελάτη της. Φραγκοφονιαδες.

 

Κι εσύ τι καίγεσαι αφού Apple δεν παίρνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ τι καίγεσαι αφού Apple δεν παίρνεις

Γενικά την εταιρεία κρίνω τέτοιες τακτικές δεν μου αρέσουν. Το ίδιο θα έγραφα για οποιαδήποτε εταιρία κατέφευγε σε τέτοιες μιζερες κινήσεις ενώ πουλάει τόσο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά την εταιρεία κρίνω τέτοιες τακτικές δεν μου αρέσουν. Το ίδιο θα έγραφα για οποιαδήποτε εταιρία κατέφευγε σε τέτοιες μιζερες κινήσεις ενώ πουλάει τόσο ακριβά.

 

Ενώ εσύ ποτέ δεν είχες τα τελευταία χρόνια iPhone αλλά κάθε φορά μπαίνεις και απλά σχολιάζεις αρνητικά μη βοηθώντας έτσι κανέναν και ούτε το forum

Μπορείς να κάνεις αυτά τα σχόλια στο κομμάτι των ειδήσεων όχι εδώ μέσα

Μπαίνουμε εδώ κάθε μέρα και βλέπουμε off topic

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...