Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά τι δεν έχετε καταλάβει ?

Το ίδιο μαγαζί (ΙΔΙΑ λειτουργικά έξοδα) πουλάει το xs Max 1245 ευρώ αν το πάρεις από το κατάστημα και 1012 αν το αγοράσεις διαδυκτιακά . Τι σχέση έχουν οι διαφημήσεις κλπ. Μιλάμε για το ΙΔΙΟ κατάστημα

Από πού προκύπτει η διαφορά ?

 

Αυτο γινετε γιατι για να κοψεις τιμολογιο πρεπει να πας αυτοπροσωπος στο καταστημα. Αρα το φπα αφαιρειται απο την τιμη καταστηματος. Αρα πονηρεψου λιγο για το τι παιζει..... ;)

 

edit διαβασε το τι παιζει https://techingreek.com/skroutz-o-magaza-pou-emporevontai-smartphones-mia-organomeni-apati-olkis/amp/

Edited by polteris
Link to comment
Share on other sites

Το υποψιαζόμουν ότι βρωμάει η δουλειά :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση ίσως στο μαγαζί κόβει κανονικά νόμιμα απόδειξη ενώ από ίντερνετ σου στέλνει μια απόδειξη με παράνομη ταμειακή πλαστή και στο δίνει πιο φθηνά ενώ πάλι κερδίζει

 

Όταν μιλάμε συνήθως εννοούμε τρόπους και παραδείγματα για νόμιμες οδούς και νόμιμα καταστήματα

Τώρα αυτοί που κάνουν τις απάτες δεν ξέρουμε πως λειτουργούν οπότε δεν μπορεί και κάποιος να απαντήσει με σιγουριά για ποιον λόγο αυτό η μεγάλη διαφορά από την τιμή του καταστήματος και την τιμή στο web

 

Πάρε και ένα τηλέφωνο σε κανέναν τέτοιο να δεις τι θα σου πουν και ίσως βοηθήσεις κι άλλους να μάθουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα του τηλεφωνου, με έχει ενθουσιάσει η μπαταρία, χθες είχα 6,5 ώρες οθόνη από 7 το πρωί έως 12 την νύχτα με πολύ social media, email, YouTube και μια ταινία και είχε 35% το τηλέφωνο, θεωρώ αρκετά παραπάνω από το Χ που είχα ένα χρόνο και ξέρω καλά την μπαταρία του.. χωρίς «μαύρα» θέματα, χαμηλές φωτεινότητες κτλ κτλ, δλδ να το προσπαθήσω δλδ.. και χορταστική οθοναρα, απίθανος ήχος!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Στα του τηλεφωνου, με έχει ενθουσιάσει η μπαταρία, χθες είχα 6,5 ώρες οθόνη από 7 το πρωί έως 12 την νύχτα με πολύ social media, email, YouTube και μια ταινία και είχε 35% το τηλέφωνο, θεωρώ αρκετά παραπάνω από το Χ που είχα ένα χρόνο και ξέρω καλά την μπαταρία του.. χωρίς «μαύρα» θέματα, χαμηλές φωτεινότητες κτλ κτλ, δλδ να το προσπαθήσω δλδ.. και χορταστική οθοναρα, απίθανος ήχος!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Το Χ δεν έβγαζε με τίποτα τόσο όντως

Άλλη κατηγορία συσκευής έτσι κι αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το Χ δεν έβγαζε με τίποτα τόσο όντως

 

Άλλη κατηγορία συσκευής έτσι κι αλλιώς

 

Με την δίκη μου χρήση είχε καλή μπαταρία αλλά όπως είπες και θα συμφωνήσω άλλη κατηγορία το Μαξ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από σήμερα κάτοχος και εγω του κινητου. Είμαι ανάμεσα σε δυο θηκες και θα ηθελα την γνωμη σας. Η πρωτη ειναι η Spigen Ultra Hybrid mate black και η δευτερη ειναι η θηκη σιλικονης ή η δερματινη της Apple. Τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, από σήμερα κάτοχος και εγω του κινητου. Είμαι ανάμεσα σε δυο θηκες και θα ηθελα την γνωμη σας. Η πρωτη ειναι η Spigen Ultra Hybrid mate black και η δευτερη ειναι η θηκη σιλικονης ή η δερματινη της Apple. Τι προτεινετε;

 

Είναι απλό... όποια σου αρέσει περισσότερο. Η Spigen έχει περισσότερες επιλογές σε πιο rugged θήκες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το παρηγγειλα από το kiniti.net την Δευτέρα, στο τηλέφωνο μου είπαν για 1-5 μέρες παραλαβή από αυτούς διότι είναι κατόπιν παραγγελίας και σήμερα Τετάρτη μου ήρθε ο κωδικός αποστολής από ACS και αύριο θα το έχω. Τώρα αν κάνουν απατεωνιες και έχουν τόσο χαμηλές τιμές δεν το ξέρω. Το συμφέρον μου κοίταξα, αρκεί να είναι κομπλέ και το τηλέφωνο. Μου είπαν φυσικά ότι είναι Ευρωπαϊκό και ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση από Apple και 2 από το κατάστημα

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό... όποια σου αρέσει περισσότερο. Η Spigen έχει περισσότερες επιλογές σε πιο rugged θήκες.

 

Το μεγάλο μου δίλημμα είναι αν θα το προστατεύουν επαρκώς από μια πτώση. Σε rugged δεν θέλω να πάω. Επίσης είδα και κάτι θήκες της Speck. Πιο πολύ ώρα κάνω να σκεφτώ θήκη, παρά να σκεφτώ να πάρω το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο μου δίλημμα είναι αν θα το προστατεύουν επαρκώς από μια πτώση. Σε rugged δεν θέλω να πάω. Επίσης είδα και κάτι θήκες της Speck. Πιο πολύ ώρα κάνω να σκεφτώ θήκη, παρά να σκεφτώ να πάρω το τηλέφωνο.

 

Γούστα είναι αυτά. Εγώ όλα τα κινητά πάντα τα είχα γυμνά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα μια της spigen rugged armor. Να φαίνεται και το μήλο αλλιώς τι κάνουμε :) Τζαμάκι δεν έχω βάλει γενικά δεν βάζω. Όπως και να έχει θα πάρεις κανα δυο σίγουρα για αλλαγές. Μακρυά από σιλικόνες διαφανες που μετά από λίγο κιτρινίζουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει πανω απο 10 θηκες και εχω καταληξει σε αυτη την μεταλικη και εχω βαλει διαφανο wrap carbon... ετσι νιωθω την ποιοτητα της συσκευης και ειμαι και σχετικα καλυμενος απο χτυπηματα και γρατζουνιες.67f6ba4b2e2afede96974b45ab8d7ccd.jpg Edited by CHRISTOSTZANID
Link to comment
Share on other sites

Στα του τηλεφωνου, με έχει ενθουσιάσει η μπαταρία, χθες είχα 6,5 ώρες οθόνη από 7 το πρωί έως 12 την νύχτα με πολύ social media, email, YouTube και μια ταινία και είχε 35% το τηλέφωνο, θεωρώ αρκετά παραπάνω από το Χ που είχα ένα χρόνο και ξέρω καλά την μπαταρία του.. χωρίς «μαύρα» θέματα, χαμηλές φωτεινότητες κτλ κτλ, δλδ να το προσπαθήσω δλδ.. και χορταστική οθοναρα, απίθανος ήχος!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πως γινεται να εχεις 7 σχεδον 8 ωρες οθονη? Εγω πανω απο 4 δεν εχω δει.. παιζεις με 2g?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να εχεις 7 σχεδον 8 ωρες οθονη? Εγω πανω απο 4 δεν εχω δει.. παιζεις με 2g?

 

 

 

Και εμενα 7-8 ωρες βγαζει συνηθως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα 7-8 ωρες βγαζει συνηθως

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απο το battery το κοιτας; Εχετε κανει και επαναφορα μετα την αναβαθμιση σε 12.1?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Απο το battery το κοιτας; Εχετε κανει και επαναφορα μετα την αναβαθμιση σε 12.1?

 

 

 

Επαναφορα δεν εχω κανει.

Το βλεπω απ τις ρυθμισεις—> μπαταρια και υπολογιζω απο το 100% και μετα οχι αυτο που λεει γενικα ποσες ωρες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα δεν εχω κανει.

Το βλεπω απ τις ρυθμισεις—> μπαταρια και υπολογιζω απο το 100% και μετα οχι αυτο που λεει γενικα ποσες ωρες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Την αυτοματη ανανεωση στο παρασκηνιο την εχετε κλεισει; Σκεφτομαι να το απενεργοποιησω αλλα,φοβαμαι μη χανω ειδοποιησεις..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Την αυτοματη ανανεωση στο παρασκηνιο την εχετε κλεισει; Σκεφτομαι να το απενεργοποιησω αλλα,φοβαμαι μη χανω ειδοποιησεις..

 

 

 

Εγω την εχω κλεισει σε καποιες εφαρμογες οχι σε ολες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα δεν εχω κανει.

Το βλεπω απ τις ρυθμισεις—> μπαταρια και υπολογιζω απο το 100% και μετα οχι αυτο που λεει γενικα ποσες ωρες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Φίλε αν μπορείς κάνε screenshot, αφού πας ρυθμίσεις-μπαταρία-τελευταίες 10 μέρες και ανέβασε το εδώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να εχεις 7 σχεδον 8 ωρες οθονη? Εγω πανω απο 4 δεν εχω δει.. παιζεις με 2g?

 

Τόσο βλέπω συνεχώς, αν δεν το πείραξε ιδιαίτερα με 4 ώρες θα είμαι πάνω από 50%.. δεν έχω πειράξει κάτι και δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα, ούτε επαναφορά έκανα. Πολύ ευχαριστημένος είμαι με την μπαταρία..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα περίπου 8 ώρες μου βγάζει και κρατάει δυο ημέρες εάν τη δεύτερη το βάλω σε safe mode! Πολύ καλή η αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει στα 984,00€ στο netmobile.gr.

 

Είναι αξιόπιστο σαν κατάστημα;

https://www.netmobile.gr/index.php?route=product/search&search=iPhone%20Xs%20max

Βασικά, δεν το έχει τόσο...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...