Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ ενός max 256 gold . Επέλεξα το χρυσό γιατί μου φάνηκε πιο luxury:D

Εβαλα αμεσως μια θήκη Moshi iGlaze Slim pearl white που απλά είναι εκπληκτικη και τζαμακι SBS Full Glass Screen Protector

Η αλήθεια είναι ότι το τηλέφωνο είναι ογκώδες και βαρυ , από την άλλη όμως πετάει και εχει καταπληκτικη οθόνη

Ο προβληματισμός μου έχει να κάνει με την μπροστινή κάμερα

Ζητάω περισσότερο βάθος , δηλαδή να μην γεμίζει η σελφι από την κεφάλα μου αλλά να πιάνει και πιο πίσω κάτι , τον χώρο πισω μου δηλαδη

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό ? Δεν μπόρεσα να βρω . Αν όχι κάποιο app που να το διορθώνει ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα μη ευρυγωνιου φακού, γεγονός που περίμενα να έχει βελτιωθεί από το Χ αλλά δεν.....

 

Καλορίζικο !

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με τα 32mm του selfie φακού μη περιμένεις να βγάλεις τίποτα παραπάνω από κεφάλι. Φαντάσου του 6s είναι 31mm, δηλαδή είναι πιο ευρυγώνια η selfie, ενώ του S9 πχ είναι 25mm για να χωράνε περισσότερα κεφάλια :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απο χθες και γω κατοχος του iphone xs max 64gm space gray κατεληξα εκει μετα απο 2 doa με το

mate 2o pro με της πρασινες οθονες τι να παρω μια και δεν εχω εμπειρια μεγαλη σε apple

για να το φορτιζω πιο γρηγορα και αν κανει καλο?:)

Link to comment
Share on other sites

απο χθες και γω κατοχος του iphone xs max 64gm space gray κατεληξα εκει μετα απο 2 doa με το

mate 2o pro με της πρασινες οθονες τι να παρω μια και δεν εχω εμπειρια μεγαλη σε apple

για να το φορτιζω πιο γρηγορα και αν κανει καλο?:)

 

Καλορίζικος

https://ichip.gr/shop/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-quick-charge-baseus-bojure-series-type-c-pd-32w-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-macbookiphone-x-8ipad/

 

Τον έχω για το XS Max και αντί για 4 ώρες που θέλει για πλήρη φόρτιση 0-100 με τον 5w της Apple, μειώνεις στο μισό.

Πρακτικά αυτό που σε νοιάζει είναι το γρήγορο μισάωρο. Μην σε ανησυχεί η μπαταρία. Το κινητό έχει software να την προστατεύει. Από το 80% και μετά, φορτίζει πιο αργά για αυτό το λόγο και από το 95% και μετά πάει σαν κότα.

Link to comment
Share on other sites

Μου κολλάει 2μέρες τώρα το messenger , σαν να παγώνει ενώ το fb και οι άλλες τρέχουν κανονικά συμβαίνει και σε κανέναν άλλοb

Εχει θεμα το messenger και οχι η συσκευη σου, κανε απέγκατασταση και επανεγκατάσταση. ;)

 

Καλοριζικο σε ολους οσους το αποκτησαν. :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ποια θηκη πιστευετε οτι ειναι καλυτερη και ποιο ασφαλες,spigen η kevlar?

 

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ spigen και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα δυο θήκες και είναι και οι δύο εξαιρετικές και πολύ υψηλής ποιότητας .

Moshi iGlaze Slim Hardshell

Otterbox Symmetry Fine Port

Εφαρμόζουν τέλεια και δείχνουν τρομερα ανθεκτικές

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω γυμνό και το απολαμβάνω, ίσως του περάσω ένα skin στην συνέχεια Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω γυμνό και το απολαμβάνω, ίσως του περάσω ένα skin στην συνέχεια

 

Αυτό το γυμνο είναι που τρελαινει Εφθυμη:)

Link to comment
Share on other sites

Spigen και απο εμενα με spigen tempered... Εχει βαρυνει αλλα...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω τη σιλικονη τη μαμα της apple σε μαυρη και εχς βαλει και

tempered glass fullscreen μια χαρα καθεται μου φιανεται οκ το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Στα της συσκευής, βλέπω πολύ καλή μπαταρία, στα δικά μου μέτρα περίπου 15-20% πάνω από το Χ που είχα για ένα χρόνο (δεν παίζω παιχνίδια, κυρίως mails κατά την διάρκεια της ημέρας, πολύ WhatsApp και βράδυ FB και YouTube). Εντυπωσιακή οθόνη σίγουρα, ηχεία πααααρα πολύ καλά με ένταση και κανένα ίχνος «μπουκώματος» ακόμα και στο τέρμα.. ναι πολύ ακριβή η συσκευή εγώ εδώ που βρισκομαι την πήρα γύρω στο 1000ρικο τα 256gb, δεν ξέρω αν θα έδινα 1400-1700€ πάντως θεωρώντας ότι καμία συσκευή δεν αξίζει τέτοια χρήματα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξίζει τα λεφτά της. Είναι η καλύτερη συσκευή ποιοτικά και έχει το καλύτερο UI με το καλύτερο appstore.
Link to comment
Share on other sites

Δουλέυει σε κανενα το wificalling και VoLTE της Cosmote στο Xs MAX?

Κανονικά δουλεύει. Την περισσότερη διάρκεια της ημέρας έχω WiFicall και βολεύει πολύ, διότι δεν έχω καλό σήμα ,λόγω θέσης , στο γραφείο μου. Το δίκτυο ειναι COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δουλεύει. Την περισσότερη διάρκεια της ημέρας έχω WiFicall και βολεύει πολύ, διότι δεν έχω καλό σήμα ,λόγω θέσης , στο γραφείο μου. Το δίκτυο ειναι COSMOTE.

Μόνο η COSMOTE έχει αυτές τις υπηρεσίες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Νέος κάτοχος εδώ. Έκανα αναβάθμιση από 6s Plus. Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Και σε εσάς βγάζει τις λέξεις για το autocorrection από κάτω και όχι από πάνω από την λέξη; Ειδικά στο Messenger η λέξεις δεν φαίνονται γιατί το καλύπτει το πληκτρολόγιο. Είναι κάποιο bug να φανταστώ;

 

Ορίστε μια φωτό.

https://imgur.com/a/mbmir7B

Edited by WolfRathmA
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Νέος κάτοχος εδώ. Έκανα αναβάθμιση από 6s Plus. Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Και σε εσάς βγάζει τις λέξεις για το autocorrection από κάτω και όχι από πάνω από την λέξη; Ειδικά στο Messenger η λέξεις δεν φαίνονται γιατί το καλύπτει το πληκτρολόγιο. Είναι κάποιο bug να φανταστώ;

 

Ορίστε μια φωτό.

https://imgur.com/a/mbmir7B

 

 

 

Η φωτογραφία δεν φαίνεται.

Νομίζω ανέκαθεν από κάτω τις έβγαζε.

Τώρα για το messenger δεν γνωρίζω διότι δεν το χρησιμοποιώ αλλά πιθανών να μην έχουν δώσει ακόμα απντειτ το Max

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία δεν φαίνεται.

Νομίζω ανέκαθεν από κάτω τις έβγαζε.

Τώρα για το messenger δεν γνωρίζω διότι δεν το χρησιμοποιώ αλλά πιθανών να μην έχουν δώσει ακόμα απντειτ το Max

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Συγγνώμη. Τώρα πρέπει να δουλεύει.

 

Σε XS που είδα φίλου πάντως τις βγάζει από πάνω τις λέξεις. Στο Max είναι να φανταστώ διαφορετικό;

 

https://i.imgur.com/LzXq55Y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι bug του messenger. Το έχουν όλοι τουλάχιστον με τα Max.

 

Ευχαριστώ πολύ. Νόμιζα ότι με το backup μου ότι έφαγε κάποιο σκάλωμα το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον με αγορά τιμολογίου, μετάβαση από 6s plus που πασαρα στη γυναίκα

Η διαφορά στην χρήση αισθητή αλλά εκεί που τα σπάει είναι η οθόνη του και η κάμερα.. Το έχω ξεζουμίσει και βγάζει άνετα μέρα. Σε απλή χρήση μου βγάζει πολύ παραπάνω

Σαν μέγεθος αν κάποιος έχει συνηθίσει plus δεν θα του φανεί απλά μεγάλωσε οθόνη προβολής σε ιδανικό για μένα μέγεθος. Το βάρος του ένα κλικ βαρύτερο

Το Face ID δουλεύει αστραπιαία δεν το περίμενα πολύ πιο βολικό από το κουμπί τελικά και ας είχα ενδοιασμούς πριν

Τέλος η αίσθηση που δίνει στο χέρι είναι πολύ premium στιβαρή και άψογη κατασκευή

Σαν μείον θέλει οποσδηποτε θήκη γιατί δεν σου πάει η καρδιά να το ακουμπάς κάτω έτσι απλά. Επίσης το space gray που πήρα αφήνει δακτυλιες όποτε δεν λέει να είσαι με πανάκι συνεχώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...