Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα!

να κάνω μια χαζή ερώτηση?

το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι το νέο μοντέλο του πολυσυζητημένου Redmi note 5 ή υπάρχει και κανένα Redmi note 5 pro?

και αν δεν υπάρχει 5 pro, αξίζει λέτε να παρει καποιος το 6 pro αντι για το rn5?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

να κάνω μια χαζή ερώτηση?

το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι το νέο μοντέλο του πολυσυζητημένου Redmi note 5 ή υπάρχει και κανένα Redmi note 5 pro?

και αν δεν υπάρχει 5 pro, αξίζει λέτε να παρει καποιος το 6 pro αντι για το rn5?

 

5 pro νομιζω δεν υπηρξε

η διαφορα του 6 απο το 5 ειναι η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Σε idle δουλεύουν μόνιμα 4 πυρήνες στα 1113 - 1804MHz..σκέφτομαι Δευτέρα να το πάω πίσω στο πλαίσιο Screenshot-2018-10-28-03-08-45-728-com-cpuid-cpu-z.png
Εμένα αυτά βγάζει.6c949f4f117ee22134de5d8c6153bfc2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτούς τους επεξεργαστές γιατί βγάζει διαφορές το ένα κινητό με το άλλο. Μήπως έχεις τίποτα ανοιγμένο από πίσω
Link to comment
Share on other sites

5 pro νομιζω δεν υπηρξε

η διαφορα του 6 απο το 5 ειναι η οθονη

 

καταλαβα... αν θες μια μεγαλύτερη οθόνη και δεν σε ενοχλεί το Notch παίρνεις το 6 pro...

 

μικρή η διαφορά στην τιμή με το rn5 οπότε μάλλον σε αυτό θα καταλήξω για την φίλη μου...

 

ελπίζω να βγει το ίδιο καλό με το rn5...

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κι εγώ την ίδια ερώτηση (που δεν απαντήθηκε):

Έχει ραδιόφωνο το Note 6 Pro;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κι εγώ την ίδια ερώτηση (που δεν απαντήθηκε):

Έχει ραδιόφωνο το Note 6 Pro;

 

Έχει απάντηση στην ερώτηση σου στο ποστ 66 που λέει ότι έχει

Εγώ το περιμένω ακόμα από το Bangood και Κίνα μεριά ,αναβάθιση από lenovo vibe p1 pro

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου εδω και μια εβδομαδα, οι εντυπωσεις μου μεχρι τωρα ΑΡΙΣΤΕΣ !

Σχετικα με τη μπαταρια , ειμαι αρκετα ικανοποιημενος , προερχομενος απο Samsung Galaxy S6 (3ετιας) . Με αρκετη χρηση μες στην ημερα (wifi-4G κτλ) βγαζει ανετα απο νωρις το πρωι μεχρι το βραδυ. Η οθονη και η καμερα εκπληκτικη για το budget αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από σήμερα δουλεύω το Note 6, αντικαθιστώντας το προηγούμενο 5αρι μου.

 

Ένα παράξενο πρόβλημα που έχω δει είναι το ότι δεν μπορεί να συνδεθεί ο λογαριασμός της εφαρμογής UC Browser για να επανέλθουν τα δεδομένα (history, bookmarks, saved sites κλπ). Βγάζει ένα error σύνδεσης στο Google, αυτό που επισυνάπτω. Αλλά και με το account number του UC Browser να προσπαθήσω να συνδεθώ, δεν αναγνωρίζει το password, ούτε δίνει την δυνατότητα reset, πάλι με error μήνυμα.

 

Έχει κι άλλος το ίδιο θέμα μήπως;; 60959db76f193b58b092571a565bbbb1.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπουμε ειδοποίησεις στο notch ?πχ όταν βάζουμε ξυπνητήρι η viper μήνυμά?
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99.9% όχι ...ο χώρος δίπλα στο notch χωράει ότι έχει...μπαταρία ,σήμα δυκτιου, σήμα wifi και στη άλλη μεριά το ρολόι..

Βλέπεις μου πιάσαν όλη την άλλη μεριά μόνο με το ρολόγακι...άσε που δεν έχουμε και ποσοστό μπαταρίας ...( για μένα πολύ σημαντικό )

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά...και την μπαταρία δείχνει το ποσοστό και την ταχύτητα δικτύου. Λέμε όμως για το notch δεξιά αριστερά , όχι κάτω από αυτό...η αλήθεια είναι ότι θα θέλαμε λίγο καλύτερη εκμετάλλευση του χώρου ..κυρίως στην πλευρά του ρολογιού
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος και γω του κινητού αυτού. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε και αμα εχει συμβεί και σε σας, γτ δεν δουλεύει ο ambient light sensor. Βαζω να μιλήσω και δεν σβήνει η οθόνη όταν εχω το ακουστικό στο αυτί. Επίσης δεν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει beta miui 10 rom για το κινητό; γιατί στο site της miui δεν το βγάζει καν το μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος και γω του κινητού αυτού. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε και αμα εχει συμβεί και σε σας, γτ δεν δουλεύει ο ambient light sensor. Βαζω να μιλήσω και δεν σβήνει η οθόνη όταν εχω το ακουστικό στο αυτί. Επίσης δεν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε επανακινηση κ αν δεν διορθώνεται κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων λογικά θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανακινηση κ αν δεν διορθώνεται κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων λογικά θα διορθωθεί.
Ενταξει,φιλε μου, εφτιαξε με επανεκκίνηση. Ευχαριστώ και πάλι!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά του τηλεφώνου, κάπου διάβασα ότι λόγω notch, δεν εμφανίζονται εικονίδια ειδοποιήσεων στο notification bar. Αν το notch γίνει invisible μέσα από τη σχετική ρύθμιση που έχει το μενού, αλλάζει κάτι στο notification bar; Ή απλά πρέπει να μάθουμε να βλέπουμε τις ειδοποιήσεις με scroll down;

(Συζητήθηκε το θέμα και στην προηγούμενη σελίδα, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με την απενεργοποίηση).

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...