Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Notifications LED διαθέτει;

Στο kimovil αναφέρει ότι έχει. Είναι όντως έτσι;

 

Οντως έχει, είναι τόσο μικρό που μόλις μετά βιας φαίνεται είναι ίδιο με του νοτε 5 που πήρα στην αδελφή μου

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Το redmi note 6 pro είναι η "αναβάθμιση" του redmi note 5;

Και αν ναι εκτός την λίγο μεγαλύτερη οθόνη τι καλύτερο έχει συγκριτικά με το προγενέστερο μοντέλο;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές όπως καταλαβαίνω αν εξαιρέσουμε οθόνη και ανάλυση,

είναι μόνο στις κάμερες και στους αισθητήρες.

 

Xiaomi Redmi Note 5

Βασική Κάμερα

Ανάλυση Βασικής Κάμερας 12 MP

Διπλή Πίσω Κάμερα Ναι

Ανάλυση Δεύτερης Βασικής Κάμερας 5 MP

Flash Ναι

Selfie Κάμερα

Ανάλυση Selfie Κάμερας 13 MP

Διπλή Selfie Κάμερα Όχι

Αισθητήρες Accelerometer, Proximity, Γυροσκόπιο, Πυξίδα

 

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Βασική Κάμερα

Ανάλυση Βασικής Κάμερας 12 MP

Διπλή Πίσω Κάμερα Ναι

Ανάλυση Δεύτερης Βασικής Κάμερας 5 MP

Flash -

Selfie Κάμερα

Ανάλυση Selfie Κάμερας 20 MP

Διπλή Selfie Κάμερα Ναι

Αισθητήρες Accelerometer, Hall, Light Sensor, Proximity, Γυροσκόπιο, Πυξίδα

Link to comment
Share on other sites

Όντως εχει face unlock;

Ειμαι με rn3 ψαχνω αντικαταστάτη και ελεγα για pocophone αλλα το rn6 δινει τα ιδια περα απο το πιο αδυναμο επεξεργαστη που δε με ενδιαφερει και ιδιαιτερα ομολογω,ενω γλιτωνω και κανα 100αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρε φίλος, κάναμε unboxing. Προς το παρόν δεν έχει έρθει 10αρα miui, είναι εγκατεστημένο η 9.6.6 με Android oreo βεβαια
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό διαθέτει face id ? Σήμερα θα γίνει παραγγελιά.οπότε θέλω να μάθω αλλιώς να πάω στο note 5 που έχει σίγουρα
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν εχει και κατα ποσο αξιοπιστο ειναι;γιατι αν είναι να μη ξεκλειδωνειε σενα και να ξεκλειδωνει με το σκυλο σου,ε δεν εχει νοημα :P
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν εχει και κατα ποσο αξιοπιστο ειναι;γιατι αν είναι να μη ξεκλειδωνειε σενα και να ξεκλειδωνει με το σκυλο σου,ε δεν εχει νοημα :P

 

Μονο στην παολα εχει συμβει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά face id έχει ...το ποσό αξιόπιστο είναι;λογικά όσο και του note 5

 

και που είναι κρυμμένη η σχετική ρύθμιση;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

και που είναι κρυμμένη η σχετική ρύθμιση;

 

Πρέπει να βάλεις σαν χώρα Ινδία.μετα πας ρυθμίσεις οθόνη κλειδώματος και βρίσκεις την επιλογή διαχείριση δεδομένων προσώπου πατάς και σου βγάζει την επιλογή

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε video εξωτερικού ..έχεις το κινητό;

 

για να ρωτά σημαίνει ότι το έχω :) (το είχα γράψει σε κάποια ποστ πιο πάνω )

Ψάχνοντας τις ρυθμίσεις δεν βλέπω ρύθμιση face unlock παρά μόνο το (κλασσικό πλέον) δαχτυλικό αποτύπωμα και τα λοιπά.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να βάλεις σαν χώρα Ινδία.μετα πας ρυθμίσεις οθόνη κλειδώματος και βρίσκεις την επιλογή διαχείριση δεδομένων προσώπου πατάς και σου βγάζει την επιλογή

 

Σιγά μην γίνω Ινδός για χάρη ενός κλειδώματος :lol:

Ρώτησα περισσότερο από περιέργεια μιας και δεν το έβλεπα. Έτσι κι αλλιώς δεν έχω την ανάγκη να το έχω κλειδωμένο (ακόμα.... :lol: )

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανείς μια δοκιμή να δούμε σίγουρα ότι θα βγάλει την ρύθμισή όπως το 5αρι? Αν μπορείς βεβαία.και κάτι άλλο έχει με τα δυο χτύπηματα να ανάβει η οθόνη? Από εγγύηση ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανείς μια δοκιμή να δούμε σίγουρα ότι θα βγάλει την ρύθμισή όπως το 5αρι? Αν μπορείς βεβαία.και κάτι άλλο έχει με τα δυο χτύπηματα να ανάβει η οθόνη? Από εγγύηση ?

 

Το δοκίμασα μόλις, και όντως έτσι είναι, μόλις βάλεις Ινδία στο εμφανίζει! τι κουλό είναι τούτο; και γιατι να το κάνουν μόνο για ορισμένες χώρες; :blink:

το διπλό χτύπημα στην οθόνη ναι το έχει, το χρησιμοποιώ κιόλας. Από εγγύηση, το σύνηθες, 2 χρόνια από το κατάστημα αγοράς.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο λειτουργεί καλά;

 

Δεν ξέρω...είμαι κωφός, μην ρωτάτε τίποτα που έχει σχέση με ήχους....:O

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το 3/32 ως δώρο από τον αδελφό.... Μέχρι να έρθει όμως η θήκη και το tempered glass screen protector, θα συνεχίσω με το 5αρι μου....

169d77640a00ff672af8fee0f45b6bd7.jpgccd1923552a72ab9c9a971e1bf2d8dbe.jpg594867cce34ec835bfed12e38c2c20dc.jpg

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 παραγγελία από το γνωστό Ali....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω...είμαι κωφός, μην ρωτάτε τίποτα που έχει σχέση με ήχους....:O

 

Ρε εσύ δεν έχεις το Samsung s6

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει φλας, αλλά έχει μια άλλη μαγκιά... Για φως στην μπροστά κάμερα, που να αντικαθιστά το φλας, χρησιμοποιεί την οθόνη όλη, φωτίζεται όλη η οθόνη και φωτίζει έτσι το αντικείμενο που είναι μπροστά στην εμπρός κάμερα, πριν τραβήξει την selfie. Το αποτέλεσμα είναι απλά ικανοποιητικό....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...