Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bestprice φουλ στην παραπληροφόρηση κ καλό είναι να ελέγχετε κ εσείς.

Φίλε το Α2 έχει διαφορετικές διαστάσεις από το 6 pro κ διαφορετική οθόνη.

https://www.honorbuy.com/1460-full-cover-protection-tempered-glass-screen-protector-for-xiaomi-redmi-6-promi-a2-lite.html

 

Και εδώ τα ίδια ?? Τι λες ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.honorbuy.com/1460-full-cover-protection-tempered-glass-screen-protector-for-xiaomi-redmi-6-promi-a2-lite.html

 

Και εδώ τα ίδια ?? Τι λες ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-redmi-6-pro-accessories/nillkin-xiaomi-redmi-6-pro-h

 

Και εδώ ?? Λες να είμαι όλοι συνενοημενοι ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5.84"

71.7 mm x 149.3 mm

 

έναντι 6.26" 76.3 mm χ 157.9 mm

εσύ πάρτο. εγώ το δοκίμασα πάντως

Κ επειδή μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις άλλο το 6 pro (εννοούν το 6Χ) κ άλλο το note 6 pro

Για πες?

Edited by termitiss
Link to comment
Share on other sites

https://m.gearbest.com/screen-protectors/pp_009615257275.html?wid=1433363

Αυτό είναι για το κινητό ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://m.gearbest.com/screen-protectors/pp_009615257275.html?wid=1433363

Αυτό είναι για το κινητό ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι γράφει αλλά απ' ότι βλέπω από τις διαστάσεις θα έχει κενά

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 2 βδομαδες το κινητο σε 4Gb και μπλε χρωμα , πολυ καλο ... ερχομουν απο ναυαρχιδες ( Μate 10 pro , S9+ ) μπορω να πω οτι το κινητο με εχει καλυψει στο 110% σε αυτα που ζηταω , οθονη κρυσταλο ... πολυ καλο ηχειο γιατι παντα ηθελα να εχει η συσκευη μου δυνατο ηχο , και μπαταρια τερας... και καμερα εκπληκτικη .. δεν ζηταω κατι παραπανω για την χρηση που του κανω !!

 

Εχει ο αδελφος μου το redmi note 5 και τα συγκριναμε διπλα διπλα με ιδιες ρυθμισες σε οθονη και βιντεο να παιζουν ταυτοχρονα.

Ναι η οθονη του Note 6 ειναι ελαφροοοοοοοος καλυτερη .. εχει ενα τικ ποιο ζωντανα χρωματα ... οχι κατι τρομερο ... αλλα ενα τικ ..

Στο note 6 αν βγαλεις το notch ερχονται στα δια οι οθονες ... απιροελαχιστο βλεπεις την οθονη του 6 να ειναι πιο μεγαλη ... πολυ ελαχιστο.

 

ηχεια τα ιδια

 

καμερα παλι ενα τικ ανωτερη του 6 ... μην πω και σχεδον το ιδιο ... λιγο πιο ζωντανα χρωματα και πιο λεπτομερης ... οχι κατι ομως τρελη διαφορα ... δεν το καταλαβενεις τοσο .. πρεπει να το προσεξεις πολυ

 

θηλη εχει μεσα κανονικα οπως το note 5 , εμενα στο μπλε ειχε τελειως διαφανη , νωμιζω στο μαυρο εχει λιγο σκουρα.

 

τζαμακια απο gearbest . εγω προς το παρον του εβαλα ενα απο redmi note 5 , μπαινει κανονικα .. μονο στο notch οι ακρες δεν πεφτουν ακριβως ... αλλα λιγο στην οθονη .. δεν με ενοχλει τοσο ... θα παραγγειλω . Ελλαδα δεν εχω δει ακομα κατι.

 

Ελπιζω να σε καλυψα

Το ψιλοκοιτάζω το συγκεκριμένο κι έτσι μπήκα στη διαδικασία να του ψαξίματος.

Στο παρακάτω βιντεάκι πάντως, τα χρώματα του 5 είναι σαφώς καλύτερα. Του 6 δείχνουν κάπως ξασπρισμένα.

Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο το βιντεάκι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, αλλά η αίσθηση που αφήνει είναι αυτή.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απο χθές έχω και γω το Redmi Note 6 pro 4/64gb .... Πρώην κάτοχος Redmi Note 5 ... Το 6 pro αυτό που έχει είναι λίγο μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη ανάλυση...γενικά όλα φαίνονται καλύτερα στην οθόνη του 6 pro... και καλυτερη selfie κάμερα... Τίποτα παραπάνω. Περιμένω για MIUI 10 ..!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , είμαι κάτοχος Samsung Galaxy S6 εδω και 3 χρονια και σκεφτομαι για αναβαθμιση σε Redmi Note 6 Pro (64 / 4 ) . Ποια ειναι η γνωμη σας? το Samsung με απογοητευει πληρως πλεον απο μπαταρια , μου ειπαν πως και να την αλλαξω παλι τα ιδια θα εχω σε λιγο καιρο . Γενικα θα ηθελα μια ανανεωση . Αξιζει να μεταβω στο συγκεκριμενο Xiaomi ?

 

Επισης ειδα σε καποια καταστηματα απο Skroutz , πως καποια αναφερονται σε Global Version και καποια απλα αναφερουν EU . Ειναι το ιδιο η εχει καποια διαφορα ? Ποιο να επιλεξω αν τελικα καταληξω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα το απογευμα εχω αποφασισει να προβω σε αγορα για το Redmi Note 6 Pro . Εχω μερικες αποριες.

 

1ον : Μεχρι σημερα ειχα το Samsung S6 , ποια η γνωμη σας για αυτη τη μεταβαση ? To εχω 3.5 χρονια στα χερια μου και θελω να κανω μια αλλαγη αλλα οχι με κατι ακριβο οποτε κατεληξα σε αυτο που ανεφερα παραπανω . Θα απογοητευτω σε σχεση με το S6 ?

 

2ον : Διαβαζω σε καποια σκρουτζομαγαζα το αναφερουν Global Version και σε αλλα το αναφερουν EU . Ειναι το ιδιο ? η ευρωπαικη εκδοση δηλαδη με ελληνικα κτλ ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αν ενδιαφέρει καποιον ανταλλαγή με mi mix2s 6/64 2 μηνων απο media markt (ελληνικής αντιπροσωπείας) ας μου στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , είμαι κάτοχος Samsung Galaxy S6 εδω και 3 χρονια και σκεφτομαι για αναβαθμιση σε Redmi Note 6 Pro (64 / 4 ) . Ποια ειναι η γνωμη σας? το Samsung με απογοητευει πληρως πλεον απο μπαταρια , μου ειπαν πως και να την αλλαξω παλι τα ιδια θα εχω σε λιγο καιρο . Γενικα θα ηθελα μια ανανεωση . Αξιζει να μεταβω στο συγκεκριμενο Xiaomi ?

 

Επισης ειδα σε καποια καταστηματα απο Skroutz , πως καποια αναφερονται σε Global Version και καποια απλα αναφερουν EU . Ειναι το ιδιο η εχει καποια διαφορα ? Ποιο να επιλεξω αν τελικα καταληξω ?

Πάρτο με κλειστά μάτια.Σαμσουνακιας 10+ χρόνια,με Νοτε5 τώρα ένα 3μηνο.Δεν το μετάνιωσα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

Ενδιαφέρομαι να αγορασω το εν λογο κινητο σαν δωρο στην γυναικα μου, μιας και το G4 που εχει, παραδίδει πνευμα σιγα σιγα...

Θα ήθελα να ρωτήσω οσους το έχουν εάν ειναι καλη ιδεα το rose gold ή θα δειχνει ψευτικο, εαν βρίσκονται θηκες μεσα στην Ελλαδα ή μονο απο εξωτερικο και τελος ποια εκδοση να προσεξω να παρω.

Την global ή καποια αλλη.

Απο skroutzομαγαζο θα το παραγγειλω.

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο χτες το απογευμα το εχω στα χερια μου ....απλα εχω σοκαριστει με το ποσο καλο κινητο ειναι για τα 207 ευρω που εδωσα...νιωθεις πως κρατας ενα κινητο που εχει 400-500 ευρω. Μπαταρια απλα κτηνος ! δε πεφτει με τιποτα ! οθονη τρομερη , πολυ γρηγορο και γενικα οι πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο χτες το απογευμα το εχω στα χερια μου ....απλα εχω σοκαριστει με το ποσο καλο κινητο ειναι για τα 207 ευρω που εδωσα...νιωθεις πως κρατας ενα κινητο που εχει 400-500 ευρω. Μπαταρια απλα κτηνος ! δε πεφτει με τιποτα ! οθονη τρομερη , πολυ γρηγορο και γενικα οι πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες!

Από πού το πήρες σε αυτή την τιμή αν επιτρέπεται , είναι global edition;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Από πού το πήρες σε αυτή την τιμή αν επιτρέπεται , είναι global edition;

 

210 το πηρα και γω πριν κανα δυο τρεις βδομαδες ... στο skroutz απο 203 αρχιζει το 4GB , ολα gloabal ειναι μια χαρα , παρτο αφοβα ... αξιζει με τα 1000000000 !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, το πηρα 207 ευρω απο το Phone Gallery , ναι φυσικα Global Version . 3η ημερα σημερα και συνεχιζει να με εντυπωσιαζει , πραγματικα αξιζει με 1000 !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση...irblaster έχει όπως στο 5αρι?
Ναι έχει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις ποτε θα παρουμε την MIUI10 εμεις ? Θα εχει διαφορες προς το καλυτερο τι λετε ?
https://techmaniacs.gr/miui-10-global-stable-rom-ypostirizomenes-syskeyes-kai-download-links/amp/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο χτες το απογευμα το εχω στα χερια μου ....απλα εχω σοκαριστει με το ποσο καλο κινητο ειναι για τα 207 ευρω που εδωσα...νιωθεις πως κρατας ενα κινητο που εχει 400-500 ευρω. Μπαταρια απλα κτηνος ! δε πεφτει με τιποτα ! οθονη τρομερη , πολυ γρηγορο και γενικα οι πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες!

 

Δεν ξέρω αλλά το δικό μου έχει χαλια μπαταρία με το ζόρι βγάζει την μέρα και επίσης έχει διαφορά θέματα όπως το Bluetooth κάνει αποσυνδέσεις σε δύο τρία μέτρα απόσταση ,κακό 4g και wifi. Η συσκευή θέλει άμεσα update ... Ίσως έκανα βλακεία γτ πήγα για το mi a2 και τελικά πήρα αυτό 4/64GB !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά το δικό μου έχει χαλια μπαταρία με το ζόρι βγάζει την μέρα και επίσης έχει διαφορά θέματα όπως το Bluetooth κάνει αποσυνδέσεις σε δύο τρία μέτρα απόσταση ,κακό 4g και wifi. Η συσκευή θέλει άμεσα update ... Ίσως έκανα βλακεία γτ πήγα για το mi a2 και τελικά πήρα αυτό 4/64GB !!!
Και μένα ακριβώς τα ίδια . Καμιά σχέση με το 5 Πλας . Δεν ξέρω περιμένουμε την 10αρα και βλέπουμε......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...