Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι. Το έχω αγοράσει από Σκρουτζ.

Η κάμερα δε νομίζω να έχει πρόβλημα , γιατί αν τραβήξεις βίντεο με τη selfie κάμερα δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Μόνο στο viber το παρουσιάζει.

 

Λογικα στο κανει με στο messenger. Πρωην κατοχος note 5, νυν mi max 3, κλασικο beautify effect που δεν απενεργοποιειται, παρολο που ειναι ρυθμισμενο off απο την μπροστινη καμερα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να ενεργοποιήσει 4k με το open camera? Διάβασα ότι γίνεται αλλά παρόλο που δίνω τη ρύθμιση, δεν....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το τζαμακι .καλά μιλάμε τέλεια εφαρμογή και πολύ ποιοτικό . Το συστήνω ανεπιφύλακτα . Από το gearbest ο πήρα2c962be0dbd960971db408965d8ef0b0.jpg96a3eb1f04d44a2bb1fb47ea349704de.jpgaecc6e34366020d79128eeed4bbfde55.jpg

found a very interesting goods in Gearbest:Full Cover Tempered Glass Screen Protector for Xiaomi Redmi Note 6 Pro 6.26 inch - BLACK https://gearbest.app.link/Eg4c1K3DPR

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με λίγα λόγια δεν φτιάχνει. Ο

συνομιλητής θα σε βλέπει με χάλια ποιότητα. Ποιος ο λόγος τότε να το κρατήσω. Πριν είχα το redmi note 4 και σε βιντεοκλήσεις δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Και με χειρότερη κάμερα. Πολλοί λένε πως δεν έχουν αυτό το πρόβλημα και πως ο συνομιλητής τους βλέπει με πολλή καλή ανάλυση. Θέλω να μου πεις το κατάστημα αγοράς γιατί αν το έχεις πάρει από το ίδιο που το πήρα και εγώ κάτι μυρίζει.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το κινητο.εχω ομως μια απορια.ειδα το xiaomi mi 8 lite σε συγκριση με το δικο μας κινητο και ειδα οτι η οθονη του lite ειχε πιο ζωντανα χρωματα ενω ειναι ιδια στα χαρακτηριστικα.γιατι; Edited by stathoulop
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά είμαι λίγο άσχετος δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω επειδή με ενδιαφέρει το τηλ.

Μου είπαν ότι ή έκδοση rom είναι η GLOBAL από ένα κατάστημα που θέλω να το πάρω.

Είναι αυτή που πρέπει ? και μου δίνουν και δυο χρόνια εγγύηση.

Και η δεύτερη ερώτηση μου είναι έχει βάλει κανείς τη πλατφόρμα της nova go και ote go ?,

ευχαριστώ.....

βρε παιδιά μια βοήθεια να προχωρήσω στην αγορά του ή οχι

οκ η έκδοση είναι σωστή πρέπει να είναι η global με το οτε και τη nova? έχει δοκιμάσει κανείς?

Edited by cuprakias2004
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το τζαμακι .καλά μιλάμε τέλεια εφαρμογή και πολύ ποιοτικό . Το συστήνω ανεπιφύλακτα . Από το gearbest ο πήρα

 

found a very interesting goods in Gearbest:Full Cover Tempered Glass Screen Protector for Xiaomi Redmi Note 6 Pro 6.26 inch - BLACK https://gearbest.app.link/Eg4c1K3DPR

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου την αγορά την έκανες μέσω Priority Line ?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια να προχωρήσω στην αγορά του ή οχι

οκ η έκδοση είναι σωστή πρέπει να είναι η global με το οτε και τη nova? έχει δοκιμάσει κανείς?

Global ROM is software, Global Version is hardware.

 

Global Versions of phones usually support more LTE bands than the regular Chinese versions. Those bands will be there regardless of the ROM used.

 

Global ROM is software and can be installed on any device which has Global builds. Flashing a Global ROM on a regular phone will not make it Global Version in any way.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την αγορά την έκανες μέσω Priority Line ?
Όχι .557ad390b93728dff2ad32ea0b5b7dcd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα αποτελέσματα της διάρκειας της μπαταρίας του κινητού έχοντας ανοιχτό μόνο το wifi,4g απενεργοποιημένο και με 80% φωτεινότητα στην οθόνη .Με φυσιολογική χρήση browsing και λίγο gaming περίπου 1ώρα. Στην επόμενη μέτρηση θα έχω ανοιχτό και gps και bluetooth και 4G ενεργοποιημένο παρόλο που δεν τα χρησιμοποιώ για να δούμε τα αποτελέσματα .7f7a69e1a78fb312ed950046e9d5cac9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με λίγα λόγια δεν φτιάχνει. Ο

συνομιλητής θα σε βλέπει με χάλια ποιότητα. Ποιος ο λόγος τότε να το κρατήσω. Πριν είχα το redmi note 4 και σε βιντεοκλήσεις δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Και με χειρότερη κάμερα. Πολλοί λένε πως δεν έχουν αυτό το πρόβλημα και πως ο συνομιλητής τους βλέπει με πολλή καλή ανάλυση. Θέλω να μου πεις το κατάστημα αγοράς γιατί αν το έχεις πάρει από το ίδιο που το πήρα και εγώ κάτι μυρίζει.

 

Δοκίμασε να κάνεις hard reset το τηλέφωνο κ ξανά το Viber εγκατάσταση να δεις αν δουλέψει. Το ξέρω είναι βαβούρα αλλά έτσι έχουν λυθεί πολλά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα αποτελέσματα της διάρκειας της μπαταρίας του κινητού έχοντας ανοιχτό μόνο το wifi,4g απενεργοποιημένο και με 80% φωτεινότητα στην οθόνη .Με φυσιολογική χρήση browsing και λίγο gaming περίπου 1ώρα. Στην επόμενη μέτρηση θα έχω ανοιχτό και gps και bluetooth και 4G ενεργοποιημένο παρόλο που δεν τα χρησιμοποιώ για να δούμε τα αποτελέσματα .7f7a69e1a78fb312ed950046e9d5cac9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος ρε μαν! Με miui 10?

Link to comment
Share on other sites

Global ROM is software, Global Version is hardware.

 

Global Versions of phones usually support more LTE bands than the regular Chinese versions. Those bands will be there regardless of the ROM used.

 

Global ROM is software and can be installed on any device which has Global builds. Flashing a Global ROM on a regular phone will not make it Global Version in any way.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ πάρα πολύ το φίλο για την απάντηση του ....

Μετά από μια άλλη έγκυρη πηγή παίζει και οτε go και nova go

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως έχει αρκετή κατανάλωση στη μπαταρία σε σχέση με τις προηγούμενες μου συσκευές. Κατανοώ βέβαια πως έχει καλύτερη οθόνη και μεγαλύτερη από τη προηγούμενη μου συσκευή οπότε το αποδίδω εκεί μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

18 ωρες απο την πληρη φορτιση με υπολοιπο 40% και 6 ωρες σχεδον οθονη....Ειναι καλα τι λετε? :)
Mε φυσιολογική χρήση τόσο πάει .2 μέρες μπαταρία .Για το μόνο που έχω αμφιβολίες είναι η αντοχή της μπαταρίας στο χρόνο .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mε φυσιολογική χρήση τόσο πάει .2 μέρες μπαταρία .Για το μόνο που έχω αμφιβολίες είναι η αντοχή της μπαταρίας στο χρόνο .

 

Ας μας κρατησει 1.5 χρονο και ειμαστε ενταξει , μετα παμε για αλλα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω εάν υποστηρίζει δίκτυα 4G+ το συγκεκριμένο κινητό.
Ναι αν είναι global version
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Tι galaxy a7 ρε παιδι, αυτό κοντεύει τα 100€ ακριβοτερο απ το redmi note 6
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Tι galaxy a7 ρε παιδι, αυτό κοντεύει τα 100€ ακριβοτερο απ το redmi note 6
Όταν ρωτάει red mi note 6 pro ή A7 2018 σημαίνει ότι έχει λεφτά να το αγοράσει .Αλλιώς η ερώτηση είναι άκυρη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavgerok
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...