Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Sports & Fitness) Review για το Active 2 από το γνωστό DC Rainmaker.

Δεν χρειάζεται συστάσεις ο τύπος (όσοι ασχολούνται σοβαρά με τη σκηνή γνωρίζουν ότι αυτός και ο DesFit είναι οι πιο σοβαροί και αξιόπιστοι reviewers).

Το συμπέρασμα είναι ότι το Active 2 σε επίπεδο ακρίβειας μετρήσεων, GPS, κ.α., συνολικά δεν έχει καμία ιδιαίτερη βελτίωση σε σχέση με το πρώτο Active, παρόλο που έχει νέο HR sensor, κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει απο ebay και είναι αψογο

https://www.ebay.com/itm/3x-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-Watch-42-46mm-SM-R800-810/273497357325

 

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

 

Κι εγώ αυτό έχω μια χαρά είναι και εύκολη τοποθέτηση.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Βλέπω πως έχει πέσει η τιμή στο Σκρουτζ της lte έκδοσης στα 259. Αξίζει πιστεύετε η αγορά του? Ελλάδα δουλεύει? Έχω κοσμοτε
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να αφήσεις το smartphone σπίτι, δίνεις αλλα 10 ευρώ το μήνα για την esim στο ρολόι και εννοείται πως αξίζει.

Δεν ξέρω βέβαια αν απαιτεί να έχεις ήδη συμβόλαιο για να έχεις esim.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό μόλις είδα και απόρησα.

Αν το πατήσεις όμως λέει πως το προϊόν δεν υπάρχει.

Πιστεύω κάποιο λάθος έχει γίνει.

Να πω και την αλήθεια δεν θέλω να πιστέψω πως έπεσε κάτι λιγότερο από 100 ευρώ η τιμή του γιατί δεν πέρασαν δυο βδομάδες που το αγόρασα στην πιο χαμηλή του τιμή (332,32 ευρώ) και αμέσως μετά από 2 -3 μέρες πήγε στα 353 ευρώ μάλιστα.

Από 'κει και πέρα αν σ' ενδιαφέρει δεν έχεις κάτι να χάσεις και να πάρεις τηλέφωνο το συγκεκριμένο σκρουτζομάγαζο και να μάθεις.

Εννοείται αν πράγματι αυτή είναι η τιμή του μην το σκέφτεσαι καθόλου και απλά χτύπα το.

Εγώ θα έλεγα πως αν ισχύει θα είσαι και τυχερός που το βρήκες τόσο χαμηλά.

 

Γιατί να μην "δουλεύει" στην Ελλάδα; Σε ότι εταιρία και αν είσαι δεν έχεις θέμα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις σκοπό να αφήσεις το smartphone σπίτι, δίνεις αλλα 10 ευρώ το μήνα για την esim στο ρολόι και εννοείται πως αξίζει.

Δεν ξέρω βέβαια αν απαιτεί να έχεις ήδη συμβόλαιο για να έχεις esim.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Στη Vodafone (CU) που είμαι εγώ και ρώτησα μου είπαν e-sim = άλλος αριθμός τηλεφώνου. Τώρα δεν ξέρω αν με σύνδεση ή σε άλλη εταιρία μπορείς να έχει με δύο sim δλδ sim & e-sim τον ίδιο αριθμό. Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Το όλο point της esim στο wearable αξεσουάρ σου, είναι να έχεις την σιμ που έχεις στο smartphone σου.

Άλλο σαν δεύτερη σιμ σε συσκευές τύπου iPhone XS.

Όπως και να χει, εδώ Γερμανία δίνεις +10 ευρώ στο συμβόλαιο σου (Telekom) και έχεις την σιμ σου στο ρολόι σαν twin esim.

Το ίδιο ακριβώς νομίζω ισχύει και για κοσμοτε στην Ελλάδα.

 

Υγ. Η τιμή που λέει ο φίλος παραπάνω μάλλον είναι για το 42μμ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Όχι καλά το έλεγε για το 46mm.

Όπως είχα πει όμως μάλλον λάθος ήταν αφού έκανες κλικ πάνω και έγραφε πως δεν υπήρχε το προϊόν.

Φυσικά και ήταν λάθος αφού ξαναπήγε στο 353 ευρώ που ήταν μέχρι και χθες το βράδυ.

Εντάξει στην τιμή που το είχε ένα κατάστημα το πρωί ήταν δώρο να το πάρει κανείς δεδομένου πως δεν ήταν από λάθος. :lol:

 

Υ.Γ. 1: Για να προλάβω και κάναν άλλον για το LTE πάντα μιλούσαμε.

Υ.Γ. 2: Έπρεπε να το είχα κάνει print screen και να το ανέβαζα εδώ.

Edited by Vivere
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει απο ebay και είναι αψογο

https://www.ebay.com/itm/3x-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-Watch-42-46mm-SM-R800-810/273497357325

 

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Από αυτό το link παρήγγειλα με "estimated delivery Wed, Oct 23 - Tue, Dec 03". :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα rigke bezel δένει ακόμα καλύτερα την συσκευή εφόσον ταιριάζει και η καδένα.

Ελπίζω να μην το ψάχνω σε λίγες μέρες βέβαια :lol:6112e5dd1cff2b58e3f8e15c63073ee2.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα rigke bezel δένει ακόμα καλύτερα την συσκευή εφόσον ταιριάζει και η καδένα.

Ελπίζω να μην το ψάχνω σε λίγες μέρες βέβαια :lol:6112e5dd1cff2b58e3f8e15c63073ee2.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Έχεις αλλάξει κάτι γύρω από το καντράν γιατί εμένα μαμά δεν είναι έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει κάτι γύρω από το καντράν γιατί εμένα μαμά δεν είναι έτσι.
Έχω βάλει την καδένα από το chronograph μερικούς μήνες πριν και πρόσφατα έβαλα το ατσάλινο ringke bezel, που πατάει πάνω στη μαύρη ροδέλα του καντράν. Βγαίνει σε διάφορα χρώματα και απ ότι βλέπω στο αμαζον, έχει πέσει ήδη στα 15 από τα 30 που έκανε στην αρχή.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει κι εγώ ένα ring πριν μήνες μαύρο με κίτρινα γράμματα νόμιζα βγαίνει αυτό που είναι και μπαίνει αυτό δεν το είχα ανοίξει να δω ότι κολλάει από επάνω.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την καθαριότητα του ρολογιού από ιδρώτα και γενικότερα πως πράττουμε;

(πχ. μιας και είναι αδιάβροχο) το βάζουμε κάτω από το νερό και με λίγο κρεμοσάπουνο, συστήνεται και αν όχι τι ενδείκνυται;

Και με αφορμή το νερό, πως ακριβώς λειτουργούμε την διαδικασία αποβολής (υγρασίας? - νερού?) με την ένδειξη της σταγόνας στο ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς το active2; Συγκριτικά με το watch το 46αρι τί λέει;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Αν δεν σε ενδιαφέρει η μελλοντική ενεργοποίηση του ecg, δεν αντέχεις την μικρότερη μπαταρία και δεν σου αρέσει η ψηφιακή στεφάνη , δεν νομίζω να αξίζει να δώσεις 400€ για την ατσάλινη έκδοση για να κάνει τα ίδια ακριβώς με το watch . Από δοκιμές που έχω δει δεν δείχνει να μετράει καλύτερα με τους περισσότερους αισθητήρες . Στα υπόλοιπα έχει ίδια μνήμη και ίδιο επεξεργαστή με το watch.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς το active2; Συγκριτικά με το watch το 46αρι τί λέει;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Το εχω παρει εγω εδω και 3 βδομαδες απο Γερμανία αλλα δεν ειχα galaxy πριν.Σε σχέση με apple watch παντως είναι ετη φωτος πίσω.Αν δεν το συγκρινεις με apple είναι πολυ καλο.Και φυσικα πολυ πιο όμορφο και απο apple watch και απο galaxy.Μπαταρια μου κραταει 4 μερες αλλα με ελαφριά χρήση και ειδοποιήσεις.Δεν το χρησιμοποιω για γυμναστικη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει εγω εδω και 3 βδομαδες απο Γερμανία αλλα δεν ειχα galaxy πριν.Σε σχέση με apple watch παντως είναι ετη φωτος πίσω.Αν δεν το συγκρινεις με apple είναι πολυ καλο.Και φυσικα πολυ πιο όμορφο και απο apple watch και απο galaxy.Μπαταρια μου κραταει 4 μερες αλλα με ελαφριά χρήση και ειδοποιήσεις.Δεν το χρησιμοποιω για γυμναστικη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί λες ότι είναι έτη φωτός πίσω σε σχέση με το Apple?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες ότι είναι έτη φωτός πίσω σε σχέση με το Apple?
Καταρχάς φοραει καλυτερο λογισμικο.Κατα δευτερον βρίσκεις στο store παρα πολλες εφαρμογές.Επισης δουλεύουν ολες οι εφαρμογες κοινωνικής δικτύωσης.Messenger viber WhatsApp μπορεις να διαβάσεις και να απαντήσεις σε μηνύματα.Το ρολόι γίνεται καθρέπτης του κινητού.Εχεις χρησιμοποιήσει apple watch ???

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτάει, μάλλον όχι.

Σε θέμα λειτουργικότητας και integration απλά δεν συγκρίνεται ο συνδυασμός iPhone/aw. Όπως επίσης και στους αισθητήρες.

Στην παραμετροποίηση, την αυτονομία και το design (ίσως προσωπικό το τελευταίο), είναι έτη φωτός πίσω το aw βέβαια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και τα δυο. Apple Watch 4 και Galaxy watch. Πολύ καλά τα λέει ο Νίκος από πάνω. Και γώ ψάχνω τι θα πάρω τώρα και η αληθείς είναι ότι πιο πολύ ψήνομαι για το Samsung παρά για το μήλο και ας έχω iPhone. Είναι και τα μισά λεφτά περίπου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την καθαριότητα του ρολογιού από ιδρώτα και γενικότερα πως πράττουμε;

(πχ. μιας και είναι αδιάβροχο) το βάζουμε κάτω από το νερό και με λίγο κρεμοσάπουνο, συστήνεται και αν όχι τι ενδείκνυται;

Και με αφορμή το νερό, πως ακριβώς λειτουργούμε την διαδικασία αποβολής (υγρασίας? - νερού?) με την ένδειξη της σταγόνας στο ρολόι;

Κανείς; :help:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο update έχασα τις popup ειδοποίησεις από την καταγραφή ύπνου.

Τι κάνω λάθος ???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; :help:
Η το φοράς όταν κάνεις μπάνιο, ή χλιαρό (προς κρύο) νεράκι.

Εγώ βάζω και λίγο σαπούνι, αν και δεν ενδείκνυται από τον κατασκευαστή.

Πριν όλα αυτά, το βάζεις σε water lock mode.

Όταν τελειώσεις, κρατάς πατημένο το home για να βγει από το water lock. Κατα τη διάρκεια θα βγάλει και κάποιους ήχους για να πετάξει το νερό από το ηχείο.

Τέλος, τιναζεις ελαφρά αριστερά/δεξιά αν δεν έχει βγει όλο το νερό.

Ο μόνος λόγος που βάζεις water lock mode είναι για να μην ανοίγει η οθόνη από μόνη της στην επαφή με το νερό και για να πετάξει μετά το νερό από ακουστικό/μικρόφωνο. Δεν θα πάθει κάτι δηλαδή χωρίς αυτό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτάει, μάλλον όχι.

Σε θέμα λειτουργικότητας και integration απλά δεν συγκρίνεται ο συνδυασμός iPhone/aw. Όπως επίσης και στους αισθητήρες.

Στην παραμετροποίηση, την αυτονομία και το design (ίσως προσωπικό το τελευταίο), είναι έτη φωτός πίσω το aw βέβαια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Είχα και τα δυο. Apple Watch 4 και Galaxy watch. Πολύ καλά τα λέει ο Νίκος από πάνω. Και γώ ψάχνω τι θα πάρω τώρα και η αληθείς είναι ότι πιο πολύ ψήνομαι για το Samsung παρά για το μήλο και ας έχω iPhone. Είναι και τα μισά λεφτά περίπου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Είμαι απολυτα ικανοποιημενος με το galaxy active 2 σε συνδυασμό με note 10+.

Και το μέγεθος του και το design του ειναι σουπερ.

Απλώς εχει 1,5 μηνα που εκανα τη μεταβαση σε android μετα απο 10 χρονια στην apple και ακομη ψάχνομαι.

Το apple watch παντως είναι ο,τι καλύτερο κυκλοφορεί σε smartwatches.Το μονο του αρνητικο οτι δεν ειναι συμβατο με android.

 

Άσχετο αλλα μπορώ να περασω εφαρμογές messaging στο ρολοι για να μου γινουν πιο λειτουργικες;;Καθώς επισης και αν υπάρχει καποια εφαρμογη με livescores.

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...