Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές για να δουλέψουν απαιτούν έξτρα εφαρμογή και στο κινητό;

 

Το wrist camera οχι. Μονο το galaxy watch. Στο s9 διαχειριζεσαι την ανάλυση κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι, δε μίλησα για πεταμένα λεφτά.

Είναι ωραίο για το gimmick της υπόθεσης (αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε θα τη χρησιμοποιήσω ποτέ) απλά δε θέλω να γεμίζω τη συσκευή με εφαρμογές που θα χρησιμοποιήσω μια φορά το μήνα.

 

καλα και εγω μη νομιζεις, σε καμια βολτα και αν..ειναι και ποσο συχνα βγαζεις τετοιες φωτο. Πχ το 90% των φωτο μου/βιντεο ειναι μες το σπιτι με τα μωρα...απλα ηταν η φαση james bond..οποτε επρεπε να μπει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάθησα και διάβασα όλες τις σελίδες του νήματος για να "μορφωθω" μιας και ποτέ δεν είχα smartwatch. Έχω το note 9 και σκέφτομαι την αγορά του galaxy smartwatch. Η χρήση που θα του κάνω είναι και σαν ρολόι αλλά και να μετράω τα βήματα. Πηγαίνω 3-4 φορές τη βδομαδα για τρεξιμο σε διάδρομο. Πιστεύω θα κάνω τη δουλειά μου. Το βραδυ θα το βγάζω από το χερι. Σε θάλασσα για κολύμπι στην επιφάνεια με μάσκα μόλις κάτω απ το νερό κάνει φαντάζομαι. Απ ότι κατάλαβα δεν το έχετε συνέχεια αναμμένο αλλά κάνετε μια κίνηση και ανάβει και βλέπετε την ώρα σωστα; Άμα τρέχω, θα ανάβει αυτόματα να ελέγχω έστω την ωρα; Το 4g απ ότι βλέπω το έχετε ελάχιστοι. Το καινούργιο που ανακοινώθηκε μαζί με το s10 έχει κυκλοφορησει; Αξιζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εάν το χρησιμοποιείς για να παρακολουθείς μόνο βήματα μετράει καλά, αλλα αν θες να βλέπεις και παλμούς θα σε απογοητεύσει.

Το τελευταίο απ όσο είδα σίγουρα θα έχει καλύτερη απόδοση μιας και θα είναι active.20190221164208_8f16d1d9.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Θέλω να ρωτήσω το εξής, μπορώ να δουλέψω το ρολόι σε 2 κινητά , ένα iphone και ένα samsung, όχι ταυτόχρονα φυσικά αλλά σε όποιο θέλω;

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θα χρειαστώ βοήθεια στο παρακάτω πρόβλημα το οποίο το έβαλα και στην ομάδα του gear S3:

 

Διαθέτω 2 wearables το gear s3 και το samsung watch.

Μέχρι σήμερα το πρωί όλα ήταν τέλεια.

Σήμερα όμως το τηλέφωνο μου (S8 plus) πήρε την τελευταία ενημέρωση του android.

Έκτοτε το gear s3 έχασε τις επαφές. Με τίποτα δε συγχρόνιζε με το τηλέφωνο για τις βασικές κλήσεις (που είναι απαραίτητες). Αφού δοκίμασα τα πάντα τελικά έκανα επαναφορά του ρολογιού μήπως και λυθεί το θέμα. Μεγα λάθος: Από τη στιγμή εκείνη δεν έχω πλεον δυνατότητα σύνδεσης. Και μόλις συγχρόνισε και το watch είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Ετσι σήμερα και τα δύο ρολόγια δε μπορούν να συγχρονιστούν με το τηλέφωνο. Γίνεται ένα ατελείωτο loop επανεκκινήσεων και όλα από την αρχή, κρασάρει συνεχώς το πρόγραμμα gear watch plugin. Δοκίμασα ότι λύση μπορούσα, καθάρισα cache, εκανα επανεγκατάσταση των πάντων, έβαλα ακόμα και προηγούμενη έκδοση του gear wearable από το sammobile.

Με τίποτα δεν ολοκληρώνει τη σύνδεση. βλέπει το νουμερο ξεκινάει το pairing και τίποτα. Ανοίγω το ρολόι χωρίς συνδεση με το τηλέφωνο και μόλις ανοίγω το Bluetooth πάει να συνδεθεί, δείχνει να την ολοκληρώνει, και ζητάει να κάνει επανεκκίνηση το ρολοι > πάλι στο τίποτα.

Οποιος μπορεί να βοηθήσει, μιλαμε δε μπορώ να χρησιμοποιήσω κανέα ρολόι ξαφνικά!

Σας ευχαριστώ

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχετε βρει κάπου Ελλάδα Μεταλλικό μπρασελέ σε νορμάλ τιμή; Τα ζητάνε 23€ και έχουν ebay 4€,και μάλιστα δοκίμασα ένα απο ebay φίλου και ήταν πολύ καλό! 33e94a0f1e3caef3390598b37a201792.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα το πρωί όλα ήταν τέλεια.

Σήμερα όμως το τηλέφωνο μου (S8 plus) πήρε την τελευταία ενημέρωση του android.

Έκτοτε το gear s3 έχασε τις επαφές. Με τίποτα δε συγχρόνιζε με το τηλέφωνο για τις βασικές κλήσεις

 

Το ίδιο ειχα κ γω, μεχρι που έκανα αυτο που ειπε ο φιλος πιο πάνω.

Γυρνας το τηλεφωνο στα αγγλικά, κανεις σύνδεση κανονικά κ μετα το ξαναγυρνας στα ελληνικα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ειχα κ γω, μεχρι που έκανα αυτο που ειπε ο φιλος πιο πάνω.

Γυρνας το τηλεφωνο στα αγγλικά, κανεις σύνδεση κανονικά κ μετα το ξαναγυρνας στα ελληνικα

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Σας ευχαριστώ πολύ λύθηκε με τον τρόπο που μου είπατε! διορθώθηκε με την αλλαγή γλώσσας.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να μετράει ορόφους στα κουτουρού και το δικό μού, κοιμάμαι και μου δίνει συγχαρητήρια που πετύχαμε το στόχο μας...

Αυτό αντιμετωπίζεται κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να μετράει ορόφους στα κουτουρού και το δικό μού, κοιμάμαι και μου δίνει συγχαρητήρια που πετύχαμε το στόχο μας...

Αυτό αντιμετωπίζεται κάπως?

Τι όνειρο έβλεπες?

Μήπως συνδέεται κ με το υποσυνείδητο μας?.

 

Εγώ, εχω καλιμπράρει το αλτίμετρου στην επιφάνεια της θάλασσας, κ ενω είμαι στον 3ο όροφο, δείχνει - 15 μέτρα :-)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με το αλτιμετρο και είναι ότι να ναι....

Δεν είναι θέμα ονείρου, και τώρα στο ξύπνιο αυτό μετράει ορόφους.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να προσθέσω το μποξ σαν άσκηση στο watch; Μονο απο το κινητο εχω βρει τροπο ωστε να ανοιξει χειροκινητα και να εισαχθούν τα δεδομενα αλλα οχι απο το galaxy watch.
Link to comment
Share on other sites

πια ειναι η τελευταια εκδοση tizen για το ρολοι.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πια ειναι η τελευταια εκδοση tizen για το ρολοι.?
4.0.0.1

 

10 χαρακτήρες

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

4.0.0.1

 

10 χαρακτήρες

Ευχαριστώ φίλε.

Δεν υπάρχει ακόμα η 0.2? Όπως στο s3 frontier που είχα?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εάν το χρησιμοποιείς για να παρακολουθείς μόνο βήματα μετράει καλά, αλλα αν θες να βλέπεις και παλμούς θα σε απογοητεύσει.

Το τελευταίο απ όσο είδα σίγουρα θα έχει καλύτερη απόδοση μιας και θα είναι active.20190221164208_8f16d1d9.jpeg

 

Γιατι το λές αυτό; Μια χαρά τους μετράει τους παλμούς εγω πλεον το εχω και 24ωρο, αρκει πάντα να το έχεις καλα σφυγμένο στο χέρι σου...

και εννοείται σε περίοδο προπόνησης στο λέει και το ίδιο να τσεκάρεις το σφύξιμο.

Το έχω τεστάρει και με ζώνη polar δεν εχει μεγάλες διαφορές...

Και στο κάτω κάτω απο εκει και πέρα ειναι θέμα firmware θα το βελτιώσουν και αυτό οπως εκαναν και με το Gear s3

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λές αυτό; Μια χαρά τους μετράει τους παλμούς εγω πλεον το εχω και 24ωρο, αρκει πάντα να το έχεις καλα σφυγμένο στο χέρι σου...

και εννοείται σε περίοδο προπόνησης στο λέει και το ίδιο να τσεκάρεις το σφύξιμο....

 

Έχω ξυρίσει το καρπό έχω κόψει την κυκλοφορία του αίματος.. παλμούς μετράει αν περπατάς μόλις αρχίσεις το jokking και ιδρώσει το χέρι παλμοί πάπαλα...Πρέπει να σταματήσεις να το βγάλεις να το σκουπίσεις να σκουπίσεις και το χέρι και αφου χαλαρώσεις απ το τρέξιμο και εφόσον φιλοτιμηθεί μπορεί να μετρήσει.... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξυρίσει το καρπό έχω κόψει την κυκλοφορία του αίματος.. παλμούς μετράει αν περπατάς μόλις αρχίσεις το jokking και ιδρώσει το χέρι παλμοί πάπαλα...Πρέπει να σταματήσεις να το βγάλεις να το σκουπίσεις να σκουπίσεις και το χέρι και αφου χαλαρώσεις απ το τρέξιμο και εφόσον φιλοτιμηθεί μπορεί να μετρήσει.... :)

 

Εγω οχι jokking Τρέχω και δεν χανει τους παλμούς.. τις δοκιμές που έκανα τις έκανα σε τρέξιμο πανω απο 150 παλμους ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξυρίσει το καρπό έχω κόψει την κυκλοφορία του αίματος.. παλμούς μετράει αν περπατάς μόλις αρχίσεις το jokking και ιδρώσει το χέρι παλμοί πάπαλα...Πρέπει να σταματήσεις να το βγάλεις να το σκουπίσεις να σκουπίσεις και το χέρι και αφου χαλαρώσεις απ το τρέξιμο και εφόσον φιλοτιμηθεί μπορεί να μετρήσει.... :)
Για service και αλλαγή πλακέτας σε κόβω..

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάποιος Μπορεί να δοκιμάσει να δει εαν αυτο παίζει στο ρολόι του.

Ειναι το πρόγραμμα για να μετράει την πίεση.

Ευχαριστώ.

 

https://www.apkmirror.com/apk/sage-bionetworks/my-bp-lab/my-bp-lab-2-0-5-release/my-bp-lab-2-0-5-android-apk-download/download/

 

Επίσημο σιτε.

https://mybplab.com

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω.. και χωρίς να την έχω δοκιμάσει.. Δεν υπάρχει περίπτωση να δουλεύει με επαφή μόνο σε ένα σημείο. Ότι ένδειξη βγαλει θα είναι ανακριβής μάλλον
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάποιος Μπορεί να δοκιμάσει να δει εαν αυτο παίζει στο ρολόι του.

Ειναι το πρόγραμμα για να μετράει την πίεση.

Ευχαριστώ.

 

https://www.apkmirror.com/apk/sage-bionetworks/my-bp-lab/my-bp-lab-2-0-5-release/my-bp-lab-2-0-5-android-apk-download/download/

 

Επίσημο σιτε.

https://mybplab.com

 

Το ρολόι αυτό δεν μετράει πίεση μονο το galaxy active αποτι ξέρω μετραει

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι αυτό δεν μετράει πίεση μονο το galaxy active αποτι ξέρω μετραει

 

το λέω γιατί έχουν ακριβός τους ίδιους σενσορες.

Στο S9+ που δοκίμασα παίζει και μετράει απλά δεν ξέρω για σωστές μετρήσεις προς το παρόν το ψάχνω.

Απλά θέλω κάποιος να το δοκιμάσει .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...