Jump to content

Συγκριτικό καμερών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To μονο που σωζει το σ10 σε σχεση με (ολα?) τα υπολοιπα ειναι το μεταβλητο διαφραγμα.

Ειναι το μονο που πρεπει και αξιζει να μεταφερθει σε νεοτερους αισθητηρες και θα αλλαξει παλι το σκηνικο σε οποια εταιρια/κινητο το κανει πρωτο.

Εχει το μικροτερο αισθητηρα .Αυτο απο μονο του του επιτρεπει να εχει μεγαλυτερο βαθος πεδιου ..και σε συνδιασμο με το φ/2.4 ακομα περισσοτερο μακραν...Χωρια ο,τι ειναι by definition (lol) πιο ευκρινη η εικονα σε αυτο το διαφραγμα.

Οποτε οποιος ψαχνει την πιο ευκρινη εικονα χωρις θολουρα κλπ ξεγελιεται ευκολα.

Το καταφερνει ανετοτατα.

 

Το p30 pro δειχνει σαν να το εχει παρατησει η εταιρια. Η κατι κακο εχει κανει οποιος το χρησιμοποιει.

Δεν γινεται να διαφερει τοσο πολυ στο πρωτο σετ/ποστ απο το μεγαλο αδερφακι mate.

Μπορει να μπει εχτρα καμερα?? (γενικα σαν κινητο ρωταω οχι να το κανεις εσυ) .

Υποθετω gcam δυσκολα αν και παλιοτερα παιζαν καναδυο gcam για kirin οταν ειχα ενα huawei.(Honor ηταν βασικα)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάζουν AI σε όλες τις συσκευές τώρα τελευταία, εφόσον δεν κάνουν κάτι καλύτερο στην κάμερα; Σε τι χρησιμεύει το AI τότε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Eπιλογη ειναι ..και εφοσον μπορεις να την ενεργοποιησεις απενεργοποιησεις κατα βουληση δεν ενοχλει κανεναν.

 

Πουσαρει τα χρωματα οπως νομιζει η εκαστοτε εταιρια αναλογα τι βλεπει στο καδρο. (εκει κολλαει το αι).

Αν δει ουρανο θα στο κανει τεχνητα πιο μπλε , αν δει πρασινο(λουλουδια γρασιδι κλπ) θα σου τονισει το πρασινο ή οτι αλλο χρμα αναλογα το λουλουδι και ουτω καθεξης αναλογα με το πως πιστευει η εταιρια οτι θα "αρεσει" περισσοτερο.

 

Και γω παντως παντα οφ το εχω και ουτε που με νοιαζει να δω πως θα δειξει.

Προτιμω να τραβηξω raw(dng) αν με ενδιαφερει η εικονα παρα οτιδηποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Βάζουν ai γιατι εδω μεσα δεν ειμαστε καν δείγμα αγοραστικού κοινού.

Και μαλλον ο κοσμος θέλει εικόνες boostαρισμενες να τις βλεπει στις είδη boostαρισμενες οθονες και να boostαρει γενικά!

Link to comment
Share on other sites

To μονο που σωζει το σ10 σε σχεση με (ολα?) τα υπολοιπα ειναι το μεταβλητο διαφραγμα.

Ειναι το μονο που πρεπει και αξιζει να μεταφερθει σε νεοτερους αισθητηρες και θα αλλαξει παλι το σκηνικο σε οποια εταιρια/κινητο το κανει πρωτο.

Εχει το μικροτερο αισθητηρα .Αυτο απο μονο του του επιτρεπει να εχει μεγαλυτερο βαθος πεδιου ..και σε συνδιασμο με το φ/2.4 ακομα περισσοτερο μακραν...Χωρια ο,τι ειναι by definition (lol) πιο ευκρινη η εικονα σε αυτο το διαφραγμα.

Οποτε οποιος ψαχνει την πιο ευκρινη εικονα χωρις θολουρα κλπ ξεγελιεται ευκολα.

Το καταφερνει ανετοτατα.

 

Το p30 pro δειχνει σαν να το εχει παρατησει η εταιρια. Η κατι κακο εχει κανει οποιος το χρησιμοποιει.

Δεν γινεται να διαφερει τοσο πολυ στο πρωτο σετ/ποστ απο το μεγαλο αδερφακι mate.

Μπορει να μπει εχτρα καμερα?? (γενικα σαν κινητο ρωταω οχι να το κανεις εσυ) .

Υποθετω gcam δυσκολα αν και παλιοτερα παιζαν καναδυο gcam για kirin οταν ειχα ενα huawei.(Honor ηταν βασικα)

 

Αν και εκανα το ιδιο σε ολα, οντως το mate δειχνει καλυτερο αλλα τι να πω, να ειναι τυχαιο?

 

Γιατί βάζουν AI σε όλες τις συσκευές τώρα τελευταία, εφόσον δεν κάνουν κάτι καλύτερο στην κάμερα; Σε τι χρησιμεύει το AI τότε;

 

Γιατι φιλε μου 1ον στη διαφημιση σου πουλαει παραμυθι και τσιμπας και το παιρνεις και 2ον μολις σου βγαλει τετοιες εντονες φωτο λες ουαου. Χθες ημουν σε μια παρεα και επαιζε η TV Και ρωταει ο ενας, εχεις κανει κατι στην τηλεοραση? Απανταω εγω, ναι εχει βαλει τα χρωματα στο τερμα ζωντανο κλπ. πραγματικα ηταν ενα εκτρωμα χρωματων.

Και πεταγεται η κοπελα του 1ου και λεει, αααα ενα κινητο θελω που να βγαζει ετσι φωτο.

Ο κοσμος λοιπον θελει να ζει το μυθο του, να ειναι μαπα η θαλασα και να τη βγαζει καραιβικη ξερω γω!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στο ροζ του τριαντάφυλλου έχουν θέμα όλα, από παλιά το παρατηρώ.

Όσο για το ΑΙ τουλάχιστον τέτοια θέματα τα ξεσκιζει. Έχω παρατηρήσει από την 1η μέρα που μπήκε το ΑΙ στις κάμερες ότι το μόνο που κάνει είναι να τονίζει χρώματα. Όπως έχω πει και παλιότερα δεν το χρησιμοποιώ γιαυτό το λόγο. Εδώ το είχε ανοίξει μάλλον η μάνα μου στο mate, είδα το αποτέλεσμα και γιαυτό μπήκα στη διαδικασία να βγάλω με ανοιχτό και κλειστό ΑΙ.

Κατά τα άλλα χρώματα ήταν και από μόνα τους έντονα αλλά θεωρώ ότι έχουν πέσει όλα έξω, αλλού πιο πολύ αλλού πιο λίγο. Όντως παρατηρώ λίγο πιο θερμά χρώματα από p30 pro σε σχέση με mate σε κάποια σετ. Επίσης στο τελευταίο σετ το λουλούδι είναι μωβ και το έκαναν ροζ.. Νομίζω ότι το mate είναι πιο κοντά και μετά το s20.

 

λοιπον

 

και παλι ευχαριστω για τον κοπο σου

 

Έχω παρατηρήσει από την 1η μέρα που μπήκε το ΑΙ στις κάμερες ότι το μόνο που κάνει είναι να τονίζει χρώματα

μην απαξιωνετε τη λειτουργια. μου εχει φανει χρησιμη σε παραλια οταν εναλλασονταν σε mode παραλια/ηλιοβασιλεμα αναλογα με το καδρο.

τα αποτελεσματα ηταν καλα απλως χρειαζονταν λιγο χρονο στην εναλλαγη

 

Όντως παρατηρώ λίγο πιο θερμά χρώματα από p30 pro σε σχέση με mate σε κάποια σετ. Επίσης στο τελευταίο σετ το λουλούδι είναι μωβ και το έκαναν ροζ.. Νομίζω ότι το mate είναι πιο κοντά και μετά το s20

στα ματια μου χωρις περισσοτερη παρατηρηση το s20 ειναι το πιο ευχαριστο - ποπ περιβαλλον. περιμενα το Ρ30 καλυτερο του mate 20. δεν ξερω αν ισχυει τελικα.

 

πιο γηινο/ρεαλιστικο το mate 20

 

το s10 δε μου αρεσε σε καμια

 

το s20 επειδη ειναι σε αλλο μπατζετ ειναι αδικο να το συγκρινουμε με τα υπολοιπα 3

 

αναρωτιεμαι το mi note 10 πως αντιπαραβαλλεται με τα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κσλή για να είναι αληθινή, λέει μια παροιμία ( εκτός και οι λιγοστές γνώσεις μου δεν μου ρπιτρέπουν να δώ τα αρνητικά- παρακαλώ για τα σχόλια από τους φίλους)

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα, όπως τον περισσότερο κόσμο εκεί έξω, μου αρέσουν τα έντονα και ζωηρά χρώματα. Τύπου καρτ ποσταλ που τα έλεγαν παλιά.

Δεν ήξερα ότι εδώ στο φόρουμ τα θέλετε όλοι σχεδόν πιο φυσικά χρώματα παρά έντονα.

Πολύ εξειδικευμένα πράγματα ζητάτε εδώ, λες και τραβάτε φωτογραφίες με DSLR ή κάποια φωτογραφική μηχανή τέλος πάντων.

Άραγε υπάρχει η τέλεια φωτογραφία ή για τον καθένα είναι διαφορετική;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα, όπως τον περισσότερο κόσμο εκεί έξω, μου αρέσουν τα έντονα και ζωηρά χρώματα. Τύπου καρτ ποσταλ που τα έλεγαν παλιά.

Δεν ήξερα ότι εδώ στο φόρουμ τα θέλετε όλοι σχεδόν πιο φυσικά χρώματα παρά έντονα.

Πολύ εξειδικευμένα πράγματα ζητάτε εδώ, λες και τραβάτε φωτογραφίες με DSLR ή κάποια φωτογραφική μηχανή τέλος πάντων.

Άραγε υπάρχει η τέλεια φωτογραφία ή για τον καθένα είναι διαφορετική;

 

Δεν ειναι θέμα DSLR ή ποιότητας. Είναι θέμα προτίμησης. Αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι μια φωτογραφία με χαμηλότερο κορεσμό ή contrast ή sharpening μπορείς εύκολα να τα ανεβάσεις με επεξεργασία. Το αντίθετο όμως όχι και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

; Σε τι χρησιμεύει το AI τότε;

 

στο να φτιάχνει ωραία φεγγάρια το p30 pro:p

 

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα, όπως τον περισσότερο κόσμο εκεί έξω, μου αρέσουν τα έντονα και ζωηρά χρώματα. Τύπου καρτ ποσταλ που τα έλεγαν παλιά.

Δεν ήξερα ότι εδώ στο φόρουμ τα θέλετε όλοι σχεδόν πιο φυσικά χρώματα παρά έντονα.

Πολύ εξειδικευμένα πράγματα ζητάτε εδώ, λες και τραβάτε φωτογραφίες με DSLR ή κάποια φωτογραφική μηχανή τέλος πάντων.

Άραγε υπάρχει η τέλεια φωτογραφία ή για τον καθένα είναι διαφορετική;

 

για καρτ ποσταλ γκραβουρες κλπ. υπάρχει και το καλλιτεχνικό νήμα..

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα, όπως τον περισσότερο κόσμο εκεί έξω, μου αρέσουν τα έντονα και ζωηρά χρώματα. Τύπου καρτ ποσταλ που τα έλεγαν παλιά.

Δεν ήξερα ότι εδώ στο φόρουμ τα θέλετε όλοι σχεδόν πιο φυσικά χρώματα παρά έντονα.

Πολύ εξειδικευμένα πράγματα ζητάτε εδώ, λες και τραβάτε φωτογραφίες με DSLR ή κάποια φωτογραφική μηχανή τέλος πάντων.

Άραγε υπάρχει η τέλεια φωτογραφία ή για τον καθένα είναι διαφορετική;

 

αν θελαμε ολοι την ιδια φωτο, αν θελαμε ολοι τα ιδια πραγματα απο ενα κινητο κλπ κλπ, θα ειχαμε 1 επιλογη για κινητο, 1 επιλογη για αμαξι και η ζωη μας θα ηταν 1 πραγμα. Αν δεν μπορεις να συμμετεχεις και θες να εισαι πνευμα αντιλογιας να ξερεις δεν θα εχω αρκετη υπομονη και το λεω για το ποστ που εκανες το πρωι και στο εσβησα.

Λοιπον, εδω κοιταμε τι κανει καθε κινητο κατα τη ληψη και κρινουμε σε σχεση με το πραγματικο γεγονος. αν θες καλλιτεχνικο ή επεξεργασμενο/ξεσκισμενο αποτελεσμα μπορεις να μπεις στο αναλογο νημα ή να φτιαξεις ενα θεμα για επεξεργασια φωτο. Δεν γινεται ντε και καλα να αλλαξει αυτο το θεμα επειδη απο αυτο μπορουμε να παμε σε κατι αλλο.

Εδω μιλαμε για αυτα που εχουμε πει 50 φορες τις τελευταιες μερες και ειτε μπαινεις και συμμετεχεις, λυνεις αποριες, προσθετεις υλικο και μαθαινεις πραγματα ειτε πας αλλου να κανεις αυτο που σαρεσει, κανεις δε σε εμποδιζει.

Συγγνωμη για το υφος μου αλλα πραγματικα νιωθω οτι το κανεις επιτηδες και ανοχη και υπομονη εχω μεχρι ενα οριο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κσλή για να είναι αληθινή, λέει μια παροιμία ( εκτός και οι λιγοστές γνώσεις μου δεν μου ρπιτρέπουν να δώ τα αρνητικά- παρακαλώ για τα σχόλια από τους φίλους)

spacer.png

 

ειναι σουπερ καλη οπως και αυτη με τα κοτερα .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κσλή για να είναι αληθινή, λέει μια παροιμία ( εκτός και οι λιγοστές γνώσεις μου δεν μου ρπιτρέπουν να δώ τα αρνητικά- παρακαλώ για τα σχόλια από τους φίλους)

spacer.png

 

Να διορθώσεις λίγο τον ορίζοντα με την επεξεργασία κινητού.

Είναι στραβός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κσλή για να είναι αληθινή, λέει μια παροιμία ( εκτός και οι λιγοστές γνώσεις μου δεν μου ρπιτρέπουν να δώ τα αρνητικά- παρακαλώ για τα σχόλια από τους φίλους)

spacer.png

 

νομιζω οτι η apple εχει φτιαξει αρκετα τον αλγοριθμο ωστε να μη σηκωνει θορυβο αλλα και να κραταει τη λεπτομερεια σε καλα επιπεδα. εμενα μαρεσει, αν ειχε λιγο καλυτερο HDR Θα εκαιγε λιγοτερο τον ηλιο και θα ανοιγε περισσοτερο τα βραχια κατω που μαυριζουν σε καποιο σημειο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η apple εχει φτιαξει αρκετα τον αλγοριθμο ωστε να μη σηκωνει θορυβο αλλα και να κραταει τη λεπτομερεια σε καλα επιπεδα. εμενα μαρεσει, αν ειχε λιγο καλυτερο HDR Θα εκαιγε λιγοτερο τον ηλιο και θα ανοιγε περισσοτερο τα βραχια κατω που μαυριζουν σε καποιο σημειο

 

Δεν χρειαζεται να ειναι ολα στην ιδια αποχρωση του γκρι..( ως φωτεινοτητα εννοω οχι στο χρωμα αυτο καθεαυτο).

Καλο το ηδρ αλλα οχι και ετσι.

 

Λιγοτερη εκθεση ηθελε...σιγουρα ισιο οριζοντα και ισως αλλο καδραρισμα.(δεν ξερω τι ειχε εκει γυρω στην εικονα που δεν φαινεται..αλλα την κροπαρα με οτι εβλεπα στην εικονα).

Επειδη μου αρεσε ασχοληθηκα λιγα το πρωι και την εφτιαξα οπως ηθελα/νομιζα.

Καποια στιγμη θα την στειλω αν θελει να την ανεβασει/σχολιασει..

 

Πολύ κσλή για να είναι αληθινή, λέει μια παροιμία ( εκτός και οι λιγοστές γνώσεις μου δεν μου ρπιτρέπουν να δώ τα αρνητικά- παρακαλώ για τα σχόλια από τους φίλους)

spacer.png

 

Την επομενη φορα κανε ταπ στα συννεφα και παιξε με το slider στην εκθεση που νομιζεις οτι σου αρεσει περισσοτερο.

(ταπ οπου νομιζεις οτι αξιζεις να εχεις την εκθεση για αυτο που "θελεις". Εδω νομιζω ο ουρανος ηταν το πιο κυριαρχο.)

Edited by xteacher
Link to comment
Share on other sites

Νίκο μήπως διαποιστωσες στο p30 pro με την emui 10 να υστερεί σε λεπτομέρεια η κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Νίκο μήπως διαποιστωσες στο p30 pro με την emui 10 να υστερεί σε λεπτομέρεια η κάμερα;

 

Δεν το είχα με προηγούμενη έκδοση να έχω άποψη. Θα κάνω κι άλλη σύγκριση γιατί θεωρούσα ότι δεν έχουν διαφορές και δεν είχα κάνει μέχρι τώρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο λυπάμαι που το λέω, αλλά το mate 20 pro ήταν στα μάτια μου το καλύτερο overall.

 

Και γιατί λυπασαι ? Θα μου πέσουν έξω τα καράβια ? Γιαυτό βάζω εδώ συγκριτικα για να λέμε τη γνώμη μας. Καλό είναι να λέμε τι μας αρέσει και τι όχι βέβαια για να έχει μια αξία η κριτική μας όσο αφορά την τεκμηρίωση και την αποφυγή οπαδικων απόψεων. Αλλά αλίμονο αν μου καίγεται καρφί για το ποιο βγαίνει καλό και ποιο όχι. Πιο πολύ θα με στενοχωρησει να παρασυρθει ένα μέλος να πάρει ένα κινητό που δε θα του βγει καλό επειδή του δώσαμε λάθος συμβουλή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε νικο,πολυ καλο συγκριτικο εστω και γρηγορο οπως ειπες! σαν κατοχος Mate 20 pro να φυγω να παω που αχαχαχ ?δειχνει οτι η συσκευη απο την αρχη που βγηκε ειναι ποιο οκολκηρωμενη απο ποτε!το s10 νομιζω ερχεται τελευταιο και καταιδρωμενο...δεν το περιμενα τοσο χαλια!
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε νικο,πολυ καλο συγκριτικο εστω και γρηγορο οπως ειπες! σαν κατοχος Mate 20 pro να φυγω να παω που αχαχαχ ?δειχνει οτι η συσκευη απο την αρχη που βγηκε ειναι ποιο οκολκηρωμενη απο ποτε!το s10 νομιζω ερχεται τελευταιο και καταιδρωμενο...δεν το περιμενα τοσο χαλια!

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το βίντεο τότε είσαι οκ. Και εφόσον σε καλύπτει στα υπόλοιπα ως συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε νικο,πολυ καλο συγκριτικο εστω και γρηγορο οπως ειπες! σαν κατοχος Mate 20 pro να φυγω να παω που αχαχαχ ?δειχνει οτι η συσκευη απο την αρχη που βγηκε ειναι ποιο οκολκηρωμενη απο ποτε!το s10 νομιζω ερχεται τελευταιο και καταιδρωμενο...δεν το περιμενα τοσο χαλια!

 

Εντάξει και το σ10 έχει θετικά αλλά όχι σε αυτό το συγκριτικο. Πχ σε τοπίο θεωρώ ότι τα πάει καλά.

Τώρα για αλλαγή όπως λέει και ο Montoya από πάνω, σε αυτo μειονεκτει συν την κάρτα μνήμης που είναι άσχετη από κάμερα. Εγώ γιαυτό δεν έμεινα.. Επομένως κάτσε εκεί που κάθεσαι ή ρισκαρε με κάνα p40 αλλά θεωρώ ότι είναι τζόγος η αγορά γιατί δεν ξέρεις αν θα έχεις πάντα πρόσβαση σε βασικά apps

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει το βίντεο τότε είσαι οκ. Και εφόσον σε καλύπτει στα υπόλοιπα ως συσκευή.

 

για αυτα που εχω τραβηξει με το Mate εχω μεινει ικανοποιημενος χωρις βεβαια να εχω δοκιμασει τις αλλες συχγρονες συσκευς! αυτα τα notification led Που εχουν εξαφανιστει απο τις τελευταιες συσκευες ειναι ενα απο τους λογους που δεν το κουναω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει και το σ10 έχει θετικά αλλά όχι σε αυτό το συγκριτικο. Πχ σε τοπίο θεωρώ ότι τα πάει καλά.

Τώρα για αλλαγή όπως λέει και ο Montoya από πάνω, σε αυτo μειονεκτει συν την κάρτα μνήμης που είναι άσχετη από κάμερα. Εγώ γιαυτό δεν έμεινα.. Επομένως κάτσε εκεί που κάθεσαι ή ρισκαρε με κάνα p40 αλλά θεωρώ ότι είναι τζόγος η αγορά γιατί δεν ξέρεις αν θα έχεις πάντα πρόσβαση σε βασικά apps

 

στα 40αρια της huawei περα απο την απουσια των google services εχω την εντυπωση οτι και στην μπαταρια δεν κανανε μαγικα οπως μεχρι το mate 30pro οποτε μενω εδω και απλα παρακολουθουμε!για το s10 ναι γιαυτο το συγκριτικο εννοουσα οτι δεν το περιμενα τοσο πισω απο τα αλλα αλλα γενικα τα πηγαινει αρκετα καλα ;)!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...