Jump to content

5G NR


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

μόνοι σας τα λέτε, μόνοι σας χαίρεστε.. με αγάπη πάντα. 

Ξεχάσαμε να σε καλέσουμε 😏

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έτσι και αλλιώς τα αποτελέσματα της τελευταίας φοράς δείχνουν τον 2ο και τον 3ο κοντά.

Έχει τόσο νόημα η θέση;

Αυτό που έχει σημασία είναι να πλησιάσουν τον ΟΤΕ που μέχρι τώρα αποτυγχάνουν παταγωδώς και οι 2.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MIKU said:

Βρε παιδιά έτσι και αλλιώς τα αποτελέσματα της τελευταίας φοράς δείχνουν τον 2ο και τον 3ο κοντά.

Έχει τόσο νόημα η θέση;

Αυτό που έχει σημασία είναι να πλησιάσουν τον ΟΤΕ που μέχρι τώρα αποτυγχάνουν παταγωδώς και οι 2.

Αυτές οι 2 ανταγωνίζονται μεταξύ τους κυρίως περισσότερο,ο ΟΤΕ δεν έχει κάτι να ζηλέψει από αυτές είναι πιο μπροστά.

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos.k2 said:

Εσυ με one plus Ε; 

Πάντως ο πατέρας μου με 11 δεν ειχε Ποτέ κάποιο θέμα. Nova έχει. 

Δεν πιστεύω ότι πρέπει να σε αγχώνει. Αν ξέρεις ότι υποστηρίζεται VoLTE, VoWiFi και 5G, δεν υπάρχει λόγος αμφιβολίας. 
Εμένα μου αρέσει πολυ το 11αρι, αν και αιφονακιας τα τελευταία 15-16 χρόνια

Ναι σωστα το 9R εχω αυτη τη στιγμη λειτουργικο ναι μεν αλλα δικτυακα κανει τα ζαβα του με τα band selections κυριως σε Cosmote,απο την αλλη ειδα το 12R στην Ελλαδα και ενθουσιαστηκα. 

Θα περιμενω περισσοτερο να "ωριμασουν" οι κριτικες και λογικα θα το τσιμπησω. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MIKU said:

Αυτό που έχει σημασία είναι να πλησιάσουν τον ΟΤΕ που μέχρι τώρα αποτυγχάνουν παταγωδώς και οι 2.

Σωστό 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιούλιος πλησιάζει είδη πιάσαν οι ζεστές !!Τι περιμένετε ; Ξεκινήστε τα Speedtest στην αριστοτελους και την Δωδεκανήσου ! Να βγει η νοβαρα πρώτο δίκτυο. Κριμα τα μηρια που επενδύει 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, CamuCamu said:

Ναι σωστα το 9R εχω αυτη τη στιγμη λειτουργικο ναι μεν αλλα δικτυακα κανει τα ζαβα του με τα band selections κυριως σε Cosmote,απο την αλλη ειδα το 12R στην Ελλαδα και ενθουσιαστηκα. 

Θα περιμενω περισσοτερο να "ωριμασουν" οι κριτικες και λογικα θα το τσιμπησω. 

Έχει επεξεργασταρα το 12R. Και γενικά η oneplus μπορεί να ξεκίνησε ως πιο budget εταιρία (ψηλότερα από xiaomi όμως) κάποια χρόνια πριν, αλλά στην πορεία έκαναν το άλμα και βγάζουν διαμαντάκια. Ρίσκαραν με το να ανεβάσουν τιμές, αλλά έπεισαν για το αποτέλεσμα και ο κόσμος τα σκάει αδρά αφού είναι καλές κατασκευές. Το κοιτούσα και γω αυτό το κινητό, αλλά από του χρόνου πάλι για κάτι άλλο 😏

36 minutes ago, georgebad said:

Ο Ιούλιος πλησιάζει είδη πιάσαν οι ζεστές !!Τι περιμένετε ; Ξεκινήστε τα Speedtest στην αριστοτελους και την Δωδεκανήσου ! Να βγει η νοβαρα πρώτο δίκτυο. Κριμα τα μηρια που επενδύει 

Κάθε πλατεία και ένα πηγαδάκι της nova 🤣

Link to comment
Share on other sites

Ομόνοια μέσα στον συρμό του ΗΣΑΠ

Screenshot-2024-04-10-12-15-29-208-org-z

Screenshot-2024-04-10-12-15-25-428-cz-mr

Μοναστηράκι μέσα στον συρμό του ΗΣΑΠ

Screenshot-2024-04-10-12-17-20-292-org-z

Screenshot-2024-04-10-12-17-23-038-cz-mr

Ταύρος Καλλιθέα εδώ κοντά https://maps.app.goo.gl/2cCmrYXTurFK3WRR7

Screenshot-2024-04-10-12-32-13-088-org-z

Screenshot-2024-04-10-12-32-22-738-cz-mr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση εχω μιας κ δεν το κατεχω με τα δικτυα.Εχω το iphone 15 pro max αλλα το δουλευω με 4G για εκοικονομηση μπαταριας κ διοτι δεν εχω κ τοσο καλο σημα στο σπιτι.Μπορω μα καποιο τροπο να επιβεβαιωσω το σημα του στο 5G κ να ενημερωσω αναλογα την κοσμοτε μπας κ παει λιγο καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, josuts said:

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση εχω μιας κ δεν το κατεχω με τα δικτυα.Εχω το iphone 15 pro max αλλα το δουλευω με 4G για εκοικονομηση μπαταριας κ διοτι δεν εχω κ τοσο καλο σημα στο σπιτι.Μπορω μα καποιο τροπο να επιβεβαιωσω το σημα του στο 5G κ να ενημερωσω αναλογα την κοσμοτε μπας κ παει λιγο καλυτερα?

Καλησπέρα φίλε μου. Τι εννοείς να επιβεβαιώσεις το σήμα στο 5G? Άμα πιάνεις 5G εννοείς; Θα πρέπει να το ενεργοποιήσουν στη γραμμή σου αν δεν στο εμφανίζει το σηματάκι όταν το γυρνάς σε 5G. Κατ άλλα, μπορείς να ενημερώσεις την Cosmote για το πρόβλημα στη περιοχή σου, τουλάχιστον να σε έχουν υπόψιν μελλοντικά.. Θες να μας ανεβάσεις ένα speedtest από το 4G και περιοχή που ανεφερεσαι; 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, josuts said:

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση εχω μιας κ δεν το κατεχω με τα δικτυα.Εχω το iphone 15 pro max αλλα το δουλευω με 4G για εκοικονομηση μπαταριας κ διοτι δεν εχω κ τοσο καλο σημα στο σπιτι.Μπορω μα καποιο τροπο να επιβεβαιωσω το σημα του στο 5G κ να ενημερωσω αναλογα την κοσμοτε μπας κ παει λιγο καλυτερα?

Γύρισε από τις ρυθμίσεις του κινητού σου ως προτεινόμενο τύπο δικτύου το 5G και στείλε sms στο 1333 την λέξη 5G (για Cosmote ισχύει το sms και είναι δωρεάν). Εάν το μετανιώσεις από τις ρυθμίσεις επέλεξε ξανά 4G.

5 ώρες πριν, georgebad said:

Ο Ιούλιος πλησιάζει είδη πιάσαν οι ζεστές !!Τι περιμένετε ; Ξεκινήστε τα Speedtest στην αριστοτελους και την Δωδεκανήσου ! Να βγει η νοβαρα πρώτο δίκτυο. Κριμα τα μηρια που επενδύει 

Εάν είναι η nova επενδύτρια τότε η Cosmote τι είναι 😂

Σιγά το δίκτυο που έχει παντού τρύπες έχει σε σύγκριση με Cosmote >> μέχρι να βγει η nova πρώτο δίκτυο έχουμε αιώνες ακόμα 🥸

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, csmt said:

Dark fiber σκάβουν έξω απο το χωριό οι εργολάβοι δεν λένε και πολλά είναι απόρρητα πηγαίνουν προς κτίριο ΟΤΕ κεραίες δημόσιες υπηρεσίες και βιομηχανική περιοχή στήνουν καμπίνα. Οι υπόλοιποι συνδρομητές στην επόμενη γύρα σκαψίματος.

Ποιο χωριό ρε μάστορα; 😛

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgebad said:

Ο Ιούλιος πλησιάζει είδη πιάσαν οι ζεστές !!Τι περιμένετε ; Ξεκινήστε τα Speedtest στην αριστοτελους και την Δωδεκανήσου ! Να βγει η νοβαρα πρώτο δίκτυο. Κριμα τα μηρια που επενδύει 

 

2 ώρες πριν, josuts said:

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση εχω μιας κ δεν το κατεχω με τα δικτυα.Εχω το iphone 15 pro max αλλα το δουλευω με 4G για εκοικονομηση μπαταριας κ διοτι δεν εχω κ τοσο καλο σημα στο σπιτι.Μπορω μα καποιο τροπο να επιβεβαιωσω το σημα του στο 5G κ να ενημερωσω αναλογα την κοσμοτε μπας κ παει λιγο καλυτερα?

5G στο 1333 και είσαι έτοιμος. 
Καλα κάνεις και το κλείνεις για εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά με 5G η Cosmote έχει διαφορά. 

18 ώρες πριν, CamuCamu said:

Σχεδον ολοι Samsung και iPhone εχετε εδω μεσα? 

Οι αλλοι δικτυακα μαλλον στο πηγαδι κατουρησαν... 😂

Έχουμε και αλλά όπως Xiaomi, Realme και πιο λίγα Oppo, OnePlus και Huawei.

18 ώρες πριν, panos.k2 said:

Εσυ με one plus Ε; 

Πάντως ο πατέρας μου με 11 δεν ειχε Ποτέ κάποιο θέμα. Nova έχει. 

Δεν πιστεύω ότι πρέπει να σε αγχώνει. Αν ξέρεις ότι υποστηρίζεται VoLTE, VoWiFi και 5G, δεν υπάρχει λόγος αμφιβολίας. 
Εμένα μου αρέσει πολυ το 11αρι, αν και αιφονακιας τα τελευταία 15-16 χρόνια

Γενικα τα iPhone έχουν καλή υποστήριξη και την καλύτερη την έχει η Cosmote με VoLTE και WiFi Calling σε συσκευές iPhone 6/6s. Η Nova υποστηρίζει αυτά τα features από το 8 και μετά, πλην VoLTE νομίζω από 6s.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnny_htc said:

Καλησπέρα φίλε μου. Τι εννοείς να επιβεβαιώσεις το σήμα στο 5G? Άμα πιάνεις 5G εννοείς; Θα πρέπει να το ενεργοποιήσουν στη γραμμή σου αν δεν στο εμφανίζει το σηματάκι όταν το γυρνάς σε 5G. Κατ άλλα, μπορείς να ενημερώσεις την Cosmote για το πρόβλημα στη περιοχή σου, τουλάχιστον να σε έχουν υπόψιν μελλοντικά.. Θες να μας ανεβάσεις ένα speedtest από το 4G και περιοχή που ανεφερεσαι; 

το εχω ενεργοποιησει το 5G με το μηνυμα κανονικα κ εμφανιζεται πανω στην οθονη.Απλα στο σπτι μεσα δεν ειναι καλο κ ετσι το γυρναω σε 4G Περιοχη Αιγινα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, josuts said:

το εχω ενεργοποιησει το 5G με το μηνυμα κανονικα κ εμφανιζεται πανω στην οθονη.Απλα στο σπτι μεσα δεν ειναι καλο κ ετσι το γυρναω σε 4G Περιοχη Αιγινα

Κάνε ένα συγκριτικό speedtest με 4g και 5g να συγκρίνουμε όντως καθώς το 5g και με λιγοστό σήμα συνήθως λειτουργεί με τριψήφιες ταχύτητες τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση με Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elkons said:

Κάνε ένα συγκριτικό speedtest με 4g και 5g να συγκρίνουμε όντως καθώς το 5g και με λιγοστό σήμα συνήθως λειτουργεί με τριψήφιες ταχύτητες τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση με Cosmote.

Καλημερα.Ευχαριστω θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήμουν στην τουμπα στο Hive για όσους το ξέρουν , το μαγαζί είναι στα όρια για να πιάνει από το PCI 40 της 1166 (το οποίο στην b20 έχει ΑΚΟΜΑ θέμα) και στην 1058 . Το θετικό οτι ακόμα και όταν κόλλησε στην b20 με ένα flight mode γυρνούσε σε αλλά cell , και έδινε αυτό .

https://www.speedtest.net/result/i/6060353576


Όποτε σίγουρα υπάρχει εξέλιξη παλιοτερα  θα καθόταν αιώνια σα αυτή την 800αρα . Το βασικό πρόβλημα παραμένει στην αμφιπολεως όταν περνάς με μεταφορικό μέσο , γιατί εκεί πντως δεν έχει και κάτι αλλο από πέρα από αυτή την b20 να συνδεθεί . Όταν εισαι όμως έξω πάει κομπλέ . Επίσης χθες κατάφερα να ξεκλειδώσω πατίνι Ridemovi στην Γεωργίου Παπανδρεοπυ στην Μαρτίου . Σε ένα πέρασμα που εκανα χθες είδα την b20 από την 101022 να παίζει εξαιρετικά και να έρχεται σε σημεία σε ακραίο χαμηλό Rsrp (-88) κάτι έχουν κάνει . Γενικα το handover φαίνεται να δουλεύει κλτρ . Το πρόβλημα παραμένει εν μέρη , αλλά είναι κατανοητό ότι ΧΩΡΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ δεν διπρθωνετει

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, georgebad said:

Χθες ήμουν στην τουμπα στο Hive για όσους το ξέρουν , το μαγαζί είναι στα όρια για να πιάνει από το PCI 40 της 1166 (το οποίο στην b20 έχει ΑΚΟΜΑ θέμα) και στην 1058 . Το θετικό οτι ακόμα και όταν κόλλησε στην b20 με ένα flight mode γυρνούσε σε αλλά cell , και έδινε αυτό .

https://www.speedtest.net/result/i/6060353576


Όποτε σίγουρα υπάρχει εξέλιξη παλιοτερα  θα καθόταν αιώνια σα αυτή την 800αρα . Το βασικό πρόβλημα παραμένει στην αμφιπολεως όταν περνάς με μεταφορικό μέσο , γιατί εκεί πντως δεν έχει και κάτι αλλο από πέρα από αυτή την b20 να συνδεθεί . Όταν εισαι όμως έξω πάει κομπλέ . Επίσης χθες κατάφερα να ξεκλειδώσω πατίνι Ridemovi στην Γεωργίου Παπανδρεοπυ στην Μαρτίου . Σε ένα πέρασμα που εκανα χθες είδα την b20 από την 101022 να παίζει εξαιρετικά και να έρχεται σε σημεία σε ακραίο χαμηλό Rsrp (-88) κάτι έχουν κάνει . Γενικα το handover φαίνεται να δουλεύει κλτρ . Το πρόβλημα παραμένει εν μέρη , αλλά είναι κατανοητό ότι ΧΩΡΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ δεν διπρθωνετει

Ε ναι, φαίνεται να διόρθωσαν το πρόβλημα αλλά η φυσική είναι φυσική και δεν μπορούμε να την υπερβαίνουμε πάντα. Άρα πάμε για φύτεμα κεραιών. Ας κλείσουν τις τρύπες με micro τουλάχιστον 😏

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgebad said:

Χθες ήμουν στην τουμπα στο Hive για όσους το ξέρουν , το μαγαζί είναι στα όρια για να πιάνει από το PCI 40 της 1166 (το οποίο στην b20 έχει ΑΚΟΜΑ θέμα) και στην 1058 . Το θετικό οτι ακόμα και όταν κόλλησε στην b20 με ένα flight mode γυρνούσε σε αλλά cell , και έδινε αυτό .

https://www.speedtest.net/result/i/6060353576


Όποτε σίγουρα υπάρχει εξέλιξη παλιοτερα  θα καθόταν αιώνια σα αυτή την 800αρα . Το βασικό πρόβλημα παραμένει στην αμφιπολεως όταν περνάς με μεταφορικό μέσο , γιατί εκεί πντως δεν έχει και κάτι αλλο από πέρα από αυτή την b20 να συνδεθεί . Όταν εισαι όμως έξω πάει κομπλέ . Επίσης χθες κατάφερα να ξεκλειδώσω πατίνι Ridemovi στην Γεωργίου Παπανδρεοπυ στην Μαρτίου . Σε ένα πέρασμα που εκανα χθες είδα την b20 από την 101022 να παίζει εξαιρετικά και να έρχεται σε σημεία σε ακραίο χαμηλό Rsrp (-88) κάτι έχουν κάνει . Γενικα το handover φαίνεται να δουλεύει κλτρ . Το πρόβλημα παραμένει εν μέρη , αλλά είναι κατανοητό ότι ΧΩΡΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ δεν διπρθωνετει

Μια χαρά είσαι, στο Hype Society ήσουν στο κυκλικό;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Μια χαρά είσαι, στο Hype Society ήσουν στο κυκλικό;

Ναι σορρι το μπέρδεψα με το hive που άνοιξε στο κέντρο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgebad said:

Ναι σορρι το μπέρδεψα με το hive που άνοιξε στο κέντρο 

Δεν πειράζει, πάντως για την Ανθέων κάτω στο Μέγαρο Μουσικής όντως το βελτίωσαν το θεματάκι που είχαν και είναι λειτουργική. Εχω καιρό να ανέβω τούμπα βέβαια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, csmt said:

Μια στο κέντρο της Σίνδου θέλει δεν βρίσκει την 1005. Κατά τα άλλα καλώς ήρθες στα τριγύρω μέρη μας. Κάποια στιγμή με το καλό Samsung θέλει μια γύρα όλο τον κάμπο και της Πέλλας και της Ημαθίας μαζί με Αλμωπία εννοείται. Μέχρι τότε καλή διαμονή.

Λόγω δουλειάς ήρθα δεν έμεινα. Έχουν ξεφύγει έχουν καλύψει όλα τα Γιαννιτσά με ftth και όλα τα γύρω γύρω εργοστάσια κλπ, μακάρι να γίνει και στις υπόλοιπες επαρχιακές πόλεις αντίστοιχα και όχι μόνο τα κεντρικά σημεία. Στα του 5g τα γνωστά η μισή Χαλκιδόνα με χάλια κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...