Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα... Αδιόρθωτη αυτή η εταιρεία! Κρίμα γιατί το κινητό είναι τούμπανο και θα μπορούσε να υποστηρίξει ακόμα και 4CA με τα specs που έχει. Απαράδεκτη η Xiaomi στον τομέα του licensing! :down: :angry:

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και χρόνια πολλά

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να αλλαξω ηχο ειδοποιησης στο viber? Πλέον στις ειδοποίησεις δεν έχει επιλογή το ίδιο συμβαίνει στο mate 20 lite που έχει αδερφή μου

Αντίθετα σε mate 20 pro γίνεται..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Αδιόρθωτη αυτή η εταιρεία! Κρίμα γιατί το κινητό είναι τούμπανο και θα μπορούσε να υποστηρίξει ακόμα και 4CA με τα specs που έχει. Απαράδεκτη η Xiaomi στον τομέα του licensing! :down: :angry:

Ναι φιλε μην το παρεις.Χαλια αδιορθωτα αυτη η εταιρια.....κριμα απατο θα παει καθως δεν εχει 4+....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μην το παρεις.Χαλια αδιορθωτα αυτη η εταιρια.....κριμα απατο θα παει καθως δεν εχει 4+....

 

kostast1:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Poco: Καλυτερη μπαταρια απο τα τρια, headphone jack, πλαστικο, δεν εχει nfc και 4G+

mi8: amoled, καλυτερη πισω καμερα απο poco(οχι τρελα καλυτερη την ιδια κυρια καμερα εχουν απλα εχει optical image stabilization), nfc, ασυρματη φορτιση, ομορφο design, ελειψη headphone jack και μεγαλης μπαταριας, το γυαλι σπαει και θα το βαλεις μεσα σε πλαστικη θηκη

mix 3: amoled, ιδια καμερα με το mi 8, καινοτομια με τον slider, κινητο στολιδι, ουσιαστικα ειναι ενα πιο ακριβο mi 8 χωρις το notch αλλα με slider. τα ιδια πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.

 

Δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτερο κινητο αναμεσα στα τρια κατα την αποψη μου ειναι απλα στην προσωπικη αποψη του καθενος τι θελει. Ελπιζω να βοηθησα.

Το mi8 δεν παίρνει κάρτα μνήμης επίσης.... σημαντικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην Ελλάδα υπάρχει το 4G+ από όλες τις εταιρείες?

Πάντως εγώ με Wind στο Περιστέρι πιάνει δεν πιάνει το 4G, που σχεδόν πέφτει μέχρι και 2G.

Τι να το κάνω το 4G+ στο κινητό όταν δεν μου το παρέχει η ίδια η εταιρεία?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στην Ελλάδα υπάρχει το 4G+ από όλες τις εταιρείες?

Πάντως εγώ με Wind στο Περιστέρι πιάνει δεν πιάνει το 4G, που σχεδόν πέφτει μέχρι και 2G.

Τι να το κάνω το 4G+ στο κινητό όταν δεν μου το παρέχει η ίδια η εταιρεία?

Εχει.

Δεν εχει σε ολα τα σημεια φιλε,γενικα η εταιρια που λες εχει τα θεματα της,αλλα και παλι αλλου μπορει να εχει πολυ καλο σημα,εκει που δεν εχουν οι αλλοι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν εχω θεμα με το αν εχει 4G η το + αλλά στο gsm λεει οτι πιανει 4CA https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php#global (επιλεξτε show more στα δικτυα του κινητου)
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την gcam. Είμαι σε stable χωρίς root και σκοπεύω να κάνω μια δοκιμή να την περάσω. Έχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με την κάμερα του κινητού ή οι διαφορές είναι πολύ μικρές; Αν μετά θέλω να επιστρέψω στην αρχική κάμερα έχει θέλει πολύ δουλεία ή απλά την διαγράφω και τέλος;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την gcam. Είμαι σε stable χωρίς root και σκοπεύω να κάνω μια δοκιμή να την περάσω. Έχει τόσο μεγάλη διαφορά σε σχέση με την κάμερα του κινητού ή οι διαφορές είναι πολύ μικρές; Αν μετά θέλω να επιστρέψω στην αρχική κάμερα έχει θέλει πολύ δουλεία ή απλά την διαγράφω και τέλος;
Ούτε ροοτ χρειάζεται ούτε τίποτα. Μία απλή εφαρμογή είναι. Την κάνεις εγκατάσταση την δουλεύεις. Δεν σου αρέσει απλά την αφαιρείς. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδια δεν εχω θεμα με το αν εχει 4G η το + αλλά στο gsm λεει οτι πιανει 4CA https://www.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-9293.php#global (επιλεξτε show more στα δικτυα του κινητου)
Υποστηρίζει 4g+ αλλά όχι στους συνδυασμούς δικτύων που υπάρχουν στην Ελλάδα

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη νύχτα η gcam με το night mode της κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. Καμιά απολύτως σχέση με τη stock και το night mode της. Έχω βάλει και τις προτεινόμενες ρυθμίσεις του xda.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ροοτ χρειάζεται ούτε τίποτα. Μία απλή εφαρμογή είναι. Την κάνεις εγκατάσταση την δουλεύεις. Δεν σου αρέσει απλά την αφαιρείς. Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο

 

Όποτε απλά κατεβάζω το apk από το link που δίνει ο φίλος πιο πάνω (στην σελ. 314) το κάνω install και τέλος;

 

Τη νύχτα η gcam με το night mode της κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. Καμιά απολύτως σχέση με τη stock και το night mode της. Έχω βάλει και τις προτεινόμενες ρυθμίσεις του xda.

 

Εκτός από το night mode σε όλα τα υπόλοιπα βλέπεις διαφορά; Σε απλές photos, σε πορτρέτα, στο ΑΙ, στο HDR;

Κάποιο link για τις ρυθμίσεις στο XDA; Βλέπω έχει αρκετά posts.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78554074&postcount=2521

 

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις. Τις ακολούθησα κατά γράμμα, αν δεις τη σελίδα της gcam στο xda, εκεί βρίσκεται το link. Διαφορά έχω δει κυρίως στις νυχτερινές, όπου με τις ρυθμίσεις εφαρμόζει hdr+ κλπ. Για πορτρέτα με φως και γενικά φωτό με φως, καθώς και βίντεο, χρησιμοποιώ μόνο stock.

Οπότε gcam με night mode χρησιμοποιώ μόνο νύχτα. Πάει και αντίστροφα, τη νύχτα με χαμηλό φως μόνο gcam με night mode, χαχα!

Κάντε μια δοκιμή είτε έξω νύχτα είτε σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό, να βγάλετε το ίδιο πράγμα με night mode της stock και της gcam. Έτσι θα καταλάβετε, όσοι δεν το έχετε δοκιμάσει, τί διαφορά έχει.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78554074&postcount=2521

 

Αυτές είναι οι ρυθμίσεις. Τις ακολούθησα κατά γράμμα, αν δεις τη σελίδα της gcam στο xda, εκεί βρίσκεται το link. Διαφορά έχω δει κυρίως στις νυχτερινές, όπου με τις ρυθμίσεις εφαρμόζει hdr+ κλπ. Για πορτρέτα με φως και γενικά φωτό με φως, καθώς και βίντεο, χρησιμοποιώ μόνο stock.

Οπότε gcam με night mode χρησιμοποιώ μόνο νύχτα. Πάει και αντίστροφα, τη νύχτα με χαμηλό φως μόνο gcam με night mode, χαχα!

Κάντε μια δοκιμή είτε έξω νύχτα είτε σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό, να βγάλετε το ίδιο πράγμα με night mode της stock και της gcam. Έτσι θα καταλάβετε, όσοι δεν το έχετε δοκιμάσει, τί διαφορά έχει.

 

Παίρνουν όλες οι συσκευές gcam;

Link to comment
Share on other sites

Παίρνουν όλες οι συσκευές gcam;

 

Τί εννοείς; Όλα τα Poco, όλα τα xiaomi ή όλα τα κινητά γενικά; Όσον αφορά στα Poco, ναι, όλα.

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς; Όλα τα Poco, όλα τα xiaomi ή όλα τα κινητά γενικά; Όσον αφορά στα Poco, ναι, όλα.

 

Όλα τα Xiaomi; Και γενικά, υπάρχουν κινητά που δεν δέχονται την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Xiaomi; Και γενικά, υπάρχουν κινητά που δεν δέχονται την εφαρμογή;

 

Ο κάθε δημιουργός του προγράμματος από κει που το κατεβάζεις λέει σε ποια κινητά μπορεί να λειτουργήσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, στο σχόλιο είπα ότι εκτός από την s άρθρα και την note όλα τα άλλα είναι ψευτιές... Εγώ έχω 3 χρόνια το Redmi note 3 pro και η γυναίκα μου το leeco Le 2 pro... Της γυναίκας μου βγάζει τέλειες φωτό όμως το δικό μου άστα να πάνε... Γι αυτό το λόγο θέλω να αλλάξω εγώ και η γυναίκα μου επειδή τα έχει παίξει η μπαταρία... Θέλουμε κάμερα, αυτονομία και να είναι όμορφο.... Το Poco είναι γρήγορο και έχει καλή μπαταρία.... Από ομορφιά πάλι, πλαστικό.... Φωτογραφίες όμως;;;;;;;

 

Αν το leeco le 2 βγάζει τέλειες, σκέψου τι βγάζει με GCΑΜ ειδικά το Poco. Από ομορφιά, είναι χάρμα οφθαλμών. Υποκειμενικό μεν αλλά...αν την ομορφιά την καθορίζει το υλικό κατασκευής, τότε τι να πω... Μέχρι το 2012 δεν υπήρχαν γυάλινες πλάτες και ιστορίες, μετρημένες και σε τιμή στον ουρανό ήταν. Από πότε καθόρισε την ομορφιά το γυαλί, μέταλλο ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο; Μια χαρά πανέμορφο είναι το Poco (I have it right here in front of me).

 

Σε βάθος χρόνου (ή από την αρχή), όλοι καταλήγουν με κάποια θήκη. Χάνεται αυτόματα η όποια ομορφιά για την οποία το διάλεξες. Αν πάρεις γυάλινες πλάτες δε, η θήκη είναι βέβαιη. Για ποιον λόγο ψειρίζει κάποιος κάτι τέτοιο; Το poco στα λεφτά που είναι τώρα, ειδικά το 128ρι, είναι απλά μονόδρομος.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δε μπορεί να ζήσει χωρίς γυαλί, παίρνει θήκη με γυαλί και δε μαζεύει με το κουταλάκι το κινητό του στην πρώτη πτώση.....
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ρε παιδια... Για μενα δεν νοείται να εχω κινητό και να μην έχει την θήκη του και το tempered glass του... Απο την στιγμη που χρησιμοποιώ θήκη, τοτε το υλικό κατασκευής του μου ειναι εντελώς αδιάφορο...

Στην τελική αν θέλει κάποιος γυάλινη πλάτη, υπάρχουν και θήκες... Αλλα με την πρώτη ανώμαλη πτώση, θα την μαζεύει σε κομμάτια! Ανούσιο εντελώς περα απο την μοστρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ρε παιδια... Για μενα δεν νοείται να εχω κινητό και να μην έχει την θήκη του και το tempered glass του... Απο την στιγμη που χρησιμοποιώ θήκη, τοτε το υλικό κατασκευής του μου ειναι εντελώς αδιάφορο...

Στην τελική αν θέλει κάποιος γυάλινη πλάτη, υπάρχουν και θήκες... Αλλα με την πρώτη ανώμαλη πτώση, θα την μαζεύει σε κομμάτια! Ανούσιο εντελώς περα απο την μοστρα...

Ναι εχε βεβαια υποψην οτι η προστασια οθονη οσο καλη και να ειναι εχει επιττωσης στην χρωματικη αποδοση των χρωμάτων.

Αυτο για την ιστορια και μονο.

Και παλι για την ιστορια οτι πληρωνεις παιρνεις σε ποιοτητα κατασκευης.

Για αυτα που προσφερει το ποκο στα χρηματα του δεν περιμενα και καλυτερα υλικα κατασκευης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν είμαι και πολύ σχετικός με τις φωτογραφίες, νομίζω ότι ακόμα και σε κανονικές συνθήκες η Gcam έχει ασύγκριτα αποτελέσματα σε σχέση με τη στοκ.

Πολύ καλύτερο νεταρισμα και βάθος σε οποιαδήποτε φωτογραφία και βίντεο βγάλω.

Για τη νύχτα φυσικά τα είπαν οι προηγούμενοι

Link to comment
Share on other sites

Αν το leeco le 2 βγάζει τέλειες, σκέψου τι βγάζει με GCΑΜ ειδικά το Poco. Από ομορφιά, είναι χάρμα οφθαλμών. Υποκειμενικό μεν αλλά...αν την ομορφιά την καθορίζει το υλικό κατασκευής, τότε τι να πω... Μέχρι το 2012 δεν υπήρχαν γυάλινες πλάτες και ιστορίες, μετρημένες και σε τιμή στον ουρανό ήταν. Από πότε καθόρισε την ομορφιά το γυαλί, μέταλλο ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο; Μια χαρά πανέμορφο είναι το Poco (I have it right here in front of me).

 

Σε βάθος χρόνου (ή από την αρχή), όλοι καταλήγουν με κάποια θήκη. Χάνεται αυτόματα η όποια ομορφιά για την οποία το διάλεξες. Αν πάρεις γυάλινες πλάτες δε, η θήκη είναι βέβαιη. Για ποιον λόγο ψειρίζει κάποιος κάτι τέτοιο; Το poco στα λεφτά που είναι τώρα, ειδικά το 128ρι, είναι απλά μονόδρομος.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου.... Εξάλλου έχω αρχίσει και βλέπω πολύ θετικά το Poco και μάλλον θα πάρω δύο... Και για την γυναίκα μου....

Link to comment
Share on other sites

Στην σημερινή έκδοση (close) τα εικονίδια ειδοποιήσεων δεν εξαφανίζονται...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...