Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακάλυψα ένα μαγαζί στην περιοχή μου που με 20 ευρώ αλλάζει το ηχείο. Το παιδί που μίλησα στο τηλ μου είπε ότι πρόκειται για απλή επισκευή. Άνοιξε, άλλαξε, κλείσε. Μάλλον θα το πάω εκεί για να γλιτώσω την μανούρα στείλε, περίμενε 2-3 βδομάδες κοκ. Βέβαια θα χάσω την εγγύηση του καταστήματος.

 

Γιατι ειχες εγγυηση......:)

Περα απο το αστειο του θεματος,εαν σε καλυπτη τι καταστημα να το στειλεις,και εχεις βεβαια αλλη συσκευη να κανεις την δουλεια σου.

Εαν οχι δωσε το 20ρικο και τελος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν το στείλω Αθήνα θα επωμιστω σιγουρα τα ταχυδρομικά, για σκρουτζομαγαζα μιλαμε. Αυτα και μονο θα ειναι κανα 10αρικο,αν μου κανουν και ζαντζες οτι πηρε νερο κοκ; Θα το παω εδω που θα ειναι ετοιμο και σε 10 λεπτά να τελειωνω.
Link to comment
Share on other sites

Αν το στείλω Αθήνα θα επωμιστω σιγουρα τα ταχυδρομικά, για σκρουτζομαγαζα μιλαμε. Αυτα και μονο θα ειναι κανα 10αρικο,αν μου κανουν και ζαντζες οτι πηρε νερο κοκ; Θα το παω εδω που θα ειναι ετοιμο και σε 10 λεπτά να τελειωνω.

 

Να ι συμφωνώ,το ιδιο θα εκανα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να παρω αυτο η το mi8 και γιατι?

 

Υπαρχει σχετικο νημα για ερωτησεις σαν αυτη φιλε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ απο χθές του Poco F1 (64gb), έπειτα από αναμονή και "ψήσιμο" μηνών (κάλλιο αργά παρά ποτέ). Για όποιον ακόμη ενδιαφέρεται για το κινητό, το πήρα από τον Κωτσόβολο στα 289 ευρώ (το 128άρι ήταν ήδη εξαντλημένο) σε μία προσφορά που τρέχει μέχρι 08/09 (δώρο ο ΦΠΑ). Στα υπέρ της απόφασης μέτρησα την διετή εγγύηση της Infoquest και οπωσδήποτε τις 12 άτοκες δόσεις μέσω κάρτας (στο skroutz υπήρχε πιο φθηνά αλλά με αναμονή και βέβαια χωρίς την εδώ εγγύηση και τις δόσεις). Καλώς σας βρήκα!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την τελευταία stable, τελικά έχει μόνιμες ειδοποιήσεις μήπως και φύγω από την beta;
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση πάντως από beta σε stable, global και οι δύο, έγινε πολύ εύκολα.

Το θέμα το μοναδικό που με εκνευρίζει είναι πως ακόμα δεν έχουμε dark Mode στο κινητό. Το note 6 pro της γυναίκας το έχει εδώ και πολύ καιρό και είμαι πραγματικά πανέμορφο ιδίως τώρα που πολλά apps σιγά σιγά έχουν αυτή τη λειτουργία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση πάντως από beta σε stable, global και οι δύο, έγινε πολύ εύκολα.

Το θέμα το μοναδικό που με εκνευρίζει είναι πως ακόμα δεν έχουμε dark Mode στο κινητό. Το note 6 pro της γυναίκας το έχει εδώ και πολύ καιρό και είμαι πραγματικά πανέμορφο ιδίως τώρα που πολλά apps σιγά σιγά έχουν αυτή τη λειτουργία.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα γιατί δεν βάζεις dark mode με το τρόπο που υπάρχει στο youtube;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γιατί δεν βάζεις dark mode με το τρόπο που υπάρχει στο youtube;

+1

 

Υπάρχει στην rom του Pocο αλλά ακόμα κρυμμένο το έχει η Xiaomi

 

3 λεπτάκια είναι!

κατέβασμα και εγκατάσταση ADB drivers : http://dl.adbdriver.com/upload/adbdriver.zip

κατέβασμα και ξεζιπάρισμα του adb: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

και μερικές ρυθμίσεις στο κινητό όπως αναφέρονται στο παραπάνω video

και οι εντολες :

  • adb devices
  • adb shell settings put secure ui_night_mode 2
  • adb reboot

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε κάποιο μαύρο θέμα? Το ίδιο είναι με dark mode. Χωρίς μοντες κλπ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την Pixel experience να μας πειν αν εχει μονιμες ειδοποιησεις πανω αριστερα και dark mode ?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε κάποιο μαύρο θέμα? Το ίδιο είναι με dark mode. Χωρίς μοντες κλπ

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Έχω δοκιμάσει ουκ ολίγα. Όλα μα όλα από όσα έχω δοκιμάσει τρώνε κάποιο σκάλωμα κάπου κάπου και εκεί που περιμένεις σε κάποια οθόνη (πχ ρυθμίσεις) λευκό κείμενο σε μαυρο φόντο, παίρνεις μαυρο κείμενο σε μαυρο φόντο που δεν διαβάζεται και αναγκαστηκά πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση. :(

 

άσε που τα adb commands αυτά δεν τα λές και "μόντα"...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την Pixel experience να μας πειν αν εχει μονιμες ειδοποιησεις πανω αριστερα και dark mode ?
Και τα 2 υποστηρίζει η pe.
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 υποστηρίζει η pe.

Είναι καλή σαν rom? Αξίζει να πάω από dev eu σε pixel?

Link to comment
Share on other sites

Για να πάω από ελληνική dev σε pixel experience ξέρουμε τη διαδικασία? Σε κάποιο βίντεο είδα ότι κάτι για vendor κτλ. Αυτό τι είναι πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει ανδροιδ 10 το ποκο;
Ακόμα είναι νωρίς για να ξέρουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να πάω από ελληνική dev σε pixel experience ξέρουμε τη διαδικασία? Σε κάποιο βίντεο είδα ότι κάτι για vendor κτλ. Αυτό τι είναι πάλι?
Έχεις ήδη ξεκλειδωτο bootloader;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είναι νωρίς για να ξέρουμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις ήδη ξεκλειδωτο bootloader;

Ναι και έχω περάσει την ελληνικη dev απλά επειδή δεν περνει update σκέφτηκα να βάλω pixel experience

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις pixel κάνε backup τα αρχεία σου, θα χρειαστείς και έναν υπολογιστή. Κατεβάζεις το zip της pixel experience (αν θες magisk, κατεβάζεις και το zip του). Από το TWRP στο κινητό σου, κάνεις format στα data, internal storage, system, cache και dalvik. Περνάς στον εσωτερικό χώρο τα zip και τα κάνεις εγκατάσταση. Αυτό ήταν, κάνεις μια επανεκκίνηση κανονικά και θα ξεκινήσει το setup.
Link to comment
Share on other sites

Ρε τελάρα σου έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές τη διαδικασία. Αν δν θες να το κάνεις μη το κάνεις.
ρε φοβάμαι μη κάνω καμιά μαλάκια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να βάλεις pixel κάνε backup τα αρχεία σου, θα χρειαστείς και έναν υπολογιστή. Κατεβάζεις το zip της pixel experience (αν θες magisk, κατεβάζεις και το zip του). Από το TWRP στο κινητό σου, κάνεις format στα data, internal storage, system, cache και dalvik. Περνάς στον εσωτερικό χώρο τα zip και τα κάνεις εγκατάσταση. Αυτό ήταν, κάνεις μια επανεκκίνηση κανονικά και θα ξεκινήσει το setup.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει ανδροιδ 10 το ποκο;

 

Αν θυμάμαι καλά αυτά που διάβασα στο forum της Xiaomi, ήδη ελέγχουν Beta Android Q Miui.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τι διαφορά έχει η pixel experience με την pixel experience plus edition και αν η δεύτερη μπαίνει με την ίδια διαδικασία με τη πρώτη η αν αλλάζει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...