Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*#*#vowifi#*#* στο dialer για ενεργοποίηση wificalling σε miui (θα βγάλει ενα μνμ carrier check disabled)

σε custom rom μέσα απο τις ρυθμίσεις πρέπει να ενεργοποιηθει το εικονίδιο volte

TreLaras εχεις cosmote η vodafone ;

επίσης έχω δοκιμάσει πολλές custom ,η καλύτερη σε σταθερότητα wificalling/volte είναι η viper os (cosmote/vodafone)

και cosmote και Vodafone. Στην cosmote μου έβγαζε και επιλογή κλήσεων μέσω WiFi εντωμεταξυ πρόσεξα ότι κάποια στιγμή που έκανα κλήση μου έλεγε σε pixel κάτω από το τηλ κληση μέσω WiFi αλλά εικονίδιο δε βλέπω πουθενά ότι δουλεύει ενώ σε miui έβγαζε και εικονίδιο πάνω δεξιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όμως το vowifi δουλεύει μόλις έκανα κλήση μέσω wifi

Το volte δε ξέρω αν δουλεύει και δε μου δείχνει κάνε εικονίδιο ότι είναι ενεργα

Link to comment
Share on other sites

και cosmote και Vodafone. Στην cosmote μου έβγαζε και επιλογή κλήσεων μέσω WiFi εντωμεταξυ πρόσεξα ότι κάποια στιγμή που έκανα κλήση μου έλεγε σε pixel κάτω από το τηλ κληση μέσω WiFi αλλά εικονίδιο δε βλέπω πουθενά ότι δουλεύει ενώ σε miui έβγαζε και εικονίδιο πάνω δεξιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όμως το vowifi δουλεύει μόλις έκανα κλήση μέσω wifi

Το volte δε ξέρω αν δουλεύει και δε μου δείχνει κάνε εικονίδιο ότι είναι ενεργα

 

σε μερικές custom rom θέλει ενεργοποίηση του εικονιδίου απο τις extra ρυθμίσεις του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

σε μερικές custom rom θέλει ενεργοποίηση του εικονιδίου απο τις extra ρυθμίσεις του κινητού.
δλδ?

Άλλο bug φορτίζει το κιν φτάνει 100 αλλά το λαμπάκι που έχει κάτω στο κέντρο δε σβηνει

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να λειτουργεί αλλά να μην στο δείχνει.

 

Το λαμπάκι ανάβει συνέχεια όσο είναι στον φορτιστή, σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να λειτουργεί αλλά να μην στο δείχνει.

 

Το λαμπάκι ανάβει συνέχεια όσο είναι στον φορτιστή, σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό.

 

ακριβώς το volte/vowifi λειτουργεί απλά δεν έχεις την ένδειξη σε εικονίδιο

στην viperOS και σε μερικές άλλες rom απλά θέλει ενεργοποίηση να το εμφανίζει .το εικονίδιο παίζει απο rom σε rom , πχ σε εμένα γράφει πάντα volte ακόμα και αν χρησιμοποιεί vowifi αλλες πάλι έχουν εικονίδιο HD

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να λειτουργεί αλλά να μην στο δείχνει.

 

Το λαμπάκι ανάβει συνέχεια όσο είναι στον φορτιστή, σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό.

σε miui όταν φορτίσει 100 τις 100 σβήνει το λαμπακι

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακριβώς το volte/vowifi λειτουργεί απλά δεν έχεις την ένδειξη σε εικονίδιο

στην viperOS και σε μερικές άλλες rom απλά θέλει ενεργοποίηση να το εμφανίζει .το εικονίδιο παίζει απο rom σε rom , πχ σε εμένα γράφει πάντα volte ακόμα και αν χρησιμοποιεί vowifi αλλες πάλι έχουν εικονίδιο HD

σε pixel δλδ ενεργοποιειται δλδ κάπως να το βγάζει η απλά το αφήνω έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Και αφού κατάφερα να κολλήσω το κιν το πήγα σε φίλο και μου πέρασε μια oxygen is αλλά δε μπορώ με τπτ να βάλω αθόρυβο το κιν και να έχει και δόνηση

Ξερει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτή η επιλογή είναι στον ήχο. "δόνηση όταν αθόρυβο"

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτή η επιλογή είναι στον ήχο. "δόνηση όταν αθόρυβο"

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

δεν ,υπάρχει.τουλαχιστον στην pixel ήταν εκεί που αυξομειωνες την ενταση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετα τη τελευταία αναβάθμιση οταν ξεπερνάω το ημερήσιο όριο των δεδομένων μου δεν μου βγάζει ειδοποίηση οπως παλια. Τους το εκανα και αναφορά. Συμβαίνει και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να λειτουργεί αλλά να μην στο δείχνει.

 

Το λαμπάκι ανάβει συνέχεια όσο είναι στον φορτιστή, σε όλα τα κινητά γίνεται αυτό.

οταν ομως φτασει 100 δε σβηνει υπαρχει καποια ρυθμιση που δε τη βλεπω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα oxygenOs και δεν εχει επιλογη να βαλεις το κιν αθορυβο με δονηση

βαζω pixel experience και αντι να σου δειχνει πανω δεξια το εικονιδιο πχ του messenger οταν εχεις μηνυμα σου δειχνει κουκκιδα συν οτι οταν φορτισει το κινητο δε σβηνει το λαμπακι led

ξερει κανεις μηπως τι παιζει ?αλλιως θα ξαναγυρισω παλι σε dev miui

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν καλώ κάποιον και δεν απαντήσει αν με καλέσει μετά από λίγη ώρα και απαντήσω η οθόνη δεν δείχνει ότι απάντησα αλλά ότι τον παίρνω εγώ τηλ και το πίσω λεντ συνεχίζει να αναβοσβήνει σαν να μην απάντησα στην κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν καλώ κάποιον και δεν απαντήσει αν με καλέσει μετά από λίγη ώρα και απαντήσω η οθόνη δεν δείχνει ότι απάντησα αλλά ότι τον παίρνω εγώ τηλ και το πίσω λεντ συνεχίζει να αναβοσβήνει σαν να μην απάντησα στην κλήση.
για τη ρομ ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μιας κ βλέπω ότι έχει ξεκινήσει μια μικρή συζήτηση για custom roms, μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθυνα αν η lineageos είναι αξιόπιστη κ αν έχει υποστήριξη κ ενημερώσεις;

Εμφανίζει τις "παιδικές ασθένειες" κ άλλων custom roms όπως πχ το led Light ή κάποια κολληματακια στις κλήσεις ή είναι απροβληματιστη;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση διαπίστωσα 2 σημαντικά προβλήματα. Το πρώτο και κύριο ότι 2 φορές κλείνει το κινητό, δεν ανοίγει με κανένα πλήκτρο. Περνούν 30-40 δευτερόλεπτα και επανέρχεται.Έχει συμβεί σε άλλον;

Και το δεύτερο, με κάποιες εφαρμογές όπως το Τουιτερ που δεν μπορώ να τουιταρω. Απεγκατεστησα την εφαρμογή, την ξαναέβαλα αλλά μετά από λίγες μέρες πάλι τα ίδια.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει pixel experience εδω και 5 μερες χωρίς κανένα πρόβλημα. Η μπαταρία στα ίδια, το performance στα ιδια και για gestures έβαλα το fluid ng και ειναι εντάξει σχεδόν το ίδιο καλό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση διαπίστωσα 2 σημαντικά προβλήματα. Το πρώτο και κύριο ότι 2 φορές κλείνει το κινητό, δεν ανοίγει με κανένα πλήκτρο. Περνούν 30-40 δευτερόλεπτα και επανέρχεται.Έχει συμβεί σε άλλον;

 

Και το δεύτερο, με κάποιες εφαρμογές όπως το Τουιτερ που δεν μπορώ να τουιταρω. Απεγκατεστησα την εφαρμογή, την ξαναέβαλα αλλά μετά από λίγες μέρες πάλι τα ίδια.

Σαν να μην έκατσε καλά η αναβάθμιση, κάνε μια επαναφορά αρχικά..
Link to comment
Share on other sites

[/color]εβαλα oxygenOs και δεν εχει επιλογη να βαλεις το κιν αθορυβο με δονηση

βαζω pixel experience και αντι να σου δειχνει πανω δεξια το εικονιδιο πχ του messenger οταν εχεις μηνυμα σου δειχνει κουκκιδα συν οτι οταν φορτισει το κινητο δε σβηνει το λαμπακι led

ξερει κανεις μηπως τι παιζει ?αλλιως θα ξαναγυρισω παλι σε dev miui

 

Ως προς το Pixel Xperience, φανταζομαι οτι εχεις το notch ενεργοποιημενο. Εγω οσο ειχα τη ρομ, το ειχα μαυρισμενο γιατι μου εσπαγε τα νευρα. Ισως αυτο να φταιει, λογω δηλαδη notch να στο δειχνει ετσι. Και στο μιυι νμζ το ιδιο κανει.

Οσο για το λαμπακι κατα την φορτιση, δε θυμαμαι εμενα να αναβε καθολου, οσο φορτιζε. Οπως και να εχει, η ενεργεια που τραβαει, ειδικα οσο φορτιζει, οπου την ξαναπαιρνει αμεσως πισω, ειναι αμελητεα. Αν ομως θες να ενημερωνεσαι για το ποτε τελειωσε η φορτιση, κατεβασε την εφαρμογη AccuBattery. Εχει ρυθμιση να σε ειδοποιει σε οποιο ποσοστο μπαταριας θες απο 50% και πανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω περάσει pixel experience εδω και 5 μερες χωρίς κανένα πρόβλημα. Η μπαταρία στα ίδια, το performance στα ιδια και για gestures έβαλα το fluid ng και ειναι εντάξει σχεδόν το ίδιο καλό.

 

Εμενα αν δεν κανω λαθος, ετρωγε τη μπαταρια αρκετα γρηγορα το PE

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αν δεν κανω λαθος, ετρωγε τη μπαταρια αρκετα γρηγορα το PE

 

Εμενα αυτή τη στιγμή είναι με 6 ώρες και 20 λεπτά sot και ούτε χαμιλη φωτεινότητα εχω ούτε λίγες εφαρμογές να τρέχουν από πίσω. Πάντως έχω περάσει την pixel experience plus όχι την απλή.

Link to comment
Share on other sites

Το "Λειτουργία για την εφαρμογή Chrome" που μου δείχνει ότι προσπαθεί να κατεβάσει τι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ σκέψη και επειδή ήταν αγαπημένη η miui rom, αποφάσισα να αλλάξω λειτουργικό. Το θέμα μου ήταν, όπως έχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ, ότι είχα θέμα με το ρούτερ της δουλειάς μου και μόνο και δεν μπορούσα να συνδεθώ. Οπότε αφού το είχα ξεκλείδωτο το bootloader, πέρασα το twrp recovery έκανα wipe τα πάντα. Πέρασα την Pixel Experience 20190906-0709-OFFICIAL, μετά έκανα flash το Disable-Force-Encryption-Teble.zip για να μην είναι κρυπτογραφημένο, μην με ρωτάτε το διάβασα παραπάνω:lol:. Πέρασα και το magisk για root. Και τι να πω; βρήκα την υγειά μου, κανένα θέμα με το wifi της δουλειάς, οι εφαρμογές κάποιες όπως πχ το amazfit λειτουργούν καλύτερα. Άλλη φάση η pixel εμπειρία, οπότε δεν το μετανιώνω ούτε καν και ας έπρεπε να ξαναστήσω τις εφαρμογές μου απ' την αρχή. Μου έλειπε το gestures αλλά με το Fluid NG το απέκτησα, είναι ελάχιστα λιγότερο καλό απ' την gestures της μιουι. Το μόνο που μου λείπει απ' την miui rom είναι η κάμερα της και το double to wake up. Εάν υπάρχει εφαρμογή για το διπλό ταπ για άνοιγμα οθόνης ή κάπου το apk να παίζει για κάμερα, ενημερώστε με! προς το παρόν το ψάχνω και εγώ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαζες την pixel experience plus (που είναι από τον ίδιο developer) θα είχες και douple tap και screenshot με τρία δάχτυλα και κάποιες μικρές έξτρα λειτουργίες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...