Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aragorn, δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Πιθανότατα θα στρώσουν όλα τα προβλήματα που αναφέρεις. Γενικά θεωρώ ότι είναι κακή ιδέα να μην έχεις το τελευταίο patch ασφαλείας, την εποχή που έχουμε όλα τα δεδομένα μας σε μια συσκευή. Εκτός αν όντως δυσλειτουργεί η συσκευή λόγω του update. Πριν κάνεις κάποια ενέργεια, δοκίμασε την επαναφορά. Προσοχή όμως, να έχεις backup των δεδομένων σου, επειδή διαγράφονται όλα τα δεδομένα της συσκευής, κάνοντας επαναφορά.
Link to comment
Share on other sites

Aragorn, δοκίμασες να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Πιθανότατα θα στρώσουν όλα τα προβλήματα που αναφέρεις. Γενικά θεωρώ ότι είναι κακή ιδέα να μην έχεις το τελευταίο patch ασφαλείας, την εποχή που έχουμε όλα τα δεδομένα μας σε μια συσκευή. Εκτός αν όντως δυσλειτουργεί η συσκευή λόγω του update. Πριν κάνεις κάποια ενέργεια, δοκίμασε την επαναφορά. Προσοχή όμως, να έχεις backup των δεδομένων σου, επειδή διαγράφονται όλα τα δεδομένα της συσκευής, κάνοντας επαναφορά.

Οκ, θα το δοκιμάσω να δούμε. Σε ευχαριστώ

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

menioseten το μαύρο φόντο πως το έχεις;

Μέσω εντολής ADB

Γράψε στο Google ή YouTube

How enable dark mode pocophone f1

Πρέπει να κάνεις εγκατάσταση πρώτα τους drives στο pc σου.

 

 

 

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Νέα λειτουργία το digital weelbeing αλλά δν ξέρω σε τι χρησιμεύει..

Ειναι εφαρμογη που υπαρχει στα πιξελ και σ επειτρεπει να ελεγχεις ποση ωρα εισαι σε καθε εφαρμογη και να επιλεγεις να μη σε αφηνει πανω πχ απο 1 ωρα στο ινστα κλπ. παιξε λιγακι μαζι της ή αν θες πιο πολελς πληροφοριες γοογλαρε το

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα διάβαζα αυτό το άρθρο https://gr.gizchina.com/2019/09/24/miui-11-official-full-device-list/?fbclid=IwAR1uO-WgBdxVdV3MbD1zoGabkPBCIwl1zDII3DKYFKUIvwpXEl8C5crFgIs και δεν βλέπω πουθενά το Poco να παίρνει την Miui 11. Έτσι θα το αφήσουν το Poco τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα διάβαζα αυτό το άρθρο https://gr.gizchina.com/2019/09/24/miui-11-official-full-device-list/?fbclid=IwAR1uO-WgBdxVdV3MbD1zoGabkPBCIwl1zDII3DKYFKUIvwpXEl8C5crFgIs και δεν βλέπω πουθενά το Poco να παίρνει την Miui 11. Έτσι θα το αφήσουν το Poco τελικά;

 

Υπομονή και 10ρια θα πάρουμε και miui 11

[FAQ] POCO F1 Android 10 and MIUI 11 availability https://c.mi.com/thread-2436635-1-0.html

 

 

Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με Alvin στο Twitter, το πιο πιθανό είναι πρώτα να πάρουμε miui 11 έχοντας Android 9 και αργότερα, σε ξεχωριστό update, Android 10 (εννοείται με miui 11 και αυτό). Φαίνεται λοιπόν ότι ένα χρόνο μετά, σχεδόν 1,5, θα έχουμε κανονικές μόνιμες ειδοποιήσεις στο notch αλλά και dark mode. Κάλλιο πολύ πολύ πολύ αργά, παρά ποτέ.

 

Επίσης. Δύο πραγματακια ωραία που έχω παρατηρήσει και δεν τα έχει γράψει κανείς. Πλέον μπορείς να εφαρμόσεις ένα θέμα στο κινητό εν μέρει. Δηλαδή να έχεις το Poco theme μόνο για τα εικονίδια και όχι για όλο το σύστημα, την οθόνη κλειδώματος και την αρχική οθόνη. Κάνεις οποίο συνδυασμό θες πια. Για παράδειγμα Εικονίδια classic theme, εικονίδια συστήματος Poco theme και lockscreen από κάποιο άλλο θέμα ή από οποίο θες. Προφανώς μπορείς να έχεις ένα θέμα για όλες τις παραμέτρους. Αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις συνδυασμούς

Πολύ ωραίο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που λέω πιο πάνω με τα θέματα ήρθε με το 10.3.6 ή με το 10.3.7, δεν είμαι σίγουρος. Πάντως όχι με την τελευταία, την 10.3.8

 

Το δεύτερο που ήθελα να πω είναι ότι στην ενημέρωση συστήματος, αν πας στις τρεις τελιτσες, στις ρυθμίσεις ενημερώσεις, έχει επιλογή για να λαμβάνεις "νωρίτερα από τους άλλους" τις ενημερώσεις συστήματος. Ίσως με αυτή την επιλογή να μη χρειάζεται να αλλάζουμε περιοχή για να πάρουμε νωρίς τις stable. Και ίσως έτσι να παίρνουμε από τους πρώτους τα νέα updates, αυτό που αδοκιμα λένε "stable beta". Δεν είναι beta, μπερδεύει πολύ κόσμο αυτό. Είναι τα πρώτα κομμάτια της ενημέρωσης που δίνονται σε λίγους ώστε να διαπιστωθεί ότι δεν υπάρχει χοντρό θέμα. Έπειτα, αν όλα πάνε καλά, σταδιακά μοιράζονται σε όλους οι ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα καλό και εύχρηστο πρόγραμμα να μου προτείνετε για back up τηλεφωνικού καταλόγου;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βγηκε σε πολυ καλη τιμη το 128gb στα 249€ λογω mi2fest σκεφτομαι για αγορα. Ποσο σας κραταει η μπαταρια σε οσουν το εχουν; Η χρηση μου ειναι gps (gmaps) , bt κλησεις , mail και viber σχεδον ολη μερα. Παιχνιδια κλπ δε με ενδιαφερουν.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βγηκε σε πολυ καλη τιμη το 128gb στα 249€ λογω mi2fest σκεφτομαι για αγορα. Ποσο σας κραταει η μπαταρια σε οσουν το εχουν; Η χρηση μου ειναι gps (gmaps) , bt κλησεις , mail και viber σχεδον ολη μερα. Παιχνιδια κλπ δε με ενδιαφερουν.

 

Μια χαρα ειναι η μπαταρια... Τωρα για χρονους δεν ξερω, γτ το φορτιζω ως το 65%, αλλά θα σου τους πουν οι αλλοι.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων διαγράφονται και όλες οι εγκατεστημένες εφαρμογές;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Με την επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων διαγράφονται και όλες οι εγκατεστημένες εφαρμογές;

 

Ναι, διαγράφονται όλα, το κινητό θα είναι όπως όταν το αγόρασες. Μόνο τα δεδομένα της micro SD δε διαγράφονται.

 

Μπορείς όμως με τη χρήση του home screen backup του mi cloud αλλά και του sync της Google να τα επαναφέρεις όλα όπως ήταν πριν. Συγχρονιζεις και τις 2 υπηρεσίες πριν την επαναφορά και αποθηκεύονται τα δεδομένα σου στο cloud. Αυτό παίρνει λίγη ώρα, ανάλογα με την ταχύτητα της σύνδεσης που έχεις (εννοείται σε wifi και όχι σε δεδομένα κινητής!).

Επειτα, αφού κανείς την επαναφορά, κάνεις login στους λογαριασμούς σου mi και Google και σιγά σιγά κατεβαίνουν τα δεδομένα που ανέβασες στο cloud. Παράλληλα εγκαθίστανται όλες οι εφαρμογές που είχες, αποκαθίστανται όλες οι ρυθμίσεις κλπ. Σε περίπου μισή με μία ώρα όλα είναι σχεδόν όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα και εγώ την 10.3.8 χωρίς να χρειάζεται να αλλάξω χώρα. Με αυτή την αναβάθμιση γενικά το κινητό φαίνεται ακόμα καλύτερο και πιο γρήγορο.

Για να δούμε, καλά βλέπω οτι πάμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω σημερα απι mi store.

1. Δεν εχει ξεκλειδωμα προσωπου;

2. Εχουμε καποιο ποστ για gcam; Ποια να κατεβασω, ρυθμισεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Eισαι ευχαριστημενος φιλε απο την πρωτη σου επαφη με το κινητο;Καλοριζικο!

 

Τελευταια δουλευα mi9 και note 7.

Σε ταχυτητα ειναι σφαιρα. Καμερα δεν εχω δει.

Στην οθονη ειναι φτωχα τα πραγματα αλλα το περιμενα. Συνολικα καλυψε τις προσδοκιες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν πολύ κατατοπιστικος. Ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες

Ναι, διαγράφονται όλα, το κινητό θα είναι όπως όταν το αγόρασες. Μόνο τα δεδομένα της micro SD δε διαγράφονται.

 

Μπορείς όμως με τη χρήση του home screen backup του mi cloud αλλά και του sync της Google να τα επαναφέρεις όλα όπως ήταν πριν. Συγχρονιζεις και τις 2 υπηρεσίες πριν την επαναφορά και αποθηκεύονται τα δεδομένα σου στο cloud. Αυτό παίρνει λίγη ώρα, ανάλογα με την ταχύτητα της σύνδεσης που έχεις (εννοείται σε wifi και όχι σε δεδομένα κινητής!).

Επειτα, αφού κανείς την επαναφορά, κάνεις login στους λογαριασμούς σου mi και Google και σιγά σιγά κατεβαίνουν τα δεδομένα που ανέβασες στο cloud. Παράλληλα εγκαθίστανται όλες οι εφαρμογές που είχες, αποκαθίστανται όλες οι ρυθμίσεις κλπ. Σε περίπου μισή με μία ώρα όλα είναι σχεδόν όπως πριν.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου συνέβει το ίδιο 4 φορές, χωρίς όμως επανεκκίνηση και όντας ακόμα σε 10.3.7. global stable. Έβαζα αυτό που ήθελα και μετα από μισή ώρα, πήγαινε πάλι στο εργοστασιακό. Από το απόγευμα χθες όμως μέχρι και τώρα όλα είναι πάλι νορμάλ.
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου συνέβει το ίδιο 4 φορές, χωρίς όμως επανεκκίνηση και όντας ακόμα σε 10.3.7. global stable. Έβαζα αυτό που ήθελα και μετα από μισή ώρα, πήγαινε πάλι στο εργοστασιακό. Από το απόγευμα χθες όμως μέχρι και τώρα όλα είναι πάλι νορμάλ.

 

Μου το έκανε και εμένα χθες 3 φορές αλλά πιστεύω ότι φταίει μια ενημέρωση που έκαναν στα θέματα caroysel γιατί από τότε ξεκίνησε να μου το κάνεικαι εμένα.

Επίσης ευχαριστώ τους δύο φίλους που απντησνα σε δύο ερωτήματα μου πιο πάνω αλλά δεν μπορούσα Ν τους ευχαριστήσω.

Μετην 10.3.8.0 πάντως το κινητό είναι πιο σμουθ και νομίζω πως η αυτονομία σε αυτήν την έκδοση είναι στα καλύτερα της. Με την 10.3.7.0 είχα πολλά προβλήματα όπως πάγωμα εφαρμογών αυτονομία και λοιπά..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ο αδερφος μου ψαχνει για tempered glass που να πιανει ΟΛΗ την οθονη αλλα χωρίς μαυρο πλαισιο γυρω γυρω.

 

εχει βρει κανεις τπτ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα και εγώ την 10.3.8 χωρίς να χρειάζεται να αλλάξω χώρα. Με αυτή την αναβάθμιση γενικά το κινητό φαίνεται ακόμα καλύτερο και πιο γρήγορο.

Για να δούμε, καλά βλέπω οτι πάμε. :)

Σου έγινε πιο γρήγορο από ένα security patch? Πλάκα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...