Jump to content

Poco F1


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από πολύ σκέψη και επειδή ήταν αγαπημένη η miui rom, αποφάσισα να αλλάξω λειτουργικό. Το θέμα μου ήταν, όπως έχω ξαναπεί σε προηγούμενο ποστ, ότι είχα θέμα με το ρούτερ της δουλειάς μου και μόνο και δεν μπορούσα να συνδεθώ. Οπότε αφού το είχα ξεκλείδωτο το bootloader, πέρασα το twrp recovery έκανα wipe τα πάντα. Πέρασα την Pixel Experience 20190906-0709-OFFICIAL, μετά έκανα flash το Disable-Force-Encryption-Teble.zip για να μην είναι κρυπτογραφημένο, μην με ρωτάτε το διάβασα παραπάνω:lol:. Πέρασα και το magisk για root. Και τι να πω; βρήκα την υγειά μου, κανένα θέμα με το wifi της δουλειάς, οι εφαρμογές κάποιες όπως πχ το amazfit λειτουργούν καλύτερα. Άλλη φάση η pixel εμπειρία, οπότε δεν το μετανιώνω ούτε καν και ας έπρεπε να ξαναστήσω τις εφαρμογές μου απ' την αρχή. Μου έλειπε το gestures αλλά με το Fluid NG το απέκτησα, είναι ελάχιστα λιγότερο καλό απ' την gestures της μιουι. Το μόνο που μου λείπει απ' την miui rom είναι η κάμερα της και το double to wake up. Εάν υπάρχει εφαρμογή για το διπλό ταπ για άνοιγμα οθόνης ή κάπου το apk να παίζει για κάμερα, ενημερώστε με! προς το παρόν το ψάχνω και εγώ.
οι ειδοποιησεις πανω αριστερα σου βγαινουν κανονικα με το εικονιδιο της καθε εφαρμογης η μονο κουκιδα ?εγω την ειχα βαλει πριν δεκα μερες και εβγαζε κουκιδα μονο συν οτι οταν φορτιζε το κιν 100 δεν εσβηνε το λεντ
Link to comment
Share on other sites

Αν έβαζες την pixel experience plus (που είναι από τον ίδιο developer) θα είχες και douple tap και screenshot με τρία δάχτυλα και κάποιες μικρές έξτρα λειτουργίες.

 

Εχεις καποιον οδηγο για το πως να περασουμε την pixel experience plus? Ειναι απρόβληματιστη? Εχει κατι που δεν λειτουργει? Η gcam μπαινει οπως πριν με ενα απλο apk?

Link to comment
Share on other sites

οι ειδοποιησεις πανω αριστερα σου βγαινουν κανονικα με το εικονιδιο της καθε εφαρμογης η μονο κουκιδα ?εγω την ειχα βαλει πριν δεκα μερες και εβγαζε κουκιδα μονο συν οτι οταν φορτιζε το κιν 100 δεν εσβηνε το λεντ

 

Kουκίδα βγαίνουν, τώρα που το είπες. Το led όμως σβήνει έβαλα μια που είναι 7/9 καινούργια δλδ. Εμένα μ αρέσει το pixel σαν ρομ. Εσύ ποια έχεις; και είναι καλύτερη θεωρείς; μια και που πήρα το κολάι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις καποιον οδηγο για το πως να περασουμε την pixel experience plus? Ειναι απρόβληματιστη? Εχει κατι που δεν λειτουργει? Η gcam μπαινει οπως πριν με ενα απλο apk?

 

Εγω πέρασα σήμερα την plus κανονικά κάνεις format data, την περνάς και μετά βάζεις εάν δεν θες να κρυπτογραφηθεί το κινητό σου το disable force encryption, το magisk εάν θέλεις να είσαι ροοτ και αυτό ήταν. Την έχω ώρες οπότε δεν έχω άποψη.. σίγουρα μειον ειναι ότι έχει κουκίδα αντί για το εικονίδιο της εφαρμογής πάνω στις ειδοποιήσεις.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Kουκίδα βγαίνουν, τώρα που το είπες. Το led όμως σβήνει έβαλα μια που είναι 7/9 καινούργια δλδ. Εμένα μ αρέσει το pixel σαν ρομ. Εσύ ποια έχεις; και είναι καλύτερη θεωρείς; μια και που πήρα το κολάι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω πέρασα σήμερα την plus κανονικά κάνεις format data, την περνάς και μετά βάζεις εάν δεν θες να κρυπτογραφηθεί το κινητό σου το disable force encryption, το magisk εάν θέλεις να είσαι ροοτ και αυτό ήταν. Την έχω ώρες οπότε δεν έχω άποψη.. σίγουρα μειον ειναι ότι έχει κουκίδα αντί για το εικονίδιο της εφαρμογής πάνω στις ειδοποιήσεις.

εγώ με αυτό ξενέρωσα με τις κουκιδες

Πρέπει να κατεβάζεις το κουρτίνακι για να δεις απο που έχεις ειδοποίηση πχ που είναι σπαστικο

Και γω τη τελευταία είχα βάλει αλλά το Led δεν έσβηνε δε ξέρω γιατί και σπαστικά και ξαναγύρισα σε miui. Φαντάσου ότι η ozygen που είναι ακριβώς η ίδια με την pixel έχει να διαλέξεις κουκίδα η εικονίδιο αλλά δεν έχει κουμπάκι να βάλεις το κιν σε αθορυβο

Εγώ πχ σε miui βάζω το κιν αθόρυβο με δονηση

Στην pixel αυτό το έχει όταν πατήσεις το κουμπί εντασης

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν είχε η pixel εικονίδια στις ειδοποιήσεις και σε μένα έσβηνε το Led στη φόρτιση θα ήταν ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Κουκίδα βγάζει αν είναι πάνω από μια ή δυο οι ειδοποιήσεις και δν χωράνε να εμφανιστούν όλες. Αν χωράνε δείχνει κανονικά το εικονίδιο της ειδοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Κουκίδα βγάζει αν είναι πάνω από μια ή δυο οι ειδοποιήσεις και δν χωράνε να εμφανιστούν όλες. Αν χωράνε δείχνει κανονικά το εικονίδιο της ειδοποίησης.

Εγώ όταν την έβαλα και μια ειδοποίηση να είχε κουκίδα έβγαζε

Link to comment
Share on other sites

Κουκίδα βγάζει αν είναι πάνω από μια ή δυο οι ειδοποιήσεις και δν χωράνε να εμφανιστούν όλες. Αν χωράνε δείχνει κανονικά το εικονίδιο της ειδοποίησης.
Έχεις δίκιο σ αυτό...σε μια και μόνο ειδοποίηση φαίνεται.. μετά γίνεται κουκίδα. Εγώ θα μείνω στην pixel γιατί έχω θέμα με miui και WiFi.

Ψάχνω να βρω επίσης την miui κάμερα, εάν ξέρει κανείς. Γιατί μια που δοκίμασα αναγκαστικα να περάσω ξανά την pixel καθώς δεν έκανε boot μετά απ' το φλασαριμα.

 

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σ αυτό...σε μια και μόνο ειδοποίηση φαίνεται.. μετά γίνεται κουκίδα. Εγώ θα μείνω στην pixel γιατί έχω θέμα με miui και WiFi.

Ψάχνω να βρω επίσης την miui κάμερα, εάν ξέρει κανείς. Γιατί μια που δοκίμασα αναγκαστικα να περάσω ξανά την pixel καθώς δεν έκανε boot μετά απ' το φλασαριμα.

 

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το Led της μπαταρίας όταν φορτίσει 100 σβήνει σε pixel γιατί εμενα έμενε ανοιχτο
Link to comment
Share on other sites

Από 2 ειδοποιήσεις κ πάνω βγάζει κουκίδα. Όσον αφορά το led, σε όσες custom rom έχω δοκιμάσει μένει ανοιχτό όταν φορτίσει πλήρως.

65241afe30d04db4af253b7f23d31e03.jpg

 

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Από 2 ειδοποιήσεις κ πάνω βγάζει κουκίδα. Όσον αφορά το led, σε όσες custom rom έχω δοκιμάσει μένει ανοιχτό όταν φορτίσει πλήρως.

65241afe30d04db4af253b7f23d31e03.jpg

 

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

 

Ενώ σε miui όταν το βάζεις ανάβει συνεχόμενα και όταν φορτίσει 100 σβήνει για να σου δείχνει ότι φόρτισε το κιν

Εγώ πχ τι αφήνω να φορτίσει και απ το Led καταλαβαίνω αν φόρτισε φουλ η οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από 2 ειδοποιήσεις κ πάνω βγάζει κουκίδα. Όσον αφορά το led, σε όσες custom rom έχω δοκιμάσει μένει ανοιχτό όταν φορτίσει πλήρως.

65241afe30d04db4af253b7f23d31e03.jpg

 

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

 

Για τις κουκίδες έχει μήπως κάποια ρύθμιση γιατί εμενα πριν μια βδομάδα που την είχα βάλει ακόμα και μια ειδοποίηση να είχα πχ από messenger πάλι κουκίδα μου εβγαζε

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω πειραξει κατι.(PE Plus)

Το led όταν φορτίσει το κιν στο 100 σβήνει η παρμενει αναμμένο?

Link to comment
Share on other sites

Σε global stable, μόλις το κινητό φτάσει στο 100% το LED σβήνει και σταματά η φόρτιση.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Το "Λειτουργία για την εφαρμογή Chrome" που μου δείχνει ότι προσπαθεί να κατεβάσει τι είναι;

 

Το παρατήρησα και εγώ αυτό τις τελευταίες μέρες και όταν πατάω πάνω απλά με πάει στο play store και δεν κάνει τίποτα. Και το κάνει συχνά. Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα και εγώ αυτό τις τελευταίες μέρες και όταν πατάω πάνω απλά με πάει στο play store και δεν κάνει τίποτα. Και το κάνει συχνά. Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

Τα ίδια κάνει και σε εμένα. Νομίζω είναι ευθείς ενημερώσεις από την εταιρεία για να παρακάμπτει το playstore. Κάπου το άκουσα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε global stable, μόλις το κινητό φτάσει στο 100% το LED σβήνει και σταματά η φόρτιση.
σε pixel experien e δε σβήνει ποτε
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, παρελαβα καταπληκτικη θήκη και σας την προτεινω https://www.aliexpress.com/item/32922795340.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2cea4c4dOccpbG

Σφιχτη επανω στο κιν, και με πλαστικο στο εμπρος μερος για τις πτωσεις, καθως ειχα βαρεθει να αλλαζω τζαμακια. Ακομα και της νιλκιν που εσκασα 15€, εσπασε με πτωση απο το υψος κρεβατιου.

Αντιθέτως, θηκη Mofi σκληρη, επετρεπε σε σωματιδια να μπαινουν στην πλατη, με αποτελεσμα πλεον να ειναι τοσο γρατζουνισμενη η πλατη, που καλυτερα να μην φοραγα καθολου θηκη. ιδου και ο ενοχος https://www.aliexpress.com/item/32921851333.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTIgi6D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, παρελαβα καταπληκτικη θήκη και σας την προτεινω https://www.aliexpress.com/item/32922795340.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2cea4c4dOccpbG

Σφιχτη επανω στο κιν, και με πλαστικο στο εμπρος μερος για τις πτωσεις, καθως ειχα βαρεθει να αλλαζω τζαμακια. Ακομα και της νιλκιν που εσκασα 15€, εσπασε με πτωση απο το υψος κρεβατιου.

Αντιθέτως, θηκη Mofi σκληρη, επετρεπε σε σωματιδια να μπαινουν στην πλατη, με αποτελεσμα πλεον να ειναι τοσο γρατζουνισμενη η πλατη, που καλυτερα να μην φοραγα καθολου θηκη. ιδου και ο ενοχος https://www.aliexpress.com/item/32921851333.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTIgi6D

Επιβεβαίωνω κι εγώ. Την έχει πάρει φίλος κι είναι πολύ στιβαρή

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος ν φυγει η ειδοποίηση: "η χ εφαρμογη κανει display over other apps";
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

το Led της μπαταρίας όταν φορτίσει 100 σβήνει σε pixel γιατί εμενα έμενε ανοιχτο

 

έχετε δίκιο τελικά, όντως ισχύει το τσέκαρα και εγώ δεν σβήνει το λαμπάκι.

Ξέρετε ρε παιδιά κανείς με pixel εάν υπάρχει κάτι που να παίζει σίγουρα για miui κάμερα; ότι έχω φλασάρει από magisk ή από twrp recovery μετά δεν μπουτάρει το κινητό κολλάει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα και εγώ αυτό τις τελευταίες μέρες και όταν πατάω πάνω απλά με πάει στο play store και δεν κάνει τίποτα. Και το κάνει συχνά. Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

 

Το εχω παρατηρήσει και για Facebook.

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο τελικά, όντως ισχύει το τσέκαρα και εγώ δεν σβήνει το λαμπάκι.

Ξέρετε ρε παιδιά κανείς με pixel εάν υπάρχει κάτι που να παίζει σίγουρα για miui κάμερα; ότι έχω φλασάρει από magisk ή από twrp recovery μετά δεν μπουτάρει το κινητό κολλάει.

αυτο με το λαμπακι για μενα ειναι μεγαλο μειον γιατι απο κει καταλαβαινω αν εχει φορτισει το κιν η οχι
Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο τελικά, όντως ισχύει το τσέκαρα και εγώ δεν σβήνει το λαμπάκι.

 

Ξέρετε ρε παιδιά κανείς με pixel εάν υπάρχει κάτι που να παίζει σίγουρα για miui κάμερα; ότι έχω φλασάρει από magisk ή από twrp recovery μετά δεν μπουτάρει το κινητό κολλάει.

Προσωπικά τα παρακάτω έχω βάλει και παίζει μια χαρά.

10ab950510ec892c002a5f5747246c0a.jpg

 

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και βγαίνει η 10.3.8.0 με patch Σεπτεμβρίου

 

https://bigota.d.miui.com/V10.3.8.0.PEJMIXM/miui_POCOF1Global_V10.3.8.0.PEJMIXM_b5d72aa3ba_9.0.zip

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και βγαίνει η 10.3.8.0 με patch Σεπτεμβρίου

 

https://bigota.d.miui.com/V10.3.8.0.PEJMIXM/miui_POCOF1Global_V10.3.8.0.PEJMIXM_b5d72aa3ba_9.0.zip

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Αύριο να περιμένω δηλαδή την stable;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...