Jump to content

[Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δουλεύει μια Χαρά με spigen liquid Air.

Και αφήνει και κενό μάλιστα.

Γενικά στο note 9 το Dome glass είναι ποιο μαζεμένο απ'ότι s9 plus νομίζω.

 

Εδώ φωτογραφίες και με liquid Air.

https://www.dropbox.com/sh/ctllnkiseul9it5/AAA2dGgCLp7kyufQFSmriZFGa?dl=0

Α μπράβο! Ευχαριστώ πολύ. Ότι πρέπει δηλαδή!!

Το dome έχει μπει στο πλάνο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να μαι κι εγω. Τελικα δεν αντεξα και επειδη εψαχνε ο αδελφος για συσκευη, του εδωσα το Ν8, οποτε...

 

Ερωτηση: Θηκη Αlcantara δεν υπαρχει ή ειναι η ιδεα μου? Ειναι η μοναδικη που μπορουσα να ανεχθω στο Ν8 και ξενερωνω λιγακι που δεν βρισκω αντιστοιχη στο Ν9.

Εχετε καποια προταση για θηκη οπως η alcantara, τοσο λεπτη? Καπου ειχα διαβασει για μια με carbon fibre, παλι για το Ν8 ομως που ηταν λεπτη. Κυριως το θελω για να μη γρατζουνισω τον φακο της καμερας οταν το ακουμπαω σε επιφανειες, κατα τ'αλλα ειμαι πολυ προσεκτικος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις όρεξη, ξεκόλλησε το με πιστολάκι για τα μαλλιά, πλύνε το με ζεστό νερό και σαπούνι, καθάρισε την οθόνη από τα υπολείμματα adhesive και επανέλαβε τη διαδικασία.

 

Είναι μανούρα....

 

Αλλιώς το αφήνεις ως έχει, και το Note είναι κούκλα.

 

Άραγε θα δουλεύει το dome με την Spigen Liquid Air...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Επειδή είχα πάρει το πακέτο με τα 2 τζαμακια..το ξεκόλλησα, κι χρησιμοποίησα το 2ο. Πάλι φούσκα..Αυτή τη φορά Δεν το κόλλησα. Βγάλσιμο, σκούπισμα καλό και η 3η και φαρμακερή πέτυχε. Πάλι καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

51a276ee8c8c606f76350e2e0ea711b1.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα πάρει το πακέτο με τα 2 τζαμακια..το ξεκόλλησα, κι χρησιμοποίησα το 2ο. Πάλι φούσκα..Αυτή τη φορά Δεν το κόλλησα. Βγάλσιμο, σκούπισμα καλό και η 3η και φαρμακερή πέτυχε. Πάλι καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

51a276ee8c8c606f76350e2e0ea711b1.jpg

Ωραίος. Αφού σου έκατσε στην τρίτη!

Σε συνδυασμό με τη θήκη φαίνεται πολύ όμορφο.

Η αίσθηση στο χέρι ξέρω ότι είναι εξαιρετική!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Αφού σου έκατσε στην τρίτη!

Σε συνδυασμό με τη θήκη φαίνεται πολύ όμορφο.

Η αίσθηση στο χέρι ξέρω ότι είναι εξαιρετική!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Είναι η πρώτη φορά που αφήνω την αγαπημένη μου spigen neo hybrid για εργοστασιακή θήκη. Έβγαλα το note 8 από τη spigen για να βγάλω τη sim και είναι σαν να βγήκε από το κουτί του.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το συγκεκριμένο τζαμακι?

 

Η συσκευασία έχει και την βάση όπως το βίντεο που δείχνει?

 

https://plusmobi.net/T-MAX-UV-TEMPERED-GLASS-GALAXY-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-8-CLEAR/T-MAX-screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-Tempered-Glass-για-Samsung-Galaxy-NOTE-9-DIAFANO-CLEAR-διαφανο-CURVED-Case%20%20-Friendly

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Το είχα στο s9plus και ήταν μια χαρά αν και μου είχε μείνει μια φουσκάλα στην οθόνη ορατή αλλά σαν αίσθηση ήταν άψογο αλλά μου το ξήλωσε στις 2 άκρες μια spigen θήκη αν και την είχα βάλει λίγο άγαρμπα
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το συγκεκριμένο τζαμακι?

Η συσκευασία έχει και την βάση όπως το βίντεο που δείχνει?

https://plusmobi.net/T-MAX-UV-TEMPERED-GLASS-GALAXY-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-8-CLEAR/T-MAX-screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-Tempered-Glass-για-Samsung-Galaxy-NOTE-9-DIAFANO-CLEAR-διαφανο-CURVED-Case%20%20-Friendly

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα παραλαμβάνω το συγκεκριμένο για το note 8. Θα σου πω αναλυτικά μόλις το τοποθετήσω.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Νέος στο 9αρι και εγώ ερχόμενος από το 8αρι. Μαζί πήρα και την protective standing cover της Samsung και μου αρέσει πολύ. Έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα, έπειτα από note 4 επιστρέφω ξανά σε σειρά note & πιο συγκεκριμένα στο note 9 με τιμή 677€ (λόγω τιμολογίου). θεωρώ ότι είναι μια τίμια τιμή για το τέρας. Έχω έναν φόβο καθώς πρώτη φορά σε curved κινητό & ψάχνω για μια tpu θήκη που να παρέχει μία ικανοποιητική προστασία. Έχετε να μου προτείνετε κάποια?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα, έπειτα από note 4 επιστρέφω ξανά σε σειρά note & πιο συγκεκριμένα στο note 9 με τιμή 677€ (λόγω τιμολογίου). θεωρώ ότι είναι μια τίμια τιμή για το τέρας. Έχω έναν φόβο καθώς πρώτη φορά σε curved κινητό & ψάχνω για μια tpu θήκη που να παρέχει μία ικανοποιητική προστασία. Έχετε να μου προτείνετε κάποια?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άσε τις tpu και δες τις spigen neo hybrid. Σε ποιο χρώμα τις πήρες?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσε τις tpu και δες τις spigen neo hybrid. Σε ποιο χρώμα τις πήρες?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μαύρο το πήρα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσε τις tpu και δες τις spigen neo hybrid. Σε ποιο χρώμα τις πήρες?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ κλείνω το μάτι σε αυτή.

 

https://www.skroutz.gr/products/show/37598249?client_id=8oZYTomOpA73fxIrDfkTzg%3D%3D&from=api/skroutz_android

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς το συγκεκριμένο τζαμακι?

Η συσκευασία έχει και την βάση όπως το βίντεο που δείχνει?

https://plusmobi.net/T-MAX-UV-TEMPERED-GLASS-GALAXY-SAMSUNG-GALAXY-NOTE-8-CLEAR/T-MAX-screen-protector-Γυαλί-προστασίας-Fullcover-Tempered-Glass-για-Samsung-Galaxy-NOTE-9-DIAFANO-CLEAR-διαφανο-CURVED-Case%20%20-Friendly

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επανήλθα, δες εδώ...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την παρακάτω να μας πει εντυπώσεις?

https://www.skroutz.gr/s/15600523/Samsung-Silicone-Cover-Μαύρο-Galaxy-Note-9.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την παρακάτω να μας πει εντυπώσεις?

https://www.skroutz.gr/s/15600523/Samsung-Silicone-Cover-Μαύρο-Galaxy-Note-9.html

Από την πρώτη μέρα μαζί με καμία 10αρια ακόμα. Θα ήταν η καλύτερη θήκη αν δεν κολλούσε σα μαγνήτης βρωμιά, χνουδια, σκόνη κτλ. Δεν ξέρω για ποιο λόγο με το που ακουμπάει σε κάποια επιφάνεια μαζεύει όλη τη βρωμιά. Κατά τα άλλα τοπ σε κράτημα grip δακτυλικο κτλ.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Άσε τις tpu και δες τις spigen neo hybrid. Σε ποιο χρώμα τις πήρες?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ κι εγώ! Η neo hybrid εκτός από πολύ όμορφη είναι και πολυ ωραία στο χέρι με ματ υφή στο κυρίως μέρος ενω περιμετρικά σου δίνει καλύτερο grip. Την έχω σε gunmetal και όταν κατέβω κέντρο θα την πάρω και σε burgundy.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία! Προσφατα κάτοχος του 9 512 8 gb, στο 8 είχα πάρει μια θήκη της spigen την hybrid armor που είχε μεγάλοι χείλος για να προστατευει την οθόνη σε περιπτωση που πέσει με τη μούρη, παρατηρώ οτι στην σειρά 9 δεν υπάρχει η hybrid armor παρά μόνο η neo hybrid, αν είχε κανείς 8 με την hybrid armor έχετε να μου προτείνετε κάποια αντίστοιχη?
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Η protective standing cover της Samsung έχει αυτό το ατού που ζητάς.Εχει πιο μεγάλο χείλος στις στενές πλευρές.Σε πρόσφατη πτώση που είχε το κινητό μου με τη οθόνη μπρούμυτα δεν έπαθε τίποτε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και οι θήκες μου.

Η γκρι ειναι πανέμορφη και όπως και η μεσαία μαύρη είναι σαγρε και δεν γλιστράει καθόλου.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

56e17163c0562eb6d59fcfc0ae0c02ea.jpg

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και οι θήκες μου.

Η γκρι ειναι πανέμορφη και όπως και η μεσαία μαύρη είναι σαγρε και δεν γλιστράει καθόλου.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

Θύμησε μας ποιες έχεις πάρει!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θύμησε μας ποιες έχεις πάρει!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eίναι αυτές οι τρεις:

Link

Link

Link

 

Oι δύο πρώτες που λένε sandstone κάνουν αυτό το σαγρέ που έγραψα. Δηλαδή δεν καταλαβαίνεις το πλαστικό στην υφή. "Κολλάει" στο χέρι. Είναι της MSVII (πουλάνε και στην Ελλάδα σε διπλάσια τιμή και λίγα χρώματα), αυτές τις θήκες τις προτιμώ εδώ και 2-3 χρόνια στις συσκευές μου γιατί είναι ό,τι πιο μίνιμαλ, όμορφο και ελαφρύ μπορείς να βάλεις. Επίσης ταιρίαζει με όλα τα γυαλιά και τις μεμβράνες.

Disclaimer: Δεν τις προτείνω σε όσους θέλουν μεγάλη προστασία για τη συσκευή τους. Εν γνώση μου τις αγοράζω καθώς προτιμώ την εμφάνιση από την προστασία. Δεν αντέχω καμία άλλη θήκη και θέλω να αισθάνομαι όσο το δυνατόν περισσότερο ότι δεν φοράει.:p

 

Εdit Τώρα είδα ότι το tapatalk δεν την ανέβασε τη φωτό. Έκανα edit

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To DOME ειναι συμβατο με αυτη τη θηκη? Εχει το συνδυασμο καποιος?

https://www.skroutz.gr/s/15829299/Spigen-Tough-Armor-Ocean-Blue-Galaxy-Note-9.html?from=account_favorites

 

20180914154558_spigen_tough_armor_ocean_blue_galaxy_note_9.jpeg

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

To DOME ειναι συμβατο με αυτη τη θηκη? Εχει το συνδυασμο καποιος?

https://www.skroutz.gr/s/15829299/Spigen-Tough-Armor-Ocean-Blue-Galaxy-Note-9.html?from=account_favorites

 

20180914154558_spigen_tough_armor_ocean_blue_galaxy_note_9.jpeg

Δες μήπως σε βοηθήσει αυτό το βίντεο:

https://www.whitestonedome.com/blog/galaxy-note-9-whitestone-dome-glass-case-compatibility-reviewed-by-gravx/

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και οι θήκες μου.

Η γκρι ειναι πανέμορφη και όπως και η μεσαία μαύρη είναι σαγρε και δεν γλιστράει καθόλου.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

56e17163c0562eb6d59fcfc0ae0c02ea.jpg

Βλέπω έρχονται από Hong Kong. Πληρώνουμε τελωνεία και τέτοια η ότι γράφει η τιμή του προϊόντος? Περίπου πόσο καιρό κάνει να έρθει Ελλάδα?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έρχονται από Hong Kong. Πληρώνουμε τελωνεία και τέτοια η ότι γράφει η τιμή του προϊόντος? Περίπου πόσο καιρό κάνει να έρθει Ελλάδα?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι, τίποτα απολύτως. Σε δύο εβδομάδες τις είχα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 9] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...