Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tempered glass έχω της Spigen. Ενδεχομένως να υπάρχουν και άλλα καλά, και την original flip cover Samsung.

 

με το flip cover της samsung δεν προστατευετε πιο καλα...?? Το καπακι κλεινει με μαγνητη...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για το beta program για το android 10?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το flip cover της samsung δεν προστατευετε πιο καλα...?? Το καπακι κλεινει με μαγνητη...???

 

Δεν έχει μαγνήτη, και διάβασα διάφορα ότι κάνουν ζημιά οι μαγνήτες, ακόμα και στην οθόνη κλπ. Σε note 8 με ανάλογη θήκη, βρήκα μια γρατσουνια επιφανειακή ευτυχώς,, κάποιο σκουπιδακι θα μπήκε, το ίδιο σε xiaomi mi 8,, δύο γρατσουνιές από το πουθενά, και τα βάζω πλέον και tempered glass , φυσικά μπορείς να βάλεις θήκη Spigen H ανάλογη.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, ακριβως! Να παιξουμε κανα τζοκερ (που ειναι και της πολυ σινε μοδας).

Λες αν γκρινιαξουμε για το action memo, να το ξσναφερουν κι αυτο?

 

Party θα έκανα αν το επανέφεραν και αυτο. :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς σπασίματα στο βίντεο σε 60fps; Με επανεκκίνηση στρώνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ την τελευταία αναβάθμιση:

Software-update.jpg

Η μόνη διαφορά που διαπίστωσα είναι στο Samsung Note.

Μπαταρία δεν πρόλαβα να δω, εξάλλου με τον SD845 δεν είχα ποτέ παράπονο

Samsung Galaxy Note 9 N9600
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ειδοποίηση αν το Spen λείπει από την θεση του;

Σύνθετες λειτουργίες-spen-ξυπνητήρι

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγινα και εγω κατοχος νοτε9 αφου εχασα το νοτε8 , ειπα να μην δωσω παραπανω λεφτα για το 10αρη αν και ειναι πανεμορφο .

Τεσπα , ολα οκ , το μονο που δεν βρισκω ειναι να ρυθμισω τις επαφες να δειχνει πρωτα το ονομα οπως ηταν στο νοτε 8 και δεν βρισκω την ρυθμιση απο το μενου. Η το ψαχνω λαθος? Καποιος να μου πει αν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγινα και εγω κατοχος νοτε9 αφου εχασα το νοτε8 , ειπα να μην δωσω παραπανω λεφτα για το 10αρη αν και ειναι πανεμορφο .

Τεσπα , ολα οκ , το μονο που δεν βρισκω ειναι να ρυθμισω τις επαφες να δειχνει πρωτα το ονομα οπως ηταν στο νοτε 8 και δεν βρισκω την ρυθμιση απο το μενου. Η το ψαχνω λαθος? Καποιος να μου πει αν ξερει?

Εφαρμογή Επαφών-3 γραμμές αριστερά-γρανάζι πάνω δεξιά-Ταξινόμηση κατά Όνομα

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για βοηθεια.Υπαρχει δυνατοτητα για φωνητικη κληση επαφης και πως?Πρεπει η επαφη να ειναι στα αγγλικα και αν φινεται πως κρατωντας καποιο απο τα εξωτερικη κουμπια μπορουμε να καλεσουμε καποια αποθηκευμενη επαφη?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για βοηθεια.Υπαρχει δυνατοτητα για φωνητικη κληση επαφης και πως?Πρεπει η επαφη να ειναι στα αγγλικα και αν φινεται πως κρατωντας καποιο απο τα εξωτερικη κουμπια μπορουμε να καλεσουμε καποια αποθηκευμενη επαφη?

 

hey bixby, call my name ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή Επαφών-3 γραμμές αριστερά-γρανάζι πάνω δεξιά-Ταξινόμηση κατά Όνομα

 

οκ το βρηκα σε ευχαριστω,

Τελικα την ενημερωση να την περασουμε η εχει θεματα με την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο στο μενού βλέπουμε ποιες εφαρμογές μπαίνουν σε αδράνεια οταν δεν χρησιμοποιούνται?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο στο μενού βλέπουμε ποιες εφαρμογές μπαίνουν σε αδράνεια οταν δεν χρησιμοποιούνται?

 

Πάντα μπαίνουν σε αδράνεια οποιες επιλέξεις να μπαίνουν σε αδράνεια. Oταν δεν μπούν σου βγάζει μήνυμα ότι κάποια δεν μπαίνει. Αμα δεν σου έχει βγάλει μήνυμα είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο στο μενού βλέπουμε ποιες εφαρμογές μπαίνουν σε αδράνεια οταν δεν χρησιμοποιούνται?
Φροντίδα συσκευής - μπαταρία - 3 τελείες πάνω δεξιά - ρυθμίσεις και δες αυτά τα δύο υπο-μενού.d8606662a8d2eaf89565592aa5916afc.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Διάβασα στο forum αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Πώς γίνεται να απενεργοποιηθεί το κουμπί που ενεργοποιεί το Bixby?Να μην ενεργοποιείται η μπλε οθόνη όταν πετιέται κυρίως κατά λαθος;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Διάβασα στο forum αλλά δεν έβγαλα άκρη.

 

Πώς γίνεται να απενεργοποιηθεί το κουμπί που ενεργοποιεί το Bixby?Να μην ενεργοποιείται η μπλε οθόνη όταν πετιέται κυρίως κατά λαθος;

 

Ευχαριστώ

Δεν απενεργοποιείται τελείως αλλά μπορείς να το κάνεις να εμφανίζεται με δύο πατήματα και όχι με ένα.

ddf12f2d51290e86c51d2287f523334a.jpg7cf676dec2585bfa8fc30701e28e9163.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Διάβασα στο forum αλλά δεν έβγαλα άκρη.

 

Πώς γίνεται να απενεργοποιηθεί το κουμπί που ενεργοποιεί το Bixby?Να μην ενεργοποιείται η μπλε οθόνη όταν πετιέται κυρίως κατά λαθος;

 

Ευχαριστώ

Καλημέρα.

Απενεργοποιείται μόνο με το package disabler Pro Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απενεργοποιείται μόνο με το package disabler Pro Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είναι για "ολική" απενεργοποιηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδιά.

Διάβασα στο forum αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Πώς γίνεται να απενεργοποιηθεί το κουμπί που ενεργοποιεί το Bixby?Να μην ενεργοποιείται η μπλε οθόνη όταν πετιέται κυρίως κατά λαθος;

Ευχαριστώ

 

Υπάρχει δυνατότητα στις ρυθμίσεις να ανοίγει η bixby με διπλό πάτημα (οπότε είναι πολύ δύσκολο το κατά λάθος άνοιγμα) αλλά υπάρχει και εφαρμογή στο store

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια γνώμη: σε κινητό Samsung έκανε ενημέρωση λογισμικού, αλλά είχε χρόνο κατέβασμα μια και μισή ώρα, και πάτησα παύση, και αρκετές φορές. Πώς μπορώ να κατεβάσω από την αρχή το αρχείο ενημέρωσης;; Μπήκα στο recovery mode, έκανα διαγραφή της cache, αλλά πάλι δεν το έφτιαξα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...