Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω το εξής θέμα η μπαταρία του κινητού εχει φτάσει στο 95,2 τοις εκατό και το έχω τέσσερις μήνες στην κατοχή μου το είδα από το πρόγραμμα του phone info υπάρχει καμία ιδέα στο τι να κάνω?? η δεν μας τα λέει Καλά αυτό το πρόγραμμα?

 

Μην ασχολείσαι με τέτοιες εφαρμογές, και καινούριο το ίδιο θα σου έλεγε. Μπορεί και λιγοτερο, δεν είναι αξιόπιστες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να ανοίξω με το πενάκι το"ζωντανό μήνυμα" αλλά δεν ανοίγει! Τι διαολο?

Το βρήκα! Αααα ρε s_wind τα βάλαμε όλα παρασκηνιο κ δεν άνοιγε χεχε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Από χθες, όλη μέρα έξω, σε βουνό κυρίως στα χιόνια για τα παιδιά..Με ελάχιστη ομιλία που δε φαίνεται καθόλου στα στατιστικά και μου έκανε εντύπωση γιατί μίλησα πχ 20 λεπτά ? Κάτι τέτοιο. Go pro πάνω αρκετή ώρα, κατέβασα και τα βίντεο που έγγραφα με την κάμερα στο κινητό που πήρε 20 λεπτά, κλπ..

Θεωρώ πολύ καλά για χρήση 4g κυρίως, καθόλου σήμα αρκετή ώρα και υπόλοιπο 44%

 

32567940537_36143f9329_z.jpgScreenshot_20190401-005801_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

 

33633496158_eca567c95c_k.jpgScreenshot_20190401-005808_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νταξει τι να λέμε ένα επίπεδο πάνω από το παλιό s9 μου. Γυρίσω από δουλειά με 2 ώρες sot με data και εχω 65% μπαταρία. Με το άλλο θα είχα 30%.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κάποιος διαφορά στην εμβέλεια αλλά και στην ταχύτητα του wifi (πιο αργό) του note 9 σε σχέση με άλλα παλιότερα κινητά .
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κάποιος διαφορά στην εμβέλεια αλλά και στην ταχύτητα του wifi (πιο αργό) του note 9 σε σχέση με άλλα παλιότερα κινητά .

 

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα, κυρίως στις ταχύτητες. Μέσω 5GHZ Wifi με το OnePlus 6, πιάνω 92mbps σε speedtest, ενώ με το note 9 πιάνω 55-60. Αν κάνω το κινητό να "ξεχάσει" τον κωδικό και τον ξαναβάλω, τότε πιάνει 92mbps για καμια μέρα

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Στο Galaxy Themes,υπήρχαν στην Oreo δωρεάν μαύρα θέματα,είχα κατεβάσει μερικά,μετά την αναβάθμιση σε Pie υπάρχουν η τα έχει καταργήσει η Samsung,και τα έχει κάνει επί πληρωμή;;;Εγώ τα έχω ακόμα αλλά δεν έκανα επαναφορά μετά την αναβάθμιση,και διατηρήθηκαν...Νομίζω κάπου διάβασα ότι κατήργησε τα δωρεάν μαύρα θέματα και τα έκανε όλα επί πληρωμή...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Στο Galaxy Themes,υπήρχαν στην Oreo δωρεάν μαύρα θέματα,είχα κατεβάσει μερικά,μετά την αναβάθμιση σε Pie υπάρχουν η τα έχει καταργήσει η Samsung,και τα έχει κάνει επί πληρωμή;;;Εγώ τα έχω ακόμα αλλά δεν έκανα επαναφορά μετά την αναβάθμιση,και διατηρήθηκαν...Νομίζω κάπου διάβασα ότι κατήργησε τα δωρεάν μαύρα θέματα και τα έκανε όλα επί πληρωμή...

 

Ακομα δωρεαν ειναι. Δεν βλεπω καποια χρεωση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κανονικά. μπες τσέκαρε κ μόνος σου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από χθες, όλη μέρα έξω, σε βουνό κυρίως στα χιόνια για τα παιδιά..Με ελάχιστη ομιλία που δε φαίνεται καθόλου στα στατιστικά και μου έκανε εντύπωση γιατί μίλησα πχ 20 λεπτά ? Κάτι τέτοιο. Go pro πάνω αρκετή ώρα, κατέβασα και τα βίντεο που έγγραφα με την κάμερα στο κινητό που πήρε 20 λεπτά, κλπ..

Θεωρώ πολύ καλά για χρήση 4g κυρίως, καθόλου σήμα αρκετή ώρα και υπόλοιπο 44%

 

32567940537_36143f9329_z.jpgScreenshot_20190401-005801_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

 

33633496158_eca567c95c_k.jpgScreenshot_20190401-005808_Settings by Nikos Bletas, on Flickr

 

Φίλε μου δεν έχεις κανείς χρήση... ομιλία δεν φαίνεται να έχεις κανείς, σερφάρισμα και βαριές εφαρμογές (Facebook, Instagram, Viber, messenger, WhatsApp, παιχνίδια κτλ ) δεν... και έχεις φάει 56%.

 

Καλό θα είναι να ανεβαίνουν screenshot με κάποια βαριά χρήση, για να βλέπουμε τη μπαταρία του εκάστοτε κινητού. Το να ανεβάζει καποιος screenshot με 2 ημερες αναμονή και να μην έχει δουλεψει σχεδόν τίποτα δεν βοηθάει στο να σχηματίσουμε άποψη για τη μπαταρία του κινητού. Γνώμη μου.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχεις κανείς χρήση... ομιλία δεν φαίνεται να έχεις κανείς, σερφάρισμα και βαριές εφαρμογές (Facebook, Instagram, Viber, messenger, WhatsApp, παιχνίδια κτλ ) δεν... και έχεις φάει 56%.

 

Καλό θα είναι να ανεβαίνουν screenshot με κάποια βαριά χρήση, για να βλέπουμε τη μπαταρία του εκάστοτε κινητού. Το να ανεβάζει καποιος screenshot με 2 ημερες αναμονή και να μην έχει δουλεψει σχεδόν τίποτα δεν βοηθάει στο να σχηματίσουμε άποψη για τη μπαταρία του κινητού. Γνώμη μου.

 

φιλε μου,

αφου ξερεις την χρηση που εκανα, πες μου 4 ωρες που ηταν ανοιχτη η οθονη, τι εκανα? το ανοιγα να γραφει ωρες?

Μερικοι ειτε δεν ξερετε να κοιτατε στατιστικα ειτε θεωρειτε χρηση, να παιζουμ παιχνιδια.

Λοιπον, οπως ειπα η χρηση αυτη αφορουσε βολτα σε βουνο, μονοημερο σχεδον, με χρηση μονο δεδομενα εκτος απο καμια ωρα το πρωι και μια ωρα το βραδυ, και χρηση κυριως ολων των εφαρμογων που μου λες οτι δεν εκανα.

Ναι, η χρηση που εφερε τις 4 ωρες οθονης αφορα ακριβως τα social ΠΟυ λες, FB, viber, whatsapp, instagram, καθως και crhome σερφαρισμα, χρηση της gopro οπου ειχα συνδεδεμενη την καμερα για πανω απο μια ωρα, συγχρονισμο 4 email που εχω μονιμα κλπ.

Κλησεις ειχα μιση ωρα, δεν βγηκαν καν στα στατιστικα, δεν ξερω γιατι.

Τις αλλες φορες που εχω 3-4 ωρες βγαινουν.

α! και χρηση του galaxy watch απο τις 11 το πρωι ειχα! ξεχασα να το αναφερω. επισης η χρηση μου δεν ειναι διημερη, ειναι μια μερα.

 

Αυτη η καραμελα παντως με τη βαρια χρηση εχει καταντησει λιγο αηδια και σου ξανα λεω, social Και chrome τα λιωνω, ειδικα ιντερνετ απο chrome Μπαινω μονο.

 

Το οτι δεν παιζω παιχνιδια νομιζω δε λεει κατι, πολλοι λιγουςτους αφορα αυτο.

Αν τωρα στα ποσοστα ειναι 1-2% δεν μπορω να κανω κατι, εξηγησε μου πως γραφτηκαν οι 4 ωρες αφου τα ξερεις ολα.

 

Τελος, μου τη λες για τη χρηση μου που ανεβαζω εδω και 1 μηνα στατιστικα με 2 ημερες χρηση, 5-6 ωρες οθονη, σχεδον 4 ωρες ομιλια σταθερα και λιωσιμο τα social, mail Κλπ? ελεος δηλαδη

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

90% χρήση δεδομένων. Social media κυρίως χρήση. Πολύ καλά πάει το εργαλείο. 7435224a89538a848fefd00b476e6563.jpgd570cc3869d25d400108128bc9aeb59a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την έχετε στο αυτόματο ή την έχετε σταθερά σε κάποιο σημείο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την έχετε στο αυτόματο ή την έχετε σταθερά σε κάποιο σημείο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω παντα αυτοματο, και προσαρμοζω αν ειναι πολυ ψηλα ή χαμηλα καμια φορα αναλογα με τα γουστα μου. Πχ την κυριακη που χαζευα τα βιντεο απο την GOPRO την ειχα αυτοματο και την ανεβασα καπου στο 80% μεσα στην ταβερνα οπου τρωγαμε γιατι την ηθελα πιο ψηλα απο εκει που πηγε μονο του..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτόματο κ εγώ κ προσαρμόζω. Αλλά αυτό που παρατηρώ είναι ότι με φωτεινότητα 20-30% είσαι πολύ κομπλέ. Στο s9 επρεπε να ήσουν 50-55%

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα αυτοματο, και προσαρμοζω αν ειναι πολυ ψηλα ή χαμηλα καμια φορα αναλογα με τα γουστα μου. Πχ την κυριακη που χαζευα τα βιντεο απο την GOPRO την ειχα αυτοματο και την ανεβασα καπου στο 80% μεσα στην ταβερνα οπου τρωγαμε γιατι την ηθελα πιο ψηλα απο εκει που πηγε μονο του..

 

Και εγω τα ιδια.Απο day1 στο αυτοματο και δεν ξαναεχω ασχοληθει.Προσαρμοζεται αναλογα με τις εξωτερικες συνθηκες και δεν ειχα ποτε προβλημα αναγνωσης.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς σαν και μένα που δεν έχει λάβει ακόμα την αναβάθμιση σε 9; Μπορω να κάνω κάτι να επισπεύσω την αναβάθμιση, φταίει το κινητό, υπάρχει πρόβλημα στις συσκευές από το Kaizershop; Δεν ξέρω τι να υποθέσω. 2 μήνες καθυστέρηση; Υποτίθετε ότι το κινητό είναι Πορτογαλέζικο. Ας μου απαντήσει κάποιος ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς σαν και μένα που δεν έχει λάβει ακόμα την αναβάθμιση σε 9; Μπορω να κάνω κάτι να επισπεύσω την αναβάθμιση, φταίει το κινητό, υπάρχει πρόβλημα στις συσκευές από το Kaizershop; Δεν ξέρω τι να υποθέσω. 2 μήνες καθυστέρηση; Υποτίθεται ότι το κινητό είναι Πορτογαλέζικο. Ας μου απαντήσει κάποιος ...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την μόνος σου μέσω odin.Δεν είναι δύσκολο.Εγώ του πέρασα την Ελληνική (EUR) και πάει ρολόι. Πήρε και μια αναβάθμιση έκτοτε onair.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρατήρησα κάτι το οποίο με προβλημάτισε. Είχα κλείσει το κινητό & του έκανα μια πλήρη φόρτιση από τις 08.00 & το άνοιξα - έβγαλα απο την φορτιστή 14.00 στα επόμενα 5 λεπτά της ενεργοποίησης έχασα 2% από την μπαταρία. Δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο ή δεν το έχω παρατηρήσει. Όταν πήγα να δω τι μου κατανάλωσε την μπαταρία μου είχε τα χθεσινά οπότε & δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Στο παρασκήνιο είχα το taptalk, μηνύματα, gmail & viber. 7d40011185cb850d395a1cd7069dac0c.jpg172f1a9803f90c35e4f7479e1172c6cb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την μόνος σου μέσω odin.Δεν είναι δύσκολο.Εγώ του πέρασα την Ελληνική (EUR) και πάει ρολόι. Πήρε και μια αναβάθμιση έκτοτε onair.

Odin? Μήπως μπορείς να είσαι πιο αναλυτικός, διότι δεν το ξέρω. Πρέπει να κάνω root την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,

αφου ξερεις την χρηση που εκανα, πες μου 4 ωρες που ηταν ανοιχτη η οθονη, τι εκανα? το ανοιγα να γραφει ωρες?

Μερικοι ειτε δεν ξερετε να κοιτατε στατιστικα ειτε θεωρειτε χρηση, να παιζουμ παιχνιδια.

Λοιπον, οπως ειπα η χρηση αυτη αφορουσε βολτα σε βουνο, μονοημερο σχεδον, με χρηση μονο δεδομενα εκτος απο καμια ωρα το πρωι και μια ωρα το βραδυ, και χρηση κυριως ολων των εφαρμογων που μου λες οτι δεν εκανα.

Ναι, η χρηση που εφερε τις 4 ωρες οθονης αφορα ακριβως τα social ΠΟυ λες, FB, viber, whatsapp, instagram, καθως και crhome σερφαρισμα, χρηση της gopro οπου ειχα συνδεδεμενη την καμερα για πανω απο μια ωρα, συγχρονισμο 4 email που εχω μονιμα κλπ.

Κλησεις ειχα μιση ωρα, δεν βγηκαν καν στα στατιστικα, δεν ξερω γιατι.

Τις αλλες φορες που εχω 3-4 ωρες βγαινουν.

α! και χρηση του galaxy watch απο τις 11 το πρωι ειχα! ξεχασα να το αναφερω. επισης η χρηση μου δεν ειναι διημερη, ειναι μια μερα.

 

Αυτη η καραμελα παντως με τη βαρια χρηση εχει καταντησει λιγο αηδια και σου ξανα λεω, social Και chrome τα λιωνω, ειδικα ιντερνετ απο chrome Μπαινω μονο.

 

Το οτι δεν παιζω παιχνιδια νομιζω δε λεει κατι, πολλοι λιγουςτους αφορα αυτο.

Αν τωρα στα ποσοστα ειναι 1-2% δεν μπορω να κανω κατι, εξηγησε μου πως γραφτηκαν οι 4 ωρες αφου τα ξερεις ολα.

 

Τελος, μου τη λες για τη χρηση μου που ανεβαζω εδω και 1 μηνα στατιστικα με 2 ημερες χρηση, 5-6 ωρες οθονη, σχεδον 4 ωρες ομιλια σταθερα και λιωσιμο τα social, mail Κλπ? ελεος δηλαδη

 

Το 2% σε Facebook, Instagram, WhatsApp και το 1% σε chrome κτλ δεν είναι χρήση και ούτε αντιστοιχούν σε 4 ώρες χρήση που λες.

 

Αν τα στατιστικά της μπαταρίας σου βγαίνουν λάθος στη χρήση που λες ότι κανείς (μη καταγραφή κλήσεων, μηδενικά σχεδόν ποσοστά σε 4ωρη χρήση social) δεν σου φταίω εγώ.

 

Τέλος αν εσυ αυτό το θεωρείς βαριά χρήση και είσαι οκ μαζι σου.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Το 2% σε Facebook, Instagram, WhatsApp και το 1% σε chrome κτλ δεν είναι χρήση και ούτε αντιστοιχούν σε 4 ώρες χρήση που λες.

 

Αν τα στατιστικά της μπαταρίας σου βγαίνουν λάθος στη χρήση που λες ότι κανείς (μη καταγραφή κλήσεων, μηδενικά σχεδόν ποσοστά σε 4ωρη χρήση social) δεν σου φταίω εγώ.

 

Δηλαδή μου λες ότι τα μαγειρεύω ?

Ή ότι έχω τεχνητά την οθόνη. 4ώρες ανοιχτή ?

Όχι φίλε και εάν βγάζει λάθος όπως στην ομιλία που όντως μίλησα και δεν την είδα καν, αυτό σημαίνει ότι μετράει λιγότερο, όχι περισσότερο...

Κατά τα άλλα, ποια χρήση θεωρείς βαριά ?

Σε 4 ώρες οθόνη να έχεις 3 ώρες chrome πχ ?

 

Εγώ επειδή έχω από μισή με μια ώρα στο κάθε app πχ τι διαφορά έχει ? Το ίδιο πράγμα είναι φίλε μου και γιαυτό φαίνονται όλα από λίγο.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Odin? Μήπως μπορείς να είσαι πιο αναλυτικός, διότι δεν το ξέρω. Πρέπει να κάνω root την συσκευή;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470115&page=200

 

μήνυμα #2990 :)

σου έστειλα και π.μ. με αναλυτικές οδηγίες και λινκ για τη τελευταία ελληνική ρομ.

Edited by nikler
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...