Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα!!! Ειναι λογικο στη χρηση μπαταριας το samsung notes να εχει χρηση στο παρασκηνιο 16 ωρες και κατι λεπτα;

Όχι δεν είναι πολύ λογικό.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χρόνια πολλά κύριοι! πρόσφατα απέκτησα το note 9, ελπίζω να μην έκανα βλακεία και μου φεύγουν και έμενα οι μπογιές!

Ήμουν κάτοχος του Note 3, σε αυτό λοιπόν υπήρχε μια επιλογή με την πένα που όταν άνοιγες τον browser και ήθελες να αποθηκεύσεις ένα link με την πένα έκανες έναν κύκλο πάνω του αποθηκευόταν, και μετά είχες την επιλογή να το ανοίξεις πάλι σαν link

 

Αυτό δεν το έχω δει πουθενά στο Note 9, κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ιδέες, εμπειρίες το τηλέφωνο θα το κάνω αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά σκέφτομαι ότι θα τα πάρω και θα φτάσει η πίεση στα ύψη.

Εγώ κατάλαβα ότι είναι θέμα του εκάστοτε τεχνικού εάν έχει κέφια εκείνη την ημέρα εάν είσαι καμία κοπελαρα μέχρι εκεί πάνω κτλπ να σε εξυπηρέτηση.

Πάντως εάν έχω νέα θα σας ενημερώσω.

 

Γιώργος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ήσουν Αθήνα κατά 95% θα είχες λύσει το πρόβλημα σου στην smartec... S9+ 3 μηνών έφυγε από την βάση-βεντούζα του GPS στο τζάμι του αυτοκινήτου και πέφτοντας η συσκευή στο πατάκι έσπασε η οθόνη χωρίς κανένα σημάδι πτώσης... Μόλις τους εξήγησε τι ακριβώς είχε συμβεί και πως είναι δυνατόν από ύψος 1 μέτρου σε "μαλακό" έδαφος να σπάει η οθόνη μιας συσκευής με gorilla glass τέτοιας αξίας την περασαν εγγύηση και μάλιστα αλλαξαν και μπαταρία... Είναι να βρεις και τον υπεύθυνο στις καλές του...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζετε ότι είναι δύσκολο να περάσουν διάφορα περίεργα στο service.

Χρήματα από την Samsung κερδίζουν και αυτοί.

Δεν χάνετε τίποτα να προσπαθήσετε ακόμα για για το πιο κουφό που συνέβη στην συσκευή σας.

 

Χρόνια Πολλά σε Όλους!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο βίντεο με μικρά και χρήσιμα καθημερινά tips & tricks.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία και γεμάτα ψυγεία !

 

Κάτοχος της συσκευής από τις 24/12 (μόλις 3 ημέρες) , μόλις τελείωσα το διάβασμα 167 σελίδων του thread!

 

Καθώς προέρχομαι απο ένα xiaomi redmi note 3 , το οποίο τόσα χρόνια ήταν άψογο για τις δικές μου απαιτήσεις, η αναβάθμιση στο samsung είναι όντως τεράστια βλέποντας αυτή την ποιότητα οθόνης αλλά και όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

 

Το πρώτο που μου λείπει απο το xiaomi είναι ο διαφορετικός ήχος που είχα για τα sms, διαφορετικός για notification απο mail και διαφορετικός για υπόλοιπα notifications. Υπάρχει κάποιος τρόπος-εφαρμογή να το έχω και στο note?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία και γεμάτα ψυγεία !

 

Κάτοχος της συσκευής από τις 24/12 (μόλις 3 ημέρες) , μόλις τελείωσα το διάβασμα 167 σελίδων του thread!

 

Καθώς προέρχομαι απο ένα xiaomi redmi note 3 , το οποίο τόσα χρόνια ήταν άψογο για τις δικές μου απαιτήσεις, η αναβάθμιση στο samsung είναι όντως τεράστια βλέποντας αυτή την ποιότητα οθόνης αλλά και όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

 

Το πρώτο που μου λείπει απο το xiaomi είναι ο διαφορετικός ήχος που είχα για τα sms, διαφορετικός για notification απο mail και διαφορετικός για υπόλοιπα notifications. Υπάρχει κάποιος τρόπος-εφαρμογή να το έχω και στο note?

 

Ευχαριστώ !

 

Χρόνια πολλά και σε σένα.

Η εφαρμογές sms, gmail στις ρυθμίσεις τους έχουν να επιλέξεις ήχο ειδοποίησης.

Τουλάχιστον στην beta pie που τσεκαρα, αλλά νομίζω και στην oreo.

Για δες το.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο βίντεο με μικρά και χρήσιμα καθημερινά tips & tricks.

 

Ο τύπος έχει κάνει τρομερή δουλειά. Λέει τα πάντα και έχει φτιαξει παρα πολλα βιντεο για το Note9.

Από τους αγαπημένους μου youtubers

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους, με υγεία και γεμάτα ψυγεία !

 

Κάτοχος της συσκευής από τις 24/12 (μόλις 3 ημέρες) , μόλις τελείωσα το διάβασμα 167 σελίδων του thread!

 

Καθώς προέρχομαι απο ένα xiaomi redmi note 3 , το οποίο τόσα χρόνια ήταν άψογο για τις δικές μου απαιτήσεις, η αναβάθμιση στο samsung είναι όντως τεράστια βλέποντας αυτή την ποιότητα οθόνης αλλά και όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.

 

Το πρώτο που μου λείπει απο το xiaomi είναι ο διαφορετικός ήχος που είχα για τα sms, διαφορετικός για notification απο mail και διαφορετικός για υπόλοιπα notifications. Υπάρχει κάποιος τρόπος-εφαρμογή να το έχω και στο note?

 

Ευχαριστώ !

 

Όπως σου είπε και ο elthis, μπορείς να βάλεις διαφορετικούς ήχους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλα τα παιδιά του forum. Αύριο με το καλό θα παραλάβω το Note 9 512GB.

Υπάρχει μια πολύ χρήσιμη λειτουργία που έχουν τα Xiaomi που προγραμματίζεις τι ώρα θέλεις να απενεργοποιηθεί και να ενεργοποιηθεί η συσκευή και θα ήθελα να ξέρω αν μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο στο Note 9 αυτό χωρίς να χρειαστεί root και τέτοιες διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλα τα παιδιά του forum. Αύριο με το καλό θα παραλάβω το Note 9 512GB.

Υπάρχει μια πολύ χρήσιμη λειτουργία που έχουν τα Xiaomi που προγραμματίζεις τι ώρα θέλεις να απενεργοποιηθεί και να ενεργοποιηθεί η συσκευή και θα ήθελα να ξέρω αν μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο στο Note 9 αυτό χωρίς να χρειαστεί root και τέτοιες διαδικασίες.

Το ίδιο έχουν και τα Huawei και πιθανόν τα περισσότερα Κινέζικα. Δυστυχώς δεν το έχει το Note και μπορώ να πω ότι και μένα μου λείπει αρκετά αυτή η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλα τα παιδιά του forum. Αύριο με το καλό θα παραλάβω το Note 9 512GB.

Υπάρχει μια πολύ χρήσιμη λειτουργία που έχουν τα Xiaomi που προγραμματίζεις τι ώρα θέλεις να απενεργοποιηθεί και να ενεργοποιηθεί η συσκευή και θα ήθελα να ξέρω αν μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο στο Note 9 αυτό χωρίς να χρειαστεί root και τέτοιες διαδικασίες.

 

Δυστυχως δεν γινεται αυτο. Μαλιστα πρεπει να ειναι harware θεματακι, οποτε ουτε με root δε θα βγαλεις ακρη.

 

Το κοντινοτερο ειναι το Auto Restart feature στο General Management> Reset.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε αναφερθεί μια λίστα εφαρμογών που μπορούμε να παγωσουμε με το package disabler.

Κάποια ιδέα?

Επίσης παλιότερα υπήρχε mod για να μεγαλώσουμε την φωτογραφία καλούντος στις κλήσεις αλλά μετά σταμάτησε να λειτουργεί. Έχει βγει κάτι νεότερο?

Κι ένα τελευταίο. Με αγορά samsung συσκευής είχαμε δώρο 100gb στο OneDrive. Τώρα με το Note 9 δεν ενεργοποιηθηκε κάτι τέτοιο. Σταμάτησε να ισχύει? Αύριο μου λήγουν τα 100gb που πήρα πέρυσι με το Note 8 και πρέπει να σβήσω πολλά αρχεία.....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να σβήσεις τίποτα. Δε χάνεις τα αρχεία σου απλά δεν μπορείς να αποθηκεύσεις καινούργια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε αναφερθεί μια λίστα εφαρμογών που μπορούμε να παγωσουμε με το package disabler.

 

Κάποια ιδέα?

 

Επίσης παλιότερα υπήρχε mod για να μεγαλώσουμε την φωτογραφία καλούντος στις κλήσεις αλλά μετά σταμάτησε να λειτουργεί. Έχει βγει κάτι νεότερο?

 

Κι ένα τελευταίο. Με αγορά samsung συσκευής είχαμε δώρο 100gb στο OneDrive. Τώρα με το Note 9 δεν ενεργοποιηθηκε κάτι τέτοιο. Σταμάτησε να ισχύει? Αύριο μου λήγουν τα 100gb που πήρα πέρυσι με το Note 8 και πρέπει να σβήσω πολλά αρχεία.....

100gb είναι ανά λογαριασμό και όχι ανά συσκευή, όμως νομίζω ότι έχουν διάρκεια 2 χρόνια, όχι 1.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα πάντως τα 100 gb στο drive.

Κάπου είχε αναφερθεί μια λίστα εφαρμογών που μπορούμε να παγωσουμε με το package disabler.

Κάποια ιδέα?

Επίσης παλιότερα υπήρχε mod για να μεγαλώσουμε την φωτογραφία καλούντος στις κλήσεις αλλά μετά σταμάτησε να λειτουργεί. Έχει βγει κάτι νεότερο?

Κι ένα τελευταίο. Με αγορά samsung συσκευής είχαμε δώρο 100gb στο OneDrive. Τώρα με το Note 9 δεν ενεργοποιηθηκε κάτι τέτοιο. Σταμάτησε να ισχύει? Αύριο μου λήγουν τα 100gb που πήρα πέρυσι με το Note 8 και πρέπει να σβήσω πολλά αρχεία.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

100gb είναι ανά λογαριασμό και όχι ανά συσκευή, όμως νομίζω ότι έχουν διάρκεια 2 χρόνια, όχι 1.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με κάθε ενεργοποίηση συσκευής.

Είχα πάρει με το s7e, s8+, Note8 αλλά τώρα με το Note9 δεν μου έδωσε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ τα πήρα πάντως τα 100 gb στο drive.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχες πάρει με παλιότερες συσκευές (Samsung)

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε χρειάζεται να σβήσεις τίποτα. Δε χάνεις τα αρχεία σου απλά δεν μπορείς να αποθηκεύσεις καινούργια.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση πως ισχύει αυτό για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά (από κάποιους μήνες) σβήνονται

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Google φωτό, νομίζω είναι 25 gb.

Αν γεμίσει, θα αγοράσω.

 

Το Google είναι απεριόριστο, δεν γεμίζει. Αρκεί βέβαια να ανεβάζεις τις φωτογραφίες σε πλήρη ανάλυση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Google είναι απεριόριστο, δεν γεμίζει. Αρκεί βέβαια να ανεβάζεις τις φωτογραφίες σε πλήρη ανάλυση.
Εννοείς "αρκεί να μην ανεβάζεις..."

 

Οι φωτογραφίες πρέπει να ανεβαίνουν σε high resolution για να έχεις απεριόριστο χώρο και όχι σε original resolution.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Θέλω να τσεκάρετε κάτι με το nfc, να δείτε αν σας το κάνει και εσας με τα Note.

 

Link to comment
Share on other sites

Με την beta 3 έχω gestures και όταν πατάω με δύναμη το home button δεν γυρίζει στην αρχική οθόνη σε σας το κάνει; στην 2 δούλευε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με την beta 3 έχω gestures και όταν πατάω με δύναμη το home button δεν γυρίζει στην αρχική οθόνη σε σας το κάνει; στην 2 δούλευε

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βγήκε beta 3; Ένα λινκ για κατέβασμα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...