Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά να έρθω στην παρέα με την προσφορά του BLUE WEEK.

Θα το αγοράσω μείον το ΦΠΑ μέσω του εργοδότη μου οπότε θα βγει αρκετά χαμηλά.

Λιγότερο απο 700€.

 

Πήγα Public και ρώτησα πόσο κρατάνε το ΝΟΤΕ8 και έλαβα απάντηση 297€! Καλά λέω, άντε γεια!

Βέβαια, δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω και τις 2 "εκπτώσεις"!

Και αγορά με απαλλαγή ΦΠΑ και με ανταλλαγή κινητού. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το ποσό της ανταλλαγής -λέει- για αγορά άλλου προϊόντος! Δεν θα έδινα το εργαλείο μου για ~300€ σε καμία περίπτωση αλλά οκ!

 

Με βλέπω το ΣΚ να στήνω νέο κινητό!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ετοιμάζομαι και εγώ σιγά σιγά να έρθω στην παρέα με την προσφορά του BLUE WEEK.

Θα το αγοράσω μείον το ΦΠΑ μέσω του εργοδότη μου οπότε θα βγει αρκετά χαμηλά.

Λιγότερο απο 700€.

 

Πήγα Public και ρώτησα πόσο κρατάνε το ΝΟΤΕ8 και έλαβα απάντηση 297€! Καλά λέω, άντε γεια!

Βέβαια, δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω και τις 2 "εκπτώσεις"!

Και αγορά με απαλλαγή ΦΠΑ και με ανταλλαγή κινητού. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το ποσό της ανταλλαγής -λέει- για αγορά άλλου προϊόντος! Δεν θα έδινα το εργαλείο μου για ~300€ σε καμία περίπτωση αλλά οκ!

 

Με βλέπω το ΣΚ να στήνω νέο κινητό!

 

Είναι σοβαροί???297€ το Ν8???Αν το βάλεις άγγελια 400-430 τα πιάνει άνετα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σοβαροί???297€ το Ν8???Αν το βάλεις άγγελια 400-430 τα πιάνει άνετα...

Καλά, δεν θα το έδινα σε καμία περίπτωση στην τιμή αυτή!

Απλά ήθελα να δώ πόσο θα μου πουν, απο περιέργεια και μόνο!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο αρκετο ψαξιμο... Reviews... Αλλαγη γνωμης καθημερινα... Κλπ... Κατεληξα να ψαχνω απο καμια αγγελια καποιο μαυρο Note 9! Χρονια τσεκαρω τη σειρα Note.. Ομως δεν ετυχε ποτε να το τσιμπησω για τον εναν ή τον αλλον λογο... Κολλαω βεβαια λιγο στο τεραστιο μεγεθος σχετικα με την καθημερινοτητα, ομως εχω αποφασισει πως θα το δοκιμασω και αν δεν την παλεψω.........πουλημα και παω για S9 ή κατι παρομοιο τελος παντων!

 

Αν υπαρχει κατι... Στειλτε μου ενα μηνυματακι!

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα κι εγώ (επιτέλους) το 9αρι (512gb) και θα το παραλάβω δευτέρα ( ο Κωτσόβολος δεν είχε ετοιμοπαράδοτο).

Θυμάμαι πως αναφέρθηκε ότι κατά την ενεργοποίηση ρωτάει αν θέλουμε να εγκατασταθούν τα samsung apps. Χρησιμοποιώ κάποια apps (mail, διάφορα για πενάκι) αλλά κάποια δεν χρησιμοποιώ (έχω nova, edge για internet) οπότε τι κάνω?

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα κι εγώ (επιτέλους) το 9αρι (512gb) και θα το παραλάβω δευτέρα ( ο Κωτσόβολος δεν είχε ετοιμοπαράδοτο).

Θυμάμαι πως αναφέρθηκε ότι κατά την ενεργοποίηση ρωτάει αν θέλουμε να εγκατασταθούν τα samsung apps. Χρησιμοποιώ κάποια apps (mail, διάφορα για πενάκι) αλλά κάποια δεν χρησιμοποιώ (έχω nova, edge για internet) οπότε τι κάνω?

Ευχαριστώ

 

Με το καλό να έρθει στα χέρια σου.

Σούπερ εργαλείο!

Αν θυμάμαι καλά σε ρωτάει ποια apps θέλεις να κάνεις εγκατάσταση και τα επιλέγεις.

Δεν είναι πχ ένα πακέτο με όλα.

Και στα Google apps ρωτάει απλά εκεί έχει κάποια βασικά που δεν μπορείς να αρνηθείς την εγκατάσταση τους..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθει στα χέρια σου.

Σούπερ εργαλείο!

Αν θυμάμαι καλά σε ρωτάει ποια apps θέλεις να κάνεις εγκατάσταση και τα επιλέγεις.

Δεν είναι πχ ένα πακέτο με όλα.

Και στα Google apps ρωτάει απλά εκεί έχει κάποια βασικά που δεν μπορείς να αρνηθείς την εγκατάσταση τους..

 

Ευχαριστώ και για τις ευχές και για την απάντηση.

Είχα την εντύπωση πως επιλέγεις όλα ή τίποτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και για τις ευχές και για την απάντηση.

 

Είχα την εντύπωση πως επιλέγεις όλα ή τίποτα.

 

 

 

Από κοτσωβολο η αγορά;

Ποσο βγήκε;

 

 

Νίκος P20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και για τις ευχές και για την απάντηση.

Είχα την εντύπωση πως επιλέγεις όλα ή τίποτα.

 

Με το καλό να έρθει στα χέρια σου.

Σούπερ εργαλείο!

Αν θυμάμαι καλά σε ρωτάει ποια apps θέλεις να κάνεις εγκατάσταση και τα επιλέγεις.

Δεν είναι πχ ένα πακέτο με όλα.

Και στα Google apps ρωτάει απλά εκεί έχει κάποια βασικά που δεν μπορείς να αρνηθείς την εγκατάσταση τους..

Δεν χρειαζετε να βαλετε τιποτα .Εαν θελετε καποιο samsung apo τα κρατα μετα στο Play . Επισης τα google apps θα τα προσπερασεις και μετα θα πας στο play να τα διαγραψεις.Τα google apps θα ειναι σε αναμονη στο play εαν θελεις να τα κανεις εγκατασταση εσυ πατας Χ και δεν τα κανεις.Μη κανεις την εγκατασταση με wifi αλλα με 4G.Μετα κανε οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ πριν 2 ημέρες. Πάντα ζαχάρωνα την σειρά Note αλλά τελικά επέλεγα κάτι άλλο. Τελικά είπα να το δοκιμάσω. Μπορώ να πω ότι στο λίγο αυτό χρόνο που το έχω είμαι εντυπωσιασμένος. Νομίζω ο τίτλος no compromise smart phone που είχα διαβάσει σε ένα review του ταιριάζει γάντι.

Και μια χαζή ερώτηση. Το πενάκι έχει σημασία αν όταν το βάλουμε πίσω στη θέση του το κουμπί είναι προς την πλευρά της οθόνς ή της πλάτης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε να βαλετε τιποτα .Εαν θελετε καποιο samsung apo τα κρατα μετα στο Play . Επισης τα google apps θα τα προσπερασεις και μετα θα πας στο play να τα διαγραψεις.Τα google apps θα ειναι σε αναμονη στο play εαν θελεις να τα κανεις εγκατασταση εσυ πατας Χ και δεν τα κανεις.Μη κανεις την εγκατασταση με wifi αλλα με 4G.Μετα κανε οτι θες.

Πονηροοοοοο.... έτσι

Πολυ σωστά!!!!!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζετε να βαλετε τιποτα .Εαν θελετε καποιο samsung apo τα κρατα μετα στο Play . Επισης τα google apps θα τα προσπερασεις και μετα θα πας στο play να τα διαγραψεις.Τα google apps θα ειναι σε αναμονη στο play εαν θελεις να τα κανεις εγκατασταση εσυ πατας Χ και δεν τα κανεις.Μη κανεις την εγκατασταση με wifi αλλα με 4G.Μετα κανε οτι θες.

 

Το θέμα είναι πως δεν θα θυμάμαι ποιο θα χρειαστώ αργότερα για να το κατεβάσω κι επίσης δεν θα ξέρω αν έχει προστεθεί κάποια χρήσιμη εφαρμογή ώστε να την κατεβάσω αργότερα.

Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι με 4g, ποιες εφαρμογές με 4g κι όταν στις επόμενες ενημερώσεις κάνω με WiFi αυτές δεν θα ενημερωθούν?

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από κοτσωβολο η αγορά;

Ποσο βγήκε;

 

 

Νίκος P20 pro

 

Ναι Νίκο, κωτσοβολος. 1048 η αγορά (το 512gb) μείον 20% επιστροφή σε πόντους στην κάρτα εθνικής (go4more). Αν είσαι επαγγελματίας γλιτώνεις και τον ΦΠΑ (24%)

Το 128gb έχει 846€ μείον τα παραπάνω.

Αξίζει γιατί βγαίνει κάτω και από το σξρουτζ/bestprice.gr

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ πριν 2 ημέρες. Πάντα ζαχάρωνα την σειρά Note αλλά τελικά επέλεγα κάτι άλλο. Τελικά είπα να το δοκιμάσω. Μπορώ να πω ότι στο λίγο αυτό χρόνο που το έχω είμαι εντυπωσιασμένος. Νομίζω ο τίτλος no compromise smart phone που είχα διαβάσει σε ένα review του ταιριάζει γάντι.

Και μια χαζή ερώτηση. Το πενάκι έχει σημασία αν όταν το βάλουμε πίσω στη θέση του το κουμπί είναι προς την πλευρά της οθόνς ή της πλάτης;

 

Καλομιλητο και σε σένα φίλε. Όπως γουσταρεις βαζε το. Μόνο ανάποδα μην το βάλεις. :p

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρησιμοποιεί Nova launcher μπορεί να μου λύσει μια απορία;

Υπάρχει τρόπος στα stock widgets να μικρύνει το dpi?

Στον στοκ launcher φαίνονται πιο μικρά ενώ στον Nova μεγαλύτερα :/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όποιος χρησιμοποιεί Nova launcher μπορεί να μου λύσει μια απορία;

Υπάρχει τρόπος στα stock widgets να μικρύνει το dpi?

Στον στοκ launcher φαίνονται πιο μικρά ενώ στον Nova μεγαλύτερα :/

 

Ειναι ο λογος που δε βαζω nova... Δεν ξερω αν και θα ηθελα πολυ να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο λογος που δε βαζω nova... Δεν ξερω αν και θα ηθελα πολυ να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος!

Έλα, το βρήκα....:D

 

Πηγαίνεις σε μια κενή σελίδα και πατας παρατεταμένα, γραφικά στοιχεία, Nova Launcher εξειδικευμένες συντομεύσεις, ρυθμίσεις, πατάς τη 5η επιλογή (...FontPreviewTablet) και επιλέγεις τέρμα μικρό ζουμ οθόνης. Αν το έχει τέρμα μικρό ήδη το ζουμ, το βάζεις μεγαλύτερο και μετά ξανά τέρμα μικρό. Είσαι έτοιμος...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έλα, το βρήκα....:D

 

Πηγαίνεις σε μια κενή σελίδα και πατας παρατεταμένα, γραφικά στοιχεία, Nova Launcher εξειδικευμένες συντομεύσεις, ρυθμίσεις, πατάς τη 5η επιλογή (...FontPreviewTablet) και επιλέγεις τέρμα μικρό ζουμ οθόνης. Αν το έχει τέρμα μικρό ήδη το ζουμ, το βάζεις μεγαλύτερο και μετά ξανά τέρμα μικρό. Είσαι έτοιμος...:)

 

Εισαι παιχτουρα, thanks!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και απο εμενα...χρονια σαμσουνγκακιας και εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγραψα ενα μυνημα αλλα μονο οι 2 πρωτες σειρες ηρθαν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια με samsung ...ξεκινησα με S3-> note 3 -> S6 edge+ -> S8+...στις πρωτες συσκευες ειχα root και πειραζα σχεδον οτι μπορουσε να πειραχτει....εδω και 1μισι χρονο με το S8+ ηρεμησα, και ουτε καν σκεφτηκα να αλλαξω κατι (θωρηκτο αφου).

Εδω και λιγο καιρο, με εχει πιασει το μικροβιο του Note 9...ξερω, ξερω...πλεονεκτηματα μεγαλυτερη οθονη, πενακι, λιγο περισσοτερη RAM, κτλπ...δεν περιμενω να δω διαφορα σε ταχυτητα επεξεργαστη και σε smooth λειτουργια ...ή σε φωτογραφιες (οχι πως τραβαω και πολλες κιολας)...σε μπαταρια θα δω ομως ?? αξιζει η μπαταρια του? ειμαι ολη ημερα με wifi, data, bluetooth, ανανεωσεις email...

τι λετε? αξιζει ή να περιμενω μεχρι το επομενο μοντελο ???

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και απο εμενα...χρονια σαμσουνγκακιας και εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγραψα ενα μυνημα αλλα μονο οι 2 πρωτες σειρες ηρθαν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια με samsung ...ξεκινησα με S3-> note 3 -> S6 edge+ -> S8+...στις πρωτες συσκευες ειχα root και πειραζα σχεδον οτι μπορουσε να πειραχτει....εδω και 1μισι χρονο με το S8+ ηρεμησα, και ουτε καν σκεφτηκα να αλλαξω κατι (θωρηκτο αφου).

Εδω και λιγο καιρο, με εχει πιασει το μικροβιο του Note 9...ξερω, ξερω...πλεονεκτηματα μεγαλυτερη οθονη, πενακι, λιγο περισσοτερη RAM, κτλπ...δεν περιμενω να δω διαφορα σε ταχυτητα επεξεργαστη και σε smooth λειτουργια ...ή σε φωτογραφιες (οχι πως τραβαω και πολλες κιολας)...σε μπαταρια θα δω ομως ?? αξιζει η μπαταρια του? ειμαι ολη ημερα με wifi, data, bluetooth, ανανεωσεις email...

τι λετε? αξιζει ή να περιμενω μεχρι το επομενο μοντελο ???

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Θα δεις μεγάλη διαφορά σε μπαταρία. Τουλάχιστον 30%-35%> Θα δεις επίσης διάφορα σε οθόνη, ηχεία και η περισσότερη Ραμ το κάνει πιο "αερατο".

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις μεγάλη διαφορά σε μπαταρία. Τουλάχιστον 30%-35%> Θα δεις επίσης διάφορα σε οθόνη, ηχεία και η περισσότερη Ραμ το κάνει πιο "αερατο".

 

Ορίστε γιατί δεν έγραφα τόσο καιρό εδώ στο φόρουμ...πάω να βρω πάρκινκ στο Κωτσόβολο κοντά!!! :lol: :lol:

S8+
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε γιατί δεν έγραφα τόσο καιρό εδώ στο φόρουμ...πάω να βρω πάρκινκ στο Κωτσόβολο κοντά!!! :lol: :lol:

 

Μέχρι αύριο με κάρτα εθνικής +20% κέρδος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πειραιώς έχω, αλλά ισχύει το -ΦΠΑ για αυτήν την εβδομάδα...τώρα είμαι σε τεράστιο δίλημμα να κάνω το παραπάνω βήμα για το 512GB/8GB ram...από τη μία θα πετάει απίστευτα..αλλά από την άλλη όπως έχει δείξει η ιστορία ανά 2 χρόνια αλλάζω συσκευή, οπότε μήπως είναι too much???...
S8+
Link to comment
Share on other sites

Πειραιώς έχω, αλλά ισχύει το -ΦΠΑ για αυτήν την εβδομάδα...τώρα είμαι σε τεράστιο δίλημμα να κάνω το παραπάνω βήμα για το 512GB/8GB ram...από τη μία θα πετάει απίστευτα..αλλά από την άλλη όπως έχει δείξει η ιστορία ανά 2 χρόνια αλλάζω συσκευή, οπότε μήπως είναι too much???...

 

Το 20% που έγραψα είναι έξτρα κέρδος, πέρα από τον ΦΠΑ που δίνει η samsung. Με άλλα λόγια, το "μικρό" βγαίνει περίπου στα 677€.

Εγω αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο αλλά παρ' όλα αυτά πήρα το "μεγάλο". Υπερβολή μεν αλλά μια ζωή την έχουμε. Επίσης σε ένα χρόνο θεωρώ πως θα το πουλήσω πιο εύκολα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 20% που έγραψα είναι έξτρα κέρδος, πέρα από τον ΦΠΑ που δίνει η samsung. Με άλλα λόγια, το "μικρό" βγαίνει περίπου στα 677€.

Εγω αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο αλλά παρ' όλα αυτά πήρα το "μεγάλο". Υπερβολή μεν αλλά μια ζωή την έχουμε. Επίσης σε ένα χρόνο θεωρώ πως θα το πουλήσω πιο εύκολα.

 

I may be wrong αλλά έτσι όπως απαξιώνεται η τεχνολογία, απλά σε ένα χρόνο από τώρα θα χάσεις περισσότερα λεφτά από την πώληση.

Και εγώ αν θα το έπαιρνα, το μεγάλο θα έπαιρνα :lol::lol::lol::lol::lol:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το 20% που έγραψα είναι έξτρα κέρδος, πέρα από τον ΦΠΑ που δίνει η samsung. Με άλλα λόγια, το "μικρό" βγαίνει περίπου στα 677€.

Εγω αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο αλλά παρ' όλα αυτά πήρα το "μεγάλο". Υπερβολή μεν αλλά μια ζωή την έχουμε. Επίσης σε ένα χρόνο θεωρώ πως θα το πουλήσω πιο εύκολα.

 

Σε ενα χρονο και τα 2 "για κλαματα" μεταπωληση θα εχουν. Αλλα, το "μεγαλο" ειναι δεδομενο πως θα εχει μεγαλυτερη ποσοστιαια απωλεια.

Οπως και να εχει ειναι σουπερ αγορα με αυτη την προωθητικη ενεργεια...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...