Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας το Note 8 που με έχει καλύψει σε όλα εκτός ορισμένες φορές η μπαταρία βρήκα να το δώσω 550€. Αξίζει να κάνω την μετάβαση στο Note 9 128gb? Περισσότερο για την μπαταρία έλεγα. Μιας και έχω 15% έκπτωση στην Samsung θα μου βγει στα 300€ . Τα 512gb και 8gb RAM δεν νομίζω να τα χρειαστώ.
Link to comment
Share on other sites

Bixby με το ζόρι λοιπόν:shifty:

Ουτε απενεργοποιηση ουτε remapping είναι εφικτό(ισως με adb η root να υπάρχει λύση)

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-note-9-disable-bixby-button_id108079

 

Έχοντας το Note 8 που με έχει καλύψει σε όλα εκτός ορισμένες φορές η μπαταρία βρήκα να το δώσω 550€. Αξίζει να κάνω την μετάβαση στο Note 9 128gb? Περισσότερο για την μπαταρία έλεγα. Μιας και έχω 15% έκπτωση στην Samsung θα μου βγει στα 300€ . Τα 512gb και 8gb RAM δεν νομίζω να τα χρειαστώ.

Εγω θα εκανα τη μετάβαση 100% με τα δικα σου δεδομένα(+extra 15% έκπτωση)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Bixby με το ζόρι λοιπόν:shifty:

Ουτε απενεργοποιηση ουτε remapping είναι εφικτό(ισως με adb η root να υπάρχει λύση)

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-note-9-disable-bixby-button_id108079

 

 

Εγω θα εκανα τη μετάβαση 100% με τα δικα σου δεδομένα(+extra 15% έκπτωση)

Αν τη δουλέψεις τη Bixby είναι κατά πολύ ανώτερη από οποιοδήποτε άλλο voice assistant. Ουσιαστικά μπορείς να κάνεις τα πάντα στο κινητό χωρίς καν να πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου.
Έχοντας το Note 8 που με έχει καλύψει σε όλα εκτός ορισμένες φορές η μπαταρία βρήκα να το δώσω 550€. Αξίζει να κάνω την μετάβαση στο Note 9 128gb? Περισσότερο για την μπαταρία έλεγα. Μιας και έχω 15% έκπτωση στην Samsung θα μου βγει στα 300€ . Τα 512gb και 8gb RAM δεν νομίζω να τα χρειαστώ.
Με κλειστά μάτια για 300€!!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και πολύ την πήρα την απόφαση να το παραγγείλω Σε μπλε όμως αυτή την φορά γιατί μαύρο είχα το 8αρι
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί μερικοί την κράζουν, είμαι περίεργος αν την έχουν δουλέψει, γιατί ... η Bixby τα ''σπάει'' :up:
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όχι κ τα σπάει, ακόμα κ στην παρουσίαση του NOTE 9, την πρώτη πρόταση που είπε στη bixby δεν την κατάλαβε και την επανέλαβε..

 

Το καλό είναι ότι ψάχνει κ το τηλέφωνο κ όχι μόνο online όπως άλλα assistants. Θα του δώσω σίγουρα ευκαιρία κ βλέπουμε.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τα σπαει λεμε ... απλα πρεπει να ''γνωριστειτε'' πρωτα, ψαξτο και θα καταλαβεις

Το μονο που δεν μου κανει ειναι τα φωτα αλλα εχω την siri στο HomePod για αυτη την δουλεια :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας για το 512mb ποτέ βγαίνει και θα έχει καμία προσφορά αν δώσουμε το note 8? Στο Twitter μου λένε σύντομα σε μαύρο αλλά δεν λένε ημερομηνία

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας για το 512mb ποτέ βγαίνει και θα έχει καμία προσφορά αν δώσουμε το note 8? Στο Twitter μου λένε σύντομα σε μαύρο αλλά δεν λένε ημερομηνία

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Samsung-Smartphone-Galaxy-Note-9-512gb-Mid-Black-N960FZKHEUR.htm

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα παραγγελία. Δεν λέει τίποτα για trade in. Ελπίζω να το επαναφέρουν.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα παραγγελία. Δεν λέει τίποτα για trade in. Ελπίζω να το επαναφέρουν.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

trade in τέλος.-

έως και σήμερα 23/8 ήταν εφικτό με την παρουσία στο κατάστημα και την παράδοση της συσκευής.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

trade in τέλος.-

έως και σήμερα 23/8 ήταν εφικτό με την παρουσία στο κατάστημα και την παράδοση της συσκευής.

Ναι, αλλά δεν έδιναν τη δυνατότητα να το κάνεις για την 8/512. Οπότε μήπως το επαναφέρουν... Είτε έτσι είτε μέσω αγγελίας θα φύγει πάντως το Ν8.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Ήρθε το samsung note9 στην ΜΤΝ και το είδα από κοντά για πρώτη φορά είναι τρελά επίσης πήγα και στην Cyta όπου πλήρωσα τον λογαριασμό μου και μ είπαν ότι θα το παραλάβω 24 ή 25 αλλά για να μαι σίγουρος θα πάω από το πρωί έξω στην συτα να αναμένω.

 

Μόνο εγώ βλέπω ότι αυτό είναι το Note 8 ???? :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω ότι αυτό είναι το Note 8 ???? :confused: :confused: :confused:

 

οχι:rolleyes:

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

trade in τέλος.-

έως και σήμερα 23/8 ήταν εφικτό με την παρουσία στο κατάστημα και την παράδοση της συσκευής.

 

Δηλαδη επρεπε να εχουμε ηδη δωσει τη συσκευη ανταλλαγης?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω ότι αυτό είναι το Note 8 ???? :confused: :confused: :confused:

Με την αγωνία που έχει ο ccypruss000 όλα 9αρια τα βλέπει :lol:

 

 

Δηλαδη επρεπε να εχουμε ηδη δωσει τη συσκευη ανταλλαγης?

Μαλλον ναι

Θα επρεπε να εχεις δωσει την συσκευη για να παρεις το χαρτακι της εκπτωσης.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν έδιναν τη δυνατότητα να το κάνεις για την 8/512. Οπότε μήπως το επαναφέρουν... Είτε έτσι είτε μέσω αγγελίας θα φύγει πάντως το Ν8.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Το όφελος των 100 € ισχύει για την αγορά ενός Samsung Galaxy Note9 και αφαιρείται από την εκάστοτε ισχύουσα σε κάθε κατάστημα τιμή λιανικής επιπλέον της ονομαστικής αξίας του παλιού smartphone που επιστρέφεται. Οι όροι και η ονομαστική αξία ανταλλαγής του παλιού σας smartphone με το νέο Galaxy Note9 καθορίζονται από τα συμμετέχοντα καταστήματα (Cosmote, Vodafone, Γερμανός, Media Markt, Πλαίσιο, Public). Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε σε ένα από αυτά.

 

Όροι και προϋποθέσεις προσφοράς ανταλλαγής Galaxy Note9: Η προσφορά ανταλλαγής ισχύει για αγορές του Galaxy Note9 και ταυτόχρονη επιστροφή του παλιού σας smartphone κατά το χρονικό διάστημα από 9-8-2018 έως και 23-8-2018 στα συμμετέχοντα καταστήματα (Cosmote, Vodafone, Γερμανός, Media Markt, Πλαίσιο, Public).

 

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-note9/buy/

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το όφελος των 100 € ισχύει για την αγορά ενός Samsung Galaxy Note9 και αφαιρείται από την εκάστοτε ισχύουσα σε κάθε κατάστημα τιμή λιανικής επιπλέον της ονομαστικής αξίας του παλιού smartphone που επιστρέφεται. Οι όροι και η ονομαστική αξία ανταλλαγής του παλιού σας smartphone με το νέο Galaxy Note9 καθορίζονται από τα συμμετέχοντα καταστήματα (Cosmote, Vodafone, Γερμανός, Media Markt, Πλαίσιο, Public). Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε σε ένα από αυτά.

 

Όροι και προϋποθέσεις προσφοράς ανταλλαγής Galaxy Note9: Η προσφορά ανταλλαγής ισχύει για αγορές του Galaxy Note9 και ταυτόχρονη επιστροφή του παλιού σας smartphone κατά το χρονικό διάστημα από 9-8-2018 έως και 23-8-2018 στα συμμετέχοντα καταστήματα (Cosmote, Vodafone, Γερμανός, Media Markt, Πλαίσιο, Public).

 

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-note9/buy/

 

Πως γίνετε να αναφέρουν την Vodafone, όταν σε επικοινωνία μαζί τους δεν ξέρανε τπτ για το συγκεκριμένο πρόγραμμα;;

Και στην εξυπηρέτηση πελατών πήρα, και σε κεντρικό κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί μερικοί την κράζουν, είμαι περίεργος αν την έχουν δουλέψει, γιατί ... η Bixby τα ''σπάει'' :up:

Σου εχει περάσει απο το μυαλό οτι μπορει κάποιοι απο εμας να θέλουμε να αξιοποιήσουμε διαφορετικά το κουμπί αυτο??

Απο τη στιγμη που σου εδινε την επιλογή εως τωρα και πλέον οχι είναι κατακριτέο διοτι πολυ απλα σου δινει μια επιλογή λιγότερη.

 

Η πεμπτουσία του Android ανεκαθεν ηταν να εχεις επιλογές να προσαρμόσεις το λειτουργικό και επιμέρους λειτουργίες σου στα μέτρα σου,στις ανάγκες σου και στα γούστα σου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει περάσει απο το μυαλό οτι μπορει κάποιοι απο εμας να θέλουμε να αξιοποιήσουμε διαφορετικά το κουμπί αυτο??

Απο τη στιγμη που σου εδινε την επιλογή εως τωρα και πλέον οχι είναι κατακριτέο διοτι πολυ απλα σου δινει μια επιλογή λιγότερη.

 

Η πεμπτουσία του Android ανεκαθεν ηταν να εχεις επιλογές να προσαρμόσεις το λειτουργικό και επιμέρους λειτουργίες σου στα μέτρα σου,στις ανάγκες σου και στα γούστα σου.

Ναι ενώ πριν δεν έπεφτε το ίδιο κράξιμο, χεχε!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αγωνία που έχει ο ccypruss000 όλα 9αρια τα βλέπει :lol:

 

Καλημερα φιλε μ οχι δεν τα βλεπω ολα 9άρια αλλα το καταστημα φταιει που εποιασε ενα Νοτε 8 και εγραψε πανω 9 για να τραβησει πελατια μετα που το καταλαβα και πηγα εκει μου ειπαν αν μας ρωτουσες θα σου λεγαμε οτι ειναι το Νοτε 8 αυτο και εγω τους ειπα τοτε γιατι μπερδεδεται τους πελατες σας ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ πριν δεν έπεφτε το ίδιο κράξιμο, χεχε!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα έπεφτε αλλά τώρα πολύ περισσότερο αρμόζει:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω λιώσει με το φίλο που έπιανε το note 8 και το νόμιζε για το 9!!! Κι αν δε κάνω λάθος το εχει κι ίδιος το 8αρι!!!! Α ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! ΈΛΙΩΣΑ!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...