Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, το μόνο θεματακι που έχω (τώρα στη pie αλλά και πριν στην oreo) είναι με την εφαρμογή Gmail.

Δε μου έρχονται τις περισσότερες φορές αμέσως οι ειδοποιήσεις και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να έρθει το mail.

Επίσης πολλές φορές ανοίγοντας την εφαρμογή υπάρχει μήνυμα ότι ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει πρόβλημα, και πρέπει να κάνω refresh για να επανέλθει.

Φυσικά και δεν έχω την εφαρμογή σε αδράνεια.

 

Αντιμετωπίζετε κι άλλοι αυτά τα θέματα;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το μόνο θεματακι που έχω (τώρα στη pie αλλά και πριν στην oreo) είναι με την εφαρμογή Gmail.

Δε μου έρχονται τις περισσότερες φορές αμέσως οι ειδοποιήσεις και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να έρθει το mail.

Επίσης πολλές φορές ανοίγοντας την εφαρμογή υπάρχει μήνυμα ότι ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει πρόβλημα, και πρέπει να κάνω refresh για να επανέλθει.

Φυσικά και δεν έχω την εφαρμογή σε αδράνεια.

 

Αντιμετωπίζετε κι άλλοι αυτά τα θέματα;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Είναι γενικό το πρόβλημα.Καιρό τώρα.Και στο pixel που έχω όποτε του έρχεται δουλεύει σωστα.Δεν ξέρω τι στα κομμάτια κάνει αυτή η Google.Μονο σε iPhone έρχονταν στην ώρα τους οι ειδοποιήσεις.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το μόνο θεματακι που έχω (τώρα στη pie αλλά και πριν στην oreo) είναι με την εφαρμογή Gmail.

Δε μου έρχονται τις περισσότερες φορές αμέσως οι ειδοποιήσεις και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να έρθει το mail.

Επίσης πολλές φορές ανοίγοντας την εφαρμογή υπάρχει μήνυμα ότι ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει πρόβλημα, και πρέπει να κάνω refresh για να επανέλθει.

Φυσικά και δεν έχω την εφαρμογή σε αδράνεια.

 

Αντιμετωπίζετε κι άλλοι αυτά τα θέματα;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Εγω δεν έχω θέμα Ηλια αλλά με Vivo Nex είμαι.

Επειδη πολλές ώρες τις ημέρες εχω ταυτόχρονα και ipad χτυπάνε οι ειδοποιήσεις ταυτόχρονα:p

Εννοείται τα εχω εξαίρεση απο οτιδήποτε βελτιστοποιηση μπαταρίας.

 

Γενικά δεν χρησιμοποιώ ποτέ stock mail app σε κανέναν OEM μόνο gmail και outlook.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το μόνο θεματακι που έχω (τώρα στη pie αλλά και πριν στην oreo) είναι με την εφαρμογή Gmail.

Δε μου έρχονται τις περισσότερες φορές αμέσως οι ειδοποιήσεις και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να έρθει το mail.

Επίσης πολλές φορές ανοίγοντας την εφαρμογή υπάρχει μήνυμα ότι ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει πρόβλημα, και πρέπει να κάνω refresh για να επανέλθει.

Φυσικά και δεν έχω την εφαρμογή σε αδράνεια.

 

Αντιμετωπίζετε κι άλλοι αυτά τα θέματα;

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Κι εγω με pixel 3 εχω μερικες φορες το ιδιο θεμα...

Ενω στο ipad ερχονται πιο γρηγορα..

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το Gmail. Για την εφαρμογή που διαγράφεις το μήνυμα από την status bar και δεν διαγράφεται... Για την εφαρμογή που χτυπάει για ειδοποιήσεις όποτε θέλει, που πολύ συχνά δημιουργεί drain στην μπαταρία...

Από τα πρώτα που ξηλώνω. Η stock εφαρμογή της Samsung είναι υποδειγματική.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το Gmail. Για την εφαρμογή που διαγράφεις το μήνυμα από την status bar και δεν διαγράφεται... Για την εφαρμογή που χτυπάει για ειδοποιήσεις όποτε θέλει, που πολύ συχνά δημιουργεί drain στην μπαταρία...

Από τα πρώτα που ξηλώνω. Η stock εφαρμογή της Samsung είναι υποδειγματική.

Αυτό είναι πρόβλημα σε samsung.

Σε Oneplus/Vivo δεν ειχα ποτέ τέτοια θέματα.

Και φυσικα ουτε drain ουτε τιποτα πάντα τελευταίες θεσεις έχει στα στατιστικά μπαταρίας.

 

Μιλας για την stock που εχει απο τις χειρότερες αξιολογήσεις μεταξύ όλων των email app :lol:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.email.provider&showAllReviews=true

 

Και φαντάσου όλοι αυτοί που την βριζουν έχουν Samsung συσκευή.

Που να την έβαζαν και ολοι οι υπόλοιποι μη χρήστες Samsung κινητών.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει δικαιώματα read write στο δίσκο;

Πήγαινε στη μαμά εφαρμογή πρώτα και δώσε απο'κει, αυτό φταίει.

 

Δυστυχώς οταν ειναι φορμαρισμένος σε NTFS, η εφαρμογή δεν τον "βλέπει" καθόλου για να δώσω δικαιώματα.

Οταν φορμάρω τον ίδιο δισκο exFAT, τον "βλέπει" και του αποδίδω δικαιώματα write. Read κάνει και στις δυο περιπτώσεις.

Επισης, οταν ο δίσκος είναι NTFS format, το σύστημα δίνει notification γα corrupted disk.

Τεσπα, μικρό το κακό, κρατάω ένα HDD σε exFAT format για copy/paste!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οταν ειναι φορμαρισμένος σε NTFS, η εφαρμογή δεν τον "βλέπει" καθόλου για να δώσω δικαιώματα.

Οταν φορμάρω τον ίδιο δισκο exFAT, τον "βλέπει" και του αποδίδω δικαιώματα write. Read κάνει και στις δυο περιπτώσεις.

Επισης, οταν ο δίσκος είναι NTFS format, το σύστημα δίνει notification γα corrupted disk.

Τεσπα, μικρό το κακό, κρατάω ένα HDD σε exFAT format για copy/paste!

 

NTFS δεν διάβαζε ουδέποτε σε καμία Samsung συσκευή που είχα

Σε άλλους OEM ποτε δεν είχα τέτοιο θέμα.

Κλασική ******* της sammy:p

 

Και σιγα μην διαμορφώσω τους δίσκους μου σε exfat για τα καπρίτσια της Sammy,αυτό θα έλλειπε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

NTFS δεν διάβαζε ουδέποτε σε καμία Samsung συσκευή που είχα

Σε άλλους OEM ποτε δεν είχα τέτοιο θέμα.

Κλασική ******* της sammy:p

 

Και σιγα μην διαμορφώσω τους δίσκους μου σε exfat για τα καπρίτσια της Sammy,αυτό θα έλλειπε.

 

Με es Explorer διαβάζει κανονικά. Σε εμενα τουλάχιστον. Κατά τα άλλα δεν νομίζω να διαβάζει άλλη μάρκα, πχ LG που είχα και Huawei τα ίδια...δε διάβαζαν ntfs

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με es Explorer διαβάζει κανονικά. Σε εμενα τουλάχιστον. Κατά τα άλλα δεν νομίζω να διαβάζει άλλη μάρκα, πχ LG που είχα και Huawei τα ίδια...δε διάβαζαν ntfs

Νίκο σε Vivo,Huawei,ZTE,Oneplus τα διάβαζε κανονικα χωρίς κατ ανάγκη συγκεκριμένο file manager.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σε Vivo,Huawei,ZTE,Oneplus τα διάβαζε κανονικα χωρίς κατ ανάγκη συγκεκριμένο file manager.

 

Στο mate 10 pro δε μου διάβαζε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο mate 10 pro δε μου διάβαζε..

Σε P10 το διαβαζε εμένα το mate 10 δεν το δοκίμασα διοτι 2 ημέρες μόλις το κράτησα πριν το διώξω με κλωτσιές.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε P20 pro διαβάζει και γραφει κανονικά η εφαρμογή files της Huawei.

Σε samsung (S7 edge, S8, Note 9, τλχ που τα έχω στα χέρια μου) δεν..

 

Το Microsoft exFAT/NTFS που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω κάνει τη δουλειά, κάνοντας mount τον δίσκο. Θελει πληρωμή, βεβαια, αλλά οκ, είτε μ αυτό, είτε με δίσκο exFAT format η δουλειά γίνεται!

 

Απλά ενημερωτικά το αναφέρω, όχι οτι το θεωρώ μείζον θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ρε παιδιά, να σας ρωτήσω, η αυτόματη ενεργοποίηση στο wifi, σας δουλεύει?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ρε παιδιά, να σας ρωτήσω, η αυτόματη ενεργοποίηση στο wifi, σας δουλεύει?

Ναι δουλεύει κανονικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει κανονικά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Έχεις κάνει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

Εγώ ενώ το έχω ενεργό στις ρυθμίσεις του wifi, όταν γυρίζω σπίτι δεν μου το ενεργοποιεί αυτόματα και πρέπει να το ανοίξω χειροκίνητα

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

Εγώ ενώ το έχω ενεργό στις ρυθμίσεις του wifi, όταν γυρίζω σπίτι δεν μου το ενεργοποιεί αυτόματα και πρέπει να το ανοίξω χειροκίνητα

 

Είναι μέχρι να "μάθει" τα σημεία που πρέπει να ανοίγει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής του Ν9 είναι ο ίδιος με του Ν8???
Από όσο θυμάμαι ναι.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Αν βάλω άλλο πληκτρολόγιο, αντί για αυτό το χαζό της Samsung π.χ., google keyboard το πενάκι θα λειτουργεί για γραφή? Δηλαδή, όπως γίνεται με το Samsung, που όταν είναι ανοικτό το πληκτρολόγιο και βγάλεις το πενάκι, μετατρέπεται σε πίνακα για χειρόγραφο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Αν βάλω άλλο πληκτρολόγιο, αντί για αυτό το χαζό της Samsung π.χ., google keyboard το πενάκι θα λειτουργεί για γραφή? Δηλαδή, όπως γίνεται με το Samsung, που όταν είναι ανοικτό το πληκτρολόγιο και βγάλεις το πενάκι, μετατρέπεται σε πίνακα για χειρόγραφο.

 

Όχι, δε το κάνει, με Gboard τουλάχιστον.

 

Στη pie beta 2 πλέον λειτουργούν και τα "φόντα και θέματα" με τη τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής που μπορείτε να κατεβάσετε και να εγκαταστήσετε παρακάτω: https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-themes/samsung-themes-4-2-28-81212-release/

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν δουλεύουν όλα τα θέματα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα ,και το "κουμπί" στην οθόνη κάτω χάθηκε και δυσκολεύομαι να το βρω όταν το χρειάζομαι.Μεγάλωσε η οθόνη μεν,αλλά δυσκολεύομαι δε.

Τι να κάνω για να το επαναφέρω;

Edit.

Aκυρο,το βρήκα στο μάνιουαλ.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...