Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αυτο το device maintenance με συγχωρείται αλλά είναι μια μπούρδα και μισή.

Όπως το αντίστοιχο με το antivirus.

 

Δεν αξιζει παραμικρή ενασχόληση.

 

Πιο πολύ επιβαρύνουν παρά βοηθούν σε οτιδήποτε.

Το antivirus όντως είναι χαζομάρα και απορώ με τι σκεπτικό το έβαλαν. Σαν υλοποίηση όμως είναι μια χαρά. Πχ διαγράφεις δίπλα αρχεία κάτι που έκανες με sd maid παλαιότερα, βλέπεις τα στατιστικά της μπαταρίας με ένα κλικ η αλλάζεις την απόδοση της συσκευής.

 

Send from Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Tο virus scan για να το απενεργοποιησεις πηγαινεις εφαρμογες -εφαρμογες συστηματος -ασφαλεια συσκευης και εκκαθαριση δεδομενων

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κώστα βάλε navigation gestures το έχω από day one και σε s9 και τώρα στο note δουλεύει τέλεια.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Θα συμφωνήσω με τον συμφορουμήτη, παραθέτω μήνυμα όπως το έγραψα στο thread του S9+.

 

-----------

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Navigation Gestures και είμαι ευχαριστημένος.

Έχει έτοιμες ρυθμίσεις ώστε να αν το γυρίσεις σε "Split pill" όπως το ονομάζει η εφαρμογή, να έχεις το αποτέλεσμα που πρόκειται να βάλει η Samsung στο Android Pie.

Video

 

Tapatalked using my galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, όταν επιλέγεις κάτι που έχει κείμενο με την έξυπνη επιλογή, σου δίνει την δυνατότητα "εξαγωγή κειμένου" δουλεύει σωστά με ελληνικό κείμενο; Γιατί το δοκίμασα στο Galaxy tab s3 και μου τα εξάγει "κινέζικα"

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να παγωσουμε κάποιες εφαρμογές που δεν χρειάζονται; εχθές το βράδυ το έβγαλα 20:30 100% και μέσα σε 3 λεπτά πήγε 99% χωρίς τίποτα να του κάνω. Σήμερα 15:20 με 6 ώρες οθόνη έχει 29% μπαταρία... Δεν ξέρω νιώθω ότι με το mate 10 pro έβγαζα περισσότερη ώρα. Είμαι λάθος;
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, όταν επιλέγεις κάτι που έχει κείμενο με την έξυπνη επιλογή, σου δίνει την δυνατότητα "εξαγωγή κειμένου" δουλεύει σωστά με ελληνικό κείμενο; Γιατί το δοκίμασα στο Galaxy tab s3 και μου τα εξάγει "κινέζικα"

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υποθέτω αναφέρεσαι στις χειρόγραφες σημειώσεις, ναι λειτουργεί κανονικά στα ελληνικά. Λειτουργει κανονικά και σε Note 3 & Note 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να παγωσουμε κάποιες εφαρμογές που δεν χρειάζονται; εχθές το βράδυ το έβγαλα 20:30 100% και μέσα σε 3 λεπτά πήγε 99% χωρίς τίποτα να του κάνω. Σήμερα 15:20 με 6 ώρες οθόνη έχει 29% μπαταρία... Δεν ξέρω νιώθω ότι με το mate 10 pro έβγαζα περισσότερη ώρα. Είμαι λάθος;

 

Χάλια είναι φίλε, Πέτατο και πάρε κατι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω αναφέρεσαι στις χειρόγραφες σημειώσεις, ναι λειτουργεί κανονικά στα ελληνικά. Λειτουργει κανονικά και σε Note 3 & Note 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χάλια είναι φίλε, Πέτατο και πάρε κατι άλλο!

Όχι, αναφέρομαι στο να επιλέξεις π.χ. ένα κομμάτι από μια σελίδα χρησιμοποιοντας την λειτουργία της έξυπνης επιλογής. Τότε σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις εξαγωγή σε κείμενο αν αυτό που έχεις επιλέξει έχει κείμενο μέσα έστω και αν είναι φωτογραφία και όχι κανονικό text που μπορείς να το επιλέξεις κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, όταν επιλέγεις κάτι που έχει κείμενο με την έξυπνη επιλογή, σου δίνει την δυνατότητα "εξαγωγή κειμένου" δουλεύει σωστά με ελληνικό κείμενο; Γιατί το δοκίμασα στο Galaxy tab s3 και μου τα εξάγει "κινέζικα"

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα επίσης. Κάποιος για λύση??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να παγωσουμε κάποιες εφαρμογές που δεν χρειάζονται; εχθές το βράδυ το έβγαλα 20:30 100% και μέσα σε 3 λεπτά πήγε 99% χωρίς τίποτα να του κάνω. Σήμερα 15:20 με 6 ώρες οθόνη έχει 29% μπαταρία... Δεν ξέρω νιώθω ότι με το mate 10 pro έβγαζα περισσότερη ώρα. Είμαι λάθος;

 

Μια χαρά η αυτονομία σου.

Mate 10 Pro δεν θα γίνει ποτε αλλά θα έχεις αρκούντως ικανοποιητικότατη αυτονομία η καλύτερη απο καταβολής Note και S σειρά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να παγωσουμε κάποιες εφαρμογές που δεν χρειάζονται; εχθές το βράδυ το έβγαλα 20:30 100% και μέσα σε 3 λεπτά πήγε 99% χωρίς τίποτα να του κάνω. Σήμερα 15:20 με 6 ώρες οθόνη έχει 29% μπαταρία... Δεν ξέρω νιώθω ότι με το mate 10 pro έβγαζα περισσότερη ώρα. Είμαι λάθος;

 

Λειτουργεί μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί μια χαρά!

 

Στην αρχή απάντησες κάπως ειρωνικά αλλά δεν πειράζει. Δεν γνωρίζω αδελφέ μου αν είναι οκ γιαυτό έγραψα. Τώρα ας πούμε το έβγαλα από την φόρτιση 17:00 και 17:05 πήγε 99% απλά μου κάνει εντύπωση τίποτα άλλο. Μια χαρά το χαίρομαι όμως. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση όλων

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Κώστα βάλε navigation gestures το έχω από day one και σε s9 και τώρα στο note δουλεύει τέλεια.

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Θα συμφωνήσω με τον συμφορουμήτη, παραθέτω μήνυμα όπως το έγραψα στο thread του S9+.

 

-----------

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Navigation Gestures και είμαι ευχαριστημένος.

Έχει έτοιμες ρυθμίσεις ώστε να αν το γυρίσεις σε "Split pill" όπως το ονομάζει η εφαρμογή, να έχεις το αποτέλεσμα που πρόκειται να βάλει η Samsung στο Android Pie.

Video

 

Tapatalked using my galaxy S9

Επειδή θα ήθελα πολύ να έχω gestures αντί την στοκ NAV bar....

Βάζοντας αυτή την εφαρμογή γίνετε ταυτόχρονα απόκρυψη της στοκ nav bar ή συνυπάρχουν και οι 2 οπότε θα πρέπει με abd command να απενεργοποιησω τελείως την στοκ NAV (πράγμα που δεν έχω ασχοληθεί και θα χρειαστώ νέες οδηγίες)?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα ήθελα πολύ να έχω gestures αντί την στοκ NAV bar....

Βάζοντας αυτή την εφαρμογή γίνετε ταυτόχρονα απόκρυψη της στοκ nav bar ή συνυπάρχουν και οι 2 οπότε θα πρέπει με abd command να απενεργοποιησω τελείως την στοκ NAV (πράγμα που δεν έχω ασχοληθεί και θα χρειαστώ νέες οδηγίες)?

Την απενεργοποιείς μέσω ADB.

 

Επίσης, αν τη χρησιμοποιήσεις με την επιλογή για τα OnePlus gestures τότε είναι απείρως καλύτερη από τη τραγική υλοποίηση της Google με το pill.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα ήθελα πολύ να έχω gestures αντί την στοκ NAV bar....

Βάζοντας αυτή την εφαρμογή γίνετε ταυτόχρονα απόκρυψη της στοκ nav bar ή συνυπάρχουν και οι 2 οπότε θα πρέπει με abd command να απενεργοποιησω τελείως την στοκ NAV (πράγμα που δεν έχω ασχοληθεί και θα χρειαστώ νέες οδηγίες)?

Κώστα εδώ ο οδηγός είναι βήμα βήμα

Είναι 1 λεπτό δουλειά.

Με το που θα τελειώσεις τη διαδικασία θα εξαφανιστεί τελείως η στοκ μπάρα και θα μπουν τα gestures. Το μεγάλο πλεονέκτημα είναι που μπορείς ανά πάσα στιγμή να αλλάζεις ητε gestures ητε stock nav bar.

33edae38b7f12cd86bfa3a1628273643.jpg

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή απάντησες κάπως ειρωνικά αλλά δεν πειράζει. Δεν γνωρίζω αδελφέ μου αν είναι οκ γιαυτό έγραψα. Τώρα ας πούμε το έβγαλα από την φόρτιση 17:00 και 17:05 πήγε 99% απλά μου κάνει εντύπωση τίποτα άλλο. Μια χαρά το χαίρομαι όμως. Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση όλων

 

Δεν ήταν ειρωνικό, ήταν χιουμοριστικό αλλά ο γραπτός λόγος είναι ευκολα παρεξηγήσιμος.

Μην το πάρεις προσωπικά :-)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα ήθελα πολύ να έχω gestures αντί την στοκ NAV bar....

Βάζοντας αυτή την εφαρμογή γίνετε ταυτόχρονα απόκρυψη της στοκ nav bar ή συνυπάρχουν και οι 2 οπότε θα πρέπει με abd command να απενεργοποιησω τελείως την στοκ NAV (πράγμα που δεν έχω ασχοληθεί και θα χρειαστώ νέες οδηγίες)?

 

Δοκίμασε τον Nova Launcher εκτος που είναι καλύτερος από όλους τους launchers έχει και Getsures και πολλά αλλα που ειναι must για καθε android.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νεα ενημερωση ξεκινησε σταδιακα με βελτιωσεις στην καμερα.

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-9-update-908343/

 

Ας ελπίσουμε να είναι και στην πραγματικότητα και όχι στα χαρτιά αυτά τα fixies

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μπορεί να έχω χάσει κάτι αλλά μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται να βλέπουμε thumbnails των φωτογραφιών είτε στη συλλογή είτε στη camera? Εννοώ τη μπάρα με τις μικρές φωτογραφίες που ρολάρει δεξιά αριστερά και μπορείς να επιλέξει ξεχωριστά από τη κύρια φωτογραφία που βλέπεις.

 

TNX

baxy

aka

George

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το S7 και σκέφτομαι να πάρω το note 9.

Βλέπω ότι άλλοι κατασκευαστές πχ Huawei και HTC έχουνε αναζήτηση με ελληνικά όταν πας να πληκτρολογήσεις και να κάνεις αναζήτηση ενός ονόματος στην κλήση όταν θες να πραγματοποιήσεις μία κλήση. αντίθετα η Samsung ακόμα δεν έχει βάλει. Το note που είναι καινούργιο τηλέφωνο και έχει πάρει τα τελευταία update έχει αναζήτηση και με ελληνικούς χαρακτήρες στο T9 στην εφαρμογή της κλήσης ή ακόμα δεν το βάλανε;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος βρει κουπόνι εκπτωτικό από Cosmote 200 ευρώ μπορεί ταυτόχρονα να κόψει τιμολόγιο και να γλυτώσει το ΦΠΑ, αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος βρει κουπόνι εκπτωτικό από Cosmote 200 ευρώ μπορεί ταυτόχρονα να κόψει τιμολόγιο και να γλυτώσει το ΦΠΑ, αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, ναι φυσικά και μπορεί να κάνει χρήση κουπονιού και τιμολογίου. Απλά τα κουπόνια για Note 9 ήταν μέχρι 15 Σεπτεμβρίου. Δεν υπάρχουν πια εκτός αν ξανά κάνουν προωθητική.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι φυσικά και μπορεί να κάνει χρήση κουπονιού και τιμολογίου. Απλά τα κουπόνια για Note 9 ήταν μέχρι 15 Σεπτεμβρίου. Δεν υπάρχουν πια εκτός αν ξανά κάνουν προωθητική.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Ευχαριστώ πολύ Λάζαρε, καλή σου μέρα.

 

Στάλθηκε από το Huawei Mate 20 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...