Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς έχεις τρελό κόλλημα με την samsung. Ρώτησα συγκεκριμένα πράγματα κάποιον άλλον και πετάχτηκες εσύ σαν μην πω να πεις την σαχλαμάρα σου περί πρακτικής. Weel done! Keep moving.

 

 

Aυτό ακριβώς θέλω να πω αλλά για κάποιους είναι πυρηνική φυσική να το καταλάβουνε.

Έχει να κάνει πάντα με τα θέλω και τις προτιμήσεις του καθενός. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα και τις ίδιες απαιτήσεις.

Το καλύτερο κινητό για σένα πχ σε εμένα να μου ήταν τελείως αδιάφορο ή το αντίστροφο.

Αλλά αυτό βέβαια είναι πολλοί δύσκολο να το καταλάβουν ορισμένοι που θέλουν να βάλουν και πορτιέρη εδώ μην μπει κανένας άλλος και τους το μαγαρίσει!!

Ήμαρτον.

Τα επιχειρήματα σε μια κουβέντα εδώ πλέον είναι είδος προς εξαφάνισης.

 

Φορουμιτη δεν ειναι θεμα τι αρεσει σε σενα η σε μενα .Οχι αυτο ειναι ενα παραμυθακι που το εχουν εντρυφησει καποιοι για να δικαιολογουν τα αδικαιολογητα.Και τοτε πρεπει να ζουμε σε ενα παρανοικο τεμπο οτι η δικια μου συσκευη ειναι καλυτερη απο μια αλλη που μπορει να ειναι εκεινη αντικειμενικα καλυτερη.Δηλαδη ...ελεος:p

Χαρειτε τις συσκευες σας και μη μπαινετε σε τετοιες διαδικασιες μια και υπαρχουν κατοχοι που δεν ανεχονται να τα διαβαζουν .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σταματά τις εξυπνάδες σου. Κάποιους τους ενδιαφέρει άμεσα η σύγκριση στο φωτογραφικό τομέα και εκεί καλώς ή κακώς το p20 pro είναι στα 2-3 καλύτερα . Η κάμερα είναι πλέον μέσα στις 2 πρώτους παράγοντες επιλογής ενός κινητού και δεν είναι κακό να λέμε την άποψη μας.

Εγώ αν πρόσεξες δίνω προβάδισμα στο note 9 για τον μέσο χρήστη , χωρίς να σημαίνει κάτι αν έλεγα το αντίθετο. Όταν συζητάμε για μια συσκευή , εννοείται ότι θα μπούμε και σε διαδικασία συγκρίσεων. Είναι αναπόφευκτο και υγιές. Σταμάτηστε πλέον ο καθένας να κάνει τον moderator εδώ μέσα.

 

επειδη εχω μαθει να λεω αυτο που πιστευω, θεωρω οτι εδω ο Πανος εχει δικιο. Αν και υπαρχουν τα VS θεματα και θα μπορουσε να το ανοιξει οποιος ενδιαφερεται για αυτα τα 2, δε γινεται να μιλαμε μονο για την συσκευη, ειναι αναποφευκτο να γινουν συγκρισεις αλλα θεωρω οτι δε θα πρεπει να ασχολουμαστε πολυ με αυτες. αν θελουμε συνεχεια ας ανοιξουμε ενα VS. Παντα ελεγα οτι οσο και να θες να μιλας μονο για τη συσκευη, ειναι λογικο καποιοι να ρωτουν κατι σε σχεση με αλλες που τους ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο, πχ καμερα ή αυτονομια. (Δεν μου εστειλες μηνυμα, μονος μου μπηκα και εγγραψα Πάνο, ετσι να μην παρεξηγηθουμε..:lol::lol:)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ παιδιά!

Νταξει δεν περίμενα τίποτε λιγότερο σε εμφάνιση τουλάχιστον.

Ωραία όμορφη συσκευή και.... Τεράστια!

Δεν ξέρω αν μου φαίνεται τόσο γιατί έχει δύο μέρες που έδωσα το s9 plus και ήμουν με xiamia.

Μια με redmi note 4 μια με redmi note 5.

Αν η μπαταρία μου βγάζει άνετα την μέρα, θα αράξω για μερικούς μήνες!

Το 4000 ήταν ο κυριότερος λόγος που το πήρα.

Τα υπόλοιπα σε λίγες μέρες.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ παιδιά!

Νταξει δεν περίμενα τίποτε λιγότερο σε εμφάνιση τουλάχιστον.

Ωραία όμορφη συσκευή και.... Τεράστια!

Δεν ξέρω αν μου φαίνεται τόσο γιατί έχει δύο μέρες που έδωσα το s9 plus και ήμουν με xiamia.

Μια με redmi note 4 μια με redmi note 5.

Αν η μπαταρία μου βγάζει άνετα την μέρα, θα αράξω για μερικούς μήνες!

Το 4000 ήταν ο κυριότερος λόγος που το πήρα.

Τα υπόλοιπα σε λίγες μέρες.!

Ανετοτατα θα σε βγάζει πιστεύω εκτός αν θες σε ένα 24ώρο να κοιτάς το κινητό 5 ώρες !!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ παιδιά!

Νταξει δεν περίμενα τίποτε λιγότερο σε εμφάνιση τουλάχιστον.

Ωραία όμορφη συσκευή και.... Τεράστια!

Δεν ξέρω αν μου φαίνεται τόσο γιατί έχει δύο μέρες που έδωσα το s9 plus και ήμουν με xiamia.

Μια με redmi note 4 μια με redmi note 5.

Αν η μπαταρία μου βγάζει άνετα την μέρα, θα αράξω για μερικούς μήνες!

Το 4000 ήταν ο κυριότερος λόγος που το πήρα.

Τα υπόλοιπα σε λίγες μέρες.!

Σχετικά άνετα βγάζει την ημέρα...είναι τεράστιο με όλα τα θετικα και αρνητικά που έχει αυτό.

Λογω του μεγέθους καλό είναι να επιλέξετε κάποια λεπτή θήκη που να μην το μεγαλώνει ακόμη περισσότερο και να αναδυκνύει και λίγο την συσκευή. Εγώ πήγα σε MSVII, πολύ λεπτή (0.1mm και 0,2mm στην κάμερα) με μάτ υφη.

 

Y.Γ: Επιστρέφω στο Note 9 καθώς μπόρεσα να το αποχωριστώ για 2 μόνο ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορείς να επιλέξεις από την συλλογή να ανοίγουν τα video με τον mx player (ως προεπιλογή) και όχι με την εφαρμογή της samsung;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο widget ή εφαρμογή που με ενα κλικ να κλείνει την οθόνη και να την κλειδώνει χωρίς να δημιουργεί θέματα με δακτύλικο κτλ οπως δηλαδή είναι καο το "lock" στην edge οθονη?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φορουμιτη δεν ειναι θεμα τι αρεσει σε σενα η σε μενα .Οχι αυτο ειναι ενα παραμυθακι που το εχουν εντρυφησει καποιοι για να δικαιολογουν τα αδικαιολογητα.Και τοτε πρεπει να ζουμε σε ενα παρανοικο τεμπο οτι η δικια μου συσκευη ειναι καλυτερη απο μια αλλη που μπορει να ειναι εκεινη αντικειμενικα καλυτερη.Δηλαδη ...ελεος:p

Χαρειτε τις συσκευες σας και μη μπαινετε σε τετοιες διαδικασιες μια και υπαρχουν κατοχοι που δεν ανεχονται να τα διαβαζουν .

 

Εάν πας πίσω και διαβάσεις αρχικα το τι είπα, τότε θα καταλάβεις ότι όλα αυτά που λες τωρα δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Το τι ανέχονται τωρα κάποιοι που λες και το τι όχι καλύτερα να μην το σχολιάσω..

 

Έχει χαθεί κάθε εννοια του ορου φόρουμ. Δεν μπορεί δηλαδή να γίνεται διάλογος;

Πρέπει δηλαδή σε κάθε τοπικ να μπαίνουν μονο αυτοί που γουστάρουν κάποια συγκεκριμένη συσκευή για να αυτοθαυμαζονται και να περιαυτολογουν;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορείς να επιλέξεις από την συλλογή να ανοίγουν τα video με τον mx player (ως προεπιλογή) και όχι με την εφαρμογή της samsung;
Η κάνεις browse το video που θες μέσω MX η ανοίγεις τη gallery μέσω αλλού file explorer όπως πχ solid όπου σε ρωτάει ποιος θες να είναι ο default player.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω κάποια αρχεία μουσικής με ένα USB στικάκι.Ξερει κάποιος γιατί δε μου το αναγνωριζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Η κάνεις browse το video που θες μέσω MX η ανοίγεις τη gallery μέσω αλλού file explorer όπως πχ solid όπου σε ρωτάει ποιος θες να είναι ο default player.

 

Ευχαριστώ. Έκανα την ερώτηση αυτή γιατί και ως κάτοχος του NOTE 4 από την συλλογή αν άνοιγες ένα video σε ρωτούσε ποιον player θέλεις ως πρόγραμμα αναπαραγωγής ενώ στο Ν9 ανοίγει την προεπισκόπηση και μετά παίζει στον player της συσκευής.

Ενώ αν ανοίξεις το φάκελλο αρχεία και επιλέξεις ένα video σε ρωτάει για προεπιλογή video player χωρίς όμως να δουλεύει η προεπιλογή στην συλλογή. Προφανώς στην oreo το έχουν αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω κάποια αρχεία μουσικής με ένα USB στικάκι.Ξερει κάποιος γιατί δε μου το αναγνωριζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παλιότερα που το χα δει, τα σάμυ αναγνώριζαν μορφή exfat και fat32 ενώ τα ntfs απ ότι έλεγαν τα παιδιά εδώ έπρεπε να βάλεις εφαρμογή. Για ρίχτου μια ματιά στον υπολογιστή σου να δεις τι είναι. Με κάθε επιφύλαξη όμως γιατί δεν έχω ακόμα τη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορείς να επιλέξεις από την συλλογή να ανοίγουν τα video με τον mx player (ως προεπιλογή) και όχι με την εφαρμογή της samsung;

 

Για δοκίμασε... Πας ρυθμίσεις - Εφαρμογές - 3 τελίτσες πανω δεξιά - προεπιλεγμενες εφαρμογές - (κάτω κάτω) ορισμος ως προεπιλογή - Αναπαραγωγή Βίντεο - Διαγραφή προεπιλογων και κανε μια δοκιμή απο την έκθεση αν θα σε ρωτήσεις με πιο προγραμα θα ανοίξει τα βίντεο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Manossef

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

Το συγκεκριμένο στικάκι το χρησιμοποιούσα μέχρι πρόσφατα που είχα το note 4.Άρα σκέφτομαι μήπως είναι κάποια ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά άνετα βγάζει την ημέρα...είναι τεράστιο με όλα τα θετικα και αρνητικά που έχει αυτό.

Λογω του μεγέθους καλό είναι να επιλέξετε κάποια λεπτή θήκη που να μην το μεγαλώνει ακόμη περισσότερο και να αναδυκνύει και λίγο την συσκευή. Εγώ πήγα σε MSVII, πολύ λεπτή (0.1mm και 0,2mm στην κάμερα) με μάτ υφη.

 

Y.Γ: Επιστρέφω στο Note 9 καθώς μπόρεσα να το αποχωριστώ για 2 μόνο ημέρες.

Ρε Πάνο μόνο 2 μέρες άντεξες; :D

Για ποια συσκευή άλλαξες το Note; αν και θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή παίζει μπάλα μόνο του.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ακόμα ερώτηση.... Ενσωματωμένη εφαρμογή "Αριθμομηχανή" δεν έχει.... Αν οχι πια πρότεινε?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ακόμα ερώτηση.... Ενσωματωμένη εφαρμογή "Αριθμομηχανή" δεν έχει.... Αν οχι πια πρότεινε?
Εάν θυμάμαι καλά νομίζω έχει στις ρυθμίσεις Spen ->εντολή χωρίς επαφή-> συντομευσεις->αριθμομηχανη

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά άνετα βγάζει την ημέρα...είναι τεράστιο με όλα τα θετικα και αρνητικά που έχει αυτό.

Λογω του μεγέθους καλό είναι να επιλέξετε κάποια λεπτή θήκη που να μην το μεγαλώνει ακόμη περισσότερο και να αναδυκνύει και λίγο την συσκευή. Εγώ πήγα σε MSVII, πολύ λεπτή (0.1mm και 0,2mm στην κάμερα) με μάτ υφη.

 

Y.Γ: Επιστρέφω στο Note 9 καθώς μπόρεσα να το αποχωριστώ για 2 μόνο ημέρες.

 

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ακόμα ερώτηση.... Ενσωματωμένη εφαρμογή "Αριθμομηχανή" δεν έχει.... Αν οχι πια πρότεινε?
Φυσικά και έχει. Πάτα στην αναζήτηση αριθμομηχανή και θα σου βγάλει την εφαρμογή. Καλορίζικο Κώστα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε... Πας ρυθμίσεις - Εφαρμογές - 3 τελίτσες πανω δεξιά - προεπιλεγμενες εφαρμογές - (κάτω κάτω) ορισμος ως προεπιλογή - Αναπαραγωγή Βίντεο - Διαγραφή προεπιλογων και κανε μια δοκιμή απο την έκθεση αν θα σε ρωτήσεις με πιο προγραμα θα ανοίξει τα βίντεο

 

Το έχω δοκιμάσει και αυτό. Και στο αναπαραγωγή video γράφει "Η τιμή <<Καμία>> ορίστηκε ως προεπιλογή και το κουμπί "ΔΑΓΡΑΦΗ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΩΝ" είναι αχνό.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θυμάμαι καλά νομίζω έχει στις ρυθμίσεις Spen ->εντολή χωρίς επαφή-> συντομευσεις->αριθμομηχανη

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει οπως δεν υπάρχει και το μενού "εντολή χωρίς επαφή" μεσα στις ρυθμίσεις του spen

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικά και έχει. Πάτα στην αναζήτηση αριθμομηχανή και θα σου βγάλει την εφαρμογή. Καλορίζικο Κώστα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Ευχαριστω πολύ... Σορι αλλά δεν μου βγάζει τίποτα

 

Κοίτα κόλλημα που έφαγα τώρα....και μετά από 6 μήνες σήμερα χρειάστηκα την αριθμομηχανή και δεν υπήρχε

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπαρχει6d626c51f9557023c29a885395af0211.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο.... Αλλα η αριθμομηχανή δεν υπάρχει ούτε εκεί.... Κουφό?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει. Στο φάκελο της Samsung είδες; αν δεν υπάρχει και εκεί Μπες στο galaxy apps και κατέβασε την.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει. Στο φάκελο της Samsung είδες; αν δεν υπάρχει και εκεί Μπες στο galaxy apps και κατέβασε την.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Με λίγο search στο Google μου έβγαλε ότι μετά από επαναφορά στο ξεκίνημα με ρωτάει κάποια στιγμή αν θελω να περάσει κάποιες εφαρμογές της Samsung και εγω προφανώς θα ειχα πατήσει όχι.... Μεσα σε αυτές ηταν και η αριθμομηχανή και δεν ξέρω και πόσες άλλες.... Too bad... Anyway και πως ξέρω πια απο όλες ειναι της Samsung... Βγάζει καμια 200 άρια

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...