Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά παρόλο που έκανα μια φόρτιση με τον wireless charger της nillkin δεν βρίσκω την επιλογή για fast wireless charge
Έχεις δίκιο. Κι εγώ έκανα την πρώτη του ασύρματη φόρτιση με τον προηγούμενο αυθεντικό της samsung και δεν την έβγαλε την επιλογή.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει επανεκκίνηση;Στο manual το γράφει ότι εμφανίζεται με τη πρώτη φορτισηb07537c5f824d74ac60a46d0bbf3dbe0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή που βγηκε παράλληλα με Note 9 και οχι προηγούμενες εκδοσεις?

Εκτος αν ειναι θέμα φορτιστή πχ ελαττωματικος η μη συμβατός με Note 9 η θεμα software κινητού και λυθει με κάνα update.

 

Στην χειρότερη εφοσον λύσει δεν βρεθεί επικοινωνηστε με service να δουμε τι θα σας πούνε.

Τελικά παρόλο που έκανα μια φόρτιση με τον wireless charger της nillkin δεν βρίσκω την επιλογή για fast wireless charge

Αυτόν έχεις?

https://nillkin.org/accessories/chargers/nillkin-magic-disk-iii-fast-charge

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να πάρω ένα κίτρινο για το μαύρο που έχω

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Καλημερα :) κοινες σκεψεις, πραγματικα το κιτρινο θα ταιριαζε πολυ με το μαυρο. ;)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πειτε με γκρινιαρη αλλα εγω θα το πω.

Το ειδα το 9αρι στο public και συγκρινα τη camera με το 4αρι μου. Δε ξερω ρε παιδι μου, τα χρωματα μου φανηκαν ξεθωριασμενα. Ενταξει μη βαρατε, αυτο ειδα αυτο λεω. Το πορτοκαλι των public στο 4αρι ηταν πολυ πιο εντονο και γενικα η εικονα ηταν πιο δυνατη. Και στα 2 ρυθμισεις στο συτοματο και η φωτεινοτητα στο full.

Προφανως κατι εκανα λαθος.

 

Αλλο θεμα. Μπορει καποιος να μου πει γιατι η Σαμμυ θελει να μας πεδευει? Που ειναι το link to action στο νεο Samsung Notes? Και πολλα αλλα παραδειγματα που η χρηστικοτητα των νεων μοντελων εχει παει πισω σε σχεση με τα παλαιοτερα. π.χ στο 4αρι κατεβαζεις το menu και εχεις τη μπαρα φωτεινοτητας και το αυτοματο σε μια οθονη. Τωρα αν θες να βαλεις τη φωτεινοτητα στο αυτοματο κατεβαζεις τη μπαρα, πατας ρυθμισεις και πατας ΟΝ στην αυτοματη φωτεινοτητα. Αντε να τα βρεις οταν ο ηλιος ειναι κοντρα.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή που βγηκε παράλληλα με Note 9 και οχι προηγούμενες εκδοσεις?

Εκτος αν ειναι θέμα φορτιστή πχ ελαττωματικος η μη συμβατός με Note 9 η θεμα software κινητού και λυθει με κάνα update.

 

Στην χειρότερη εφοσον λύσει δεν βρεθεί επικοινωνηστε με service να δουμε τι θα σας πούνε.

 

Αυτόν έχεις?

https://nillkin.org/accessories/chargers/nillkin-magic-disk-iii-fast-charge

Έχω τον τελευταίο γνήσιο φορτιστή της Samsung, έχω κάνει 6 φορτίσεις και η επιλογή δεν υπάρχει. Το μόνο που δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι ότι του δίνω τροφοδοσία από μικρό 1000αρι μετασχηματιστη.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον τελευταίο γνήσιο της Samsung, έχω κάνει 6 φορτίσεις και η επιλογή δεν υπάρχει. Το μόνο που δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι ότι του δίνω τροφοδοσία από μικρό 1000αρι μετασχηματιστη.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε με μεγαλυτερο τουλάχιστον 1.5Α

Επισης σε πριζα τοιχου και οχι πολυπριζο μπορει και αυτο να παιζει ρολο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον τελευταίο γνήσιο φορτιστή της Samsung, έχω κάνει 6 φορτίσεις και η επιλογή δεν υπάρχει. Το μόνο που δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι ότι του δίνω τροφοδοσία από μικρό 1000αρι μετασχηματιστη.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά πάσα πιθανότητα αυτό είναι, δοκίμασε με τον φορτιστή που ήρθε με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει επανεκκίνηση;Στο manual το γράφει ότι εμφανίζεται με τη πρώτη φορτισηb07537c5f824d74ac60a46d0bbf3dbe0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα και επανεκκίνηση ...τίποτα ..
Link to comment
Share on other sites

Πολλά παράξενα πάντως με τη φόρτιση του. Με τον ίδιο φόρτιση και καλώδιο που φορτίζω το Tab S3 (6000 mAh μπαταρία ) στο Note δε φορτίζει πάνω από 0,6-0,8 mA. Με το δικό του καλώδιο και φορτιστή όλα είναι φυσιολογικά.

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τώρα με Πλαίσιο, που έκανα την παραγγελία για την 8/512. Μου είπαν ότι περιμένουν τις συσκευές την άλλη εβδομάδα και ότι το trade in θα εξακολουθήσει να ισχύει. Για να δούμε. Δυστυχώς χρώμα μόνο μαύρο.

Βρε ας επαιρνα κ γω αυτο το εργαλείο κ ας ηταν κ ροζ:)Λεμε τωρα!!!Παντος περα απο την πλακα εγω παντα μαυρο σε συσκευές..Πολυ καλο το μπλε αλλα το μαυρο εχει πιο κυρος πιο σοβαροτητα ρε παιδι μου..Καλοριζικο οταν σου ερθει το τούμπανο 8GB RAM!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πειτε με γκρινιαρη αλλα εγω θα το πω.

Το ειδα το 9αρι στο public και συγκρινα τη camera με το 4αρι μου. Δε ξερω ρε παιδι μου, τα χρωματα μου φανηκαν ξεθωριασμενα. Ενταξει μη βαρατε, αυτο ειδα αυτο λεω. Το πορτοκαλι των public στο 4αρι ηταν πολυ πιο εντονο και γενικα η εικονα ηταν πιο δυνατη. Και στα 2 ρυθμισεις στο συτοματο και η φωτεινοτητα στο full.

Προφανως κατι εκανα λαθος.

 

Αλλο θεμα. Μπορει καποιος να μου πει γιατι η Σαμμυ θελει να μας πεδευει? Που ειναι το link to action στο νεο Samsung Notes? Και πολλα αλλα παραδειγματα που η χρηστικοτητα των νεων μοντελων εχει παει πισω σε σχεση με τα παλαιοτερα. π.χ στο 4αρι κατεβαζεις το menu και εχεις τη μπαρα φωτεινοτητας και το αυτοματο σε μια οθονη. Τωρα αν θες να βαλεις τη φωτεινοτητα στο αυτοματο κατεβαζεις τη μπαρα, πατας ρυθμισεις και πατας ΟΝ στην αυτοματη φωτεινοτητα. Αντε να τα βρεις οταν ο ηλιος ειναι κοντρα.

Για τη φωτεινότητα κατεβάσεις τη notification bar και δίπλα στη φωτεινότητα έχει ένα βέλος. Πατάς εκεί και επιλέγεις εμφάνιση επάνω. Τώρα θα είναι μόνιμα στη μπάρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για κινητό που πέρασε μια βδομάδα απο την αγορά που μπορεί να κάνει ασφάλεια ενα φιλαρακι? Απο Ξηρογιαννόπουλο του ειπαν εν γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Στον ξηρογιαννοπουλο καλυπτουν 70 τοις εκατο πια στις ζημιες και οχι 100% οπως παλια. Αν καποιος βρει αλλη ασφαλιστικη με καλυτερους ορους ας ενημερωσει
Link to comment
Share on other sites

Τωρα πειτε με γκρινιαρη αλλα εγω θα το πω.

Το ειδα το 9αρι στο public και συγκρινα τη camera με το 4αρι μου. Δε ξερω ρε παιδι μου, τα χρωματα μου φανηκαν ξεθωριασμενα. Ενταξει μη βαρατε, αυτο ειδα αυτο λεω. Το πορτοκαλι των public στο 4αρι ηταν πολυ πιο εντονο και γενικα η εικονα ηταν πιο δυνατη. Και στα 2 ρυθμισεις στο συτοματο και η φωτεινοτητα στο full.

Προφανως κατι εκανα λαθος.

 

Αλλο θεμα. Μπορει καποιος να μου πει γιατι η Σαμμυ θελει να μας πεδευει? Που ειναι το link to action στο νεο Samsung Notes? Και πολλα αλλα παραδειγματα που η χρηστικοτητα των νεων μοντελων εχει παει πισω σε σχεση με τα παλαιοτερα. π.χ στο 4αρι κατεβαζεις το menu και εχεις τη μπαρα φωτεινοτητας και το αυτοματο σε μια οθονη. Τωρα αν θες να βαλεις τη φωτεινοτητα στο αυτοματο κατεβαζεις τη μπαρα, πατας ρυθμισεις και πατας ΟΝ στην αυτοματη φωτεινοτητα. Αντε να τα βρεις οταν ο ηλιος ειναι κοντρα.

Το auto της κάμερας είναι κατά πολύ αναβαθμισμένο. Το bokeh είναι φυσικό και τα χρώματα επίσης πολύ ισορροπημένα. Δεν είναι τόσο κορεσμένα όσο κατηγορούσαν τη Samsung στο παρελθόν.

 

Οι αυτόματες φωτογραφίες μου αρέσουν πολύ προσωπικά, αφού αυτός είναι ο σκοπός μιας mobile κάμερας.

 

Επίσης για να πω την αλήθεια αυτό που εκτιμώ περισσότερο σε σχέση με το s7 edge που είχα για 2 χρόνια, είναι το μέγεθος της οθόνης.

 

Πριν την αγορά νομίζω είχα ενθουσιαστεί πολύ περισσότερο από τώρα που το έχω παίξει για καμιά βδομάδα. Δε νομίζω να έδινα 1 χιλιάρικο ξανά αν μπορούσα να κάνω την ίδια επιλογή πάλι.

 

Δεν είμαι δυσαρεστημένος, κάθε άλλο. Απλώς έκανα εξίσου καλή δουλειά με το s7 μου. Με κούρασε λίγο η μικρή οθόνη μόνο. Στο note 9 είναι χορταστική.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Βρε ας επαιρνα κ γω αυτο το εργαλείο κ ας ηταν κ ροζ:)Λεμε τωρα!!!Παντος περα απο την πλακα εγω παντα μαυρο σε συσκευές..Πολυ καλο το μπλε αλλα το μαυρο εχει πιο κυρος πιο σοβαροτητα ρε παιδι μου..Καλοριζικο οταν σου ερθει το τούμπανο 8GB RAM!!!!
Ευχαριστώ Φώτη. Το έχω πάρει από την Τρίτη. Είναι εκπληκτικό το εργαλείο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τη φωτεινότητα κατεβάσεις τη notification bar και δίπλα στη φωτεινότητα έχει ένα βέλος. Πατάς εκεί και επιλέγεις εμφάνιση επάνω. Τώρα θα είναι μόνιμα στη μπάρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν λεει αυτο ο φιλος.

Εννοει το κουτακι για την αυτοματη φωτεινοτητα που υπηρχε καποτε στην notification bar αλλα τωρα δεν το βρισκω

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει αυτο ο φιλος.

Εννοει το κουτακι για την αυτοματη φωτεινοτητα που υπηρχε καποτε στην notification bar αλλα τωρα δεν το βρισκω

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να σύρεις μια να κατέβει η κουρτίνα και μετά άλλη μια φορά για να εμφανιστεί η φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σαν πρώτη φόρτιση δείχνει ότι θα κάνει όργια. Τέτοια νούμερα δεν είδα ποτέ στο s9+

Υποψην τα πάντα ανοιχτά και φουλ ανάλυση και καμιά έκπτωση εκτός του μαύρου θέματος που μου αρέσει περισσότερο οπτικά. Με Κακό σήμα και στις 2 κάρτες 4ef9ecb9d4416b3488023b77725b0373.jpg

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπαταρια που κάποιοι λενε να δούμε αν ειναι κ ποσο λιγο η πολυ ειναι σε σχέση με το note 8 καλυτερη πρεπει να καταλαβουν αυτο..ΚΑΜΙΑ σχεση το βλεπαμε σε βιντεο το λενε κ τα παιδια τωρα..Οχι μονο η διαφορα λογικα ειναι τα σκ@τ@ με την κολόνια σε σχεση με το 8 αλλα ειναι απο τις καλυτερες που εχουν βγει..Θυμίζει mate η φάση..

Το θελω κ γω ρε παιδια αλλα θελω να περιμένω να δω κ το νεο iphone x plus για να αποφασισω..Για μενα οι καλυτερες συσκευες που υπάρχουν αυτη την στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια που κάποιοι λενε να δούμε αν ειναι κ ποσο λιγο η πολυ ειναι σε σχέση με το note 8 καλυτερη πρεπει να καταλαβουν αυτο..ΚΑΜΙΑ σχεση το βλεπαμε σε βιντεο το λενε κ τα παιδια τωρα..Οχι μονο η διαφορα λογικα ειναι τα σκ@τ@ με την κολόνια σε σχεση με το 8 αλλα ειναι απο τις καλυτερες που εχουν βγει..Θυμίζει mate η φάση..

Το θελω κ γω ρε παιδια αλλα θελω να περιμένω να δω κ το νεο iphone x plus για να αποφασισω..Για μενα οι καλυτερες συσκευες που υπάρχουν αυτη την στιγμη..

 

H μπαταρία του είναι πολύ καλή. Kαι πολύ καλύτερη από αλλα κινητά που έχουν 4000mah. Πάντα θα υπάρχει κόσμος που δεν θα είναι ευχαριστημένος και θα θέλει 5000mah η να βγάζει 6 μέρες με σκληρή χρήση η να μπορεί να φτιάχνει παστίτσιο. Μια χαρά είναι η μπαταρία του Note9. Οπως αρμόζει σε κινητό με 4000mah για τα σημερινά δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πώ τα καλύτερα γιά το "κτήνος"..!!

Εμφάνιση, Ποιότητα κατασκευής, specs, κάμερα, όλα παίζουν ρόλο στο κορυφαίο-κατά εμέ- κινητό που υπάρχει σήμερα.

Έχω εντυπωσιαστεί κ από το μέγεθος, είναι μεγαλύτερο και από το note8 και επιτέλους δεν έχει το μακρόστενο σχήμα παντόφλας τού 8αριού! γενικά είναι ένα τεράστιο κινητό και είμαι φάν των μεγάλων οθονών!

Είναι αρκετά πιό φαρδύ και έχει μικρύνει και το κάτω bezel..,έχει προσέξει η samsung την κάθε λεπτομέρεια...φτου...φτου...φτου!..!

Η μπαταρία είναι σαφώς καλύτερη απο του note8, δεν συζητείται κάτι τέτοιο, όμως δεν ξέρω πόσο καλύτερη είναι.

Με βαριά χρήση πιστεύω ότι δεν θα βγάλει τη μέρα, εννοώ να είσαι με το κινητό συνέχεια στο χέρι! με. το 8άρι είχα 5-5.30h sot. (με wifi και ελάχιστο 4g)-σε 24ώρο κύκλο- με τούτο εδώ θα είμαι πολύ ικανοποιημένος αν θα έχω μία ώρα παραπάνω.

...με 4g τα νούμερα πέφτουν κατά πολύ βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πει ο οποιοσδήποτε για την μπαταρία δεν με ενδιαφέρει. Η μπαταρία τα πάει περίφημα. Ερχόμενος από mate 10 pro και s9+ τέτοια νούμερα δεν έχω δει. Τα πάντα ανοιχτά και όλη μέρα έξω με φουλ ήλιο. 2 Κάρτες συνδεδεμένο bt με Gear s3 bt αυτοκινήτου hands free 1f96efaf7c5f31aa18443edb36cd171e.jpg5a5f0e7ccdd0aefc31e105f2dc6ea180.jpg

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πει ο οποιοσδήποτε για την μπαταρία δεν με ενδιαφέρει. Η μπαταρία τα πάει περίφημα. Ερχόμενος από mate 10 pro και s9+ τέτοια νούμερα δεν έχω δει. Τα πάντα ανοιχτά και όλη μέρα έξω με φουλ ήλιο. 2 Κάρτες συνδεδεμένο bt με Gear s3 bt αυτοκινήτου hands free 1f96efaf7c5f31aa18443edb36cd171e.jpg5a5f0e7ccdd0aefc31e105f2dc6ea180.jpg

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βγάλε το Apple music αυτό σου τρώει την μπαταρία.... Κατάσκοπος. Χα χα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...