Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν εχουμε μαυρο avatar:rolleyes:

 

Εβαλα την dev και ενω εχω μια καρτα Cosmote και μια Wind μου τις βρηκε και τις δυο Cosmote :p

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το κινητό μου δεν πατούσε καλά το ηχείο τον πήρα το απόγευμα.:D

 

Τελος καλό ολα καλα λοιπόν, τυχερός στάθηκες, μες την ατυχία σου!

Link to comment
Share on other sites

Τελος καλό ολα καλα λοιπόν, τυχερός στάθηκες, μες την ατυχία σου!

 

Ναι μια χαρα και σε μια μερα το ειχα πισω.

Το εστησα με dev του εχωσα και nova

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D μπραβο αδερφε, παλι καλα, τη γλιτωσες.

 

Υ/Γ: 6 ωρες κ 21 λεπτα οθονη με 54% υπολοιπο μπαταριας. Νομιζω καλουτσικα παει :p

 

Τι θα λέγατε για για 10 ώρες και κάτι με 34% υπόλοιπο. Bluetooth, WiFi και data πάντα ανοιχτά...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα και σε μια μερα το ειχα πισω.

Το εστησα με dev του εχωσα και nova

 

Που έγινε η επισκευή?

Σαν να θυμάμαι ότι είχες πει αγορασμένο από σκρουτζ..

 

Από μπαταρία πράγματι είναι άλλο πράγμα..:D

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε για για 10 ώρες και κάτι με 34% υπόλοιπο. Bluetooth, WiFi και data πάντα ανοιχτά...
δλδ εμένα που δεν κρατάει τόσο... τι λάθος κάνω?? μήπως είναι ελαττωματικό??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Που έγινε η επισκευή?

Σαν να θυμάμαι ότι είχες πει αγορασμένο από σκρουτζ..

 

Από μπαταρία πράγματι είναι άλλο πράγμα..:D

Ναι απο μαγαζι στο Περιστερι, δεν ξερω που το εφτιαξαν εγω στο μαγαζι το πηγα.

Να ρωτησω επειδη βαριεμαι να βαζω φορτιστη και το φορτιζω απο την οθονη μου Dell 2518D πειραζει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο μαγαζι στο Περιστερι, δεν ξερω που το εφτιαξαν εγω στο μαγαζι το πηγα.

Να ρωτησω επειδη βαριεμαι να βαζω φορτιστη και το φορτιζω απο την οθονη μου Dell 2518D πειραζει;

 

Άρα δεν συμβαίνει πάντα αυτό που διαβάζουμε συχνά,

Δηλαδή ότι τα αγορασμένα από σκρουτζ σε περίπτωση βλάβης πάνε Κίνα.

Καλό αυτό!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν συμβαίνει πάντα αυτό που διαβάζουμε συχνά,

Δηλαδή ότι τα αγορασμένα από σκρουτζ σε περίπτωση βλάβης πάνε Κίνα.

Καλό αυτό!

 

Κοιτα το μαγαζι μου ειπε κατα 90% ειναι το ηχειο και πως υπαρχει ανταλλακτικο οποτε σε 3-4 μερες θα ηταν ετοιμο.

Μου ειπε επισης σε περιπτωση που ειναι κατι αλλο θα πρεπει να το στειλουν εξω (δεν μου ειπε που εξω ακριβως) για επισκευη.

 

Εμενα ευτυχως απλα δεν ειχε πατησει σωστα.

 

Στα συν του καταστηματος ειναι οτι σε περιπτωση που επρεπε να παει εξω μου εδιναν συσκευη για να εχω να κανω την δουλεια μου, φυσικα οχι mi max 3 αλλα σαν κινηση την θεωρω πολυ σωστη.

Link to comment
Share on other sites

δλδ εμένα που δεν κρατάει τόσο... τι λάθος κάνω?? μήπως είναι ελαττωματικό??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παίζει πολύ μεγάλο βαθμό η ποιότητα στο σήμα. Και το έχω μετά το 50 % σε battery save χωρίς να κλείνει όμως GPS WiFi Bluetooth και ότι άλλο έχω ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολύ μεγάλο βαθμό η ποιότητα στο σήμα. Και το έχω μετά το 50 % σε battery save χωρίς να κλείνει όμως GPS WiFi Bluetooth και ότι άλλο έχω ανοιχτό.
Κατάλαβα και συμφωνώ... σίγουρα όμως παίζει και η rom... ποια έχεις?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα και συμφωνώ... σίγουρα όμως παίζει και η rom... ποια έχεις?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τηλ είναι το 6/128 με xiaomi eu stable και officially unlocked. Το screen on time ή sot, είναι σχετικό. Έχω φτάσει και 4 μέρες με sot 5 ώρες (ελαφριά χρήση) έχω κάνει και 14 ώρες sot σε 2 μέρες. Το τηλέφωνο σε αναμονή κρατάει πολύ. Αν δεν φας την μπαταρία εσύ σε 5 μέρες θα σβήσει Γιατι στην έχει φάει η αναμονή και οι εφαρμογές που τρέχουν της Google. Και θα έχεις sot για παράδειγμα 3 ώρες. Αν το δουλεύεις πολύ σε 2 μέρες θα το έχεις ξεφωρτισει και θα έχει sot 12.(παντα μιλάμε υποκειμενικα). Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ. Μπαταρία που καταναλώνει η οθόνη σου δείχνει. Το θέμα είναι ότι δεν καταναλώνει μόνο η οθόνη.καταναλωνουν και οι υπόλοιπες λειτουργίες που μπορείς να δεις στο μενού /μπαταρια/κατανάλωση.

Edited by PALALOS
Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολύ μεγάλο βαθμό η ποιότητα στο σήμα. Και το έχω μετά το 50 % σε battery save χωρίς να κλείνει όμως GPS WiFi Bluetooth και ότι άλλο έχω ανοιχτό.
που είναι η ρύθμιση για το battery save που λες μετά το 50%;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βολεύει που έχω την οθόνη μπροστά άδεια και έχω φωτογραφία τα παιδιά μου και δεν είναι λίγα τρία έχω.:)

 

Είμαι και γέρος και ξέρεις αν ο παππούς μάθει έναν δρόμο δεν πα' να του φτιάξεις ποιο σύντομο από τον παλιό θα πηγαίνει.:p

Link to comment
Share on other sites

Με βολεύει που έχω την οθόνη μπροστά άδεια και έχω φωτογραφία τα παιδιά μου και δεν είναι λίγα τρία έχω.:)

 

Είμαι και γέρος και ξέρεις αν ο παππούς μάθει έναν δρόμο δεν πα' να του φτιάξεις ποιο σύντομο από τον παλιό θα πηγαίνει.:p

 

χαχααχχαχχαχαχααχαχαχαχχαχααχαχχα ξεραθηκα πρωι πρωι αδερφε, να σαι καλα :lol: :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θα λέγατε για για 10 ώρες και κάτι με 34% υπόλοιπο. Bluetooth, WiFi και data πάντα ανοιχτά...

 

χαλια μαυρα, δεν κανει, να το πεταξεις και να πας εκει στο σκρουτζ στον τυπα που το θαβει, να του δωσεις θετικη και να ζητησεις το τηλεφωνο του να βρεθειτε για καφε να πειτε τον πονο σας για την κακια σιαομι που δεν βγαζει καλες συσκευες :p :p :p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

που είναι η ρύθμιση για το battery save που λες μετά το 50%;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαταρία και απόδοση /κατανάλωση μπαταρίας /εξοικονόμηση μπαταρίας. Όταν φτάνει στο 50% το ενεργοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ή να διαψεύσει αυτό το σχόλιο?

 

"Bluetooth Mic << Problem >> I have a Mi Max 3. There is one problem that I haven't seen conveyed in any review. The Bluetooth mic is only supported for phone calls not for messages, convos on other apps like WhatsApp, WeChat, Line, Skype or recorder or Google assistant ... NO BLUETOOTH MIC. Can hear with the Bluetooth headset, but mic is simply not supported. Hardware is there, no software. I took my mobile to Mi for exchange, they tested and confirmed this. There response... Sorry, it's just not a function of this phone, bad luck"

 

Από αυτό το βίντεο

 

Σε γενικές γραμμές υποστηρίζει ότι το Max 3 δεν υποστηρίζει την λειτουργία μικροφώνου από bluetooth για εφαρμογές τύπου whatsapp , skype κτλ

 

Γενικά το gps του είναι καλό; Εδώ σε ένα τεστ με την CN έκδοση όμως λέει ότι δεν τα καταφέρνει και τόσο καλά.

https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Mi-Max-3-Smartphone-Review.341076.0.html

 

Τέλος για 50 ευρώ διαφορά τι θα προτιμούσατε ; Skroutz με 2ετή εγγύηση ή bangood με 1;

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Οκ , άρα μούφα το σχόλιο πάνω ! Ευχαριστώ.

 

Το Gearbest το φοβάμαι λίγο για να πω την αλήθεια. Μάλλον θα προτιμήσω bangood και ας ειναι ακριβότερο.

Με επίσημη τιμή 359Ε θα θελα να ξερα τι πωλήσεις θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό μια άποψη, πάω πάσο :-)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλφακια δώρο και μια θετική ψήφο στο σκρουτζ

 

μαλλον αυριο θα παραλαβω και μια καινουρια θηκη απο σκρουτζ, οταν ερθει θα ενημερωσω σχετικα

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Έχει βάλει κανείς twrp recovery? Αν ναι μπορεί να μου στείλει εδώ ένα λινκ γιατί δεν βρίσκω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Έχει βάλει κανείς twrp recovery? Αν ναι μπορεί να μου στείλει εδώ ένα λινκ γιατί δεν βρίσκω?

 

https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/development/recovery-twrp-3-2-3-1-nitrogen-t3866084

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Προχτές βράδυ έκανα αίτηση ξεκλειδωματος bootloader και το mi unlock tool έγραψε χρόνο αναμονής μόλις 5 ώρες! Την επόμενη μέρα ξεκλειδωσα, έβαλα custom recovery (twrp) και την ελληνική xtrv rom. Το τηλέφωνο είναι πιο σμουθ από ποτέ. Καλύτερη φαίνεται και η μπαταρία αλλά θα επανέλθω σε κάνα δυο μέρες να πω εντυπώσεις και γι'αυτήν.
Link to comment
Share on other sites

Το playstore το εμφανίζει πιστοποιημένο κανονικά. Κι εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά ebanking αλλά από chrome και δεν έχω κανένα πρόβλημα το τσέκαρα ήδη. Κατά τη γνώμη μου είναι πιο σμουθ όπως ανέφερα παραπάνω. Συν του ότι κάθε βδομάδα έχει αναβαθμίσεις οπότε οποίο bug βρίσκουν το διορθώνουν. Επίσης έχουν περάσει το ξεκλείδωμα με το πρόσωπο κανονικά χωρίς να χρειαστεί να αλλάξεις περιοχή (Region).
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο παρελαβα αυτην:

https://www.skroutz.gr/s/15852415/OEM-Skin-Pro-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Xiaomi-Mi-Max-3.html

Για οσους αρεσκονται σε τυπου wallet χωρις κλιπακι ειναι εξαιρετικη. Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, τελεια εφαρμογη και πολυ λεπτη. Προστατευει καλα την καμερα και ολες οι οπες ειναι στο σωστο σημειο.

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...