Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα και εγω να το ξεκλειδωσω να βαλω twrp για παιξω με τις rom αλλα βαρεθηκα να στηνω και το αφησω με την dev :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η dev και από τι διάβασα δίνει πλέον την δυνατότητα εγκατάστασης της Google camera

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που την κατεβάζουμε; Να δω διάφορα στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Που την κατεβάζουμε; Να δω διάφορα στις φωτογραφίες.
https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/themes/google-camera-mod-t3827356

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/themes/google-camera-mod-t3827356

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εβαλα αυτο κρασαρει αρα μαλλον δεν ειναι ενεργοποιημενο το camera2 api

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αυτο κρασαρει αρα μαλλον δεν ειναι ενεργοποιημενο το camera2 api
Θέλει root,η αν είσαι root να το προσθέσεις με κάποιον root manager.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα αυτο κρασαρει αρα μαλλον δεν ειναι ενεργοποιημενο το camera2 api
Δεν το έχουν ενεργοποιήσει ακόμα στο Mi Max 3. Απ' ότι διάβασα θα το ενεργοποιήσουν στην επόμενη κινέζικη dev του Redmi Note 5, μέχρι να έρθει και στην global dev του Mi Max 3 λογικά θα πάρει λίγο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν ενεργοποιήσει ακόμα στο Mi Max 3. Απ' ότι διάβασα θα το ενεργοποιήσουν στην επόμενη κινέζικη dev του Redmi Note 5, μέχρι να έρθει και στην global dev του Mi Max 3 λογικά θα πάρει λίγο καιρό.

 

Σωστος!

Οποτε περιμενουμε βαριεμαι να ξεκλειδωνω αν και ηταν ξεκλειδωτο και το κλειδωσα παλι.

Πηγα να το ξεκλειδωσω αλλα μου εγραψε οτι θα σβηστουν ολα και βαρεθηκα να στηνω ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή ή κάτι άλλο που να διορθώνει τον ήχο στο ακουστικό και στο ηχείο ;;

Σε αυτό το θέμα έκαναν φάουλ στην xiaomi . Θα μπορούσαν τουλάχιστον να κρατήσουν το ίδιο ακουστικό και ηχείο με το max 2 που ήταν εξαιρετικός ο ήχος του , ποιοτικός και δυνατός.

Το τηλέφωνο είναι βελτιωμένο αλλά πραγματικά απορώ γιατί ενώ η συσκευή έχει περίπου το ίδιο μέγεθος με τα προηγούμενα max , γιατί χάλασαν τα ηχεία του. Κρίμα γιατί νομίζω ότι είναι το μόνο θέμα που υστερεί κατά πολύ από το 2.

Θα πρότεινα να στείλουμε όλοι ένα μήνυμα στην xiaomi από την προεγκατεστημένη εφαρμογή για σχόλια που διαθέτει το τηλέφωνο ,ώστε να διορθώσουν με κάποιον τρόπο το σφάλμα που έκαναν με τα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι μια χαρα και δυνατο ακουστικο εχω και πλεον το ηχειο του ξυπναει και την γυναικα μου. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμιά εφαρμογή ή κάτι άλλο που να διορθώνει τον ήχο στο ακουστικό και στο ηχείο ;;

Σε αυτό το θέμα έκαναν φάουλ στην xiaomi . Θα μπορούσαν τουλάχιστον να κρατήσουν το ίδιο ακουστικό και ηχείο με το max 2 που ήταν εξαιρετικός ο ήχος του , ποιοτικός και δυνατός.

Το τηλέφωνο είναι βελτιωμένο αλλά πραγματικά απορώ γιατί ενώ η συσκευή έχει περίπου το ίδιο μέγεθος με τα προηγούμενα max , γιατί χάλασαν τα ηχεία του. Κρίμα γιατί νομίζω ότι είναι το μόνο θέμα που υστερεί κατά πολύ από το 2.

Θα πρότεινα να στείλουμε όλοι ένα μήνυμα στην xiaomi από την προεγκατεστημένη εφαρμογή για σχόλια που διαθέτει το τηλέφωνο ,ώστε να διορθώσουν με κάποιον τρόπο το σφάλμα που έκαναν με τα ηχεία.

Συμφωνώ μαζί σου.. η ένταση του ηχείου είναι χάλια... εγώ το έλυσα με το Volume booster GOODEV... θελω να πιστεύω πως σε κάποιο επόμενο update θα το διορθώσουν

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου.. η ένταση του ηχείου είναι χάλια... εγώ το έλυσα με το Volume booster GOODEV... θελω να πιστεύω πως σε κάποιο επόμενο update θα το διορθώσουν

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε θα το δοκιμάσω. Καλό είναι να τους στείλουμε και κανένα μήνυμα όμως γιατί πραγματικά σχεδόν όλοι έχουν θέμα με το ηχείο και το ακουστικό. Σε δοκιμές στο youtube δίπλα δίπλα με το 2 η διαφορά είναι τόσο αισθητή που και κουφός την καταλαβαίνει. Αν τους λέμε πως είναι όλα τέλεια ,πως θα βελτιωθούν ;;

 

Βρε Λευτέρη πως το κατάφερες εσύ να είναι όλα τέλεια , βοήθα κι εμάς που δεν έχουμε καλή ακοή ,,

Edited by Johnpetrop
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε θα το δοκιμάσω. Καλό είναι να τους στείλουμε και κανένα μήνυμα όμως γιατί πραγματικά σχεδόν όλοι έχουν θέμα με το ηχείο και το ακουστικό. Σε δοκιμές στο youtube δίπλα δίπλα με το 2 η διαφορά είναι τόσο αισθητή που και κουφός την καταλαβαίνει. Αν τους λέμε πως είναι όλα τέλεια ,πως θα βελτιωθούν ;;

 

Βρε Λευτέρη πως το κατάφερες εσύ να είναι όλα τέλεια , βοήθα κι εμάς που δεν έχουμε καλή ακοή ,,

Προφανώς είναι θέμα ρομ... όσοι έχουν την μαμισια... έχουν θέμα με το ηχείο... ο Λευτέρης έχει πει οτι έχει βάλει dev... γι αυτο είναι οκ...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω και να σου πω την αληθεια δεν ακουω και τοσο καλα δεν δουλευουν τα αφτια μου σωστα εχω το 80-90% της ακοης.

 

Παντως ειδικα το ηχειο το κατω ξεκουφαινει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι θέμα ρομ... όσοι έχουν την μαμισια... έχουν θέμα με το ηχείο... ο Λευτέρης έχει πει οτι έχει βάλει dev... γι αυτο είναι οκ...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είναι θέμα ρομ, ας μας δώσει μία ρομ η xiaomi να δουλέψουν σωστά το ακουστικό και το ηχείο.

Πάντως νομίζω όλοι περιμέναμε να έχει καλύτερο ηχείο ή έστω το ίδιο με το max 2.

 

Λευτέρη δεν σε αμφισβητώ , απλώς εκτός από εμένα διαβάζω και βλέπω στο youtube ότι το έχουν πολλοί το ίδιο θέμα και το τονίζουν , άλλωστε γι'αυτό προεκειψε και η ανάγκη να βρούμε μια εφαρμογή που ίσως βελτιώσει κάπως το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα ακούσω γκρινιάρης αλλά νομίζω πως γενικά η υποστήριξη της global version θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη.. Εν αντιθέσειμε την κινεζική versionπου είναι προσεγμένη. Ελπίζω πάντως σιγά σιγά να δίνουν ενημερώσεις ασφαλείας, VoLTE όπως το note 5, Android 9 κτλ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το volte γενικα δουλευει;

Κατι ακουσα οτι μονο η Cosmote το δινει και πρεπει να ζητησεις να το ενεργοποιησει κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32700-%CE%95%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-VoLTE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-HD-Voice-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!! Έχω Το MI max 2 εδώ και περίπου ένα χρόνο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το κινητό έως ενθουσιασμενος. Η μπαταρία τέρας ακόμα και τώρα όλα Οκ κανενα κόλλημα οι φώτο την μέρα καλές την νύχτα μέτρια αλλά Οκ ηχείο τώρα οθόνη σούπερ. Γενικά είμαι υπέρευχαριστημενος σε σημείο να σκέφτομαι να ξαναπάρω άλλο ένα. Όμως τώρα σκέφτομαι μήπως πάρω το Max 3 αξίζει η αλλαγή ή όχι; η μπαταρία του; η κάμερα του; για την ηχείο ακούω ότι δεν είναι καλό; τα υπόλοιπα στοιχεία του; δώστε μου τα φώτα σας
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, αν ενδιαφέρει κάποιον ανταλλαγή με άριστο mix2s απο infoquest ας μου στείλει ενα μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Μοντέρνο design, καλύτερο πιάσιμο με το ένα χέρι, κλάσης ανωτέρη κάμερα και οθόνη, κλάσης ανώτερο soc, ο ήχος μια χαρα στέρεο. Μπαταρία τέρας.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ σε όλα... εκτός από τον ήχο... ο ήχος είναι τραγικός... ευτυχώς που το φτιάξαμε με την εφαρμογή...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, αν ενδιαφέρει κάποιον ανταλλαγή με άριστο mix2s απο infoquest ας μου στείλει ενα μηνυμα.

 

Δυσκολα θα θελει καποιος ανταλλαγη γιατι ολοι εδω μεσα για ενα πραμα εχουμε mi max για την μεγαλη οθονη.

Και πιστεψε με αν πας σε μεγαλη οθονη πολυ δυσκολα γυρνας σε μικροτερη.:)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Λευτέρης καλησπέρα. Έπιασα πάλι το rn4x στα χέρια μου να δω αν έχει έρθει η miui 10 και ξενέρωσα και απορούσα πως το είχα τόσο καιρό με τόσο μικρή οθόνη! Δυστυχώς ή ευτυχώς αν πιάσεις το mi max 3 δεν έχει πισωγύρισμα σε μικρότερη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νυν κάτοχος mi max 2 αλλά με σπασμένη οθόνη..... Θα ήθελα σας παρακαλώ να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Γιατί στα skroutzo-μάγαζα βρίσκω μόνο μαύρο? άσπρο δε βγαίνει ? Αν και το είδα σήμερα στον Κωστόβολο και είναι πολύ ωραίο και το μαύρο.

 

2) Πρέπει να προσέξω κάτι με τη version? τι πρέπει να πάρω? global? stable?

 

3) Στέλνει κάποιο από τα banggood, honorbuy κλπ, από Ευρωπαϊκή αποθήκη ώστε να μην έχουμε πρόβλημα με τελωνείο?

 

4) Ποιά θήκη προτείνετε? Όχι wallet γιατί δε βολεύει καθόλου το FPS. κάτι απλό, ποθ να προστατεύει κάμερες και πλάτη και φυσικά από το γλίστρημα.... ρε πως τα καταφέρνουν και γλυστράει τόσο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...