Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τι σαχλαμάρα και αυτή με τις καρτέλες στο multitasking.. πρέπει να σκρολάρεις κάτω μέχρι την τελευταία για να εμφανιστεί το ''διαγραφή όλων'' και να τις κλείσεις

 

Αυτά είναι κόλπα της Google (Android Oreo) και όχι της Xiaomi...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σύμφωνα με το επίσημο forum της Xiaomi, οι developers αναπαρήγαγαν το bug με τον αισθητήρα fps και το πάσαραν στη Snapdragon για διόρθωση. Προφανώς, πιστεύουν πως είναι δικό τους θέμα... Επίσης, διάβασα στο xda ότι κυκλοφόρησε το update Οκτωβρίου για beta testers, που περιλαμβάνει critical bug fixes. Ας ελπίσουμε ότι είναι μέσα και αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα έχουμε αναβάθμιση σε Android 9 Pie??? Αν ναι, αυτόματα ή χειροκίνητα???

 

Τα κινητά που είναι στο Android One υποτίθεται θα λάβουν τουλάχιστον ακόμα 2 εκδόσεις Android, οπότε ναι. Οταν είναι θα σου έρθει OTA ενημέρωση, όπως γίνονται και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που είναι στο Android One υποτίθεται θα λάβουν τουλάχιστον ακόμα 2 εκδόσεις Android, οπότε ναι. Οταν είναι θα σου έρθει OTA ενημέρωση, όπως γίνονται και τώρα.
Καλημέρα παιδιά, πες τε μου ένα καλό τζαμακι προστασίας 4 έχω αλλάξει μέσα σε δύο μήνες και όλα ξεκινάνε να φουσκώνουν ακριβώς στα κουμπιά δε ξέρω τι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελευταία πείρα αυτό και μέχρι τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα. https://www.gstore.gr/tempered-full-face/10080-ksix-full-face-xiaomi-mi-a2-black-904930.html

είναι πολύ καλό καλύπτει όλη την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελευταία πείρα αυτό και μέχρι τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα. https://www.gstore.gr/tempered-full-face/10080-ksix-full-face-xiaomi-mi-a2-black-904930.html

είναι πολύ καλό καλύπτει όλη την οθόνη

Με λίγα ακόμα παίρνεις και κινητό... άκου 17 ευρώ για ένα τζαμακι.... γι αυτο μόνο aliexpress

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πες τε μου ένα καλό τζαμακι προστασίας 4 έχω αλλάξει μέσα σε δύο μήνες και όλα ξεκινάνε να φουσκώνουν ακριβώς στα κουμπιά δε ξέρω τι γίνεται.

 

Πες αν θες με ποια είχες πρόβλημα, να δοκιμάσουμε τα υπόλοιπα. :p

Link to comment
Share on other sites

Πες αν θες με ποια είχες πρόβλημα, να δοκιμάσουμε τα υπόλοιπα. :p
Σωστός....χαχαχαχα.. αν θυμηθώ θα σας πω

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το update Oct 2018. Για να δούμε..

45daf79d5bbf7ffbd946db20a93d1685.jpg

Μόλις το πέρασα... ολα κομπλέ μέχρι στιγμής....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, σε μένα συνεχίζει το πρόβλημα του finger sensor.
Στα πόσα κολλάνε οι πυρήνες??

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Με cpu Z αν δεν κάνω λάθος 1800+ οι πρώτοι τέσσερις και 2300+ οι δεύτεροι.
Εμένα είναι 633 οι πρώτοι 4 και 1113 οι άλλοι... πάντα με CPU Z... Όντως έχεις θέμα...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi ξεκινά να αναβαθμίζει το Mi Mix 2S σε android 9.0 pie. Μάλιστα είναι από τα πρώτα smartphones της Xiaomi που αναβαθμίζονται σε 9.0. Κανονικά τα Mi A1,2 (αν και δεν νομίζω το Mi A1 να πάρει 9.0) δεν έπρεπε να πάρουν πρώτα την τελευταία αναβάθμιση της Google επειδή έχουν stock android; Ή μήπως η Xiaomi «φροντίζει» καλύτερα τα δικά της «παιδιά» λόγω MIUI;

 

Κατέβασα και εγώ την τελευταία ενημέρωση ασφάλειας και πήγα μετά στην εφαρμογή CPU-Z και είδα ότι θα πρέπει να διορθώθηκε κάπως το θέμα με τους πυρήνες που είναι «κολλημένοι» στο τέρμα. Οι μισοί είναι στους 633MHz και οι άλλοι μισοί στα 1113MHz.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi ξεκινά να αναβαθμίζει το Mi Mix 2S σε android 9.0 pie. Μάλιστα είναι από τα πρώτα smartphones της Xiaomi που αναβαθμίζονται σε 9.0. Κανονικά τα Mi A1,2 (αν και δεν νομίζω το Mi A1 να πάρει 9.0) δεν έπρεπε να πάρουν πρώτα την τελευταία αναβάθμιση της Google επειδή έχουν stock android; Ή μήπως η Xiaomi «φροντίζει» καλύτερα τα δικά της «παιδιά» λόγω MIUI;

 

Κατέβασα και εγώ την τελευταία ενημέρωση ασφάλειας και πήγα μετά στην εφαρμογή CPU-Z και είδα ότι θα πρέπει να διορθώθηκε κάπως το θέμα με τους πυρήνες που είναι «κολλημένοι» στο τέρμα. Οι μισοί είναι στους 633MHz και οι άλλοι μισοί στα 1113MHz.

Οι Android One συσκευές δέχονται τις αναβαθμίσεις απευθείας από την Google. Οι εταιρείες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα με συσκευές (Xiaomi, Nokia, HTC, ...) πληρώνουν την Google για αυτή την υπηρεσία.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι σε αναζήτηση κινητού και κλείνω προς το mi a2 διαβάζοντας όμως τα σχόλια σας για τους πυρήνες κάπως κολλάω.Πιστευετε πως αξίζει να προχωρήσω στην αγορά του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι σε αναζήτηση κινητού και κλείνω προς το mi a2 διαβάζοντας όμως τα σχόλια σας για τους πυρήνες κάπως κολλάω.Πιστευετε πως αξίζει να προχωρήσω στην αγορά του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τσίμπα το να γουστάρεις... ισως το καλύτερο mid range αυτή τη στιγμή!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

έχω εδώ και ένα μήνα το Mi A2 (4/64) με δύο κάρτες sim, Wind και Cosmote.

Έχω ενεργοποιημένα τα mobile data μόνο στην πρώτη (wind) που είναι με συμβόλαιο ενώ στην δεύτερη (cosmote) τα έχω απενεργοποιήσει καθώς είναι καρτοκινητή.

Παρατήρησα ότι την πρώτη κάρτα την αναγνωρίζει κανονικά (αναγνώριση αριθμού) ενώ στην δεύτερη, δεν δείχνει να αναγνωρίζει τον αριθμό (αν και λαμβάνω κανονικά κλήσεις)

Επίσης, έχοντας ενεργοποιημένη την υπηρεσία my internet της Cosmote η οποία σε ειδοποιεί με SMS ότι δεν έχεις data και αν θέλεις να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο, από την πρώτη στιγμή σχεδόν, κάθε τόσο λάμβανα τέτοια SMS.

Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω ενεργά τα mobile data σε αυτή την SIM.

Σήμερα, μπήκα στο My Cosmote και απενεργοποίησα την υπηρεσία my internet και μετά από λίγο έλαβα ένα μήνυμα ότι μόλις συνδέθηκα στο internet με χρέωση 0.2€/MB. Φυσικά, ξαναενεργοποίησα την υπηρεσία my internet ώστε τουλάχιστον να μη χρεώνομαι και αμέσως έλαβα ένα SMS πάλι ότι δεν έχω διαθέσιμα data κλπ.

Το ερώτημα είναι, γιατί ή τι προσπαθεί να συνδεθεί στο internet μέσω της SIM που ΔΕΝ είναι ενεργά τα mobile data.

Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...