Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που βρισκουμε drivers για Windows 10 X64 δεν μπορω να το συνδεσω να τραβηξω αρχεια απο μεσα.

Ο μονος τροπος που το συνδεσα ειναι με usb debugging

 

https://www.xiaomigeek.com/download-xiaomi-usb-driver-windows.html

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Σήμερα το τσέκαρα και μου έβγαλε 6.5 ώρες sot... καθόλου άσχημα...!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το navigation bar το κεντρικό κουμπί εμένα είναι ένας απλός κύκλος. Στο YouTube είδα ότι είναι σα του pixel δλδ έχει και γραμμή γύρω του και όταν το πατάς δείχνει animation 4 κυκλακια χρωματιστά. Εσάς πως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το navigation bar το κεντρικό κουμπί εμένα είναι ένας απλός κύκλος. Στο YouTube είδα ότι είναι σα του pixel δλδ έχει και γραμμή γύρω του και όταν το πατάς δείχνει animation 4 κυκλακια χρωματιστά. Εσάς πως είναι?

Για βάλτο στα αγγλικά και ξανά δοκίμασε..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον επεξεργαστή που τρέχει στο μέγιστο χωρίς να χρειάζεται το έχει και μένα το είδα στο CPU z επίσης σε 7 ώρες με airplane mode μου έφαγε κάτι παραπάνω από 7% μπαταρία . Αυτό μπορώ να το φτιάξω η πρέπει να περιμένω την 9 μήπως το φτιάξουν ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το navigation bar το κεντρικό κουμπί εμένα είναι ένας απλός κύκλος. Στο YouTube είδα ότι είναι σα του pixel δλδ έχει και γραμμή γύρω του και όταν το πατάς δείχνει animation 4 κυκλακια χρωματιστά. Εσάς πως είναι?

 

Όπως το περιγράφεις είναι. Ένας κύκλος με έναν δακτύλιο γύρο του και όταν το πατάς κάνει το animation.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον επεξεργαστή που τρέχει στο μέγιστο χωρίς να χρειάζεται το έχει και μένα το είδα στο CPU z επίσης σε 7 ώρες με airplane mode μου έφαγε κάτι παραπάνω από 7% μπαταρία . Αυτό μπορώ να το φτιάξω η πρέπει να περιμένω την 9 μήπως το φτιάξουν ?
Ο μόνος μόνιμος τρόπος να λυθεί προς το παρόν είναι root και να αλλάξεις τον governor σε ondemand. Αλλά εγώ θα πρότεινα να περιμένεις να δεις το επόμενο update γιατί είναι γνωστό bug και κανονικά θα πρέπει να το διορθώσει η Xiaomi.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικα με το Mi Note 2 και τι Mi A1, πως τα καταφερνει φωτογραφικα το Mi A2? Ειναι ανώτερο?

Επισης, το SD660 δειχνει την δυναμη του σε καθημερινη χρηση σε σχεση με τον 625?Λαγκαρισματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το κινητό να μου πει πως βάζω αυτόματη φωτινοτητα γιατί πάω να τρελαθώ
Καλά η αυτόματη φωτεινότητα του είναι λίγο για πέταμα... κατα την άποψη μου...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκριτικα με το Mi Note 2 και τι Mi A1, πως τα καταφερνει φωτογραφικα το Mi A2? Ειναι ανώτερο?

Επισης, το SD660 δειχνει την δυναμη του σε καθημερινη χρηση σε σχεση με τον 625?Λαγκαρισματα κλπ

Από το Mi Note 2 είναι πολύ ανώτερο... από το mi a1 δεν έχω άποψη... Σούπερ είναι ο 660

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα παρά είναι καλή για την τιμή του για τον φίλο που ρωτάει πιο πάνω .

 

Το ξέρω ότι σας κουρασα αλλά έχω ένα θέμα που δε το είχα σε κανένα κινητό μου και θέλω να μάθω αν έχει πρόβλημα το δικό μου ή είναι σε όλα έτσι

Κλειδώνω το κινητό πατάω το κουμπί να δω την lockscreen όπως κάνουμε όλοι για να δούμε πχ την ώρα και ενώ όλα τα κινητά σβήνει η οθόνη μετά από 2 δευτερόλεπτα αυτό παραμένει για 5 λεπτά .που σημαίνει ότι αν πατηθεί καταλάθος το κουμπί τρώει μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα παρά είναι καλή για την τιμή του για τον φίλο που ρωτάει πιο πάνω .

 

Το ξέρω ότι σας κουρασα αλλά έχω ένα θέμα που δε το είχα σε κανένα κινητό μου και θέλω να μάθω αν έχει πρόβλημα το δικό μου ή είναι σε όλα έτσι

Κλειδώνω το κινητό πατάω το κουμπί να δω την lockscreen όπως κάνουμε όλοι για να δούμε πχ την ώρα και ενώ όλα τα κινητά σβήνει η οθόνη μετά από 2 δευτερόλεπτα αυτό παραμένει για 5 λεπτά .που σημαίνει ότι αν πατηθεί καταλάθος το κουμπί τρώει μπαταρία

Πας Ρυθμίσεις /προβολή /συνθέτες ρυθμίσεις/ χρόνος αδράνειας... και το βάζεις σε κάποια μικρότερη τιμή από τα 5 λεπτά

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις /προβολή /συνθέτες ρυθμίσεις/ χρόνος αδράνειας... και το βάζεις σε κάποια μικρότερη τιμή από τα 5 λεπτά

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Galaxy s9 plus το έχω 5 λεπτά και η οθόνη κλειδώματος δε κρατάει την οθόνη αναμενη για πάνω από 2 δευτερόλεπτα. Εσένα είναι το ίδιο με μένα δλδ? Μένει ανοιχτή ?

Link to comment
Share on other sites

Στο Galaxy s9 plus το έχω 5 λεπτά και η οθόνη κλειδώματος δε κρατάει την οθόνη αναμενη για πάνω από 2 δευτερόλεπτα. Εσένα είναι το ίδιο με μένα δλδ? Μένει ανοιχτή ?
Όχι σε μένα δεν μένει ανοιχτή...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε μένα δεν μένει ανοιχτή...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ το έφτιαξα το είχα βάλει να μην κανει ποτέ sleep, το έβαλα 30 λεπτά και τώρα κομπλέ κρατάει 4 δευτερόλεπτα και σβήνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το προβλημα με τους κολλημενους πυρηνες στη μαξιμουμ συχνοτητα πως παει; Βγηκε καποιο update που το λυνει;

Σκεφτομαι να το παρα αλλα με προβληματιζει το συγκεκριμενο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το προβλημα με τους κολλημενους πυρηνες στη μαξιμουμ συχνοτητα πως παει; Βγηκε καποιο update που το λυνει;

Σκεφτομαι να το παρα αλλα με προβληματιζει το συγκεκριμενο θεμα.

Είναι και θέμα τύχης... εγώ έχω κάνει κανονικά το update και δεν έχω θέμα με κολλημένους πυρήνες...βάσει του CPU Z...

Επίσης έχω SoT 6.5 ώρες και αναμένεται να ανέβει και άλλο μόλις πάρει Android pie

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως βρέθηκε που οφείλεται το bug με τους κολλημένους πυρήνες στο max frequency, πιθανότατα είναι στο type του finger sensor. Διαφορετικές συσκευές έχουν διαφορετικό sensor type, δηλαδή διαφορετικό hardware όσον αφορά το fingerprint sensor, γι' αυτό κάποιες έχουν το bug και κάποιες όχι. Καταρχήν, για να ελέγξει κάποιος αν έχει το bug, βάζει την εφαρμογή cpu z και βλέπει αν οι πυρήνες είναι πάντα κολλημένοι στις μέγιστες συχνότητες.

Για όποιον έχει το bug, μπορεί να τσεκάρει το sensor που έχει η συσκευή του μέσω της εφαρμογής Device info HW. Εναλλακτικά, πληκτρολογήσετε *#*#6484#*#* και θα εμφανιστεί στην οθόνη το finger sensor test όπου φαίνεται το type του finger sensor. Συνήθως οι συσκευές που δεν έχουν το bug, στις πληροφορίες του fingerprint sensor γράφει fpc. Στις συσκευές που έχουν το bug, συνήθως ο fingerprint sensor είναι goodix. Η λύση στο bug προς το παρόν είναι να απενεργοποιηθεί το fingerprint για ξεκλείδωμα της οθόνης. Να δούμε τι λύση θα δώσει και πότε η Xiaomi. Λογικά είναι κάτι που λύνεται με software update.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ίσως βρέθηκε που οφείλεται το bug με τους κολλημένους πυρήνες στο max frequency, πιθανότατα είναι στο type του finger sensor. Διαφορετικές συσκευές έχουν διαφορετικό sensor type, δηλαδή διαφορετικό hardware όσον αφορά το fingerprint sensor, γι αυτό κάποιες έχουν το bug και κάποιες όχι.

Για να το τσεκάρετε πληκτρολογήσετε *#*#6484#*#* και θα εμφανιστεί στην οθόνη το finger sensor test όπου φαίνεται το type του finger sensor. Αν γράφει fpc τότε η συσκευή πιθανότατα δεν έχει το bug, αν γράφει goodix η συσκευή πιθανότατα έχει το bug. Η λύση στο bug προς το παρόν είναι να απενεργοποιηθεί το fingerprint για ξεκλείδωμα της οθόνης. Να δούμε τι λύση θα δώσει και πότε η Xiaomi. Λογικά είναι κάτι που λύνεται με software update.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Εμένα αν και έχει το δεύτερο που λες στην αρχή αναμονή έτρωγε λίγο μπαταρία τώρα όλο βράδυ άντε να χάσει 1% σοτ βγάζει άνετα 5 ώρες μέχρι το 20% αλλά θα δοκιμάσω να βγάλω το fingerprint μήπως δω διάφορα

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/a/QAMarX5

 

Εγώ με goodix είμαι παθών.

Απενεργοποίησα την λειτουργία και είμαι ΟΚ.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ίσως βρέθηκε που οφείλεται το bug με τους κολλημένους πυρήνες στο max frequency, πιθανότατα είναι στο type του finger sensor. Διαφορετικές συσκευές έχουν διαφορετικό sensor type, δηλαδή διαφορετικό hardware όσον αφορά το fingerprint sensor, γι αυτό κάποιες έχουν το bug και κάποιες όχι.

Για να το τσεκάρετε πληκτρολογήσετε *#*#6484#*#* και θα εμφανιστεί στην οθόνη το finger sensor test όπου φαίνεται το type του finger sensor. Αν γράφει fpc τότε η συσκευή πιθανότατα δεν έχει το bug, αν γράφει goodix η συσκευή πιθανότατα έχει το bug. Η λύση στο bug προς το παρόν είναι να απενεργοποιηθεί το fingerprint για ξεκλείδωμα της οθόνης. Να δούμε τι λύση θα δώσει και πότε η Xiaomi. Λογικά είναι κάτι που λύνεται με software update.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Για κάποιο λόγο ενώ πληκτρολογώ το *#*#6484#*#* δεν μπαίνει στο μενου...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο ενώ πληκτρολογώ το *#*#6484#*#* δεν μπαίνει στο μενου...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για κοίτα στην αρχή είναι *# και στο τέλος #* μήπως τα μπερδεύεις και εγώ την πάτησα

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα στην αρχή είναι *# και στο τέλος #* μήπως τα μπερδεύεις και εγώ την πάτησα
Το τσέκαρα πολλές φορές.. μόλις το πληκτρολογώ, απλά χάνονται τα σύμβολα και οι αριθμοί, και μένει εκεί...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...