Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Αλλά ρωτάω μήπως το έχει κάνει καποιος ήδη
Το έκανα μόλις... όλα καλά μέχρι στιγμής...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει unlock bootloader και root me magisk , ξερει κανεις πως γινεται να γυρισω σε στοκ κατασταση (locked bootloader kai unroot )?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έκανα μια βλακεία. Εκεί που γίνετε επιλογή των ήχων, πρέπει να πάτησα να επιλέγω μόνο από τους ήχους mp3s και όχι από του τηλεφώνου, δηλαδή ν ανοίγει πάντα από τους ήχους που έχω περάσει.

 

Βάλε κάποιον file manager από το play store (πχ ES File Explorer, solid explorer) και όταν ξαναπατήσεις στην επιλογή ήχου λογικά θα σου εμφανίσει να επιλέξεις με ποια εφαρμογή θες να εκτελέσεις την εργασία. Επίλεξε τον file manager που έβαλες και θα σε αφήσει να επιλέξεις τα δικά σου αρχεία ήχου

Link to comment
Share on other sites

Εφαγα πάστα.

Οπου και να βάλω την sim cosmote θέση 1 ή θέση 2 έχω μερικές φορές διακοπές στην επικοινωνία, τους ακούω αλλά δεν με ακούν.

Η κάρτα είναι 3ετίας.

Πάω πρώτα για αλλαγή κάρτας και factory reset και μετά ο γολγοθάς .....

Update

Μετά απο πιό προσεκτική παρατήρηση το πρόβλημα μπορεί να οφείλεται στο οτι κατά την διάρκεια κλήσης δεν σβήνη η οθόνη κάποιες φορές λόγω

κακής συμπεριφοράς του proximity sensor.

Μετά απο επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μέχρι στιγμής ΟΚ.

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μια ερωτηση εσεις που το εχετε,,,υποστηριζει λειτουργια al εννοω εξυπνες λειτουργιες στην καμερα οπως υποστηριζει το huawei με τον kirin970 που εχει??Και αν υποστηριζει ειναι στην selfie καμερα η στην πισω καμερα και μαλιστα ολες τις λειτουργιες??..ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια μια ερωτηση εσεις που το εχετε,,,υποστηριζει λειτουργια al εννοω εξυπνες λειτουργιες στην καμερα οπως υποστηριζει το huawei με τον kirin970 που εχει??Και αν υποστηριζει ειναι στην selfie καμερα η στην πισω καμερα και μαλιστα ολες τις λειτουργιες??..ευχαριστω πολυ.
Όχι

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκαλώσει στο εξής και δεν βρίσκω πως αλλάζει... όταν με παίρνουν τηλέφωνο ή οταν παιρνω η εικόνα κλήσης που γράφει το όνομα είναι τελείως άσπρη... καμία ιδέα κανείς πως αλλάζει?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του Google dialer (εφαρμογή τηλέφωνο) συμβαίνει σε όλες τις συσκευές και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης. Πέφτει γενικά κράξιμο, αν σε ενοχλεί γύρνα στην εργοστασιακή δε θα χάσεις και τίποτα ιδιαίτερο.
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με το lg v30 με την χρήση που κάνω, ίσως και λίγο χειρότερη.e041f943e1a9902bf9874fd490236718.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του Google dialer (εφαρμογή τηλέφωνο) συμβαίνει σε όλες τις συσκευές και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης. Πέφτει γενικά κράξιμο, αν σε ενοχλεί γύρνα στην εργοστασιακή δε θα χάσεις και τίποτα ιδιαίτερο.
Πως να γυρίσω στην εργοστασιακή?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πας στις εφαρμογές, βρίσκεις το "τηλέφωνο", πατάς απενεργοποίηση σε ρωτάει κάτι για επαναφορά εργοστασιακής λες ναι και μετά ξανά ενεργοποίηση. Θα αφαιρεθεί και το εικονίδιο της εφαρμογής από το σημείο που το είχες και θα πρέπει να το ξαναβάλεις αλλά αυτό ήταν. Μετά προφανώς μη κάνεις ενημέρωση πάλι μέχρι να δεις ότι φτιάχτηκε.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι . Το mygad από όσο ξέρω δίνει όμως διετή εγγύηση .Υπάρχει κόσμος βέβαια που ισχυρίζεται ότι ο νόμος είναι ένας κ εφόσον αγοράστηκε από χώρα της ευρωπαϊκής Ένωσης ισχύει κανονικα η διετης εγγύηση
Link to comment
Share on other sites

Πας στις εφαρμογές, βρίσκεις το "τηλέφωνο", πατάς απενεργοποίηση σε ρωτάει κάτι για επαναφορά εργοστασιακής λες ναι και μετά ξανά ενεργοποίηση. Θα αφαιρεθεί και το εικονίδιο της εφαρμογής από το σημείο που το είχες και θα πρέπει να το ξαναβάλεις αλλά αυτό ήταν. Μετά προφανώς μη κάνεις ενημέρωση πάλι μέχρι να δεις ότι φτιάχτηκε.
Ωραίος το έκανα... αν θέλω να γυρίσω πάλι στην άσπρη?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ένα περίεργο bug κάποιες φορές όταν βγάζω φωτογραφία HDR μου βγαίνει πράσινη το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;525fdb96bd28735bc8a988e186c47d3e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Γνωρίζετε αν τα σκρουτζάτα Mi A2 καλύπτονται απο εγγύηση infoquest;

 

Οχι, μόνο αν το πάρεις από μαγαζιά που συνεργάζονται με αυτήν.

Βέβαια κανονικά ισχύει αυτό που είπε ο bruno1977 για να δύο χρόνια, αλλά μάλλον θα πρέπει να τρέξεις για να το καταφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας παιδιά ακόμα κ αν ισχύει , αξίζει για 200 και κάτι ευρώ να χάσεις την ηρεμία σου ; Ε δε νομίζω .Από την άλλη ακόμα κ αυτοί που αγόρασαν από infquest δεν είναι τελείως σίγουροι ότι θα αναγνωρίσουν το οποίοδηποτε θέμα του κινητού ως ελλατωμα του κινητού .. τι καλύτερο είναι να μην συμβεί τπτ σε κανένα μας .

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πρόσεξα κάτι. Ότι φωτόγραφια έστειλα στο κινητό από το mi 6 μου το έχει κατηγοριοποίησει με ορισμό τι έχει η κάθε φωτόγραφια. Θάλασσα βουνό σκάφος κλπ. Μήπως αυτό έχει να κάνει με τις ai ικανότητες της κάμερας η λέω κάτι τελείως βλακεία...

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας παιδιά ακόμα κ αν ισχύει , αξίζει για 200 και κάτι ευρώ να χάσεις την ηρεμία σου ; Ε δε νομίζω .Από την άλλη ακόμα κ αυτοί που αγόρασαν από infquest δεν είναι τελείως σίγουροι ότι θα αναγνωρίσουν το οποίοδηποτε θέμα του κινητού ως ελλατωμα του κινητού .. τι καλύτερο είναι να μην συμβεί τπτ σε κανένα μας .

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πρόσεξα κάτι. Ότι φωτόγραφια έστειλα στο κινητό από το mi 6 μου το έχει κατηγοριοποίησει με ορισμό τι έχει η κάθε φωτόγραφια. Θάλασσα βουνό σκάφος κλπ. Μήπως αυτό έχει να κάνει με τις ai ικανότητες της κάμερας η λέω κάτι τελείως βλακεία...

Δε νομίζω ότι έχει σχέση η κάμερα...

Το Google photos τα κατηγοριοποιει έτσι...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mi-a2/help/frequency-sd660-stuck-maximum-t3832366

 

Σε τι συχνότητα δουλεύουν τα Core Clock ?

Idle σε εμένα έδειχνε max τιμές.

Clock 1-4 1843 Mhz

Clock 5-8 2208 Mhz

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται σε κανέναν άλλον σε ανησυχητικό βαθμό όταν είναι στη φόρτιση το κινητό;

 

Επίσης, έχει κανείς άλλος εγκατεστημένες τις εφαρμογές "Google Indic Keyboard" και "Google Pinyin Input"; Τη δεύτερη μπορώ να την απεγκαταστήσω βέβαια, αλλά ναι, πως προέκυψαν ξαφνικά;

Edited by tjs
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να ενεργοποιήσουμε το camera2api και την εφαρμογή της google για την κάμερα;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...