Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανανεωσε κανεις προσφατα το ετησιο με τα 50GB στα 50€ γιατι βλεπω δε το εχουν στη σελιδα μηπως καταργηθηκε?

Φίλε μου δεν νομίζω να υπήρχε τέτοιο πακέτο, τουλάχιστον πρόσφατα.

Το μεγαλύτερο είναι 30 gb με 25 €.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν νομίζω να υπήρχε τέτοιο πακέτο, τουλάχιστον πρόσφατα.

Το μεγαλύτερο είναι 30 gb με 25 €.

 

υπηρχε το εχω 4χρονια παω για 5ο απλα δε το βρισκω πλεον στο site θα παρω να ρωτησω να δω τι ισχυει με την ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει κάποιος που να έχει ενεργό πακέτο SimpleFi on the go; (συμβόλαιο)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ποιο modem χρησιμοποιείς; Το Tp-link Mr-200;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει μείνει το mr-200 από παλιά σύνδεση simplefi, το οποίο στην προσπάθεια μου να το ξεκλειδώσω μπρίκαρε.

Αν είχα το αρχικό firmware, θα μπορούσα να το φλασάρω. Όμως δεν υπάρχει πουθενά.

Από την wind δεν μ' εξυπηρετούνε επειδή πλέον δεν είμαι συνδρομητής του simplefi. (Εχουμε 3 q-card αλλά δεν τους συγκινεί)

Αν μπορούσες να στείλεις μήνυμα στην τεχνική εξυπηρέτηση και να ζητήσεις να σου στείλουν το firmware του router γιατί δήθεν δυσλειτουργεί θα ήμουν υπόχρεος.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ μπας και βοηθήσει σε τίποτα : https://forum.openwrt.org/t/bricked-tp-link-mr200-eu-v1/20328

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Εγω δεν εχω τετοιο μοντεμ απο το συμβολαιο. Το εχω αγορασει απο την αγορα. Οποτε δεν μου ειναι χρεωμενο στον λογαριασμο μου, ουτε βεβαια εχει firmware wind.
Απο μια προχειρη αναζητηση που εκανα, οπως σου γραφει και ο απο πανω, υπαρχουν τροποι να το επαναφερεις με custom firmware και μαλλον και με το επισημο που υπαρχει στο σαιτ της εταιρίας.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2021 at 1:28 ΜΜ, nininikos said:

Καταλαβα. Εγω δεν εχω τετοιο μοντεμ απο το συμβολαιο. Το εχω αγορασει απο την αγορα. Οποτε δεν μου ειναι χρεωμενο στον λογαριασμο μου, ουτε βεβαια εχει firmware wind.
Απο μια προχειρη αναζητηση που εκανα, οπως σου γραφει και ο απο πανω, υπαρχουν τροποι να το επαναφερεις με custom firmware και μαλλον και με το επισημο που υπαρχει στο σαιτ της εταιρίας.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

Ok δεν υπάρχει πρόβλημα

On 24/9/2021 at 11:38 ΠΜ, Mark_K said:

Ρίξε μια ματιά εδώ μπας και βοηθήσει σε τίποτα : https://forum.openwrt.org/t/bricked-tp-link-mr200-eu-v1/20328

Ευχαριστώ, όταν βρω χρόνο θα ασχοληθώ ξανά

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εβαλε καποιος φετος SimpleFi? βλεπω δινουν νεα πακετα και καινουρια Ρουτερ.

Λογικα θα ειναι και αυτα κλειδωμενα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στους γενικούς όρους χρήσης, (ΓΕΝΙΚΟΙ ΟΡΙΟΙ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ/ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΩΝ (wind.gr)) κάπου στην ενότητα 14 (Ειδικοί Όροι Προγράμματος SIMPLEfi) αναφέρει ότι:

ο Εξοπλισμός είναι συμβατός αποκλειστικά με το τηλεπικοινωνιακό δίκτυο (τεχνολογίας 3G & 4G ή/και 5G) της Εταιρείας και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο δίκτυο άλλης εταιρείας ή με άλλη τεχνολογία.

Επίσης, στο 14.5, αναφέρει:

Διευκρινίζεται ότι ο Συνδρομητής δεν έχει δικαίωμα να μεταπωλεί και να παραχωρεί καθ’ οποιονδήποτε τρόπο σε τρίτο νομικό ή φυσικό πρόσωπο τον Εξοπλισμό ή τη χρήση αυτού, προκειμένου να επωφεληθεί ο ίδιος ή τρίτο πρόσωπο.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος να μου πει το ελάχιστο ποσό ανανέωσης και τα παρεχόμενα data για simple Fi on the Go? 

Θυμάμαι ήταν 5 ευρώ , είχε αλλάξει σε 10 ευρώ ελάχιστο ποσό, νομίζω 10 γίγα για δύο μήνες. Ισχύει ακόμη ή και εδώ απαιτείται 12 ευρώ ανανέωση.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konakis said:

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος να μου πει το ελάχιστο ποσό ανανέωσης και τα παρεχόμενα data για simple Fi on the Go? 

Θυμάμαι ήταν 5 ευρώ , είχε αλλάξει σε 10 ευρώ ελάχιστο ποσό, νομίζω 10 γίγα για δύο μήνες. Ισχύει ακόμη ή και εδώ απαιτείται 12 ευρώ ανανέωση.

Καλησπέρα φίλε μου, εύχομαι να είσαι πάντα καλά!

Κάποτε ήταν 5 ευρώ.

Εδώ και καιρό έχει αλλάξει σε 10 ευρώ το ελάχιστο ποσό ανανέωσης, όμως ισχύει για έναν μήνα και δίνει 10 GB δεδομένων. Εάν θέλεις να ισχύουν για δύο μήνες θα πρέπει να επιλέξεις είτε την ανανέωση των 15 ευρώ που δίνει 15 GB, είτε την ανανέωση των 25 ευρώ που δίνει 30 GB δεδομένων, με δίμηνη διάρκεια και για τα δύο τελευταία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το αφησω να απενεργοποιηθεί, τον Μάιο κλείνει χρόνο αν θυμάμαι καλά.  Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μία και μιλάμε για το simplefi on the go με κάρτα, πιστεύω ότι έφτασε η ώρα να ανανεωθούν τα προγράμματα και να δίνουν περισσότερα δεδομένα στα χρήματα που ζητούν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι επαυξάνω! Επειδή έχω τρία κινητά , ένα το βασικό μου, ένα δεύτερο επαγγελματικό κι ένα για να χαζεύω ( simple fi on the Go) για αυτό ρώτησα περισσότερο. Με μια δυο ανανεώσεις το χρόνο είχε ουσιαστικά 13μηνών ευέλικτη χρήση. Τώρα θα το σκεφτώ... έδινα ένα τάλιρο και είχα όλο το χρόνο ανοιχτό το νούμερο....

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από ανανέωση με το ποσό των δέκα ευρώ τον προηγούμενο μήνα, πράγματι πήρα δέκα γίγα τα οποία λήγουν σε μερικές ημέρες. Σήμερα μου έδωσε με τον νέο μήνα 1 γίγα μέχρι τέλος Ιουνίου όπως παλιά δηλαδή. Συνεπώς συνοψίζοντας με δέκα ευρώ ανανέωση παίρνει κάποιος δέκα γίγα για ένα μήνα σύν άλλο ένα για τον επόμενο. Με 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά δίνει 10+10 για δύο μήνες...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, αντικατασταθηκαν τα απαρχαιωμένα προγράμματα simplefi. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα όμως είναι συμβόλαια 24 μηνών, ακόμα και το on the go, η μονή του διαφορά με το από κάτω μάλλον είναι στον εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kmpatra said:

Όλα όμως είναι συμβόλαια 24 μηνών, ακόμα και το on the go, η μονή του διαφορά με το από κάτω μάλλον είναι στον εξοπλισμό.

Σωστά, άρα τώρα που μιλάμε δεν διατίθεται κάποιο πακέτο σε κάρτα; 

Αν όχι, είναι μέγα λάθος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Σωστά, άρα τώρα που μιλάμε δεν διατίθεται κάποιο πακέτο σε κάρτα; 

Αν όχι, είναι μέγα λάθος.

https://nova.gr/kiniti-tilefonia/kartokiniti/mobile-internet-on-the-go-me-karta

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, satsok1979 said:

Πακακριβα είναι για 200 γίγα με πλήρη ταχύτητα και μετά με 12 - 6 μβπς. Παίρνεις με 3 - 4 ευρώ εξτρασιμ από τις άλλες και καθάρισες. 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...