Jump to content

Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)


Mark_K
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

28 Μαΐου έκλεισε ένας χρόνος από την τελευταία ανανέωση στην κάρτα που δίνει το 1 Giga λόγο double play.

2 Ιουνίου ελέγχω αν μου έβαλαν το 1GB. Ασφαλώς όχι. Και εκτός αυτού ακύρωσαν και την κάρτα. Ησύχασα. Ανανέωση κάθε 2 μήνες για "δώρο" δεν κανω. Μόλις λήξει η δέσμευση του double play θα κουνήσω μαντήλι. Μόνο και μόνο επειδή είχα υπογράψει ένα χρόνο πριν και δεν μου είχαν πει για κάθε δύο μήνες ανανέωση. Το φρούτο αυτό βγήκε στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, ούτε μένα μου το είχαν αναφέρει και μετά μου κακοφάνηκε όταν συμπληρώθηκε ο πρώτος χρόνος και μετά ήρθε η ψυχρολουσία όπως σε σένα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

28 Μαΐου έκλεισε ένας χρόνος από την τελευταία ανανέωση στην κάρτα που δίνει το 1 Giga λόγο double play.

2 Ιουνίου ελέγχω αν μου έβαλαν το 1GB. Ασφαλώς όχι. Και εκτός αυτού ακύρωσαν και την κάρτα. Ησύχασα. Ανανέωση κάθε 2 μήνες για "δώρο" δεν κανω. Μόλις λήξει η δέσμευση του double play θα κουνήσω μαντήλι. Μόνο και μόνο επειδή είχα υπογράψει ένα χρόνο πριν και δεν μου είχαν πει για κάθε δύο μήνες ανανέωση. Το φρούτο αυτό βγήκε στην πορεία.

εγω ή το ειχα ρωτησει και μου το επιβεβαιωσαν,ή το ειπαν απο μονοι τους. Αν και επισημα ειχε ανακοινωθει το 2μηνο η καρτα δουλεψε κανονικα για ενα χρονο χωρις ανανεωση ως 25 Μαιου. Γινεται να την αντικαταστησουμε με αλλη ωστε να παρουμε απο 1 γιγα για 2 μηνες φανταζομαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η παλια ακυρωνεται ενα μηνα μετα την ληξη του 12μηνου

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να την αντικαταστησουμε με αλλη ωστε να παρουμε απο 1 γιγα για 2 μηνες φανταζομαι...[

 

Κάθε δυο μήνες θα πηγαίνεις σε κατάστημα δηλαδή και θα ζητάς να καρτα; Αξίζει μωρε;

 

Εγώ θα το κάνα για το σπάσιμο και μόνο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό, για ένα δίμηνο θα τη χρησιμοποιήσω. Και μετά αν χρειαστεί βάζω λεφτά αν υπάρξει ανάγκη.
Link to comment
Share on other sites

με ενα προγραμμα που εβγαλε καποια αλλη εταιρια,νομιζω οτι σιγα σιγα δεν συμφερει,ειδικα αν κρατηθουν οι τιμες προσφορας που εχει στο site της (η άλλη). Ισως θα έπρεπε να απαντήσει με κάποιο τρόπο η wind...

Για να μην κάνω συγκριτικο εδω,κοιτάξτε τα τελευταία μηνύματά μου στο φόρουμ για λεπτομέρειες...

 

ποιο προγραμμα ειναι αυτο που δινει περισσοτερα απο 1GB με 2,5 ευρω για ολοκληρο μηνα;

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα ειναι αυτο που δινει περισσοτερα απο 1GB με 2,5 ευρω για ολοκληρο μηνα;

 

Υπάρχει σε άλλη εταιρεία 40GB με 9,95€ για 30 μέρες αυτό το διάστημα τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα ειναι αυτο που δινει περισσοτερα απο 1GB με 2,5 ευρω για ολοκληρο μηνα;

 

Εχεις πμ....

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δυο μήνες θα πηγαίνεις σε κατάστημα δηλαδή και θα ζητάς να καρτα; Αξίζει μωρε;

 

Εγώ θα το κάνα για το σπάσιμο και μόνο :lol:

 

έτσι σκέφτηκα και εγώ αλλά άντεξα 3 φορές μόνο, μετά βαρέθηκα και το παράτησα....

Link to comment
Share on other sites

έτσι σκέφτηκα και εγώ αλλά άντεξα 3 φορές μόνο, μετά βαρέθηκα και το παράτησα....

 

Εμένα μου ζήτησαν 5€ για καινούρια σιμ και δεν το πήρα καν :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα σημερα μου ειπαν οτι για να αρχισει παλι να δινει 1 γιγα στην (νεα) καρτα θα πρεπει να βάλω 5€. Η παλιά δεν εχει απενεργοποιηθεί όμως ακομα (γυρω στις 25 κοβεται οριστικά) οποτε τοτε θα παω σε αλλο καταστημα να δω μηπως η καινουργια δωθει δωρεαν...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,να ρωτήσω κι εγώ...της δικιάς μου simple fi κάρτα πέρασε το δίμηνο μετά από την ανανέωση των 5 ευρώ με τα 1(+2 γίγα για τον πρώτο μήνα). Μέχρι πόσο διάστημα μπορώ να ανανεώσω πάλι? Εννοώ δηλαδή πόση διάρκεια μπορώ να την αφήσω μέχρι να ξανά βάλω τα 5 ευρώ?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν ανανεώσεις, δεν θα πάρεις data τον επόμενο μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό, δεν τα χρειάζομαι το καλοκαίρι είμαι συνέχεια σε χώρους με WiFi σύν τα δεδομένα που έχω απ'την SIM μου μιας και η συσκευή είναι dual SIM.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή μπορώ να ανανεώσω ξανά τον Σεπτέμβρη, δεν υπάρχει θέμα έτσι?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο από την τελευταία ανανέωση έχεις. Αν περάσει αυτό το διάστημα, τότε θέλεις άλλη κάρτα μετά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

καμιά ψευτοπροσφορά του τυπου πέντε ευρώ 5-10 γιγα η κάτι αντίστοιχο στα 10-15 ευρω για ενα δύο μήνες έχουν βγάλει ποτέ η δεν συνηθίζεται?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το Archer MR200 που δινουν μου κολλαει καθε 2 εβδομαδες περιπου και θελει ρεσταρτ. αυτο το μηνα κολλησε 2 φορες και ενω το wifi ηταν οκ μπαινοντας στο μενου ελεγε οτι δε διαβαζε τη SIM επομενως δεν υπηρχε και ιντερνετ. το κανει σε καποιον αλλο? να ειναι θεμα θερμοκρασιας? παρατηρησα ζεσταινεται καπως
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο από την τελευταία ανανέωση έχεις. Αν περάσει αυτό το διάστημα, τότε θέλεις άλλη κάρτα μετά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Ξέρεις αν χρεώνεται η αλλαγή της νέας κάρτας?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι. Αλλά αν θυμάμαι καλά δεν μου χρέωσαν κάρτα όταν είχα αλλάξει. Έστω και αν αρχικά μου είχαν πει πως θα πληρώσω.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μία κάρτα SimpliFi on the go την οποία δεν έχω ανανεώσει εδώ και κάποιους μήνες. Πως μπορώ να διαπιστώσω αν είναι σε ισχύ ακόμα ή αν έχει διακοπεί;
OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Nova Mobile Internet On the go με κάρτα (πρώην SimpleFi)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...