Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι δοκιμές κι αν έκανα δεν κατάφερα κάτι.

Με κλειστό το κινητό το ξυπνητήρι δεν ενεργοποιείται.

 

Βρήκε κανείς λύση;

 

Αυτό ισχύει από απαρχές Android. Το ξυπνητήρι, με κλειστό κινητό, δε λειτουργεί στα Android (τουλάχιστον στα pure Android, όπως αυτό)...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ξυπνητήρι λειτουργεί με κλειστό κινητό σε κινητά με mediatek επεξεργαστή.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητήρι λειτουργεί με κλειστό κινητό σε κινητά με mediatek επεξεργαστή.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Αυτό δε το ήξερα. Πίστευα, από ότι είχα διαβάσει κιόλας, ότι είναι καθαρά θέμα λειτουργικού.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Και στο meizu pro 6 plus με exynos επεξεργαστή χτυπάει κανονικά με κλειστό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να το αγορασω για Αγγλια (εκει μενω) για την γυναικα μου

εχει καποιος εμπειρια με κινεζομαγαζο που να πηγαινει στην Αγγλια χωlρις τελωνειο για το συγκεκριμενο?

ευχαριστω

εγώ δεν είχα πρόβλημα με το gearbest,αν σε βοηθαει

το τηλέφωνο έφτασε leeds κανονικά

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να προτείνετε κάποια εφαρμογή κλήσεων ώστε να έχω αυτόματη απάντηση σε hands-free γιατί στο mi a2 lite που έχει pure Android δεν βρήκα αυτόματη απάντηση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει από απαρχές Android. Το ξυπνητήρι, με κλειστό κινητό, δε λειτουργεί στα Android (τουλάχιστον στα pure Android, όπως αυτό)...

Δεν ισχύει αυτό. Δεν είναι θέμα λειτουργικού. Σε Huawei honor και σε xiaomi redmi 4x που έχουν περάσει από τα χέρια μου με kirin και snapdragon αντίστοιχα δούλευε κανονικοτατα με κλειστή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Δεν είναι θέμα λειτουργικού. Σε Huawei honor και σε xiaomi redmi 4x που έχουν περάσει από τα χέρια μου με kirin και snapdragon αντίστοιχα δούλευε κανονικοτατα με κλειστή συσκευή.

 

Λογικά το άλλαξαν σε κάποια έκδοση. Σίγουρα όμως στις αρχές δε γινόταν (νομίζω μέχρι και την 4)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό υποστηρίζει ταυτόχρονη χρήση 4G και από τις 2 κάρτες ή είναι σαν κάποια άλλα που μόνο η μία sim μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για 3G-4G και η άλλη μόνο 2G;;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να προτείνετε κάποια εφαρμογή κλήσεων ώστε να έχω αυτόματη απάντηση σε hands-free γιατί στο mi a2 lite που έχει pure Android δεν βρήκα αυτόματη απάντηση.
Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Αν δεν βρω λύση θα το πουλήσω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος? Αν δεν βρω λύση θα το πουλήσω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έψαξες στο store για καμιά εφαρμογή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά το άλλαξαν σε κάποια έκδοση. Σίγουρα όμως στις αρχές δε γινόταν (νομίζω μέχρι και την 4)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό υποστηρίζει ταυτόχρονη χρήση 4G και από τις 2 κάρτες ή είναι σαν κάποια άλλα που μόνο η μία sim μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για 3G-4G και η άλλη μόνο 2G;;

Δεν ξερω. Το huawei πάντως ήταν του 2015 με lolipop και μετέπειτα marshmallow.

Τώρα για το 4g έχω την εντύπωση ότι δεν το υποστηρίζει ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το άλλαξαν σε κάποια έκδοση. Σίγουρα όμως στις αρχές δε γινόταν (νομίζω μέχρι και την 4)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό υποστηρίζει ταυτόχρονη χρήση 4G και από τις 2 κάρτες ή είναι σαν κάποια άλλα που μόνο η μία sim μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για 3G-4G και η άλλη μόνο 2G;;

 

και στις 2 σιμ 4G οχι δεν δίνει.

δινει 4G στη μια και 3G στην αλλη ομως ταυτοχρονα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Πλεον η 64αρα εκδοση (μονο) πωλείται και στις μεγαλες αλυσίδες (και στο you) στα 269-279 περιπου. Δεν ξέρω τι παίζει με εγγύηση ομως γιατί νομίζω δεν το έχουν αναρτήσει στο xiaomi-greece ακόμα. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Πλεον η 64αρα εκδοση (μονο) πωλείται και στις μεγαλες αλυσίδες (και στο you) στα 269-279 περιπου. Δεν ξέρω τι παίζει με εγγύηση ομως γιατί νομίζω δεν το έχουν αναρτήσει στο xiaomi-greece ακόμα.

 

είχαν φέρει και τη 32αρα; (επίσημα εννοώ)

μέχρι και τον προηγούμενο μήνα που κοίταζα να το πάρω δεν το είχαν καν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

32αρα δεν βλεπω.Δεν ειχα δει τις προηγουμενες ημερες αν ειχαν,αλλά δε νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν στο Android one υπάρχει τρόπος να δημιουργηθεί κλώνος μιας εφαρμογής. Ή πρέπει να κατεβάσω ξεχωριστό app για να κάνω πχ δύο messenger?

 

Άσχετο το είχα ρωτήσει και παλιότερα. Βρήκε κανείς τρόπο να βγάζεις φώτο πατώντας το δαχτυλικό αποτύπωμα; γτ στις ρυθμίσεις δεν το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό που έχει προσφορά το Public θα διαθέτει fm ραδιόφωνο? Το κόλπο που αναφέρεται ποιο πίσω αφορά εφαρμογή που καταναλώνει data? Αν έχει καθαρό ραδιόφωνο χωρίς Data θα το τσιμπήσω αλλά έχω μπερδευτεί.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ραδιόφωνο fm όχι ιντερνετικο σε κρυφό μενού μαζί με άλλες λειτουργίες. Δεν υπάρχει εφαρμογή ραδιοφώνου ξεχωριστή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ραδιόφωνο fm όχι ιντερνετικο σε κρυφό μενού μαζί με άλλες λειτουργίες. Δεν υπάρχει εφαρμογή ραδιοφώνου ξεχωριστή.

Το οποίο όμως από ότι έχω καταλάβει μόλις π.χ. βγάλω τα ακουστικά κλείνει και δεν κρατάει μνημες με σταθμούς. Πρέπει κάθε φορά να κάνω πολλά βήματα για να βάλω ραδιόφωνο το οποίο δεν έχω σε μνήμες τους σταθμούς που θέλω.?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους μπορούν να βοηθήσουν

Φιλικό πρόσωπο, το τιγκαρε με φωτογραφίες και όταν έγινε restart είναι μόνιμα κολλημένο bootlop, στην γραμμή που πηγαίνει προς τα δεξιά

Δοκίμασα standard recovery δεν έχει επιλογή wipe cache, παρά μόνο wipe data και δεν το κάνω γιατί λογικά θα σβήσει φωτογραφίες

Δοκίμασα με ADB να κάνω clear cache αλλά δεν με αφήνει

 

Καμία λύση μήπως και σώσουμε τις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

ηρθε μια αναβάθμιση εχθές το βράδυ γύρω στα 80 Μb και απ ότι είδα προστέθηκε η εμφάνισή της μπάρας ειδοποιήσεων μέσω κινησης στον αισθητήρα αποτυπώματος.εκτος αν υπήρχε ήδη και δεν το είχα προσεξει
Link to comment
Share on other sites

ηρθε μια αναβάθμιση εχθές το βράδυ γύρω στα 80 Μb και απ ότι είδα προστέθηκε η εμφάνισή της μπάρας ειδοποιήσεων μέσω κινησης στον αισθητήρα αποτυπώματος.εκτος αν υπήρχε ήδη και δεν το είχα προσεξει

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!

 

ναι δεν υπήρχε το συγκεκριμενο!!!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το κινητό; που κάνει 136 ευρώ περίπου; τώρα είμαι με redmi note 4 . όσοι ξέρετε θα χάσω κάτι καλό από MIUI πηγαίνοντας stock Android?

double tap to wake έχει;

 

 

 

 

1c4355b34f3bee0829d23999fb9f0677.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το κινητό; που κάνει 136 ευρώ περίπου; τώρα είμαι με redmi note 4 . όσοι ξέρετε θα χάσω κάτι καλό από MIUI πηγαίνοντας stock Android?

double tap to wake έχει;

 

 

 

 

1c4355b34f3bee0829d23999fb9f0677.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα θα χάσεις τη παραμετροποίηση που προσφέρει το MIUI αλλά το stock Android είναι πολύ πιο ελαφρύ και γρήγορο... Κατά τη γνώμη μου Stock Android>MIUI....

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...